În lumea de astăzi, Supercupa României 2018 a devenit un subiect de interes și dezbatere constant. Odată cu progresul tehnologiei și al rețelelor sociale, Supercupa României 2018 și-a asumat un rol relevant în societatea noastră. Indiferent dacă Supercupa României 2018 este o persoană, un eveniment istoric, un fenomen natural sau o descoperire științifică, impactul său a fost simțit în toate domeniile vieții. În acest articol, vom explora în continuare importanța lui Supercupa României 2018 și vom analiza modul în care a modelat lumea noastră în moduri diferite. În plus, vom examina diferitele perspective și opinii care există în jurul Supercupa României 2018 și vom analiza influența acesteia asupra prezentului și viitorului nostru. Citiți mai departe pentru a afla mai multe despre acest subiect interesant!

ArbitruRadu Petrescu
Spectatori25.852
2017
2019

Supercupa României 2018 a fost cea de-a 20-a ediție a Supercupei României. Meciul a avut loc între campioana Ligii I, CFR Cluj, și câștigătoarea Cupei României 2017-2018, Universitatea Craiova.

Meciul s-a disputat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova (stadionul de acasă al Universității), începând cu ora 20:30.

Aceast meci a fost arbitrat de o brigadă condusă de Radu Petrescu, iar asistenți au fost Ovidiu Artene (stânga) și Marius Urzică (dreapta). Al patrulea oficial a fost desemnat Marius Avram.

Meciul a fost câștigat de CFR Cluj prin golul marcat de Juan Emmanuel Culio din penalti în minutul 78, care a adus cea de-a treia supercupă din istoria clubului, după cele câștigate în 2009 și 2010.

P 13 Italia Mirko Pigliacelli
FC 04 România Răzvan Popa Cartonaș galben după 76 minute 76' Schimbat în minutul 80 80'

Regulile meciului

• 90 minute.
  • Lovituri de departajare în caz de egalitate.
  • Șapte rezerve.
  • Trei schimbări.

Referințe

1. ^ „FRF a stabilit unde se vor disputa finala Cupei Romaniei si Supercupa Romaniei” [FRF set the places where the Romanian Cup final and the Romanian Supercup will be played]. Ziare.com. .
  2. ^ „S-a stabilit cine arbitrează Supercupa României, CFR Cluj – Universitatea Craiova”. fanatik.ro. .