Téma Reggie Walker je tématem, které vyvolává zájem a debaty na dlouhou dobu. V průběhu let se stala předmětem studia, analýzy a reflexe pro odborníky a milovníky tohoto tématu. Reggie Walker byl předmětem mnoha vyšetřování a jeho význam v dnešní společnosti je nesporný. V tomto článku prozkoumáme různé perspektivy a přístupy související s Reggie Walker, ponoříme se do jeho nejdůležitějších aspektů a nabídneme kompletní a aktualizovanou vizi tohoto vzrušujícího tématu.

Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Olympijské kruhy Atletika na LOH
zlato LOH 1908 běh na 100 m

Reginald Edgar „Reggie“ Walker (16. března 1889 Durban5. listopadu 1951 Durban) byl jihoafrický atlet, sprinter, olympijský vítěz v běhu na 100 metrů z roku 1908.

Sportovní kariéra

Na olympiádě v Londýně v roce 1908 startoval jen díky sbírce organizovaného sportovním novinářem v Natalu, V Londýně ho trénoval Sam Mussabini, který o řadu let později připravoval jiného olympijského vítěze v běhu na 100 metrů Harolda Abrahamse. Při olympiádě postupovali do dalších kol pouze vítězové. Walker vyhrál rozběh i semifinále (zde vyrovnal olympijský rekord 10,8). Ve finále porazil všechny tři soupeře, mimo jiné i pozdějšího vítěze na 200 metrů Bobbyho Kerra a dosáhl opět času 10,8. Stal se tak do té doby nejmladším olympijským vítězem na této trati, zlatou medaili získal, když mu bylo 19 let a 128 dní.