Птице певачице или врапчарке (лат. Passeriformes), ред је птица који је по броју врста (преко 5.000) најбогатији у класи птица (Aves). Научно име Passeriformes је изведено из латинске речи за врапца (Passer), конкретно односећи се на врапца покућара (Passer domesticus).
Мужјак домаћег врапца / врапца покућара
Опис
Ред Passeriformes је подељен у зависности од гласовних способности врста (контрола сиринкса ), на три подреда: крешталице Tyranni субосцине, певачице Passeri осцине и новозеландске цариће Acanthisitti чија је таксономска припадност још увек несигурна.
Већина птица певачица је знатно ситнија од врста из осталих редова, мада постоје неке попут гаврана које су међу крупнијим летачима. Најмања птица певачица је Myiornis ecaudatus из породице тирантских мухарица са просечном дужином од 6,5 cm и тежином од 4,5 gr. Такође, птице певачице често су живо обојене.
Анатомија
Стопала птица певачица су са три прста усмерена ка напред и са једним прстом у опозицији, добро прилагођена за хватање вертикалних површина и гранчица.
Распоред тетива у ногама омогућава овим птицама да стоје док спавају.
Све певачице изузев лирорепе имају по 12 репних пера.
Гнежђење
Величина и облик гнезда зависе од врсте, тако на пример гнездо гаврана у пречнику може да има и преко 1,5 m, док је код врсте Tyrannulus elatus свега 3-5 cm.
Величина полога такође варира, од једног код лирорепе па до десетак јаја код неких сеница.
Јаја су углавном обојена за разлику од већине осталих птица.
Ново излежени птићи су голи, слепи и неспособни да се самостално хране тако да им је нега родитеља неопходна.
Порекло
Сматра се да су птице певачице група гондванског порекла која је подручју северне Аустралије и Нове Гвинеје доживела процват, одакле се проширила преко Азије по читавом свету.
Најстарији фосил птице која наликује певачицама, стар 55 милиона година, пронађен је у близини градића Мургон у Квинсленду .
Птице певачице у Србији
У Србији, ова врста птица је најпопуларнија. Већина одгајивача птица у својој волијери има неку врсту птице из реда певачица. Наравно, као и у осталим земљама па тако и код нас, често се одржавају такмичења и сајмови са учесницима који представљају птице певачице које одгајају. У Србији највише одгајивача ових птица има у Лесковцу , те су тако Лесковчанима приписали нови синоним.
Птице певачице које се највише гаје у Србији су:
Ред птица певачица - Passeriformes обухвата око 110 породица (фамилија), од којих 22 имају представнике у Србији :
Листа породица
Новозеландски царић камењар (Xenicus gilviventris )
Дугина пита (Pitta iris )
Златноглави манакин (Pipra erythrocephala )
Величанствена лирорепа (Menura novaehollandiae )
Хихи (Notiomystis cincta ). Сива врана (Corvus cornix )
Руси сврачак (Lanius collurio )
Црно-жута баштованка (Sericulus chrysocephalus )
Краљић (Regulus regulus )
Сеоска ласта (Hirundo rustica )
Трстењак рогожар (Acrocephalus schoenobaenus )
Кос (Turdus merula )
Смеђоглави бргљез (Sitta pusilla )
подред: Acanthisitti (Новозеландски „царићи”)
подред: Tyranni (Крешталице)
подред: Passeri — Праве певачице
Родови
Abroscopus E. C. S. Baker, 1930
Acanthagenys Gould, 1838
Acanthidops Ridgway, 1882
Acanthis von Borkhausen, 1797
Acanthisitta Lafresnaye, 1842
Acanthiza Vigors & Horsfield, 1827
Acanthorhynchus Gould, 1837
Acanthornis Legge, 1887
Achaetops Roberts, 1922
Acridotheres Vieillot, 1816
Acritillas Oberholser, 1905
Acrobatornis Pacheco, B. M. Whitney & Gonzaga, 1996
Acrocephalus J. A. Naumann & J. F. Naumann, 1811
Acropternis Cabanis & Heine, 1859
Actinodura Gould, 1836
Aegithalos Hermann, 1804
Aegithina Vieillot, 1816
Aethopyga Cabanis, 1850
Agelaioides Cassin, 1866
Agelaius Vieillot, 1816
Agelasticus Cabanis, 1851
Agraphospiza Zuccon, Prys-Jones, Rasmussen & Ericson, 2012
Agriornis Gould, 1839
Agropsar Oates, 1889
Ailuroedus Cabanis, 1851
Aimophila Swainson, 1837
Akialoa Olson & James, 1995
Alaemon Keyserling & J. H. Blasius, 1840
Alauda Linnaeus, 1758
Alcippe Blyth, 1844
Aleadryas Iredale, 1956
Alectrurus Vieillot, 1816
Alethe Cassin, 1859
Allenia Cory, 1891
Alophoixus Oates, 1889
Alopochelidon Ridgway, 1903
Amadina Swainson, 1827
Amalocichla De Vis, 1892
Amandava Blyth, 1836
Amaurocichla Sharpe, 1892
Amaurospiza Cabanis, 1861
Amblycercus Cabanis, 1851
Amblyornis Elliot, 1872
Amblyospiza Sundevall, 1850
Amblyramphus Leach, 1814
Ammodramus Swainson, 1827
Ammomanes Cabanis, 1851
Ammomanopsis Bianchi, 1905
Ammospiza Oberholser, 1905
Ampeliceps Blyth, 1842
Ampelioides J. Verreaux, 1867
Ampelion Tschudi, 1845
Amphilais S. A. Parker, 1984
Amphispiza Coues, 1874
Amphispizopsis Wolters, 1980
Amytornis Stejneger, 1885
Anabacerthia Lafresnaye, 1841
Anabathmis Reichenow, 1905
Anabazenops Lafresnaye, 1841
Anairetes Reichenbach, 1850
Anaplectes Reichenbach, 1863
Ancistrops P. L. Sclater, 1862
Andropadus Swainson, 1832
Androphobus Hartert & Paludan, 1934
Anisognathus Reichenbach, 1850
Anomalospiza Shelley, 1901
Anthipes Blyth, 1847
Anthobaphes Cabanis, 1850
Anthochaera Vigors & Horsfield, 1827
Anthocincla Blyth, 1862
Anthornis G. R. Gray, 1840
Anthoscopus Cabanis, 1850
Anthreptes Swainson, 1832
Anthus Bechstein, 1805
Antilophia Reichenbach, 1850
Anumbius Orbigny & Lafresnaye, 1838
Apalis Swainson, 1833
Apalopteron Bonaparte, 1854
Aphanotriccus Ridgway, 1905
Aphelocephala Oberholser, 1899
Aphelocoma Cabanis, 1851
Aphrastura Oberholser, 1899
Aplonis Gould, 1836
Arachnothera Temminck, 1826
Arcanator Irwin & Clancey, 1986
Archboldia Rand, 1940
Arizelocichla Oberholser, 1905
Arremon Vieillot, 1816
Arremonops Ridgway, 1896
Arses Lesson, 1831
Artamella W. L. Sclater, 1924
Artamus Vieillot, 1816
Artemisiospiza Klicka & Banks, 2011
Artisornis Friedmann, 1928
Arundinicola Orbigny, 1840
Asemospiza K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Ashbyia North, 1911
Asthenes Reichenbach, 1853
Astrapia Vieillot, 1816
Atalotriccus Ridgway, 1905
Atimastillas Oberholser, 1905
Atlapetes Wagler, 1831
Atrichornis Stejneger, 1885
Atticora F. Boie, 1844
Attila Lesson, 1831
Auriparus S. F. Baird, 1864
Automolus Reichenbach, 1853
Babax David, 1875
Baeolophus Cabanis, 1850
Baeopogon Heine, 1860
Bangsia T. E. Penard, 1919
Basileuterus Cabanis, 1849
Basilornis Bonaparte, 1850
Batara Lesson, 1831
Bathmocercus Reichenow, 1895
Batis F. Boie, 1833
Berlepschia Ridgway, 1887
Bernieria Pucheran, 1855
Bias Lesson, 1831
Biatas Cabanis & Heine, 1859
Bleda Bonaparte, 1857
Bocagia Shelley, 1894
Bolemoreus Nyári & Joseph, 2011
Bombycilla Vieillot, 1808
Brachycope Reichenow, 1900
Brachypteryx Horsfield, 1821
Bradornis A. Smith, 1847
Bradypterus Swainson, 1837
Bubalornis A. Smith, 1836
Bucanetes Cabanis, 1851
Buettikoferella Stresemann, 1928
Buphagus Brisson, 1760
Buthraupis Cabanis, 1851
Cacicus Lacepede, 1799
Calamanthus Gould, 1838
Calamonastes Sharpe, 1883
Calamonastides Grant & Mackworth-Praed, 1940
Calamospiza Bonaparte, 1838
Calandrella Kaup, 1829
Calcarius Bechstein, 1802
Calendulauda Blyth, 1855
Calicalicus Bonaparte, 1854
Caligavis Iredale, 1956
Callacanthis Reichenbach, 1850
Callaeas J. R. Forster, 1788
Calochaetes P. L. Sclater, 1879
Calocitta G. R. Gray, 1841
Calyptocichla Oberholser, 1905
Calyptomena Raffles, 1822
Calyptophilus Cory, 1884
Calyptura Swainson, 1832
Camarhynchus Gould, 1837
Camaroptera Sundevall, 1850
Campephaga Vieillot, 1816
Campicoloides Roberts, 1922
Campochaera Sharpe, 1878
Camptostoma P. L. Sclater, 1857
Campylorhamphus W. Bertoni, 1901
Campylorhynchus Spix, 1824
Cantorchilus N. I. Mann, Barker, J. A. Graves, K. A. Dingess-Mann & P. J. B. Slater, 2006
Capsiempis Cabanis & Heine, 1859
Cardellina Bonaparte, 1850
Cardinalis Bonaparte, 1838
Carduelis Brisson, 1760
Carpodacus Kaup, 1829
Carpodectes Salvin, 1865
Carpornis G. R. Gray, 1846
Carpospiza Von J. W. Muller, 1854
Carterornis Mathews, 1912
Caryothraustes Reichenbach, 1850
Casiornis Des Murs, 1856
Castanozoster K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Catamblyrhynchus Lafresnaye, 1842
Catamenia Bonaparte, 1850
Cataponera Hartert, 1896
Catharopeza P. L. Sclater, 1880
Catharus Bonaparte, 1850
Catherpes S. F. Baird, 1858
Cecropis F. Boie, 1826
Centronyx S. F. Baird, 1858
Cephalopterus E. Geoffroy Saint-Hilaire, 1809
Cephalopyrus Bonaparte, 1854
Cerasophila Bingham, 1900
Cercomacra P. L. Sclater, 1858
Cercotrichas F. Boie, 1831
Certhia Linnaeus, 1758
Certhiaxis Lesson, 1844
Certhidea Gould, 1837
Certhilauda Swainson, 1827
Certhionyx R. Lesson, 1830
Cettia Bonaparte, 1834
Chaetops Swainson, 1832
Chaetoptila G. R. Gray, 1869
Chaetorhynchus A. B. Meyer, 1874
Chaetornis G. R. Gray, 1848
Chaimarrornis Hodgson, 1844
Chalcomitra Reichenbach, 1853
Chalcoparia Cabanis, 1850
Chalcothraupis Bonaparte, 1851
Chamaea Gambel, 1847
Chamaeza Vigors, 1825
Charitospiza Oberholser, 1905
Chasiempis Cabanis, 1847
Chelidorhynx Blyth, 1843
Cheramoeca Cabanis, 1850
Chersomanes Cabanis, 1851
Chersophilus Sharpe, 1890
Chilia Salvadori, 1908
Chiroxiphia Cabanis, 1847
Chlamydera Gould, 1837
Chlamydochaera Sharpe, 1887
Chleuasicus Blyth, 1845
Chloridops S. B. Wilson, 1888
Chloris Cuvier, 1800
Chlorocharis Sharpe, 1888
Chlorochrysa Bonaparte, 1851
Chlorocichla Sharpe, 1882
Chlorodrepanis Perkins, 1899
Chlorophanes Reichenbach, 1853
Chlorophoneus Cabanis, 1850
Chlorophonia Bonaparte, 1851
Chloropsis Jardine & Selby, 1827
Chlorornis Reichenbach, 1850
Chlorospingus Cabanis, 1851
Chlorothraupis Salvin & Godman, 1883
Cholornis J. Verreaux, 1870
Chondestes Swainson, 1827
Chrysocorythus Wolters, 1967
Chrysomma Blyth, 1843
Chrysomus Swainson, 1837
Chrysothlypis Berlepsch, 1912
Cichladusa W. Peters, 1863
Cichlocolaptes Reichenbach, 1853
Cichlopsis Cabanis, 1850
Cicinnurus Vieillot, 1816
Cinclidium Blyth, 1842
Cinclocerthia G. R. Gray, 1840
Cinclodes G. R. Gray, 1840
Cinclosoma Vigors & Horsfield, 1827
Cinclus Borkhausen, 1797
Cinnycerthia Lesson, 1844
Cinnyricinclus Lesson, 1840
Cinnyris Cuvier, 1816
Ciridops A. Newton, 1892
Cissa F. Boie, 1826
Cissomela Bonaparte, 1854
Cissopis Vieillot, 1816
Cisticola Kaup, 1829
Cistothorus Cabanis, 1850
Cleptornis Oustalet, 1889
Clibanornis P. L. Sclater & Salvin, 1873
Climacteris Temminck, 1820
Clytoctantes Elliot, 1870
Clytomyias Sharpe, 1879
Clytorhynchus Elliot, 1870
Clytospiza Shelley, 1896
Cnemarchus Ridgway, 1905
Cnemathraupis T. E. Penard, 1919
Cnemophilus De Vis, 1890
Cnemoscopus Bangs & T. E. Penard, 1919
Cnemotriccus Hellmayr, 1927
Cnipodectes P. L. Sclater & Salvin, 1873
Coccopygia Reichenbach, 1862
Coccothraustes Brisson, 1760
Cochoa Hodgson, 1836
Coereba Vieillot, 1809
Colluricincla Vigors & Horsfield, 1827
Coloeus Kaup, 1829
Colonia J. E. Gray, 1828
Colorhamphus Sundevall, 1872
Compsothraupis Richmond, 1915
Conioptilon Lowery & O'Neill, 1966
Conirostrum d'Orbigny & Lafresnaye, 1838
Conopias Cabanis & Heine, 1859
Conopophaga Vieillot, 1816
Conopophila Reichenbach, 1852
Conostoma Hodgson, 1841
Conothraupis P. L. Sclater, 1880
Contopus Cabanis, 1855
Copsychus Wagler, 1827
Coracina Vieillot, 1816
Coracornis Riley, 1918
Corapipo Bonaparte, 1854
Corcorax Lesson, 1831
Cormobates Mathews, 1922
Corvinella Lesson, 1831
Corvus Linnaeus, 1758
Corydon Lesson, 1828
Coryphaspiza G. R. Gray, 1840
Coryphistera Burmeister, 1860
Coryphospingus Cabanis, 1851
Corythopis Sundevall, 1836
Cossypha Vigors, 1825
Cossyphicula Grote, 1934
Cotinga Brisson, 1760
Cracticus Vieillot, 1816
Cranioleuca Reichenbach, 1853
Crateroscelis Sharpe, 1883
Creatophora Lesson, 1847
Creurgops P. L. Sclater, 1858
Criniger Temminck, 1820
Crithagra Swainson, 1827
Crocias Temminck, 1836
Crossleyia Hartlaub, 1877
Crypsirina Vieillot, 1816
Cryptillas Oberholser, 1899
Cryptospiza Salvadori, 1884
Cryptosylvicola Goodman, Langrand & B. M. Whitney , 1996
Culicicapa Swinhoe, 1871
Culicivora Swainson, 1827
Curaeus P. L. Sclater, 1862
Cutia Hodgson, 1837
Cyanerpes Oberholser, 1899
Cyanicterus Bonaparte, 1850
Cyanistes Kaup, 1829
Cyanocitta Strickland, 1845
Cyanocompsa Cabanis, 1861
Cyanocorax F. Boie, 1826
Cyanolanius Bonaparte, 1854
Cyanoloxia Bonaparte, 1850
Cyanolyca Cabanis, 1851
Cyanomitra Reichenbach, 1853
Cyanopica Bonaparte, 1850
Cyanoptila Blyth, 1847
Cyclarhis Swainson, 1824
Cymbilaimus G. R. Gray, 1840
Cymbirhynchus Vigors, 1830
Cyornis Blyth, 1843
Cyphorhinus Cabanis, 1844
Cypsnagra R. Lesson, 1831
Dacnis Cuvier, 1816
Daphoenositta De Vis, 1897
Dasycrotapha Tweeddale, 1878
Dasyornis Vigors & Horsfield, 1827
Deconychura Cherrie, 1891
Deleornis Wolters, 1977
Delichon Moore, 1854
Deltarhynchus Ridgway, 1893
Dendrexetastes Eyton, 1851
Dendrocincla G. R. Gray, 1840
Dendrocitta Gould, 1833
Dendrocolaptes Hermann, 1804
Dendronanthus Blyth, 1844
Dicaeum Cuvier, 1816
Dichrozona Ridgway, 1888
Dicrurus Vieillot, 1816
Diglossa Wagler, 1832
Dinemellia Reichenbach, 1863
Dioptrornis Fischer & Reichenow, 1884
Diphyllodes Lesson, 1834
Diuca Reichenbach, 1850
Dives Deppe, 1830
Dolichonyx Swainson, 1827
Doliornis Taczanowski, 1874
Donacobius Swainson, 1831
Donacospiza Cabanis, 1851
Drepanis Temminck, 1820
Drepanorhynchus Fischer & Reichenow, 1884
Drepanornis P. L. Sclater, 1873
Dreptes Reichenow, 1914
Drymocichla Hartlaub, 1881
Drymodes Gould, 1841
Drymophila Swainson, 1824
Drymornis Eyton, 1852
Dryoscopus F. Boie, 1826
Dubusia Bonaparte, 1850
Dulus Vieillot, 1816
Dumetella C. T. Wood, 1837
Dumetia Blyth, 1852
Dysithamnus Cabanis, 1847
Dysmorodrepanis Perkins, 1919
Elaenia Sundevall, 1836
Elaphrornis Legge, 1879
Eleoscytalopus G. N. Mauricio, Mata, Bornschein, C. D. Cadena, H. Alvarenga & Bonatto, 2008
Elminia Bonaparte, 1854
Emarginata Shelley, 1896
Emberiza Linnaeus, 1758
Emberizoides Temminck, 1822
Embernagra R. Lesson, 1831
Emblema Gould, 1842
Eminia Hartlaub, 1881
Empidonax Cabanis, 1855
Empidonomus Cabanis & Heine, 1859
Empidornis Reichenow, 1901
Enicurus Temminck, 1822
Enodes Temminck, 1839
Entomodestes Stejneger, 1883
Entomyzon Swainson, 1825
Eophona Gould, 1851
Eopsaltria Swainson, 1832
Epimachus Cuvier, 1816
Epinecrophylla M. L. Isler & Brumfield, 2006
Epthianura Gould, 1838
Eremalauda W. L. Sclater, 1926
Eremobius Gould, 1839
Eremomela Sundevall, 1850
Eremophila F. Boie, 1828
Eremopterix Kaup, 1836
Erithacus Cuvier, 1800
Erpornis Blyth, 1844
Erythrocercus Hartlaub, 1857
Erythropygia A. Smith, 1836
Erythrura Swainson, 1837
Estrilda Swainson, 1827
Eucometis P. L. Sclater, 1856
Eugerygone Finsch, 1901
Eugralla Lesson, 1842
Eulacestoma De Vis, 1894
Eumyias Cabanis, 1850
Euneornis Fitzinger, 1856
Euodice Reichenbach, 1862
Eupetes Temminck, 1831
Euphagus Cassin, 1867
Euphonia Desmarest, 1806
Euplectes Swainson, 1829
Eurillas Oberholser, 1899
Eurocephalus A. Smith, 1836
Euryceros Lesson, 1831
Eurylaimus Horsfield, 1821
Euryptila Sharpe, 1883
Euscarthmus Wied-Neuwied, 1831
Euschistospiza Wolters, 1943
Eutrichomyias Meise, 1939
Falculea I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1836
Falcunculus Vieillot, 1816
Ferminia Barbour, 1926
Ficedula Brisson, 1760
Finschia Hutton, 1903
Fluvicola Swainson, 1827
Formicarius Boddaert, 1783
Formicivora Swainson, 1824
Foudia Reichenbach, 1850
Foulehaio Reichenbach, 1852
Fraseria Bonaparte, 1854
Frederickena Chubb, 1918
Fregilupus Lesson, 1830
Fringilla Linnaeus, 1758
Fulvetta David & Oustalet, 1877
Furnarius Vieillot, 1816
Galerida F. Boie, 1828
Gampsorhynchus Blyth, 1844
Garritornis Iredale, 1956
Garrulax Lesson, 1831
Garrulus Brisson, 1760
Gavicalis Schodde & I. J. Mason, 1999
Geokichla S. Muller, 1836
Geomalia Stresemann, 1931
Geositta Swainson, 1837
Geospiza Gould, 1837
Geospizopsis Bonaparte, 1856
Geothlypis Cabanis, 1847
Gerygone Gould, 1841
Gliciphila Swainson, 1837
Glycichaera Salvadori, 1878
Glycifohia Mathews, 1929
Glyphorynchus Wied-Neuwied, 1831
Gnorimopsar Richmond, 1908
Gracula Linnaeus, 1758
Gracupica Lesson, 1831
Grafisia Bates, 1926
Grallaria Vieillot, 1816
Grallaricula P. L. Sclater, 1858
Grallina Vieillot, 1816
Graminicola Jerdon, 1863
Granatellus Bonaparte, 1850
Grandala Hodgson, 1843
Grantiella Mathews, 1911
Graueria Hartert, 1908
Guadalcanaria E. Hartert, 1929
Gubernatrix R. Lesson, 1837
Gubernetes Such, 1825
Gyalophylax J. L. Peters, 1950
Gymnocichla P. L. Sclater, 1858
Gymnoderus E. Geoffroy Saint-Hilaire, 1809
Gymnomystax Reichenbach, 1850
Gymnomyza Reichenow, 1914
Gymnopithys Bonaparte, 1857
Gymnorhina G. R. Gray, 1840
Gymnorhinus Wied-Neuwied, 1841
Gymnoris Blyth, 1845
Habia Blyth, 1840
Haematoderus Bonaparte, 1854
Haemorhous Swainson, 1837
Haplochelidon Todd, 1929
Haplospiza Cabanis, 1851
Hartertula Stresemann, 1925
Hartlaubius Bonaparte, 1853
Hedydipna Cabanis, 1850
Heinrichia Stresemann, 1931
Heleia Hartlaub, 1865
Heliobletus Reichenbach, 1853
Heliolais Sharpe, 1903
Heliothraupis Lane, Aponte, Rheindt, Rosenberg, Schmitt & Terrill, 2021
Hellmayrea Stolzmann, 1926
Helmitheros Rafinesque, 1819
Hemignathus M. H. K. Lichtenstein, 1839
Hemipus Hodgson, 1844
Hemithraupis Cabanis, 1851
Hemitriccus Cabanis & Heine, 1859
Hemixos Blyth, 1845
Henicorhina P. L. Sclater & Salvin, 1868
Herpsilochmus Cabanis, 1847
Hesperiphona Bonaparte, 1850
Heteralocha Cabanis, 1851
Heterocercus P. L. Sclater, 1862
Heteromirafra Grant, 1913
Heteromunia Mathews, 1913
Heteromyias Sharpe, 1879
Heterophasia Blyth, 1842
Heterospingus Ridgway, 1898
Heteroxenicus Sharpe, 1902
Heteroxolmis W. Lanyon, 1986
Himatione Cabanis, 1850
Hippolais Conrad von Baldenstein, 1827
Hirundinea Orbigny & Lafresnaye, 1837
Hirundo Linnaeus, 1758
Histurgops Reichenow, 1887
Hodgsonius Bonaparte, 1850
Horizorhinus Oberholser, 1899
Horornis Hodgson, 1845
Humblotia Milne-Edwards & Oustalet, 1885
Hylexetastes P. L. Sclater, 1889
Hylia Cassin, 1859
Hyliota Swainson, 1837
Hylocichla S. F. Baird, 1864
Hylocitrea Mathews, 1925
Hylocryptus Chapman, 1919
Hyloctistes Ridgway, 1909
Hylopezus Ridgway, 1909
Hylophilus Temminck, 1822
Hylophylax Ridgway, 1909
Hylopsar Boetticher, 1940
Hylorchilus Nelson, 1897
Hymenops Lesson, 1828
Hypargos Reichenbach, 1862
Hypergerus Reichenbach, 1850
Hypocnemis Cabanis, 1847
Hypocnemoides Bangs & T. E. Penard, 1918
Hypocolius Bonaparte, 1850
Hypocryptadius Hartert, 1903
Hypoedaleus Cabanis & Heine, 1859
Hypogramma Reichenbach, 1853
Hypopyrrhus Bonaparte, 1850
Hypositta A. Newton, 1881
Hypothymis F. Boie, 1826
Hypsipetes Vigors, 1831
Icteria Vieillot, 1808
Icterus Brisson, 1760
Idiopsar Cassin, 1867
Iduna Keyserling & J. H. Blasius, 1840
Ifrita Rothschild, 1898
Ilicura Reichenbach, 1850
Illadopsis Heine, 1860
Incana Lynes, 1930
Incaspiza Ridgway, 1898
Inezia Cherrie, 1909
Iodopleura Lesson, 1839
Iole Blyth, 1844
Irania Filippi, 1863
Irena Horsfield, 1821
Iridophanes Ridgway, 1901
Iridosornis R. Lesson, 1844
Isleria Bravo, Chesser & Brumfield, 2012
Ixonotus J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Ixoreus Bonaparte, 1854
Ixos Temminck, 1825
Ixothraupis Bonaparte, 1851
Jabouilleia Delacour, 1927
Junco Wagler, 1831
Kakamega Mann, P. J. K. Burton & Lennerstedt, 1978
Kenopia G. R. Gray, 1869
Kleinothraupis K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Knipolegus Boie, 1826
Kupeornis Serle, 1949
Lagonosticta Cabanis, 1851
Lalage F. Boie, 1826
Lamprolia Finsch, 1874
Lampropsar Cabanis, 1847
Lamprospiza Cabanis, 1847
Lamprotornis Temminck, 1820
Laniarius Vieillot, 1816
Laniisoma Swainson, 1832
Lanio Vieillot, 1816
Laniocera Lesson, 1841
Lanioturdus Waterhouse, 1838
Lanius Linnaeus, 1758
Lathrotriccus W. Lanyon & S. Lanyon, 1986
Laticilla Blyth, 1844
Legatus P. L. Sclater, 1859
Leiothlypis Sangster, 2008
Leiothrix Swainson, 1832
Lemuresthes Wolters, 1949
Leonardina Mearns, 1905
Lepidocolaptes Reichenbach, 1853
Lepidothrix Bonaparte, 1854
Leptasthenura Reichenbach, 1853
Leptocoma Cabanis, 1850
Leptopoecile Severtzov, 1873
Leptopogon Cabanis, 1844
Leptopterus Bonaparte, 1854
Lessonia Swainson, 1832
Leucopeza P. L. Sclater, 1876
Leucopsar Stresemann, 1912
Leucosticte Swainson, 1832
Lichenostomus Cabanis, 1851
Lichmera Cabanis, 1851
Limnornis Gould, 1839
Limnothlypis Stone, 1914
Linaria Bechstein, 1802
Linurgus Reichenbach, 1850
Liocichla Swinhoe, 1877
Lioparus Oates, 1889
Lioptilus Bonaparte, 1850
Liosceles P. L. Sclater, 1865
Lipaugus Boie, 1828
Loboparadisea Rothschild, 1896
Lobotos Reichenbach, 1850
Lochmias Swainson, 1827
Locustella Kaup, 1829
Lonchura Sykes, 1832
Lophophanes Kaup, 1829
Lophorina Vieillot, 1816
Lophospingus Cabanis, 1878
Lophotriccus Berlepsch, 1884
Lophozosterops Hartert, 1896
Loriotus Jarocki, 1821
Loxia Linnaeus, 1758
Loxigilla R. Lesson, 1831
Loxioides Oustalet, 1877
Loxipasser H. Bryant, 1866
Loxops Cabanis, 1847
Lullula Kaup, 1829
Luscinia T. Forster, 1817
Lycocorax Bonaparte, 1853
Macgregoria De Vis, 1897
Machaerirhynchus Gould, 1851
Machaeropterus Bonaparte, 1854
Machetornis G. R. Gray, 1841
Mackenziaena Chubb, 1918
Macroagelaius Cassin, 1866
Macronus Jardine & Selby, 1835
Macronyx Swainson, 1827
Macrosphenus Cassin, 1859
Madanga Rothschild & Hartert, 1923
Magumma Mathews, 1925
Malacocincla Blyth, 1845
Malaconotus Swainson, 1824
Malacopteron Eyton, 1839
Malcorus A. Smith, 1829
Malia Schlegel, 1880
Malimbus Vieillot, 1805
Malurus Vieillot, 1816
Manacus Brisson, 1760
Mandingoa Hartert, 1919
Manorina Vieillot, 1818
Manucodia Boddaert, 1783
Margarops P. L. Sclater, 1859
Margarornis Reichenbach, 1853
Masius Bonaparte, 1850
Mayrornis Wetmore, 1932
Mecocerculus P. L. Sclater, 1862
Megabyas J. Verreaux & E. Verreaux, 1855
Megalurulus J. Verreaux, 1869
Megalurus Horsfield, 1821
Megarynchus Thunberg, 1824
Megastictus Ridgway, 1909
Megaxenops Reiser, 1905
Megazosterops Stresemann, 1930
Melaenornis G. R. Gray, 1840
Melampitta Schlegel, 1871
Melamprosops Casey & J. D. Jacobi, 1974
Melanocharis P. L. Sclater, 1858
Melanochlora Lesson, 1839
Melanocorypha F. Boie, 1828
Melanodera Bonaparte, 1850
Melanodryas Gould, 1865
Melanopareia Reichenbach, 1853
Melanoptila P. L. Sclater, 1858
Melanorectes Sharpe, 1877
Melanospiza Ridgway, 1897
Melanotis Bonaparte, 1850
Meliarchus Salvadori, 1880
Melidectes P. L. Sclater, 1874
Melilestes Salvadori, 1876
Melionyx Iredale, 1956
Meliphacator Mathews, 1930
Meliphaga Lewin, 1808
Melipotes P. L. Sclater, 1874
Melithreptus Vieillot, 1816
Melitograis Sundevall, 1872
Melocichla Hartlaub, 1857
Melopyrrha Bonaparte, 1853
Melospiza S. F. Baird, 1858
Melozone Reichenbach, 1850
Menura Latham, 1802
Merulaxis Lesson, 1831
Metabolus Bonaparte, 1854
Metopothrix P. L. Sclater & Salvin, 1866
Microbates P. L. Sclater & Salvin, 1873
Microcerculus Salvin, 1861
Microeca Gould, 1841
Microligea Cory, 1884
Micromacronus Amadon, 1962
Microptilotis Mathews, 1912
Microrhopias P. L. Sclater, 1862
Microspingus Taczanowski, 1874
Mimus F. Boie, 1826
Minla Hodgson, 1837
Mino Lesson, 1827
Mionectes Cabanis, 1844
Mirafra Horsfield, 1821
Mitrephanes Coues, 1882
Mitrospingus Ridgway, 1898
Mniotilta Vieillot, 1816
Modulatrix Ripley, 1952
Moho Lesson, 1830
Mohoua Lesson, 1837
Molothrus Swainson, 1832
Monachella Salvadori, 1874
Monarcha Vigors & Horsfield, 1827
Monticola F. Boie, 1822
Montifringilla C. L. Brehm, 1828
Motacilla Linnaeus, 1758
Moupinia David & Oustalet, 1877
Muscicapa Brisson, 1760
Muscicapella Bianchi, 1907
Muscigralla Orbigny & Lafresnaye, 1837
Muscipipra Lesson, 1831
Muscisaxicola Orbigny & Lafresnaye, 1837
Myadestes Swainson, 1838
Mycerobas Cabanis, 1847
Myiagra Vigors & Horsfield, 1827
Myiarchus Cabanis, 1844
Myiobius Darwin, 1839
Myioborus S. F. Baird, 1865
Myiodynastes Bonaparte, 1857
Myiomela G. R. Gray, 1846
Myiopagis Salvin & Godman, 1888
Myioparus Roberts, 1922
Myiophobus Reichenbach, 1850
Myiornis W. Bertoni, 1901
Myiotheretes Reichenbach, 1850
Myiothlypis Cabanis, 1850
Myiotriccus Ridgway, 1905
Myiozetetes P. L. Sclater, 1859
Myophonus Temminck, 1822
Myornis Chapman, 1915
Myrmeciza G. R. Gray, 1841
Myrmecocichla Cabanis, 1850
Myrmoborus Cabanis & Heine, 1859
Myrmochanes Allen, 1889
Myrmorchilus Ridgway, 1909
Myrmornis Hermann, 1783
Myrmothera Vieillot, 1816
Myrmotherula P. L. Sclater, 1858
Mystacornis Sharpe, 1870
Myza A. B. Meyer & Wiglesworth, 1895
Myzomela Vigors & Horsfield, 1827
Myzornis Blyth, 1843
Namibornis Bradfield, 1935
Napothera G. R. Gray, 1842
Nasica Lesson, 1830
Necropsar Slater, 1879
Nectarinia Illiger, 1811
Nemosia Vieillot, 1816
Neochelidon P. L. Sclater, 1862
Neochmia G. R. Gray, 1849
Neocichla Sharpe, 1876
Neocossyphus Fischer & Reichenow, 1884
Neoctantes P. L. Sclater, 1869
Neodrepanis Sharpe, 1875
Neolalage Mathews, 1928
Neolestes Cabanis, 1875
Neomixis Sharpe, 1881
Neopelma P. L. Sclater, 1861
Neopipo P. L. Sclater & Salvin, 1869
Neosuthora Hellmayr, 1911
Neothraupis Hellmayr, 1936
Neoxolmis Hellmayr, 1927
Nephelornis Lowery & Tallman, 1976
Nesillas Oberholser, 1899
Nesocharis Alexander, 1903
Nesocichla Gould, 1855
Nesopsar P. L. Sclater, 1859
Nesoptilotis Mathews, 1913
Nesospingus P. L. Sclater, 1885
Nesospiza Cabanis, 1873
Nesotriccus C. H. Townsend, 1895
Newtonia Schlegel, 1867
Nicator Hartlaub & Finsch, 1870
Nigrita Strickland, 1843
Nilaus Swainson, 1827
Niltava Hodgson, 1837
Notiochelidon S. F. Baird, 1865
Notiomystis Richmond, 1908
Notopholia Roberts, 1922
Nucifraga Brisson, 1760
Ochthoeca Cabanis, 1847
Ochthornis P. L. Sclater, 1888
Oculocincta Mees, 1953
Ocyalus Waterhouse, 1841
Odontorchilus Richmond, 1915
Odontospiza Oberholser, 1905
Oedistoma Salvadori, 1876
Oenanthe Vieillot, 1816
Oncostoma P. L. Sclater, 1862
Onychognathus Hartlaub, 1849
Onychorhynchus Fischer von Waldheim, 1810
Onychostruthus Richmond, 1917
Oporornis S. F. Baird, 1858
Orchesticus Cabanis, 1851
Oreocharis Salvadori, 1876
Oreoica Gould, 1838
Oreolais Nguembock, Fjeldsa, Couloux, Cruaud & Pasquet, 2008
Oreomystis Stejneger, 1903
Oreophilais Clancey, 1991
Oreophylax Hellmayr, 1925
Oreornis van Oort, 1910
Oreoscoptes S. F. Baird, 1858
Oreoscopus North, 1905
Oreostruthus De Vis, 1898
Oreothlypis Ridgway, 1884
Oreothraupis P. L. Sclater, 1856
Origma Gould, 1838
Oriolia I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1838
Oriolus Linnaeus, 1766
Oriturus Bonaparte, 1850
Ornithion Hartlaub, 1853
Ornorectes Iredale, 1956
Orthogonys Strickland, 1844
Orthonyx Temminck, 1820
Orthotomus Horsfield, 1821
Ortygospiza Sundevall, 1850
Oxylabes Sharpe, 1870
Oxyruncus Temminck, 1820
Pachycare Gould, 1876
Pachycephala Vigors, 1825
Pachycephalopsis Salvadori, 1879
Pachyramphus G. R. Gray, 1840
Palmeria Rothschild, 1893
Paludipasser Neave, 1909
Panurus Koch, 1816
Paradigalla Lesson, 1835
Paradisaea Linnaeus, 1758
Paradoxornis Gould, 1836
Paramythia De Vis, 1892
Pardalotus Vieillot, 1816
Parkerthraustes Remsen, 1997
Parkesia Sangster, 2008
Parmoptila Cassin, 1859
Paroaria Bonaparte, 1832
Parophasma Reichenow, 1905
Paroreomyza Perkins, 1901
Parotia Vieillot, 1816
Parus Linnaeus, 1758
Passer Brisson, 1760
Passerculus Bonaparte, 1838
Passerella Swainson, 1837
Passerina Vieillot, 1816
Pastor Temminck, 1815
Pellorneum Swainson, 1832
Peltops Wagler, 1829
Peneoenanthe Mathews, 1920
Peneothello Mathews, 1920
Pentholaea Cabanis, 1850
Percnostola Cabanis & Heine, 1859
Pericrocotus F. Boie, 1826
Periparus Selys-Longchamps, 1884
Periporphyrus Reichenbach, 1850
Perisoreus Bonaparte, 1831
Perissocephalus Oberholser, 1899
Petrochelidon Cabanis, 1850
Petroica Swainson, 1829
Petronia Kaup, 1829
Peucaea Audubon, 1839
Peucedramus Coues, 1875
Pezopetes Cabanis, 1861
Phacellodomus Reichenbach, 1853
Phaenicophilus Strickland, 1851
Phaenostictus Ridgway, 1909
Phaeomyias Berlepsch, 1902
Phainopepla S. F. Baird, 1858
Phainoptila Salvin, 1877
Phedina Bonaparte, 1855
Phelpsia W. Lanyon, 1984
Pheucticus Reichenbach, 1850
Pheugopedius Cabanis, 1850
Phibalura Vieillot, 1816
Philemon Vieillot, 1816
Philentoma Eyton, 1845
Philepitta I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1838
Philesturnus I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1832
Philetairus A. Smith, 1837
Philydor Spix, 1824
Phlegopsis Reichenbach, 1850
Phleocryptes Cabanis & Heine, 1859
Phoenicircus Swainson, 1832
Phoenicurus T. Forster, 1817
Pholidornis Hartlaub, 1857
Phonipara Bonaparte, 1850
Phonygammus Lesson & Garnot, 1826
Phragmacia Brooke & Dean, 1990
Phrygilus Cabanis, 1844
Phylidonyris R. Lesson, 1830
Phyllanthus Lesson, 1844
Phyllastrephus Swainson, 1832
Phyllergates Sharpe, 1883
Phyllolais Hartlaub, 1881
Phyllomyias Cabanis & Heine, 1859
Phylloscartes Cabanis & Heine, 1859
Phylloscopus F. Boie, 1826
Phytotoma Molina, 1782
Pica Brisson, 1760
Picathartes Lesson, 1828
Piezorina Lafresnaye, 1843
Pinarochroa Sundevall, 1872
Pinarocorys Shelley, 1902
Pinaroloxias Sharpe, 1885
Pinarornis Sharpe, 1876
Pinicola Vieillot, 1808
Pipilo Vieillot, 1816
Pipra Linnaeus, 1764
Pipraeidea Swainson, 1827
Pipreola Swainson, 1838
Piprites Cabanis, 1847
Piranga Vieillot, 1808
Pitangus Swainson, 1827
Pithys Vieillot, 1818
Pitohui Lesson, 1831
Pitta Vieillot, 1816
Pittasoma Cassin, 1860
Pityriasis Lesson, 1839
Platylophus Swainson, 1832
Platyrinchus Desmarest, 1805
Platysmurus Reichenbach, 1850
Platyspiza Ridgway, 1897
Platysteira Jardine & Selby, 1830
Plectorhyncha Gould, 1838
Plectrophenax Stejneger, 1882
Plocepasser A. Smith, 1836
Ploceus Cuvier, 1816
Pnoepyga Hodgson, 1844
Podoces Fischer von Waldheim, 1821
Poecile Kaup, 1829
Poecilodryas Gould, 1865
Poecilostreptus K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Poecilotriccus Berlepsch, 1884
Poeoptera Bonaparte, 1854
Poephila Gould, 1842
Pogonocichla Cabanis, 1847
Poliolais Alexander, 1903
Polioptila P. L. Sclater, 1855
Polioxolmis W. Lanyon, 1986
Polystictus Reichenbach, 1850
Pomarea Bonaparte, 1854
Pomatorhinus Horsfield, 1821
Pomatostomus Cabanis, 1850
Pooecetes S. F. Baird, 1858
Poospiza Cabanis, 1847
Poospizopsis Berlepsch, 1893
Porphyrolaema Bonaparte, 1854
Porphyrospiza P. L. Sclater & Salvin, 1873
Premnoplex Cherrie, 1891
Premnornis Ridgway, 1909
Prinia Horsfield, 1821
Prionochilus Strickland, 1841
Prionodura De Vis, 1883
Prionops Vieillot, 1816
Procarduelis Blyth, 1843
Procnias Illiger, 1811
Progne F. Boie, 1826
Promerops Brisson, 1760
Prosthemadera G. R. Gray, 1840
Protonotaria S. F. Baird, 1858
Prunella Vieillot, 1816
Psalidoprocne Cabanis, 1850
Psaltria Temminck, 1836
Psaltriparus Bonaparte, 1850
Psarisomus Swainson, 1837
Psarocolius Wagler, 1827
Pseudalaemon Lort Phillips, 1898
Pseudalethe Beresford, 2003
Pseudelaenia W. Lanyon, 1988
Pseudhirundo Roberts, 1922
Pseudoalcippe Bannerman, 1923
Pseudobias Sharpe, 1870
Pseudocalyptomena Rothschild, 1909
Pseudochelidon Hartlaub, 1861
Pseudocolaptes Reichenbach, 1853
Pseudocolopteryx Lillo, 1905
Pseudoleistes P. L. Sclater, 1862
Pseudonestor Rothschild, 1893
Pseudonigrita Reichenow, 1903
Pseudopodoces Zarudny & Loudon, 1902
Pseudorectes Sharpe, 1877
Pseudosaltator K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Pseudoseisura Reichenbach, 1853
Pseudospingus Berlepsch & Stolzmann, 1896
Pseudotriccus Taczanowski & Berlepsch, 1885
Psilorhamphus P. L. Sclater, 1855
Psilorhinus Rüppell, 1837
Psittiparus Hellmayr, 1903
Psittirostra Temminck, 1820
Psophocichla Cabanis, 1860
Psophodes Vigors & Horsfield, 1827
Pteridophora A. B. Meyer, 1894
Pteroptochos Kittlitz, 1830
Pteruthius Swainson, 1832
Ptilocichla Sharpe, 1877
Ptilogonys Swainson, 1827
Ptilonorhynchus Kuhl, 1820
Ptiloprora De Vis, 1894
Ptiloris Swainson, 1825
Ptilorrhoa J. L. Peters, 1940
Ptilostomus Swainson, 1837
Ptilotula Mathews, 1912
Ptyonoprogne Reichenbach, 1850
Ptyrticus Hartlaub, 1883
Purnella Mathews, 1914
Pycnonotus F. Boie, 1826
Pycnoptilus Gould, 1851
Pycnopygius Salvadori, 1880
Pygarrhichas Burmeister, 1837
Pygiptila P. L. Sclater, 1858
Pyrenestes Swainson, 1837
Pyrgilauda J. Verreaux, 1870
Pyriglena Cabanis, 1847
Pyrocephalus Gould, 1839
Pyroderus G. R. Gray, 1840
Pyrrhocorax Tunstall, 1771
Pyrrholaemus Gould, 1841
Pyrrhomyias Cabanis & Heine, 1859
Pyrrhoplectes Hodgson, 1844
Pyrrhula Brisson, 1760
Pytilia Swainson, 1837
Quelea Reichenbach, 1850
Querula Vieillot, 1816
Quiscalus Vieillot, 1816
Ramphocaenus Vieillot, 1819
Ramphocelus Desmarest, 1805
Ramphocinclus Lafresnaye, 1843
Ramphocoris Bonaparte, 1850
Ramphotrigon G. R. Gray, 1855
Ramsayornis Mathews, 1912
Randia Delacour, 1931
Rauenia Wolters, 1980
Regulus Cuvier, 1800
Remiz Jarocki, 1819
Rhabdornis Reichenbach, 1853
Rhagologus Stresemann & Paludan, 1934
Rhamphocharis Salvadori, 1876
Rhegmatorhina Ridgway, 1888
Rhinocrypta G. R. Gray, 1841
Rhinomyias Sharpe, 1879
Rhipidura Vigors & Horsfield, 1827
Rhodacanthis Rothschild, 1892
Rhodinocichla Hartlaub, 1853
Rhodopechys Cabanis, 1851
Rhodospingus Sharpe, 1888
Rhodospiza Sharpe, 1888
Rhodothraupis Ridgway, 1898
Rhopias Cabanis & Heine, 1859
Rhopocichla Oates, 1889
Rhopophilus Giglioli & Salvadori, 1870
Rhopornis Richmond, 1902
Rhopospina Cabanis, 1851
Rhyacornis Blanford, 1872
Rhynchocyclus Cabanis & Heine, 1859
Rhynchophanes S. F. Baird, 1858
Rhynchospiza Ridgway, 1898
Rhynchostruthus P. L. Sclater & Hartlaub, 1881
Rhytipterna Reichenbach, 1850
Ridgwayia Stejneger, 1883
Rimator Blyth, 1847
Riparia T. Forster, 1817
Robsonius Collar, 2006
Roraimia Chapman, 1929
Rowettia Lowe, 1923
Rukia Momiyama, 1922
Rupicola Brisson, 1760
Sakesphorus Chubb, 1918
Salpinctes Cabanis, 1847
Salpornis G. R. Gray, 1847
Saltator Vieillot, 1816
Saltatricula Burmeister, 1861
Sapayoa Hartert, 1903
Sarcophanops Sharpe, 1877
Sarcops Walden, 1875
Saroglossa Hodgson, 1844
Satrapa Strickland, 1844
Saxicola Bechstein, 1802
Saxicoloides Lesson, 1831
Sayornis Bonaparte, 1854
Scelorchilus Oberholser, 1923
Scenopoeetes Coues, 1891
Scepomycter Grant & Mackworth-Praed, 1941
Schetba Lesson, 1831
Schiffornis Bonaparte, 1854
Schistochlamys Reichenbach, 1850
Schistocichla Todd, 1927
Schistolais Wolters, 1980
Schizoeaca Cabanis, 1873
Schoenicola Blyth, 1844
Schoeniophylax Ridgway, 1909
Scissirostrum Lafresnaye, 1845
Sclateria Oberholser, 1899
Sclerurus Swainson, 1827
Scotocerca Sundevall, 1872
Scytalopus Gould, 1837
Seicercus Swainson, 1837
Seiurus Swainson, 1827
Seleucidis Lesson, 1834
Semioptera G. R. Gray, 1859
Sericornis Gould, 1838
Sericossypha R. Lesson, 1844
Sericulus Swainson, 1825
Serilophus Swainson, 1837
Serinus Koch, 1816
Serpophaga Gould, 1839
Setophaga Swainson, 1827
Setornis Lesson, 1839
Sheppardia Haagner, 1909
Sialia Swainson, 1827
Sicalis F. Boie, 1828
Sigelus Cabanis, 1850
Sinosuthora Penhallurick & C. R. Robson, 2009
Sipodotus Mathews, 1928
Siptornis Reichenbach, 1853
Siptornopsis Cory, 1919
Sirystes Cabanis & Heine, 1859
Sitta Linnaeus, 1758
Sittasomus Swainson, 1827
Smicrornis Gould, 1843
Smithornis Bonaparte, 1850
Snowornis Prum, 2001
Spartonoica J. L. Peters, 1950
Speculipastor Reichenow, 1879
Spelaeornis David & Oustalet, 1877
Spermophaga Swainson, 1837
Sphecotheres Vieillot, 1816
Sphenocichla Godwin-Austen & Walden, 1875
Sphenoeacus Strickland, 1841
Sphenopsis P. L. Sclater, 1862
Spiloptila Sundevall, 1872
Spindalis Jardine & Selby, 1837
Spinus Koch, 1816
Spiza Bonaparte, 1824
Spizella Bonaparte, 1832
Spizelloides Slager & Klicka, 2014
Spizixos Blyth, 1845
Spizocorys Sundevall, 1872
Spodiopsar Sharpe, 1889
Sporathraupis Ridgway, 1898
Sporophila Cabanis, 1844
Sporopipes Cabanis, 1847
Stachyridopsis Oates, 1883
Stachyris Hodgson, 1844
Stagonopleura Reichenbach, 1850
Stelgidillas Oberholser, 1899
Stelgidopteryx S. F. Baird, 1858
Stenostira Cabanis & Bonaparte, 1850
Stephanophorus Strickland, 1841
Sterrhoptilus Oberholser, 1918
Stigmatura P. L. Sclater & Salvin, 1866
Stilpnia K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Stiphrornis Hartlaub, 1855
Stipiturus Lesson, 1831
Stizorhina Oberholser, 1899
Stomiopera Reichenbach, 1852
Strepera Lesson, 1831
Streptocitta Bonaparte, 1850
Stresemannia Meise, 1950
Struthidea Gould, 1837
Sturnella Vieillot, 1816
Sturnia Lesson, 1837
Sturnornis Legge, 1879
Sturnus Linnaeus, 1758
Stymphalornis Bornschein, Reinert & Teixeira, 1995
Sublegatus P. L. Sclater & Salvin, 1868
Sugomel Mathews, 1922
Suiriri Orbigny, 1840
Suthora Hodgson, 1837
Swynnertonia Roberts, 1922
Sylvia Scopoli, 1769
Sylvietta Lafresnaye, 1839
Sylviorthorhynchus Des Murs, 1847
Sylviparus Burton, 1836
Symposiachrus Bonaparte, 1854
Synallaxis Vieillot, 1818
Syndactyla Reichenbach, 1853
Tachuris Lafresnaye, 1836
Tachycineta Cabanis, 1850
Tachyphonus Vieillot, 1816
Taeniopygia Reichenbach, 1862
Taeniotriccus Berlepsch & Hartert, 1902
Tangara Brisson, 1760
Taraba Lesson, 1831
Tarsiger Hodgson, 1845
Tchagra Lesson, 1831
Teledromas Wetmore & J. L. Peters, 1922
Telespiza S. B. Wilson, 1890
Telophorus Swainson, 1832
Temnurus Lesson, 1831
Tephrodornis Swainson, 1832
Tephrophilus R. T. Moore, 1934
Tephrozosterops Stresemann, 1931
Terenotriccus Ridgway, 1905
Terenura Cabanis & Heine, 1859
Teretistris Cabanis, 1855
Terpsiphone Gloger, 1827
Territornis Mathews, 1924
Tersina Vieillot, 1819
Tesia Hodgson, 1837
Thamnistes P. L. Sclater & Salvin, 1860
Thamnolaea Cabanis, 1850
Thamnomanes Cabanis, 1847
Thamnophilus Vieillot, 1816
Thamnornis Milne-Edwards & A. Grandidier , 1882
Thapsinillas Oberholser, 1905
Thescelocichla Oberholser, 1905
Thlypopsis Cabanis, 1851
Thraupis F. Boie, 1826
Thripadectes P. L. Sclater, 1862
Thripophaga Cabanis, 1847
Thryomanes P. L. Sclater, 1862
Thryophilus S. F. Baird, 1864
Thryorchilus Oberholser, 1904
Thryothorus Vieillot, 1816
Tiaris Swainson, 1827
Tichodroma Illiger, 1811
Tickellia Blyth, 1861
Tijuca Ferussac, 1829
Timalia Horsfield, 1821
Timeliopsis Salvadori, 1876
Tityra Vieillot, 1816
Tmetothylacus Cabanis, 1879
Todirostrum Lesson, 1831
Tolmomyias Hellmayr, 1927
Torreornis Barbour & J. L. Peters, 1927
Toxorhamphus Stresemann, 1914
Toxostoma Wagler, 1831
Tregellasia Mathews, 1912
Trichastoma Blyth, 1842
Trichixos Lesson, 1839
Trichodere North, 1912
Tricholestes Salvadori, 1874
Trichothraupis Cabanis, 1851
Trochalopteron Blyth, 1843
Trochocercus Cabanis, 1850
Troglodytes Vieillot, 1809
Tumbezia Chapman, 1925
Turdoides Cretzschmar, 1826
Turdus Linnaeus, 1758
Turnagra Lesson, 1837
Tylas Hartlaub, 1862
Tyranneutes P. L. Sclater & Salvin, 1881
Tyrannopsis Ridgway, 1905
Tyrannulus Vieillot, 1816
Tyrannus Lacepede, 1799
Upucerthia I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1832
Uraeginthus Cabanis, 1851
Urocissa Cabanis, 1850
Urocynchramus Przewalski, 1876
Urolais Alexander, 1903
Urolestes Cabanis, 1850
Uropsila P. L. Sclater & Salvin, 1873
Urorhipis Heuglin, 1871
Urosphena Swinhoe, 1877
Urothraupis Taczanowski & Berlepsch, 1885
Vanga Vieillot, 1816
Vermivora Swainson, 1827
Vestiaria Jarocki, 1821
Vidua Cuvier, 1816
Vireo Vieillot, 1808
Vireolanius Bonaparte, 1850
Viridonia Rothschild, 1892
Volatinia Reichenbach, 1850
Vosea Gilliard, 1960
Wetmorethraupis Lowery & O'Neill, 1964
Willisornis Agne & Pacheco, 2007
Woodfordia North, 1906
Xanthocephalus Bonaparte, 1850
Xanthomixis Sharpe, 1881
Xanthopsar Ridgway, 1901
Xanthotis Reichenbach, 1852
Xenerpestes Berlepsch, 1886
Xenicus G. R. Gray, 1855
Xenocopsychus Hartert, 1907
Xenodacnis Cabanis, 1873
Xenoligea Bond, 1967
Xenopipo Cabanis, 1847
Xenopirostris Bonaparte, 1850
Xenops Illiger, 1811
Xenopsaris Ridgway, 1891
Xenornis Chapman, 1924
Xenospingus Cabanis, 1867
Xenospiza Bangs, 1931
Xenotriccus Dwight & Griscom, 1927
Xiphocolaptes Lesson, 1840
Xipholena Gloger, 1841
Xiphorhynchus Swainson, 1827
Xolmis Boie, 1826
Yuhina Hodgson, 1836
Zaratornis Koepcke, 1954
Zavattariornis Moltoni, 1938
Zeledonia Ridgway, 1889
Zimmerius Traylor, 1977
Zonotrichia Swainson, 1832
Zoothera Vigors, 1832
Zosterops Vigors & Horsfield, 1827
Zosterornis Ogilvie-Grant, 1894
Врсте
Abroscopus albogularis (Moore, 1854)
Abroscopus schisticeps (J. E. Gray & G. R. Gray, 1847)
Abroscopus superciliaris (Blyth, 1859)
Acanthagenys rufogularis Gould, 1838
Acanthidops bairdi Ridgway, 1882
Acanthis flammea (Linnaeus, 1758)
Acanthis hornemanni (Holböll, 1843)
Acanthisitta chloris (Sparrman, 1787)
Acanthiza apicalis Gould, 1847
Acanthiza chrysorrhoa (Quoy & Gaimard, 1830)
Acanthiza ewingii Gould, 1844
Acanthiza inornata Gould, 1841
Acanthiza iredalei Mathews, 1911
Acanthiza katherina De Vis, 1905
Acanthiza lineata Gould, 1838
Acanthiza murina (De Vis, 1897)
Acanthiza nana Vigors & Horsfield, 1827
Acanthiza pusilla (Shaw, 1790)
Acanthiza reguloides Vigors & Horsfield, 1827
Acanthiza robustirostris Milligan, 1903
Acanthiza uropygialis Gould, 1838
Acanthorhynchus superciliosus Gould, 1837
Acanthorhynchus tenuirostris (Latham, 1801)
Acanthornis magna (Gould, 1855)
Achaetops pycnopygius (P. L. Sclater, 1853)
Acridotheres albocinctus Godwin-Austen & Walden, 1875
Acridotheres burmannicus (Jerdon, 1862)
Acridotheres cinereus Bonaparte, 1850
Acridotheres cristatellus (Linnaeus, 1758)
Acridotheres fuscus (Wagler, 1827)
Acridotheres ginginianus (Latham, 1790)
Acridotheres grandis Moore, 1858
Acridotheres javanicus Cabanis, 1851
Acridotheres melanopterus (Daudin, 1800)
Acridotheres tristis (Linnaeus, 1766)
Acritillas indica (Jerdon, 1839)
Acrobatornis fonsecai Pacheco, B. M. Whitney & Gonzaga, 1996
Acrocephalus aequinoctialis (Latham, 1790)
Acrocephalus agricola (Jerdon, 1845)
Acrocephalus arundinaceus (Linnaeus, 1758)
Acrocephalus astrolabii Holyoak & Thibault, 1978
Acrocephalus atyphus (Wetmore, 1919)
Acrocephalus australis (Gould, 1838)
Acrocephalus baeticatus (Vieillot, 1817)
Acrocephalus bistrigiceps Swinhoe, 1860
Acrocephalus brevipennis (Keulemans, 1866)
Acrocephalus caffer (Sparrman, 1786)
Acrocephalus concinens (Swinhoe, 1870)
Acrocephalus dumetorum Blyth, 1849
Acrocephalus familiaris (Rothschild, 1892)
Acrocephalus gracilirostris (Hartlaub, 1864)
Acrocephalus griseldis (Hartlaub, 1891)
Acrocephalus hiwae (Yamashina, 1942)
Acrocephalus kerearako Holyoak, 1974
Acrocephalus longirostris (Gmelin, 1789)
Acrocephalus luscinius (Quoy & Gaimard, 1830)
Acrocephalus melanopogon (Temminck, 1823)
Acrocephalus mendanae Tristram, 1883
Acrocephalus musae (J. R. Forster, 1844)
Acrocephalus newtoni (Hartlaub, 1863)
Acrocephalus nijoi (Yamashina, 1940)
Acrocephalus orientalis (Temminck & Schlegel, 1847)
Acrocephalus orinus Oberholser, 1905
Acrocephalus paludicola (Vieillot, 1817)
Acrocephalus palustris (Bechstein, 1798)
Acrocephalus percernis (Wetmore, 1919)
Acrocephalus rehsei (Finsch, 1883)
Acrocephalus rimitarae (Murphy & Mathews, 1929)
Acrocephalus rodericanus (A. Newton, 1865)
Acrocephalus rufescens (Sharpe & Bouvier, 1877)
Acrocephalus schoenobaenus (Linnaeus, 1758)
Acrocephalus scirpaceus (Hermann, 1804)
Acrocephalus sechellensis (Oustalet, 1877)
Acrocephalus sorghophilus (Swinhoe, 1863)
Acrocephalus stentoreus (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Acrocephalus syrinx (Kittlitz, 1833)
Acrocephalus taiti Ogilvie-Grant, 1913
Acrocephalus tangorum La Touche, 1912
Acrocephalus vaughani (Sharpe, 1900)
Acrocephalus yamashinae (Taka-Tsukasa, 1931)
Acropternis orthonyx (Lafresnaye, 1843)
Actinodura egertoni Gould, 1836
Actinodura morrisoniana Ogilvie-Grant, 1906
Actinodura nipalensis (Hodgson, 1836)
Actinodura ramsayi Walden, 1875
Actinodura sodangorum J. C. Eames, Trai, Cu & Eve, 1998
Actinodura souliei Oustalet, 1897
Actinodura waldeni Godwin-Austen, 1874
Aegithalos bonvaloti (Oustalet, 1892)
Aegithalos caudatus (Linnaeus, 1758)
Aegithalos concinnus (Gould, 1855)
Aegithalos fuliginosus (J. Verreaux, 1869)
Aegithalos glaucogularis (Moore, 1855)
Aegithalos iouschistos (Blyth, 1845)
Aegithalos leucogenys (Moore, 1854)
Aegithalos niveogularis (Gould, 1855)
Aegithalos sharpei (Rippon, 1904)
Aegithina lafresnayei (Hartlaub, 1844)
Aegithina nigrolutea (G. F. L. Marshall, 1876)
Aegithina tiphia (Linnaeus, 1758)
Aegithina viridissima (Bonaparte, 1850)
Aethopyga bella Tweeddale, 1877
Aethopyga boltoni Mearns, 1905
Aethopyga christinae Swinhoe, 1869
Aethopyga decorosa (McGregor, 1907)
Aethopyga duyvenbodei (Schlegel, 1871)
Aethopyga eximia (Horsfield, 1821)
Aethopyga flagrans Oustalet, 1876
Aethopyga gouldiae (Vigors, 1831)
Aethopyga guimarasensis (Steere, 1890)
Aethopyga ignicauda (Hodgson, 1836)
Aethopyga jefferyi (Ogilvie-Grant, 1894)
Aethopyga linaraborae Kennedy, Gonzales & Miranda, 1997
Aethopyga magnifica Sharpe, 1876
Aethopyga mystacalis (Temminck, 1822)
Aethopyga nipalensis (Hodgson, 1836)
Aethopyga primigenia (Hachisuka, 1941)
Aethopyga pulcherrima Sharpe, 1876
Aethopyga saturata (Hodgson, 1836)
Aethopyga shelleyi Sharpe, 1876
Aethopyga siparaja (Raffles, 1822)
Aethopyga temminckii (S. Muller, 1843)
Aethopyga tibolii Kennedy, Gonzales & Miranda, 1997
Aethopyga vigorsii (Sykes, 1832)
Agelaioides badius (Vieillot, 1819)
Agelaioides oreopsar P. E. Lowther, 2001
Agelaius assimilis Lembeye, 1850
Agelaius humeralis (Vigors, 1827)
Agelaius phoeniceus (Linnaeus, 1766)
Agelaius tricolor (Audubon, 1837)
Agelaius xanthomus (P. L. Sclater, 1862)
Agelasticus cyanopus (Vieillot, 1819)
Agelasticus thilius (Molina, 1782)
Agelasticus xanthophthalmus (Short, 1969)
Agraphospiza rubescens (Blanford, 1872)
Agriornis andicola P. L. Sclater, 1860
Agriornis lividus (Kittlitz, 1835)
Agriornis micropterus Gould, 1839
Agriornis montanus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Agriornis murinus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Agropsar philippensis (J. R. Forster, 1781)
Agropsar sturninus (Pallas, 1776)
Ailuroedus buccoides (Temminck, 1836)
Ailuroedus crassirostris (Paykull, 1815)
Ailuroedus melanotis (G. R. Gray, 1858)
Aimophila notosticta (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Aimophila rufescens (Swainson, 1827)
Aimophila ruficeps (Cassin, 1852)
Akialoa ellisiana (G. R. Gray, 1860)
Akialoa lanaiensis (Rothschild, 1893)
Akialoa obscura (J. F. Gmelin, 1788)
Akialoa stejnegeri (S. B. Wilson, 1889)
Alaemon alaudipes (Desfontaines, 1789)
Alaemon hamertoni Witherby, 1905
Alauda arvensis Linnaeus, 1758
Alauda gulgula Franklin, 1831
Alauda razae (Alexander, 1898)
Alcippe brunnea Gould, 1863
Alcippe brunneicauda (Salvadori, 1879)
Alcippe castaneceps (Hodgson, 1837)
Alcippe cinerea (Blyth, 1847)
Alcippe davidi Styan, 1896
Alcippe dubia (Hume, 1874)
Alcippe fratercula Rippon, 1900
Alcippe grotei Delacour, 1936
Alcippe hueti David, 1874
Alcippe klossi Delacour & Jabouille, 1931
Alcippe morrisonia Swinhoe, 1863
Alcippe nipalensis (Hodgson, 1837)
Alcippe peracensis Sharpe, 1887
Alcippe poioicephala (Jerdon, 1844)
Alcippe pyrrhoptera (Bonaparte, 1850)
Alcippe rufogularis (Mandelli, 1873)
Alcippe variegaticeps Yen, 1932
Aleadryas rufinucha (P. L. Sclater, 1874)
Alectrurus risora (Vieillot, 1824)
Alectrurus tricolor (Vieillot, 1816)
Alethe castanea (Cassin, 1856)
Alethe diademata (Bonaparte, 1850)
Allenia fusca (Statius Muller, 1776)
Alophoixus bres (Lesson, 1831)
Alophoixus finschii (Salvadori, 1871)
Alophoixus flaveolus (Gould, 1836)
Alophoixus frater (Sharpe, 1877)
Alophoixus ochraceus (Moore, 1854)
Alophoixus pallidus (Swinhoe, 1870)
Alophoixus phaeocephalus (Hartlaub, 1844)
Alopochelidon fucata (Temminck, 1822)
Amadina erythrocephala (Linnaeus, 1758)
Amadina fasciata (Gmelin, 1789)
Amalocichla incerta (Salvadori, 1876)
Amalocichla sclateriana De Vis, 1892
Amandava amandava (Linnaeus, 1758)
Amandava formosa (Latham, 1790)
Amandava subflava (Vieillot, 1819)
Amaurocichla bocagii Sharpe, 1892
Amaurospiza aequatorialis Sharpe, 1888
Amaurospiza carrizalensis Lentino & Restall, 2003
Amaurospiza concolor Cabanis, 1861
Amaurospiza moesta (Hartlaub, 1853)
Amblycercus holosericeus (Deppe, 1830)
Amblyornis flavifrons Rothschild, 1895
Amblyornis inornata (Schlegel, 1871)
Amblyornis macgregoriae De Vis, 1890
Amblyornis subalaris Sharpe, 1884
Amblyospiza albifrons (Vigors, 1831)
Amblyramphus holosericeus (Scopoli, 1786)
Ammodramus aurifrons (Spix, 1825)
Ammodramus humeralis (Bosc, 1792)
Ammodramus savannarum (J. F. Gmelin, 1789)
Ammomanes cinctura (Gould, 1839)
Ammomanes deserti (Lichtenstein, 1823)
Ammomanes phoenicura (Franklin, 1831)
Ammomanopsis grayi (Wahlberg, 1855)
Ammospiza caudacuta (J. F. Gmelin, 1788)
Ammospiza leconteii (Audubon, 1844)
Ammospiza maritima (A. Wilson, 1811)
Ammospiza nelsoni (J. A. Allen, 1875)
Ampeliceps coronatus Blyth, 1842
Ampelioides tschudii (G. R. Gray, 1846)
Ampelion rubrocristatus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Ampelion rufaxilla (Tschudi, 1844)
Amphilais seebohmi (Sharpe, 1879)
Amphispiza bilineata (Cassin, 1850)
Amphispizopsis quinquestriata (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Amytornis ballarae Condon, 1969
Amytornis barbatus Favaloro & McEvey, 1968
Amytornis dorotheae (Mathews, 1914)
Amytornis goyderi (Gould, 1875)
Amytornis housei (Milligan, 1902)
Amytornis merrotsyi Mellor, 1913
Amytornis purnelli (Mathews, 1914)
Amytornis striatus (Gould, 1840)
Amytornis textilis (Dumont, 1824)
Amytornis woodwardi Hartert, 1905
Anabacerthia amaurotis (Temminck, 1823)
Anabacerthia striaticollis Lafresnaye, 1841
Anabacerthia variegaticeps (P. L. Sclater, 1857)
Anabathmis hartlaubii (Hartlaub, 1857)
Anabathmis newtonii (Bocage, 1887)
Anabathmis reichenbachii (Hartlaub, 1857)
Anabazenops dorsalis (P. L. Sclater & Salvin, 1880)
Anabazenops fuscus (Vieillot, 1816)
Anairetes agilis (P. L. Sclater, 1856)
Anairetes agraphia Chapman, 1919
Anairetes alpinus (Carriker, 1933)
Anairetes fernandezianus (Philippi, 1857)
Anairetes flavirostris P. L. Sclater & Salvin, 1876
Anairetes nigrocristatus Taczanowski, 1884
Anairetes parulus (Kittlitz, 1830)
Anairetes reguloides (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Anaplectes rubriceps (Sundevall, 1850)
Ancistrops strigilatus (Spix, 1825)
Andropadus importunus (Vieillot, 1818)
Androphobus viridis (Rothschild & Hartert, 1911)
Anisognathus igniventris (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Anisognathus lacrymosus (Du Bus de Gisignies, 1846)
Anisognathus melanogenys (Salvin & Godman, 1880)
Anisognathus notabilis (P. L. Sclater, 1855)
Anisognathus somptuosus (R. Lesson, 1831)
Anomalospiza imberbis (Cabanis, 1868)
Anthipes monileger (Hodgson, 1845)
Anthipes solitaris (S. Muller, 1836)
Anthobaphes violacea (Linnaeus, 1766)
Anthochaera carunculata (Shaw, 1790)
Anthochaera chrysoptera (Latham, 1801)
Anthochaera lunulata Gould, 1838
Anthochaera paradoxa (Daudin, 1800)
Anthochaera phrygia (Shaw, 1794)
Anthocincla phayrei Blyth, 1862
Anthornis melanocephala G. R. Gray, 1843
Anthornis melanura (Sparrman, 1786)
Anthoscopus caroli (Sharpe, 1871)
Anthoscopus flavifrons (Cassin, 1855)
Anthoscopus minutus (Shaw, 1812)
Anthoscopus musculus (Hartlaub, 1882)
Anthoscopus parvulus (Heuglin, 1864)
Anthoscopus punctifrons (Sundevall, 1850)
Anthreptes anchietae (Bocage, 1878)
Anthreptes aurantius J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Anthreptes gabonicus (Hartlaub, 1861)
Anthreptes griseigularis Tweeddale, 1878
Anthreptes longuemarei (Lesson, 1831)
Anthreptes malacensis (Scopoli, 1786)
Anthreptes neglectus Neumann, 1922
Anthreptes orientalis Hartlaub, 1880
Anthreptes rectirostris (Shaw, 1812)
Anthreptes reichenowi Gunning, 1909
Anthreptes rhodolaemus Shelley, 1878
Anthreptes rubritorques Reichenow, 1905
Anthreptes seimundi (Ogilvie-Grant, 1908)
Anthreptes simplex (S. Muller, 1843)
Anthus antarcticus Cabanis, 1884
Anthus australis Vieillot, 1818
Anthus berthelotii Bolle, 1862
Anthus bogotensis P. L. Sclater, 1855
Anthus brachyurus Sundevall, 1850
Anthus caffer Sundevall, 1850
Anthus campestris (Linnaeus, 1758)
Anthus cervinus (Pallas, 1811)
Anthus chacoensis Zimmer, 1952
Anthus chloris Lichtenstein, 1842
Anthus cinnamomeus Rüppell, 1840
Anthus correndera Vieillot, 1818
Anthus crenatus Finsch & Hartlaub, 1870
Anthus furcatus Orbigny & Lafresnaye, 1837
Anthus godlewskii (Taczanowski, 1876)
Anthus gustavi Swinhoe, 1863
Anthus gutturalis De Vis, 1894
Anthus hellmayri Hartert, 1909
Anthus hodgsoni Richmond, 1907
Anthus hoeschi Stresemann, 1938
Anthus leucophrys Vieillot, 1818
Anthus lineiventris Sundevall, 1850
Anthus longicaudatus Liversidge, 1996
Anthus lutescens Pucheran, 1855
Anthus melindae Shelley, 1900
Anthus nattereri P. L. Sclater, 1878
Anthus nilghiriensis Sharpe, 1885
Anthus novaeseelandiae (Gmelin, 1789)
Anthus nyassae Neumann, 1906
Anthus pallidiventris Sharpe, 1885
Anthus petrosus (Montagu, 1798)
Anthus pratensis (Linnaeus, 1758)
Anthus pseudosimilis Liversidge & Voelker, 2002
Anthus richardi Vieillot, 1818
Anthus roseatus Blyth, 1847
Anthus rubescens (Tunstall, 1771)
Anthus rufulus Vieillot, 1818
Anthus similis (Jerdon, 1840)
Anthus sokokensis Someren, 1921
Anthus spinoletta (Linnaeus, 1758)
Anthus spragueii (Audubon, 1844)
Anthus sylvanus (Hodgson, 1845)
Anthus trivialis (Linnaeus, 1758)
Anthus vaalensis Shelley, 1900
Antilophia bokermanni Coelho & Silva, 1998
Antilophia galeata (Lichtenstein, 1823)
Anumbius annumbi (Vieillot, 1817)
Apalis alticola (Shelley, 1899)
Apalis argentea Moreau, 1941
Apalis bamendae Bannerman, 1922
Apalis binotata Reichenow, 1895
Apalis chapini Friedmann, 1928
Apalis chariessa Reichenow, 1879
Apalis chirindensis Shelley, 1906
Apalis cinerea (Sharpe, 1891)
Apalis flavida (Strickland, 1853)
Apalis flavigularis Shelley, 1893
Apalis fuscigularis Moreau, 1938
Apalis goslingi Alexander, 1908
Apalis jacksoni Sharpe, 1891
Apalis kaboboensis Prigogine, 1955
Apalis karamojae (Someren, 1921)
Apalis lynesi Vincent, 1933
Apalis melanocephala (Fischer & Reichenow, 1884)
Apalis nigriceps (Shelley, 1873)
Apalis personata Sharpe, 1902
Apalis porphyrolaema Reichenow & Neumann, 1895
Apalis ruddi Grant, 1908
Apalis rufogularis (Fraser, 1843)
Apalis sharpii Shelley, 1884
Apalis thoracica (Shaw, 1811)
Apalopteron familiare (Kittlitz, 1830)
Aphanotriccus audax (Nelson, 1912)
Aphanotriccus capitalis (Salvin, 1865)
Aphelocephala leucopsis (Gould, 1841)
Aphelocephala nigricincta (North, 1895)
Aphelocephala pectoralis (Gould, 1871)
Aphelocoma californica (Vigors, 1839)
Aphelocoma coerulescens (Bosc, 1795)
Aphelocoma insularis Henshaw, 1886
Aphelocoma ultramarina (Bonaparte, 1825)
Aphelocoma unicolor (Du Bus de Gisignies, 1847)
Aphelocoma wollweberi Kaup, 1855
Aphelocoma woodhouseii (S. F. Baird, 1858)
Aphrastura masafuerae (Philippi & Landbeck, 1866)
Aphrastura spinicauda (Gmelin, 1789)
Aplonis atrifusca (Peale, 1848)
Aplonis brunneicapillus (Danis, 1938)
Aplonis cantoroides (G. R. Gray, 1862)
Aplonis cinerascens Hartlaub & Finsch, 1871
Aplonis circumscripta (A. B. Meyer, 1884)
Aplonis corvina (Kittlitz, 1833)
Aplonis crassa (P. L. Sclater, 1883)
Aplonis dichroa (Tristram, 1895)
Aplonis feadensis (E. P. Ramsay, 1882)
Aplonis fusca Gould, 1836
Aplonis grandis (Salvadori, 1881)
Aplonis insularis Mayr, 1931
Aplonis magna (Schlegel, 1871)
Aplonis mavornata Buller, 1887
Aplonis metallica (Temminck, 1824)
Aplonis minor (Bonaparte, 1850)
Aplonis mysolensis (G. R. Gray, 1862)
Aplonis mystacea (Ogilvie-Grant, 1911)
Aplonis opaca (Kittlitz, 1833)
Aplonis panayensis (Scopoli, 1786)
Aplonis pelzelni Finsch, 1876
Aplonis santovestris Harrisson & A. J. Marshall, 1937
Aplonis striata (Gmelin, 1788)
Aplonis tabuensis (Gmelin, 1788)
Aplonis zelandica (Quoy & Gaimard, 1830)
Arachnothera affinis (Horsfield, 1821)
Arachnothera chrysogenys (Temminck, 1826)
Arachnothera clarae W. Blasius, 1890
Arachnothera crassirostris (Reichenbach, 1853)
Arachnothera dilutior Sharpe, 1876
Arachnothera everetti (Sharpe, 1893)
Arachnothera flammifera Tweeddale, 1878
Arachnothera flavigaster (Eyton, 1839)
Arachnothera juliae Sharpe, 1887
Arachnothera longirostra (Latham, 1790)
Arachnothera magna (Hodgson, 1836)
Arachnothera modesta (Eyton, 1839)
Arachnothera robusta S. Muller & Schlegel, 1845
Arcanator orostruthus (Vincent, 1933)
Archboldia papuensis Rand, 1940
Arizelocichla chlorigula (Reichenow, 1899)
Arizelocichla fusciceps (Shelley, 1893)
Arizelocichla kakamegae (Sharpe, 1900)
Arizelocichla kikuyuensis (Sharpe, 1891)
Arizelocichla masukuensis (Shelley, 1897)
Arizelocichla milanjensis (Shelley, 1894)
Arizelocichla montana (Reichenow, 1892)
Arizelocichla neumanni Hartert, 1922
Arizelocichla nigriceps (Shelley, 1889)
Arizelocichla olivaceiceps (Shelley, 1896)
Arizelocichla striifacies (Reichenow & Neumann, 1895)
Arizelocichla tephrolaema (G. R. Gray, 1862)
Arremon abeillei R. Lesson, 1844
Arremon assimilis (Boissonneau, 1840)
Arremon atricapillus (Lawrence, 1874)
Arremon aurantiirostris Lafresnaye, 1847
Arremon basilicus (Bangs, 1898)
Arremon brunneinucha (Lafresnaye, 1839)
Arremon castaneiceps (P. L. Sclater, 1860)
Arremon costaricensis (Bangs, 1907)
Arremon crassirostris (Cassin, 1865)
Arremon dorbignii P. L. Sclater, 1856
Arremon flavirostris Swainson, 1838
Arremon franciscanus M. Raposo, 1997
Arremon perijanus (Phelps & Gilliard, 1940)
Arremon phaeopleurus (P. L. Sclater, 1856)
Arremon phygas (Berlepsch, 1912)
Arremon schlegeli Bonaparte, 1850
Arremon semitorquatus Swainson, 1838
Arremon taciturnus (Hermann, 1783)
Arremon torquatus (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Arremon virenticeps (Bonaparte, 1855)
Arremonops chloronotus (Salvin, 1861)
Arremonops conirostris (Bonaparte, 1850)
Arremonops rufivirgatus (Lawrence, 1851)
Arremonops tocuyensis Todd, 1912
Arses insularis (A. B. Meyer, 1874)
Arses kaupi Gould, 1851
Arses lorealis De Vis, 1895
Arses telescopthalmus (Lesson & Garnot, 1827)
Artamella viridis (Statius Muller, 1776)
Artamus cinereus Vieillot, 1817
Artamus cyanopterus (Latham, 1802)
Artamus fuscus Vieillot, 1817
Artamus insignis P. L. Sclater, 1877
Artamus leucoryn (Linnaeus, 1771)
Artamus maximus A. B. Meyer, 1874
Artamus mentalis Jardine, 1845
Artamus minor Vieillot, 1817
Artamus monachus Bonaparte, 1850
Artamus personatus (Gould, 1841)
Artamus superciliosus (Gould, 1837)
Artemisiospiza belli (Cassin, 1850)
Artemisiospiza nevadensis (Ridgway, 1874)
Artisornis metopias (Reichenow, 1907)
Artisornis moreaui (W. L. Sclater, 1931)
Arundinicola leucocephala (Linnaeus, 1764)
Asemospiza fuliginosa (Wied-Neuwied, 1830)
Asemospiza obscura (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Ashbyia lovensis (Ashby, 1911)
Asthenes anthoides (King, 1831)
Asthenes baeri (Berlepsch, 1906)
Asthenes berlepschi (Hellmayr, 1917)
Asthenes cactorum Koepcke, 1959
Asthenes dorbignyi (Reichenbach, 1853)
Asthenes flammulata (Jardine, 1850)
Asthenes heterura (Berlepsch, 1901)
Asthenes hudsoni (P. L. Sclater, 1874)
Asthenes humicola (Kittlitz, 1830)
Asthenes humilis (Cabanis, 1873)
Asthenes luizae Vielliard, 1990
Asthenes maculicauda (Berlepsch, 1901)
Asthenes modesta (Eyton, 1851)
Asthenes ottonis (Berlepsch, 1901)
Asthenes patagonica (Orbigny, 1839)
Asthenes pudibunda (P. L. Sclater, 1874)
Asthenes pyrrholeuca (Vieillot, 1817)
Asthenes sclateri (Cabanis, 1878)
Asthenes steinbachi (Hartert, 1909)
Asthenes urubambensis (Chapman, 1919)
Asthenes virgata (P. L. Sclater, 1874)
Asthenes wyatti (P. L. Sclater & Salvin, 1871)
Astrapia mayeri Stonor, 1939
Astrapia nigra (Gmelin, 1788)
Astrapia rothschildi Foerster, 1906
Astrapia splendidissima Rothschild, 1895
Astrapia stephaniae (Finsch & A. B. Meyer, 1885)
Atalotriccus pilaris (Cabanis, 1847)
Atimastillas flavicollis (Swainson, 1837)
Atlapetes albiceps (Taczanowski, 1884)
Atlapetes albinucha (d'Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Atlapetes albofrenatus (Boissonneau, 1840)
Atlapetes blancae Donegan, 2007
Atlapetes canigenis Chapman, 1919
Atlapetes citrinellus (Cabanis, 1883)
Atlapetes crassus Bangs, 1908
Atlapetes flaviceps Chapman, 1912
Atlapetes forbesi Morrison, 1947
Atlapetes fulviceps (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Atlapetes fuscoolivaceus Chapman, 1914
Atlapetes latinuchus (Du Bus de Gisignies, 1855)
Atlapetes leucopis (P. L. Sclater & Salvin, 1878)
Atlapetes leucopterus (Jardine, 1856)
Atlapetes luteoviridis (Griscom, 1924)
Atlapetes melanocephalus (Salvin & Godman, 1880)
Atlapetes melanolaemus (P. L. Sclater & Salvin, 1879)
Atlapetes melanopsis Valqui & Fjeldså, 2002
Atlapetes meridae (P. L. Sclater & Salvin, 1871)
Atlapetes nationi (P. L. Sclater, 1881)
Atlapetes nigrifrons Phelps & Gilliard, 1940
Atlapetes pallidiceps (Sharpe, 1900)
Atlapetes pallidinucha (Boissonneau, 1840)
Atlapetes personatus (Cabanis, 1849)
Atlapetes pileatus Wagler, 1831
Atlapetes rufigenis (Salvin, 1895)
Atlapetes rufinucha (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Atlapetes schistaceus (Boissonneau, 1840)
Atlapetes seebohmi (Taczanowski, 1883)
Atlapetes semirufus (Boissonneau, 1840)
Atlapetes terborghi Remsen, 1993
Atlapetes tibialis (Lawrence, 1864)
Atlapetes tricolor (Taczanowski, 1875)
Atrichornis clamosus (Gould, 1844)
Atrichornis rufescens (E. P. Ramsay, 1867)
Atticora fasciata (Gmelin, 1789)
Atticora melanoleuca (Wied-Neuwied, 1820)
Attila bolivianus Lafresnaye, 1848
Attila cinnamomeus (Gmelin, 1789)
Attila citriniventris P. L. Sclater, 1859
Attila flammulatus Lafresnaye, 1848
Attila phoenicurus Pelzeln, 1868
Attila rufus (Vieillot, 1819)
Attila spadiceus (Gmelin, 1789)
Attila torridus P. L. Sclater, 1860
Auriparus flaviceps (Sundevall, 1850)
Automolus infuscatus (P. L. Sclater, 1856)
Automolus leucophthalmus (Wied-Neuwied, 1821)
Automolus melanopezus (P. L. Sclater, 1858)
Automolus ochrolaemus (Tschudi, 1844)
Automolus paraensis Hartert, 1902
Automolus roraimae Hellmayr, 1917
Automolus rubiginosus (P. L. Sclater, 1857)
Automolus rufipileatus (Pelzeln, 1859)
Babax koslowi (Bianchi, 1905)
Babax lanceolatus (J. Verreaux, 1870)
Babax waddelli Dresser, 1905
Babax woodi Finn, 1902
Baeolophus atricristatus (Cassin, 1850)
Baeolophus bicolor (Linnaeus, 1766)
Baeolophus inornatus (Gambel, 1845)
Baeolophus ridgwayi (Richmond, 1902)
Baeolophus wollweberi (Bonaparte, 1850)
Baeopogon clamans (Sjöstedt, 1893)
Baeopogon indicator (J. Verreaux & E. Verreaux, 1855)
Bangsia arcaei (P. L. Sclater & Salvin, 1869)
Bangsia aureocincta (Hellmayr, 1910)
Bangsia edwardsi (D. G. Elliot, 1865)
Bangsia flavovirens (Lawrence, 1867)
Bangsia melanochlamys (Hellmayr, 1910)
Bangsia rothschildi (Berlepsch, 1897)
Basileuterus basilicus (Todd, 1913)
Basileuterus belli (Giraud Jr, 1841)
Basileuterus culicivorus (Deppe, 1830)
Basileuterus ignotus Nelson, 1912
Basileuterus lachrymosus (Bonaparte, 1850)
Basileuterus melanogenys S. F. Baird, 1865
Basileuterus rufifrons (Swainson, 1838)
Basileuterus trifasciatus Taczanowski, 1880
Basileuterus tristriatus (Tschudi, 1844)
Basilornis celebensis G. R. Gray, 1861
Basilornis corythaix (Wagler, 1827)
Basilornis galeatus A. B. Meyer, 1894
Basilornis mirandus (Hartert, 1903)
Batara cinerea (Vieillot, 1819)
Bathmocercus cerviniventris (Sharpe, 1877)
Bathmocercus rufus Reichenow, 1895
Batis capensis (Linnaeus, 1766)
Batis crypta Fjeldsa, Bowie & Kiure, 2006
Batis diops Jackson, 1905
Batis erlangeri Neumann, 1907
Batis fratrum (Shelley, 1900)
Batis ituriensis Chapin, 1921
Batis margaritae Boulton, 1934
Batis minima (J. Verreaux & E. Verreaux, 1855)
Batis minor Erlanger, 1901
Batis minulla (Bocage, 1874)
Batis mixta (Shelley, 1889)
Batis molitor (Kuster, 1836)
Batis orientalis (Heuglin, 1870)
Batis perkeo Neumann, 1907
Batis poensis Alexander, 1903
Batis pririt (Vieillot, 1818)
Batis reichenowi Grote, 1911
Batis senegalensis (Linnaeus, 1766)
Batis soror Reichenow, 1903
Berlepschia rikeri (Ridgway, 1887)
Bernieria madagascariensis (Gmelin, 1789)
Bias musicus (Vieillot, 1818)
Biatas nigropectus (Lafresnaye, 1850)
Bleda canicapillus (Hartlaub, 1854)
Bleda eximius (Hartlaub, 1855)
Bleda notatus (Cassin, 1856)
Bleda syndactylus (Swainson, 1837)
Bocagia minuta (Hartlaub, 1858)
Bolemoreus frenatus (E. P. Ramsay, 1874)
Bolemoreus hindwoodi (Longmore & Boles, 1983)
Bombycilla cedrorum Vieillot, 1808
Bombycilla garrulus (Linnaeus, 1758)
Bombycilla japonica (Siebold, 1824)
Brachycope anomala (Reichenow, 1887)
Brachypteryx hyperythra Blyth, 1861
Brachypteryx leucophris (Temminck, 1828)
Brachypteryx montana Horsfield, 1821
Bradornis infuscatus (A. Smith, 1839)
Bradornis mariquensis A. Smith, 1847
Bradornis microrhynchus Reichenow, 1887
Bradornis pallidus (J. W. von Müller, 1851)
Bradypterus alfredi Hartlaub, 1890
Bradypterus baboecala (Vieillot, 1817)
Bradypterus bangwaensis Delacour, 1943
Bradypterus barratti Sharpe, 1876
Bradypterus brunneus (Sharpe, 1877)
Bradypterus carpalis Chapin, 1916
Bradypterus cinnamomeus (Rüppell, 1840)
Bradypterus grandis Ogilvie-Grant, 1917
Bradypterus graueri Neumann, 1908
Bradypterus lopezi (Alexander, 1903)
Bradypterus sylvaticus Sundevall, 1860
Bubalornis albirostris (Vieillot, 1817)
Bubalornis niger A. Smith, 1836
Bucanetes githagineus (M. H. K. Lichtenstein, 1823)
Bucanetes mongolicus (Swinhoe, 1870)
Buettikoferella bivittata (Bonaparte, 1850)
Buphagus africanus Linnaeus, 1766
Buphagus erythrorhynchus (Stanley, 1814)
Buthraupis montana (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Cacicus cela (Linnaeus, 1758)
Cacicus chrysonotus (Lafresnaye & Orbigny, 1838)
Cacicus chrysopterus (Vigors, 1825)
Cacicus haemorrhous (Linnaeus, 1766)
Cacicus koepckeae Lowery & O'Neill, 1965
Cacicus melanicterus (Bonaparte, 1825)
Cacicus sclateri (Dubois, 1887)
Cacicus solitarius (Vieillot, 1816)
Cacicus uropygialis Lafresnaye, 1843
Calamanthus campestris (Gould, 1841)
Calamanthus cautus (Gould, 1843)
Calamanthus fuliginosus (Vigors & Horsfield, 1827)
Calamanthus montanellus Milligan, 1903
Calamanthus pyrrhopygius (Vigors & Horsfield, 1827)
Calamonastes fasciolatus (A. Smith, 1847)
Calamonastes simplex (Cabanis, 1878)
Calamonastes stierlingi Reichenow, 1901
Calamonastes undosus (Reichenow, 1882)
Calamonastides gracilirostris (Ogilvie-Grant, 1906)
Calamospiza melanocorys Stejneger, 1885
Calandrella acutirostris Hume, 1873
Calandrella athensis (Sharpe, 1900)
Calandrella blanfordi (Shelley, 1902)
Calandrella brachydactyla (Leisler, 1814)
Calandrella cheleensis (Swinhoe, 1871)
Calandrella cinerea (Gmelin, 1789)
Calandrella erlangeri (Neumann, 1906)
Calandrella raytal (Blyth, 1845)
Calandrella rufescens (Vieillot, 1819)
Calandrella somalica (Sharpe, 1895)
Calcarius lapponicus (Linnaeus, 1758)
Calcarius ornatus (J. K. Townsend, 1837)
Calcarius pictus (Swainson, 1832)
Calendulauda africanoides (A. Smith, 1836)
Calendulauda albescens (Lafresnaye, 1839)
Calendulauda alopex (Sharpe, 1890)
Calendulauda barlowi (Roberts, 1937)
Calendulauda burra (Bangs, 1930)
Calendulauda erythrochlamys (Strickland, 1853)
Calendulauda poecilosterna (Reichenow, 1879)
Calendulauda sabota (A. Smith, 1836)
Calicalicus madagascariensis (Linnaeus, 1766)
Calicalicus rufocarpalis Goodman, Hawkins & Domergue, 1997
Caligavis chrysops (Latham, 1801)
Caligavis obscura (De Vis, 1897)
Caligavis subfrenata (Salvadori, 1876)
Callacanthis burtoni (Gould, 1838)
Callaeas cinereus (Gmelin, 1788)
Calochaetes coccineus (P. L. Sclater, 1858)
Calocitta colliei (Vigors, 1829)
Calocitta formosa (Swainson, 1827)
Calyptocichla serinus (J. Verreaux & E. Verreaux, 1855)
Calyptomena hosii Sharpe, 1892
Calyptomena viridis Raffles, 1822
Calyptomena whiteheadi Sharpe, 1887
Calyptophilus frugivorus (Cory, 1883)
Calyptophilus tertius Wetmore, 1929
Calyptura cristata (Vieillot, 1818)
Camarhynchus heliobates (Snodgrass & Heller, 1901)
Camarhynchus pallidus (P. L. Sclater & Salvin, 1870)
Camarhynchus parvulus (Gould, 1837)
Camarhynchus pauper Ridgway, 1890
Camarhynchus psittacula Gould, 1837
Camaroptera brachyura (Vieillot, 1821)
Camaroptera brevicaudata (Cretzschmar, 1830)
Camaroptera chloronota Reichenow, 1895
Camaroptera harterti Zedlitz, 1911
Camaroptera superciliaris (Fraser, 1843)
Campephaga flava Vieillot, 1817
Campephaga petiti Oustalet, 1884
Campephaga phoenicea (Latham, 1790)
Campephaga quiscalina Finsch, 1869
Campicoloides bifasciatus (Temminck, 1829)
Campochaera sloetii (Schlegel, 1866)
Camptostoma imberbe P. L. Sclater, 1857
Camptostoma obsoletum (Temminck, 1824)
Campylorhamphus falcularius (Vieillot, 1822)
Campylorhamphus procurvoides (Lafresnaye, 1850)
Campylorhamphus pucheranii (Lafresnaye, 1849)
Campylorhamphus pusillus (P. L. Sclater, 1860)
Campylorhamphus trochilirostris (Lichtenstein, 1820)
Campylorhynchus albobrunneus (Lawrence, 1862)
Campylorhynchus brunneicapillus (Lafresnaye, 1835)
Campylorhynchus capistratus (Lesson, 1842)
Campylorhynchus chiapensis Salvin & Godman, 1891
Campylorhynchus fasciatus (Swainson, 1838)
Campylorhynchus griseus (Swainson, 1838)
Campylorhynchus gularis P. L. Sclater, 1861
Campylorhynchus humilis P. L. Sclater, 1857
Campylorhynchus jocosus P. L. Sclater, 1860
Campylorhynchus megalopterus Lafresnaye, 1845
Campylorhynchus nuchalis Cabanis, 1847
Campylorhynchus rufinucha (Lesson, 1838)
Campylorhynchus turdinus (Wied-Neuwied, 1821)
Campylorhynchus yucatanicus (Hellmayr, 1934)
Campylorhynchus zonatus (Lesson, 1832)
Cantorchilus griseus (Todd, 1925)
Cantorchilus guarayanus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Cantorchilus leucopogon (Salvadori & Festa, 1899)
Cantorchilus leucotis (Lafresnaye, 1845)
Cantorchilus longirostris (Vieillot, 1819)
Cantorchilus modestus (Cabanis, 1861)
Cantorchilus nigricapillus (P. L. Sclater, 1860)
Cantorchilus semibadius (Salvin, 1870)
Cantorchilus superciliaris (Lawrence, 1869)
Cantorchilus thoracicus (Salvin, 1865)
Capsiempis flaveola (Lichtenstein, 1823)
Cardellina canadensis (Linnaeus, 1766)
Cardellina pusilla (A. Wilson, 1811)
Cardellina rubra (Swainson, 1827)
Cardellina rubrifrons (Giraud Jr, 1841)
Cardellina versicolor Salvin, 1863
Cardinalis cardinalis (Linnaeus, 1758)
Cardinalis phoeniceus Bonaparte, 1838
Cardinalis sinuatus Bonaparte, 1838
Carduelis carduelis (Linnaeus, 1758)
Carduelis citrinella (Pallas, 1764)
Carduelis corsicana (A. F. Koenig, 1899)
Carpodacus davidianus Milne-Edwards, 1865
Carpodacus dubius Przewalski, 1876
Carpodacus edwardsii J. Verreaux, 1871
Carpodacus erythrinus (Pallas, 1770)
Carpodacus ferreorostris (Vigors, 1829)
Carpodacus formosanus Ogilvie-Grant, 1911
Carpodacus grandis Blyth, 1849
Carpodacus pulcherrimus (F. Moore, 1856)
Carpodacus puniceus (Blyth, 1845)
Carpodacus rhodochlamys (von J. F. Brandt, 1843)
Carpodacus roborowskii (Przewalski, 1887)
Carpodacus rodochroa (Vigors, 1831)
Carpodacus rodopeplus (Vigors, 1831)
Carpodacus roseus (Pallas, 1776)
Carpodacus rubicilla (Güldenstädt, 1775)
Carpodacus rubicilloides Przewalski, 1876
Carpodacus sibiricus (Pallas, 1773)
Carpodacus sipahi (Hodgson, 1836)
Carpodacus stoliczkae (Hume, 1874)
Carpodacus subhimachalus (Hodgson, 1836)
Carpodacus synoicus (Temminck, 1825)
Carpodacus thura Bonaparte & Schlegel, 1850
Carpodacus trifasciatus J. Verreaux, 1871
Carpodacus verreauxii (David & Oustalet, 1877)
Carpodacus vinaceus J. Verreaux, 1871
Carpodacus waltoni (Sharpe, 1905)
Carpodectes antoniae Ridgway, 1884
Carpodectes hopkei Berlepsch, 1897
Carpodectes nitidus Salvin, 1865
Carpornis cucullata (Swainson, 1821)
Carpornis melanocephala (Wied-Neuwied, 1820)
Carpospiza brachydactyla (Bonaparte, 1850)
Carterornis chrysomela (Lesson & Garnot, 1827)
Carterornis leucotis (Gould, 1851)
Carterornis pileatus (Salvadori, 1878)
Caryothraustes canadensis (Linnaeus, 1766)
Caryothraustes poliogaster (Du Bus de Gisignies, 1847)
Casiornis fuscus P. L. Sclater & Salvin, 1873
Casiornis rufus (Vieillot, 1816)
Castanozoster thoracicus (Nordmann, 1835)
Catamblyrhynchus diadema Lafresnaye, 1842
Catamenia analis (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Catamenia homochroa P. L. Sclater, 1859
Catamenia inornata (Lafresnaye, 1847)
Cataponera turdoides Hartert, 1896
Catharopeza bishopi (Lawrence, 1878)
Catharus aurantiirostris (Hartlaub, 1850)
Catharus bicknelli (Ridgway, 1882)
Catharus dryas (Gould, 1855)
Catharus frantzii Cabanis, 1861
Catharus fuscater (Lafresnaye, 1845)
Catharus fuscescens (Stephens, 1817)
Catharus gracilirostris Salvin, 1865
Catharus guttatus (Pallas, 1811)
Catharus mexicanus (Bonaparte, 1856)
Catharus minimus (Lafresnaye, 1848)
Catharus occidentalis P. L. Sclater, 1859
Catharus ustulatus (Nuttall, 1840)
Catherpes mexicanus (Swainson, 1829)
Cecropis abyssinica (Guerin-Meneville, 1843)
Cecropis badia Cassin, 1853
Cecropis cucullata (Boddaert, 1783)
Cecropis daurica (Laxmann, 1769)
Cecropis domicella (Heuglin, 1869)
Cecropis hyperythra (Blyth, 1849)
Cecropis semirufa (Sundevall, 1850)
Cecropis senegalensis (Linnaeus, 1766)
Cecropis striolata (Schlegel, 1844)
Centronyx bairdii (Audubon, 1844)
Centronyx henslowii (Audubon, 1829)
Cephalopterus glabricollis Gould, 1851
Cephalopterus ornatus E. Geoffroy Saint-Hilaire, 1809
Cephalopterus penduliger P. L. Sclater, 1859
Cephalopyrus flammiceps (Burton, 1836)
Cerasophila thompsoni Bingham, 1900
Cercomacra brasiliana Hellmayr, 1905
Cercomacra carbonaria P. L. Sclater & Salvin, 1873
Cercomacra cinerascens (P. L. Sclater, 1857)
Cercomacra ferdinandi E. Snethlage, 1928
Cercomacra laeta Todd, 1920
Cercomacra manu Fitzpatrick & Willard, 1990
Cercomacra melanaria (Ménétriés, 1835)
Cercomacra nigrescens (Cabanis & Heine, 1859)
Cercomacra nigricans P. L. Sclater, 1858
Cercomacra parkeri G. R. Graves, 1997
Cercomacra serva (P. L. Sclater, 1858)
Cercomacra tyrannina (P. L. Sclater, 1855)
Cercotrichas podobe (Statius Muller, 1776)
Certhia americana Bonaparte, 1838
Certhia brachydactyla C. L. Brehm, 1820
Certhia discolor Blyth, 1845
Certhia familiaris Linnaeus, 1758
Certhia himalayana Vigors, 1832
Certhia hodgsoni W. E. Brooks, 1871
Certhia manipurensis Hume, 1881
Certhia nipalensis Blyth, 1845
Certhia tianquanensis G. Li, 1995
Certhiaxis cinnamomeus (Gmelin, 1788)
Certhiaxis mustelinus (P. L. Sclater, 1874)
Certhidea fusca P. L. Sclater & Salvin, 1870
Certhidea olivacea Gould, 1837
Certhilauda benguelensis (Sharpe, 1904)
Certhilauda brevirostris Roberts, 1941
Certhilauda chuana (A. Smith, 1836)
Certhilauda curvirostris (Hermann, 1783)
Certhilauda semitorquata A. Smith, 1836
Certhilauda subcoronata A. Smith, 1843
Certhionyx variegatus R. Lesson, 1830
Cettia brunnifrons (Hodgson, 1845)
Cettia castaneocoronata (Burton, 1836)
Cettia cetti (Temminck, 1820)
Cettia major (Moore, 1854)
Chaetops aurantius E. L. Layard, 1867
Chaetops frenatus (Temminck, 1826)
Chaetoptila angustipluma (Peale, 1848)
Chaetorhynchus papuensis A. B. Meyer, 1874
Chaetornis striata (Jerdon, 1841)
Chaimarrornis leucocephalus (Vigors, 1831)
Chalcomitra adelberti (Gervais, 1834)
Chalcomitra amethystina (Shaw, 1812)
Chalcomitra balfouri (P. L. Sclater & Hartlaub, 1881)
Chalcomitra fuliginosa (Bechstein, 1811)
Chalcomitra hunteri (Shelley, 1889)
Chalcomitra rubescens (Vieillot, 1819)
Chalcomitra senegalensis (Linnaeus, 1766)
Chalcoparia singalensis (Gmelin, 1789)
Chalcothraupis ruficervix (Prévost & Des Murs, 1842)
Chamaea fasciata (Gambel, 1845)
Chamaeza campanisona (Lichtenstein, 1823)
Chamaeza meruloides Vigors, 1825
Chamaeza mollissima P. L. Sclater, 1855
Chamaeza nobilis Gould, 1855
Chamaeza ruficauda Cabanis & Heine, 1859
Chamaeza turdina Cabanis & Heine, 1859
Charitospiza eucosma Oberholser, 1905
Chasiempis ibidis Stejneger, 1887
Chasiempis sandwichensis (Gmelin, 1789)
Chasiempis sclateri Ridgway, 1882
Chelidorhynx hypoxantha (Blyth, 1843)
Cheramoeca leucosterna (Gould, 1841)
Chersomanes albofasciata (Lafresnaye, 1836)
Chersomanes beesleyi Benson, 1966
Chersophilus duponti (Vieillot, 1824)
Chilia melanura (G. R. Gray, 1846)
Chiroxiphia boliviana Allen, 1889
Chiroxiphia caudata (Shaw, 1793)
Chiroxiphia lanceolata (Wagler, 1830)
Chiroxiphia linearis (Bonaparte, 1838)
Chiroxiphia pareola (Linnaeus, 1766)
Chlamydera cerviniventris Gould, 1850
Chlamydera guttata Gould, 1862
Chlamydera lauterbachi Reichenow, 1897
Chlamydera maculata (Gould, 1837)
Chlamydera nuchalis (Jardine & Selby, 1830)
Chlamydochaera jefferyi Sharpe, 1887
Chleuasicus atrosuperciliaris Godwin-Austen, 1877
Chloridops kona S. B. Wilson, 1888
Chloris ambigua (Oustalet, 1896)
Chloris chloris (Linnaeus, 1758)
Chloris monguilloti (Delacour, 1926)
Chloris sinica (Linnaeus, 1766)
Chloris spinoides (Vigors, 1831)
Chlorocharis emiliae Sharpe, 1888
Chlorochrysa calliparaea (Tschudi, 1844)
Chlorochrysa nitidissima P. L. Sclater, 1874
Chlorochrysa phoenicotis (Bonaparte, 1851)
Chlorocichla falkensteini (Reichenow, 1874)
Chlorocichla flaviventris (A. Smith, 1834)
Chlorocichla laetissima (Sharpe, 1899)
Chlorocichla prigoginei De Roo, 1967
Chlorocichla simplex (Hartlaub, 1855)
Chlorodrepanis flava (A. Bloxam, 1827)
Chlorodrepanis stejnegeri (S. B. Wilson, 1890)
Chlorodrepanis virens (J. F. Gmelin, 1788)
Chlorophanes spiza (Linnaeus, 1758)
Chlorophoneus bocagei (Reichenow, 1894)
Chlorophoneus kupeensis Serle, 1951
Chlorophoneus multicolor (G. R. Gray, 1845)
Chlorophoneus nigrifrons (Reichenow, 1896)
Chlorophoneus olivaceus (Shaw, 1809)
Chlorophoneus sulfureopectus (Lesson, 1831)
Chlorophonia callophrys (Cabanis, 1861)
Chlorophonia cyanea (Thunberg, 1822)
Chlorophonia flavirostris P. L. Sclater, 1861
Chlorophonia occipitalis (Du Bus de Gisignies, 1847)
Chlorophonia pyrrhophrys (P. L. Sclater, 1851)
Chloropsis aurifrons (Temminck, 1829)
Chloropsis cochinchinensis (Gmelin, 1789)
Chloropsis cyanopogon (Temminck, 1830)
Chloropsis flavipennis (Tweeddale, 1878)
Chloropsis hardwickii Jardine & Selby, 1830
Chloropsis jerdoni (Blyth, 1844)
Chloropsis kinabaluensis Sharpe, 1887
Chloropsis media (Bonaparte, 1850)
Chloropsis palawanensis (Sharpe, 1877)
Chloropsis sonnerati Jardine & Selby, 1827
Chloropsis venusta (Bonaparte, 1850)
Chlorornis riefferii (Boissonneau, 1840)
Chlorospingus canigularis (Lafresnaye, 1848)
Chlorospingus flavigularis (P. L. Sclater, 1852)
Chlorospingus flavopectus (Lafresnaye, 1840)
Chlorospingus inornatus (Nelson, 1912)
Chlorospingus parvirostris Chapman, 1901
Chlorospingus pileatus Salvin, 1865
Chlorospingus semifuscus P. L. Sclater & Salvin, 1873
Chlorospingus tacarcunae Griscom, 1924
Chlorothraupis carmioli (Lawrence, 1868)
Chlorothraupis frenata von Berlepsch, 1907
Chlorothraupis olivacea (Cassin, 1860)
Chlorothraupis stolzmanni (von Berlepsch & Taczanowski, 1884)
Cholornis paradoxa J. Verreaux, 1870
Cholornis unicolor (Hodgson, 1843)
Chondestes grammacus (Say, 1822)
Chrysocorythus estherae (Finsch, 1902)
Chrysomma altirostre Jerdon, 1862
Chrysomma sinense (Gmelin, 1789)
Chrysomus icterocephalus (Linnaeus, 1766)
Chrysomus ruficapillus (Vieillot, 1819)
Chrysothlypis chrysomelas (P. L. Sclater & Salvin, 1869)
Chrysothlypis salmoni (P. L. Sclater, 1886)
Cichladusa arquata W. Peters, 1863
Cichladusa guttata (Heuglin, 1862)
Cichladusa ruficauda (Hartlaub, 1857)
Cichlocolaptes leucophrus (Jardine & Selby, 1830)
Cichlopsis leucogenys Cabanis, 1850
Cicinnurus regius (Linnaeus, 1758)
Cinclidium frontale Blyth, 1842
Cinclocerthia gutturalis (Lafresnaye, 1843)
Cinclocerthia ruficauda (Gould, 1836)
Cinclodes antarcticus (Garnot, 1826)
Cinclodes aricomae (Carriker, 1932)
Cinclodes atacamensis (Philippi, 1857)
Cinclodes comechingonus Zotta & Gavio, 1944
Cinclodes excelsior P. L. Sclater, 1860
Cinclodes fuscus (Vieillot, 1818)
Cinclodes nigrofumosus (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Cinclodes olrogi Nores & Yzurieta, 1979
Cinclodes oustaleti Scott, 1900
Cinclodes pabsti Sick, 1969
Cinclodes palliatus (Tschudi, 1844)
Cinclodes patagonicus (Gmelin, 1789)
Cinclodes taczanowskii Berlepsch & Stolzmann, 1892
Cinclosoma ajax (Temminck, 1836)
Cinclosoma alisteri Mathews, 1910
Cinclosoma castaneothorax Gould, 1849
Cinclosoma castanotum Gould, 1840
Cinclosoma cinnamomeum Gould, 1846
Cinclosoma marginatum Sharpe, 1883
Cinclosoma punctatum (Shaw, 1795)
Cinclus cinclus (Linnaeus, 1758)
Cinclus leucocephalus Tschudi, 1844
Cinclus mexicanus Swainson, 1827
Cinclus pallasii Temminck, 1820
Cinclus schulzii Cabanis, 1882
Cinnycerthia fulva (P. L. Sclater, 1874)
Cinnycerthia olivascens Sharpe, 1882
Cinnycerthia peruana (Cabanis, 1873)
Cinnycerthia unirufa (Lafresnaye, 1840)
Cinnyricinclus leucogaster (Boddaert, 1783)
Cinnyris abbotti Ridgway, 1894
Cinnyris afer (Linnaeus, 1766)
Cinnyris asiaticus (Latham, 1790)
Cinnyris batesi Ogilvie-Grant, 1908
Cinnyris bifasciatus (Shaw, 1812)
Cinnyris bouvieri Shelley, 1877
Cinnyris buettikoferi Hartert, 1896
Cinnyris chalcomelas Reichenow, 1905
Cinnyris chalybeus (Linnaeus, 1766)
Cinnyris chloropygius (Jardine, 1842)
Cinnyris coccinigastrus (Latham, 1802)
Cinnyris comorensis W. Peters, 1864
Cinnyris congensis (Oort, 1910)
Cinnyris coquerellii (Hartlaub, 1860)
Cinnyris cupreus (Shaw, 1812)
Cinnyris dussumieri (Hartlaub, 1861)
Cinnyris erythrocercus (Hartlaub, 1857)
Cinnyris fuelleborni Reichenow, 1899
Cinnyris fuscus Vieillot, 1819
Cinnyris habessinicus (Hemprich & Ehrenberg, 1828)
Cinnyris hofmanni Reichenow, 1915
Cinnyris humbloti Milne-Edwards & Oustalet, 1885
Cinnyris johannae J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Cinnyris jugularis (Linnaeus, 1766)
Cinnyris lotenius (Linnaeus, 1766)
Cinnyris loveridgei Hartert, 1922
Cinnyris ludovicensis (Bocage, 1868)
Cinnyris manoensis Reichenow, 1907
Cinnyris mariquensis A. Smith, 1836
Cinnyris mediocris Shelley, 1885
Cinnyris minullus Reichenow, 1899
Cinnyris moreaui W. L. Sclater, 1933
Cinnyris nectarinioides Richmond, 1897
Cinnyris neergaardi Grant, 1908
Cinnyris notatus (Statius Muller, 1776)
Cinnyris osea Bonaparte, 1856
Cinnyris oustaleti (Bocage, 1878)
Cinnyris pembae Reichenow, 1905
Cinnyris prigoginei Macdonald, 1958
Cinnyris pulchellus (Linnaeus, 1766)
Cinnyris regius Reichenow, 1893
Cinnyris reichenowi Sharpe, 1891
Cinnyris rockefelleri Chapin, 1932
Cinnyris rufipennis (Jensen, 1983)
Cinnyris shelleyi Alexander, 1899
Cinnyris solaris (Temminck, 1825)
Cinnyris sovimanga (Gmelin, 1788)
Cinnyris stuhlmanni Reichenow, 1893
Cinnyris superbus (Shaw, 1812)
Cinnyris talatala A. Smith, 1836
Cinnyris tsavoensis Someren, 1922
Cinnyris ursulae (Alexander, 1903)
Cinnyris usambaricus Grote, 1922
Cinnyris venustus (Shaw, 1799)
Ciridops anna (Dole, 1878)
Cissa chinensis (Boddaert, 1783)
Cissa hypoleuca Salvadori & Giglioli, 1885
Cissa jefferyi Sharpe, 1888
Cissa thalassina (Temminck, 1826)
Cissomela pectoralis (Gould, 1841)
Cissopis leverianus (J. F. Gmelin, 1788)
Cisticola aberdare Lynes, 1930
Cisticola aberrans (A. Smith, 1843)
Cisticola angusticauda Reichenow, 1891
Cisticola anonymus (J. W. von Müller, 1855)
Cisticola aridulus Witherby, 1900
Cisticola ayresii Hartlaub, 1863
Cisticola bodessa Mearns, 1913
Cisticola brachypterus (Sharpe, 1870)
Cisticola brunnescens Heuglin, 1862
Cisticola bulliens Lynes, 1930
Cisticola cantans (Heuglin, 1869)
Cisticola carruthersi Ogilvie-Grant, 1909
Cisticola cherina (A. Smith, 1843)
Cisticola chiniana (A. Smith, 1843)
Cisticola chubbi Sharpe, 1892
Cisticola cinereolus Salvadori, 1888
Cisticola cinnamomeus Reichenow, 1904
Cisticola dambo Lynes, 1931
Cisticola distinctus Lynes, 1930
Cisticola emini Reichenow, 1892
Cisticola erythrops (Hartlaub, 1857)
Cisticola exilis (Vigors & Horsfield, 1827)
Cisticola eximius (Heuglin, 1869)
Cisticola fulvicapilla (Vieillot, 1817)
Cisticola galactotes (Temminck, 1821)
Cisticola guinea Lynes, 1930
Cisticola haematocephalus Cabanis, 1868
Cisticola haesitatus (P. L. Sclater & Hartlaub, 1881)
Cisticola hunteri Shelley, 1889
Cisticola juncidis (Rafinesque, 1810)
Cisticola lais (Hartlaub & Finsch, 1870)
Cisticola lateralis (Fraser, 1843)
Cisticola lepe Lynes, 1930
Cisticola luapula Lynes, 1933
Cisticola lugubris (Rüppell, 1840)
Cisticola marginatus (Heuglin, 1869)
Cisticola melanurus (Cabanis, 1882)
Cisticola nana Fischer & Reichenow, 1884
Cisticola natalensis (A. Smith, 1843)
Cisticola nigriloris Shelley, 1897
Cisticola njombe Lynes, 1933
Cisticola pipiens Lynes, 1930
Cisticola restrictus Traylor, 1967
Cisticola robustus (Rüppell, 1845)
Cisticola ruficeps (Cretzschmar, 1830)
Cisticola rufilatus (Hartlaub, 1870)
Cisticola rufus (Fraser, 1843)
Cisticola subruficapilla (A. Smith, 1843)
Cisticola textrix (Vieillot, 1817)
Cisticola tinniens (Lichtenstein, 1842)
Cisticola troglodytes (Antinori, 1864)
Cisticola woosnami Ogilvie-Grant, 1908
Cistothorus apolinari Chapman, 1914
Cistothorus meridae Hellmayr, 1907
Cistothorus palustris (A. Wilson, 1810)
Cistothorus platensis (Latham, 1790)
Cleptornis marchei (Oustalet, 1889)
Clibanornis dendrocolaptoides (Pelzeln, 1859)
Climacteris affinis Blyth, 1864
Climacteris erythrops Gould, 1841
Climacteris melanurus Gould, 1843
Climacteris picumnus Temminck, 1824
Climacteris rufus Gould, 1841
Clytoctantes alixii Elliot, 1870
Clytoctantes atrogularis S. Lanyon, Stotz & Willard, 1991
Clytomyias insignis Sharpe, 1879
Clytorhynchus hamlini (Mayr, 1931)
Clytorhynchus nigrogularis (E. L. Layard, 1875)
Clytorhynchus pachycephaloides Elliot, 1870
Clytorhynchus sanctaecrucis Mayr, 1933
Clytorhynchus vitiensis (Hartlaub, 1866)
Clytospiza monteiri (Hartlaub, 1860)
Cnemarchus erythropygius (P. L. Sclater, 1853)
Cnemathraupis aureodorsalis (Blake & Hocking, 1974)
Cnemathraupis eximia (Boissonneau, 1840)
Cnemophilus loriae (Salvadori, 1895)
Cnemophilus macgregorii De Vis, 1890
Cnemoscopus rubrirostris (Lafresnaye, 1840)
Cnemotriccus fuscatus (Wied-Neuwied, 1831)
Cnipodectes subbrunneus (P. L. Sclater, 1860)
Coccopygia bocagei Shelley, 1903
Coccopygia melanotis (Temminck, 1823)
Coccopygia quartinia (Bonaparte, 1850)
Coccothraustes coccothraustes (Linnaeus, 1758)
Cochoa azurea (Temminck, 1824)
Cochoa beccarii Salvadori, 1879
Cochoa purpurea Hodgson, 1836
Cochoa viridis Hodgson, 1836
Coereba flaveola (Linnaeus, 1758)
Colluricincla boweri E. P. Ramsay, 1885
Colluricincla harmonica (Latham, 1802)
Colluricincla megarhyncha (Quoy & Gaimard, 1830)
Colluricincla tenebrosa (Rothschild, 1911)
Colluricincla woodwardi Hartert, 1905
Coloeus dauuricus (Pallas, 1776)
Coloeus monedula (Linnaeus, 1758)
Colonia colonus (Vieillot, 1818)
Colorhamphus parvirostris (Darwin, 1839)
Compsothraupis loricata (M. H. K. Lichtenstein, 1819)
Conioptilon mcilhennyi Lowery & O'Neill, 1966
Conirostrum albifrons Lafresnaye, 1842
Conirostrum bicolor (Vieillot, 1809)
Conirostrum binghami (Chapman, 1919)
Conirostrum cinereum d'Orbigny & Lafresnaye, 1838
Conirostrum ferrugineiventre P. L. Sclater, 1855
Conirostrum leucogenys (Lafresnaye, 1852)
Conirostrum margaritae (Holt, 1931)
Conirostrum rufum Lafresnaye, 1843
Conirostrum sitticolor Lafresnaye, 1840
Conirostrum speciosum (Temminck, 1824)
Conirostrum tamarugense A. W. Johnson & Millie, 1972
Conopias albovittatus (Lawrence, 1862)
Conopias cinchoneti (Tschudi, 1844)
Conopias trivirgatus (Wied-Neuwied, 1831)
Conopophaga ardesiaca Orbigny & Lafresnaye, 1837
Conopophaga aurita (Gmelin, 1789)
Conopophaga castaneiceps P. L. Sclater, 1857
Conopophaga cearae Cory, 1916
Conopophaga lineata (Wied-Neuwied, 1831)
Conopophaga melanogaster Ménétriés, 1835
Conopophaga melanops (Vieillot, 1818)
Conopophaga peruviana Des Murs, 1856
Conopophaga roberti Hellmayr, 1905
Conopophila albogularis (Gould, 1843)
Conopophila rufogularis (Gould, 1843)
Conopophila whitei (North, 1910)
Conostoma aemodium Hodgson, 1841
Conothraupis mesoleuca (Berlioz, 1939)
Conothraupis speculigera (Gould, 1855)
Contopus albogularis (Berlioz, 1962)
Contopus caribaeus (Orbigny, 1839)
Contopus cinereus (Spix, 1825)
Contopus cooperi (Nuttall, 1831)
Contopus fumigatus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Contopus hispaniolensis (H. Bryant, 1867)
Contopus latirostris (J. Verreaux, 1866)
Contopus lugubris Lawrence, 1865
Contopus nigrescens (P. L. Sclater & Salvin, 1880)
Contopus ochraceus P. L. Sclater & Salvin, 1869
Contopus pallidus (Gosse, 1847)
Contopus pertinax Cabanis & Heine, 1859
Contopus sordidulus P. L. Sclater, 1859
Contopus virens (Linnaeus, 1766)
Copsychus albiventris (Blyth, 1858)
Copsychus albospecularis (Eydoux & Gervais, 1836)
Copsychus cebuensis (Steere, 1890)
Copsychus luzoniensis (Kittlitz, 1832)
Copsychus malabaricus (Scopoli, 1786)
Copsychus mindanensis (Boddaert, 1783)
Copsychus niger (Sharpe, 1877)
Copsychus saularis (Linnaeus, 1758)
Copsychus sechellarum A. Newton, 1865
Copsychus stricklandii Motley & Dillwyn, 1855
Coracina abbotti (Riley, 1918)
Coracina analis (J. Verreaux & Des Murs, 1860)
Coracina atriceps (S. Muller, 1843)
Coracina azurea (Cassin, 1852)
Coracina bicolor (Temminck, 1824)
Coracina boyeri (G. R. Gray, 1846)
Coracina caeruleogrisea (G. R. Gray, 1858)
Coracina caesia (Lichtenstein, 1823)
Coracina caledonica (Gmelin, 1788)
Coracina ceramensis (Bonaparte, 1850)
Coracina cinerea (Statius Muller, 1776)
Coracina coerulescens (Blyth, 1842)
Coracina cucullata (Milne-Edwards & Oustalet, 1885)
Coracina dispar (Salvadori, 1878)
Coracina dobsoni (Ball, 1872)
Coracina dohertyi (Hartert, 1896)
Coracina fimbriata (Temminck, 1824)
Coracina fortis (Salvadori, 1878)
Coracina graueri Neumann, 1908
Coracina holopolia (Sharpe, 1888)
Coracina incerta (A. B. Meyer, 1874)
Coracina ingens (Rothschild & Hartert, 1914)
Coracina insperata (Finsch, 1876)
Coracina javensis (Horsfield, 1821)
Coracina larvata (S. Muller, 1843)
Coracina leucopygia (Bonaparte, 1850)
Coracina lineata (Swainson, 1825)
Coracina longicauda (De Vis, 1890)
Coracina macei (Lesson, 1831)
Coracina maxima (Rüppell, 1839)
Coracina mcgregori (Mearns, 1907)
Coracina melanoptera (Rüppell, 1839)
Coracina melas (Lesson, 1828)
Coracina melaschistos (Hodgson, 1836)
Coracina mindanensis (Tweeddale, 1879)
Coracina monacha (Hartlaub & Finsch, 1872)
Coracina montana (A. B. Meyer, 1874)
Coracina morio (S. Muller, 1843)
Coracina nesiotis (Hartlaub & Finsch, 1872)
Coracina newtoni (Pollen, 1866)
Coracina novaehollandiae (Gmelin, 1789)
Coracina ostenta Ripley, 1952
Coracina papuensis (Gmelin, 1788)
Coracina parvula (Salvadori, 1878)
Coracina pectoralis (Jardine & Selby, 1828)
Coracina personata (S. Muller, 1843)
Coracina polioptera (Sharpe, 1878)
Coracina remota (Sharpe, 1878)
Coracina salomonis (Tristram, 1879)
Coracina schistacea (Sharpe, 1878)
Coracina schisticeps (G. R. Gray, 1846)
Coracina striata (Boddaert, 1783)
Coracina sula (Hartert, 1918)
Coracina temminckii (S. Muller, 1843)
Coracina tenuirostris (Jardine, 1831)
Coracina typica (Hartlaub, 1865)
Coracina welchmani (Tristram, 1892)
Coracornis raveni Riley, 1918
Coracornis sanghirensis (Oustalet, 1881)
Corapipo altera Hellmayr, 1906
Corapipo gutturalis (Linnaeus, 1766)
Corapipo leucorrhoa (P. L. Sclater, 1863)
Corcorax melanoramphos (Vieillot, 1817)
Cormobates leucophaea (Latham, 1802)
Cormobates placens (P. L. Sclater, 1874)
Corvinella corvina (Shaw, 1809)
Corvus albicollis Latham, 1790
Corvus albus Statius Muller, 1776
Corvus bennetti North, 1901
Corvus brachyrhynchos C. L. Brehm, 1822
Corvus capensis Lichtenstein, 1823
Corvus caurinus S. F. Baird, 1858
Corvus corax Linnaeus, 1758
Corvus cornix Linnaeus, 1758
Corvus corone Linnaeus, 1758
Corvus coronoides Vigors & Horsfield, 1827
Corvus crassirostris Rüppell, 1836
Corvus cryptoleucus Couch, 1854
Corvus culminatus Sykes, 1832
Corvus edithae Lort Phillips, 1895
Corvus enca (Horsfield, 1821)
Corvus florensis Büttikofer, 1894
Corvus frugilegus Linnaeus, 1758
Corvus fuscicapillus G. R. Gray, 1859
Corvus hawaiiensis Peale, 1848
Corvus imparatus J. L. Peters, 1929
Corvus insularis Heinroth, 1903
Corvus jamaicensis Gmelin, 1788
Corvus kubaryi Reichenow, 1885
Corvus leucognaphalus Daudin, 1800
Corvus levaillantii Lesson, 1831
Corvus macrorhynchos Wagler, 1827
Corvus meeki Rothschild, 1904
Corvus mellori Mathews, 1912
Corvus minutus Gundlach, 1852
Corvus moneduloides Lesson, 1831
Corvus nasicus Temminck, 1826
Corvus orru Bonaparte, 1850
Corvus ossifragus A. Wilson, 1812
Corvus palmarum Württemberg, 1835
Corvus rhipidurus Hartert, 1918
Corvus ruficollis Lesson, 1831
Corvus sinaloae L. I. Davis, 1958
Corvus splendens Vieillot, 1817
Corvus tasmanicus Mathews, 1912
Corvus torquatus Lesson, 1831
Corvus tristis Lesson & Garnot, 1827
Corvus typicus (Bonaparte, 1853)
Corvus unicolor (Rothschild & Hartert, 1900)
Corvus validus Bonaparte, 1850
Corvus violaceus Bonaparte, 1850
Corvus woodfordi (Ogilvie-Grant, 1887)
Corydon sumatranus (Raffles, 1822)
Coryphaspiza melanotis (Temminck, 1822)
Coryphistera alaudina Burmeister, 1860
Coryphospingus cucullatus (P. L. S. Müller, 1776)
Coryphospingus pileatus (Wied-Neuwied, 1821)
Corythopis delalandi (Lesson, 1831)
Corythopis torquatus Tschudi, 1844
Cossypha albicapillus (Vieillot, 1818)
Cossypha anomala (Shelley, 1893)
Cossypha archeri Sharpe, 1902
Cossypha caffra (Linnaeus, 1771)
Cossypha cyanocampter (Bonaparte, 1850)
Cossypha dichroa (Gmelin, 1789)
Cossypha heinrichi Rand, 1955
Cossypha heuglini Hartlaub, 1866
Cossypha humeralis (A. Smith, 1836)
Cossypha isabellae G. R. Gray, 1862
Cossypha natalensis A. Smith, 1840
Cossypha niveicapilla (Lafresnaye, 1838)
Cossypha polioptera Reichenow, 1892
Cossypha semirufa (Rüppell, 1837)
Cossyphicula roberti (Alexander, 1903)
Cotinga amabilis Gould, 1857
Cotinga cayana (Linnaeus, 1766)
Cotinga cotinga (Linnaeus, 1766)
Cotinga maculata (Statius Muller, 1776)
Cotinga maynana (Linnaeus, 1766)
Cotinga nattererii (Boissonneau, 1840)
Cotinga ridgwayi Ridgway, 1887
Cracticus cassicus (Boddaert, 1783)
Cracticus louisiadensis Tristram, 1889
Cracticus mentalis Salvadori & Albertis, 1875
Cracticus nigrogularis (Gould, 1837)
Cracticus quoyi (Lesson & Garnot, 1827)
Cracticus torquatus (Latham, 1802)
Cranioleuca albicapilla (Cabanis, 1873)
Cranioleuca albiceps (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Cranioleuca antisiensis (P. L. Sclater, 1859)
Cranioleuca baroni (Salvin, 1895)
Cranioleuca curtata (P. L. Sclater, 1870)
Cranioleuca demissa (Salvin & Godman, 1884)
Cranioleuca erythrops (P. L. Sclater, 1860)
Cranioleuca gutturata (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Cranioleuca hellmayri (Bangs, 1907)
Cranioleuca henricae Maijer & Fjeldsa, 1997
Cranioleuca marcapatae Zimmer, 1935
Cranioleuca muelleri (Hellmayr, 1911)
Cranioleuca obsoleta (Reichenbach, 1853)
Cranioleuca pallida (Wied-Neuwied, 1831)
Cranioleuca pyrrhophia (Vieillot, 1818)
Cranioleuca semicinerea (Reichenbach, 1853)
Cranioleuca subcristata (P. L. Sclater, 1874)
Cranioleuca sulphurifera (Burmeister, 1869)
Cranioleuca vulpecula (P. L. Sclater & Salvin, 1866)
Cranioleuca vulpina (Pelzeln, 1856)
Crateroscelis murina (P. L. Sclater, 1858)
Crateroscelis nigrorufa (Salvadori, 1895)
Crateroscelis robusta (De Vis, 1898)
Creatophora cinerea (Meuschen, 1787)
Creurgops dentatus (P. L. Sclater & Salvin, 1876)
Creurgops verticalis P. L. Sclater, 1858
Criniger barbatus (Temminck, 1821)
Criniger calurus (Cassin, 1856)
Criniger chloronotus (Cassin, 1859)
Criniger ndussumensis Reichenow, 1904
Criniger olivaceus (Swainson, 1837)
Crithagra albogularis A. Smith, 1833
Crithagra ankoberensis (Ash, 1979)
Crithagra atrogularis (A. Smith, 1836)
Crithagra buchanani (Hartert, 1919)
Crithagra burtoni (G. R. Gray, 1862)
Crithagra canicapilla (Du Bus de Gisignies, 1855)
Crithagra capistrata Finsch, 1870
Crithagra citrinelloides (Rüppell, 1840)
Crithagra citrinipectus (Clancey & Lawson, 1960)
Crithagra concolor (Barboza du Bocage, 1888)
Crithagra donaldsoni (Sharpe, 1895)
Crithagra dorsostriata Reichenow, 1887
Crithagra flavigula (Salvadori, 1888)
Crithagra flaviventris (J. F. Gmelin, 1789)
Crithagra frontalis (Reichenow, 1904)
Crithagra gularis (A. Smith, 1836)
Crithagra hyposticta (Reichenow, 1904)
Crithagra koliensis (C. H. B. Grant & Mackworth-Praed, 1952)
Crithagra leucoptera Sharpe, 1871
Crithagra leucopygia Sundevall, 1850
Crithagra melanochroa (Reichenow, 1900)
Crithagra menachensis (Ogilvie-Grant, 1913)
Crithagra mennelli (E. C. Chubb, 1908)
Crithagra mozambica (P. L. Statius Müller, 1776)
Crithagra reichardi (Reichenow, 1882)
Crithagra reichenowi (Salvadori, 1888)
Crithagra rothschildi (Ogilvie-Grant, 1902)
Crithagra rufobrunnea (G. R. Gray, 1862)
Crithagra scotops Sundevall, 1850
Crithagra striolata (Rüppell, 1840)
Crithagra sulphurata (Linnaeus, 1766)
Crithagra symonsi (Roberts, 1916)
Crithagra totta (Sparrman, 1786)
Crithagra tristriata (Rüppell, 1840)
Crithagra whytii (Shelley, 1897)
Crithagra xantholaema (Salvadori, 1896)
Crithagra xanthopygia (Rüppell, 1840)
Crocias albonotatus (Lesson, 1831)
Crocias langbianis Gyldenstolpe, 1939
Crossleyia xanthophrys (Sharpe, 1875)
Crypsirina cucullata Jerdon, 1862
Crypsirina temia (Daudin, 1800)
Cryptillas victorini (Sundevall, 1860)
Cryptospiza jacksoni Sharpe, 1902
Cryptospiza reichenovii (Hartlaub, 1874)
Cryptospiza salvadorii Reichenow, 1892
Cryptospiza shelleyi Sharpe, 1902
Cryptosylvicola randrianasoloi Goodman, Langrand & B. M. Whitney , 1996
Culicicapa ceylonensis (Swainson, 1820)
Culicicapa helianthea (Wallace, 1865)
Culicivora caudacuta (Vieillot, 1818)
Curaeus curaeus (Molina, 1782)
Curaeus forbesi (P. L. Sclater, 1886)
Cutia legalleni Robinson & Kloss, 1919
Cutia nipalensis Hodgson, 1837
Cyanerpes caeruleus (Linnaeus, 1758)
Cyanerpes cyaneus (Linnaeus, 1766)
Cyanerpes lucidus (P. L. Sclater & Salvin, 1859)
Cyanerpes nitidus (Hartlaub, 1847)
Cyanicterus cyanicterus (Vieillot, 1819)
Cyanistes caeruleus (Linnaeus, 1758)
Cyanistes cyanus (Pallas, 1770)
Cyanistes teneriffae (Lesson, 1831)
Cyanocitta cristata (Linnaeus, 1758)
Cyanocitta stelleri (Gmelin, 1788)
Cyanocompsa brissonii (M. H. K. Lichtenstein, 1823)
Cyanocompsa cyanoides (Lafresnaye, 1847)
Cyanocompsa parellina (Bonaparte, 1850)
Cyanocompsa rothschildii (Bartlett, 1890)
Cyanocorax affinis Pelzeln, 1856
Cyanocorax beecheii (Vigors, 1829)
Cyanocorax caeruleus (Vieillot, 1818)
Cyanocorax cayanus (Linnaeus, 1766)
Cyanocorax chrysops (Vieillot, 1818)
Cyanocorax cristatellus (Temminck, 1823)
Cyanocorax cyanomelas (Vieillot, 1818)
Cyanocorax cyanopogon (Wied-Neuwied, 1821)
Cyanocorax dickeyi R. T. Moore, 1935
Cyanocorax heilprini Gentry, 1885
Cyanocorax luxuosus (Lesson, 1839)
Cyanocorax melanocyaneus (Hartlaub, 1844)
Cyanocorax mystacalis (Sparre, 1835)
Cyanocorax sanblasianus (Lafresnaye, 1842)
Cyanocorax violaceus Du Bus de Gisignies, 1847
Cyanocorax yncas (Boddaert, 1783)
Cyanocorax yucatanicus (Dubois, 1875)
Cyanolanius madagascarinus (Linnaeus, 1766)
Cyanoloxia glaucocaerulea (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Cyanolyca argentigula (Lawrence, 1875)
Cyanolyca armillata (G. R. Gray, 1845)
Cyanolyca cucullata (Ridgway, 1885)
Cyanolyca mirabilis Nelson, 1903
Cyanolyca nanus (Du Bus de Gisignies, 1847)
Cyanolyca pulchra (Lawrence, 1876)
Cyanolyca pumilo (Strickland, 1849)
Cyanolyca turcosa (Bonaparte, 1853)
Cyanolyca viridicyanus (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Cyanomitra alinae Jackson, 1904
Cyanomitra bannermani Grant & Mackworth-Praed, 1943
Cyanomitra cyanolaema (Jardine & Fraser, 1852)
Cyanomitra olivacea (A. Smith, 1840)
Cyanomitra oritis (Reichenow, 1892)
Cyanomitra veroxii (A. Smith, 1831)
Cyanomitra verticalis (Latham, 1790)
Cyanopica cooki Bonaparte, 1850
Cyanopica cyanus (Pallas, 1776)
Cyanoptila cumatilis Thayer & Bangs, 1909
Cyanoptila cyanomelana (Temminck, 1829)
Cyclarhis gujanensis (Gmelin, 1789)
Cyclarhis nigrirostris Lafresnaye, 1842
Cymbilaimus lineatus (Leach, 1814)
Cymbilaimus sanctaemariae Gyldenstolpe, 1941
Cymbirhynchus macrorhynchos (Gmelin, 1788)
Cyornis banyumas (Horsfield, 1821)
Cyornis caerulatus (Bonaparte, 1857)
Cyornis concretus (S. Muller, 1836)
Cyornis djampeanus (Hartert, 1896)
Cyornis glaucicomans Thayer & Bangs, 1909
Cyornis hainanus (Ogilvie-Grant, 1900)
Cyornis herioti R. G. W. Ramsay, 1886
Cyornis hoevelli (A. B. Meyer, 1903)
Cyornis hyacinthinus (Temminck, 1820)
Cyornis lemprieri (Sharpe, 1884)
Cyornis magnirostris Blyth, 1849
Cyornis omissus (Hartert, 1896)
Cyornis pallipes (Jerdon, 1840)
Cyornis poliogenys W. E. Brooks, 1880
Cyornis rubeculoides (Vigors, 1831)
Cyornis ruckii (Oustalet, 1881)
Cyornis rufigastra (Raffles, 1822)
Cyornis sanfordi Stresemann, 1931
Cyornis superbus Stresemann, 1925
Cyornis tickelliae Blyth, 1843
Cyornis turcosus Bruggemann, 1877
Cyornis unicolor Blyth, 1843
Cyphorhinus arada (Hermann, 1783)
Cyphorhinus phaeocephalus P. L. Sclater, 1860
Cyphorhinus thoracicus Tschudi, 1844
Cypsnagra hirundinacea (R. Lesson, 1831)
Dacnis albiventris (P. L. Sclater, 1852)
Dacnis berlepschi E. Hartert, 1900
Dacnis cayana (Linnaeus, 1766)
Dacnis egregia P. L. Sclater, 1855
Dacnis flaviventer d'Orbigny & Lafresnaye, 1837
Dacnis hartlaubi P. L. Sclater, 1855
Dacnis lineata (J. F. Gmelin, 1789)
Dacnis nigripes Pelzeln, 1856
Dacnis venusta Lawrence, 1862
Dacnis viguieri Oustalet, 1883
Daphoenositta chrysoptera (Latham, 1802)
Daphoenositta miranda De Vis, 1897
Daphoenositta papuensis (Schlegel, 1871)
Dasycrotapha plateni (W. Blasius, 1890)
Dasycrotapha pygmaea (Ogilvie-Grant, 1896)
Dasycrotapha speciosa Tweeddale, 1878
Dasyornis brachypterus (Latham, 1802)
Dasyornis broadbenti (McCoy, 1867)
Dasyornis longirostris Gould, 1841
Deconychura longicauda (Pelzeln, 1868)
Deconychura stictolaema (Pelzeln, 1868)
Deleornis axillaris (Reichenow, 1893)
Deleornis fraseri (Jardine & Selby, 1843)
Delichon dasypus (Bonaparte, 1850)
Delichon nipalense Moore, 1854
Delichon urbicum (Linnaeus, 1758)
Deltarhynchus flammulatus (Lawrence, 1875)
Dendrexetastes rufigula (Lesson, 1844)
Dendrocincla anabatina P. L. Sclater, 1859
Dendrocincla fuliginosa (Vieillot, 1818)
Dendrocincla homochroa (P. L. Sclater, 1860)
Dendrocincla merula (Lichtenstein, 1820)
Dendrocincla tyrannina (Lafresnaye, 1851)
Dendrocitta bayleii Tytler, 1863
Dendrocitta cinerascens Sharpe, 1879
Dendrocitta formosae Swinhoe, 1863
Dendrocitta frontalis Horsfield, 1840
Dendrocitta leucogastra Gould, 1833
Dendrocitta occipitalis (S. Muller, 1836)
Dendrocitta vagabunda (Latham, 1790)
Dendrocolaptes certhia (Boddaert, 1783)
Dendrocolaptes hoffmannsi Hellmayr, 1909
Dendrocolaptes picumnus Lichtenstein, 1820
Dendrocolaptes platyrostris Spix, 1824
Dendrocolaptes sanctithomae (Lafresnaye, 1852)
Dendronanthus indicus (Gmelin, 1789)
Dicaeum aeneum Pucheran, 1853
Dicaeum aeruginosum (Bourns & Worcester, 1894)
Dicaeum agile (Tickell, 1833)
Dicaeum annae (Büttikofer, 1894)
Dicaeum anthonyi (McGregor, 1914)
Dicaeum aureolimbatum (Wallace, 1865)
Dicaeum australe (Hermann, 1783)
Dicaeum bicolor (Bourns & Worcester, 1894)
Dicaeum celebicum S. Muller, 1843
Dicaeum chrysorrheum Temminck, 1829
Dicaeum concolor Jerdon, 1840
Dicaeum cruentatum (Linnaeus, 1758)
Dicaeum erythrorhynchos (Latham, 1790)
Dicaeum erythrothorax Lesson, 1828
Dicaeum everetti (Sharpe, 1877)
Dicaeum eximium P. L. Sclater, 1877
Dicaeum geelvinkianum A. B. Meyer, 1874
Dicaeum haematostictum Sharpe, 1876
Dicaeum hirundinaceum (Shaw, 1792)
Dicaeum hypoleucum Sharpe, 1876
Dicaeum igniferum Wallace, 1864
Dicaeum ignipectus (Blyth, 1843)
Dicaeum maugei Lesson, 1830
Dicaeum melanozanthum (Blyth, 1843)
Dicaeum minullum Swinhoe, 1870
Dicaeum monticolum Sharpe, 1887
Dicaeum nehrkorni W. Blasius, 1886
Dicaeum nigrilore Hartert, 1904
Dicaeum nitidum Tristram, 1889
Dicaeum pectorale S. Muller, 1843
Dicaeum proprium Ripley & Rabor, 1966
Dicaeum pygmaeum (Kittlitz, 1833)
Dicaeum quadricolor (Tweeddale, 1878)
Dicaeum retrocinctum Gould, 1872
Dicaeum sanguinolentum Temminck, 1829
Dicaeum schistaceiceps G. R. Gray, 1861
Dicaeum trigonostigma (Scopoli, 1786)
Dicaeum tristrami Sharpe, 1884
Dicaeum trochileum (Sparrman, 1789)
Dicaeum vincens (P. L. Sclater, 1872)
Dicaeum virescens Hume, 1873
Dicaeum vulneratum Wallace, 1863
Dichrozona cincta (Pelzeln, 1868)
Dicrurus adsimilis (Bechstein, 1794)
Dicrurus aeneus Vieillot, 1817
Dicrurus aldabranus (Ridgway, 1893)
Dicrurus andamanensis Beavan, 1867
Dicrurus annectans (Hodgson, 1836)
Dicrurus atripennis Swainson, 1837
Dicrurus balicassius (Linnaeus, 1766)
Dicrurus bracteatus Gould, 1843
Dicrurus caerulescens (Linnaeus, 1758)
Dicrurus densus (Bonaparte, 1850)
Dicrurus forficatus (Linnaeus, 1766)
Dicrurus fuscipennis (Milne-Edwards & Oustalet, 1887)
Dicrurus hottentottus (Linnaeus, 1766)
Dicrurus leucophaeus Vieillot, 1817
Dicrurus lophorinus Vieillot, 1817
Dicrurus ludwigii (A. Smith, 1834)
Dicrurus macrocercus Vieillot, 1817
Dicrurus megarhynchus (Quoy & Gaimard, 1830)
Dicrurus menagei (Bourns & Worcester, 1894)
Dicrurus modestus Hartlaub, 1849
Dicrurus montanus (Riley, 1919)
Dicrurus paradiseus (Linnaeus, 1766)
Dicrurus remifer (Temminck, 1823)
Dicrurus sumatranus R. G. W. Ramsay, 1880
Dicrurus waldenii Schlegel, 1865
Diglossa albilatera Lafresnaye, 1843
Diglossa baritula Wagler, 1832
Diglossa brunneiventris Lafresnaye, 1846
Diglossa caerulescens (P. L. Sclater, 1856)
Diglossa carbonaria (d'Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Diglossa cyanea (Lafresnaye, 1840)
Diglossa duidae Chapman, 1929
Diglossa glauca P. L. Sclater & Salvin, 1876
Diglossa gloriosa P. L. Sclater & Salvin, 1871
Diglossa gloriosissima Chapman, 1912
Diglossa humeralis (Fraser, 1840)
Diglossa indigotica P. L. Sclater, 1856
Diglossa lafresnayii (Boissonneau, 1840)
Diglossa major Cabanis, 1849
Diglossa mystacalis Lafresnaye, 1846
Diglossa plumbea Cabanis, 1861
Diglossa sittoides (d'Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Diglossa venezuelensis Chapman, 1925
Dinemellia dinemelli (Rüppell, 1845)
Dioptrornis brunneus Cabanis, 1886
Dioptrornis chocolatinus (Rüppell, 1840)
Dioptrornis fischeri Reichenow, 1884
Diphyllodes magnificus (J. R. Forster, 1781)
Diphyllodes respublica (Bonaparte, 1850)
Diuca diuca (Molina, 1782)
Dives atroviolaceus (Orbigny, 1839)
Dives dives (Deppe, 1830)
Dives warszewiczi (Cabanis, 1861)
Dolichonyx oryzivorus (Linnaeus, 1758)
Doliornis remseni Robbins, G. H. Rosenberg & F. S. Molina, 1994
Doliornis sclateri Taczanowski, 1874
Donacobius atricapilla (Linnaeus, 1766)
Donacospiza albifrons (Vieillot, 1817)
Drepanis funerea A. Newton, 1894
Drepanis pacifica (J. F. Gmelin, 1788)
Drepanorhynchus reichenowi Fischer, 1884
Drepanornis albertisi (P. L. Sclater, 1873)
Drepanornis bruijnii Oustalet, 1879
Dreptes thomensis (Bocage, 1889)
Drymocichla incana Hartlaub, 1881
Drymodes brunneopygia Gould, 1841
Drymodes superciliaris Gould, 1850
Drymophila caudata (P. L. Sclater, 1855)
Drymophila devillei (Menegaux & Hellmayr, 1906)
Drymophila ferruginea (Temminck, 1822)
Drymophila genei (Filippi, 1847)
Drymophila hellmayri Todd, 1915
Drymophila klagesi Hellmayr & Seilern, 1912
Drymophila malura (Temminck, 1825)
Drymophila ochropyga (Hellmayr, 1906)
Drymophila rubricollis (W. Bertoni, 1901)
Drymophila squamata (Lichtenstein, 1823)
Drymophila striaticeps Chapman, 1912
Drymornis bridgesii (Eyton, 1850)
Dryoscopus angolensis Hartlaub, 1860
Dryoscopus cubla (Latham, 1802)
Dryoscopus gambensis (Lichtenstein, 1823)
Dryoscopus pringlii Jackson, 1893
Dryoscopus sabini (J. E. Gray, 1831)
Dryoscopus senegalensis (Hartlaub, 1857)
Dubusia castaneoventris (P. L. Sclater, 1851)
Dubusia taeniata (Boissonneau, 1840)
Dulus dominicus (Linnaeus, 1766)
Dumetella carolinensis (Linnaeus, 1766)
Dumetia hyperythra (Franklin, 1831)
Dysithamnus leucostictus P. L. Sclater, 1858
Dysithamnus mentalis (Temminck, 1823)
Dysithamnus occidentalis (Chapman, 1923)
Dysithamnus plumbeus (Wied-Neuwied, 1831)
Dysithamnus puncticeps Salvin, 1866
Dysithamnus stictothorax (Temminck, 1823)
Dysithamnus striaticeps Lawrence, 1865
Dysithamnus xanthopterus Burmeister, 1856
Dysmorodrepanis munroi Perkins, 1919
Elaenia albiceps (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Elaenia chiriquensis Lawrence, 1865
Elaenia cristata Pelzeln, 1868
Elaenia dayi Chapman, 1929
Elaenia fallax P. L. Sclater, 1861
Elaenia flavogaster (Thunberg, 1822)
Elaenia frantzii Lawrence, 1865
Elaenia gigas P. L. Sclater, 1871
Elaenia martinica (Linnaeus, 1766)
Elaenia mesoleuca (Deppe, 1830)
Elaenia obscura (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Elaenia pallatangae P. L. Sclater, 1862
Elaenia parvirostris Pelzeln, 1868
Elaenia pelzelni Berlepsch, 1907
Elaenia ridleyana Sharpe, 1888
Elaenia ruficeps Pelzeln, 1868
Elaenia spectabilis Pelzeln, 1868
Elaenia strepera Cabanis, 1883
Elaphrornis palliseri (Blyth, 1851)
Eleoscytalopus indigoticus (Wied-Neuwied, 1831)
Eleoscytalopus psychopompus (Teixeira & Carnevalli, 1989)
Elminia albicauda Bocage, 1877
Elminia albiventris (Sjöstedt, 1893)
Elminia albonotata (Sharpe, 1891)
Elminia longicauda (Swainson, 1838)
Elminia nigromitrata (Reichenow, 1874)
Emarginata schlegelii (Wahlberg, 1855)
Emarginata sinuata (Sundevall, 1858)
Emarginata tractrac (Wilkes, 1817)
Emberiza affinis Heuglin, 1867
Emberiza aureola Pallas, 1773
Emberiza bruniceps J. F. Brandt, 1841
Emberiza buchanani Blyth, 1845
Emberiza cabanisi (Reichenow, 1875)
Emberiza caesia Cretzschmar, 1827
Emberiza calandra Linnaeus, 1758
Emberiza capensis Linnaeus, 1767
Emberiza chrysophrys Pallas, 1776
Emberiza cia Linnaeus, 1767
Emberiza cineracea C. L. Brehm, 1855
Emberiza cioides J. F. Brandt, 1843
Emberiza cirlus Linnaeus, 1767
Emberiza citrinella Linnaeus, 1758
Emberiza elegans Temminck, 1836
Emberiza flaviventris Stephens, 1815
Emberiza fucata Pallas, 1776
Emberiza godlewskii Taczanowski, 1874
Emberiza goslingi (Alexander, 1906)
Emberiza hortulana Linnaeus, 1758
Emberiza impetuani A. Smith, 1836
Emberiza jankowskii Taczanowski, 1888
Emberiza koslowi Bianchi, 1904
Emberiza lathami J. E. Gray, 1831
Emberiza leucocephalos S. G. Gmelin, 1771
Emberiza melanocephala Scopoli, 1769
Emberiza pallasi (Cabanis, 1851)
Emberiza personata Temminck, 1836
Emberiza poliopleura (Salvadori, 1888)
Emberiza pusilla Pallas, 1776
Emberiza rustica Pallas, 1776
Emberiza rutila Pallas, 1776
Emberiza sahari J. Levaillant, 1850
Emberiza schoeniclus (Linnaeus, 1758)
Emberiza siemsseni (G. H. Martens, 1906)
Emberiza socotrana (Ogilvie-Grant & H. O. Forbes, 1899)
Emberiza spodocephala Pallas, 1776
Emberiza stewarti (Blyth, 1854)
Emberiza striolata (M. H. K. Lichtenstein, 1823)
Emberiza sulphurata Temminck & Schlegel, 1848
Emberiza tahapisi A. Smith, 1836
Emberiza tristrami Swinhoe, 1870
Emberiza variabilis Temminck, 1836
Emberiza vincenti (Lowe, 1932)
Emberiza yessoensis (Swinhoe, 1874)
Emberizoides duidae Chapman, 1929
Emberizoides herbicola (Vieillot, 1817)
Emberizoides ypiranganus H. Ihering & R. Ihering, 1907
Embernagra longicauda Strickland, 1844
Embernagra platensis (J. F. Gmelin, 1789)
Emblema pictum Gould, 1842
Eminia lepida Hartlaub, 1881
Empidonax affinis (Swainson, 1827)
Empidonax albigularis P. L. Sclater & Salvin, 1859
Empidonax alnorum Brewster, 1895
Empidonax atriceps Salvin, 1870
Empidonax difficilis S. F. Baird, 1858
Empidonax flavescens Lawrence, 1865
Empidonax flaviventris (W. M. Baird & S. F. Baird, 1843)
Empidonax fulvifrons (Giraud, 1841)
Empidonax hammondii (Xantus de Vesey, 1858)
Empidonax minimus (W. M. Baird & S. F. Baird, 1843)
Empidonax oberholseri A. R. Phillips, 1939
Empidonax occidentalis Nelson, 1897
Empidonax traillii (Audubon, 1828)
Empidonax virescens (Vieillot, 1818)
Empidonax wrightii S. F. Baird, 1858
Empidonomus aurantioatrocristatus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Empidonomus varius (Vieillot, 1818)
Empidornis semipartitus (Rüppell, 1840)
Enicurus immaculatus (Hodgson, 1836)
Enicurus leschenaulti (Vieillot, 1818)
Enicurus maculatus Vigors, 1831
Enicurus ruficapillus Temminck, 1832
Enicurus schistaceus (Hodgson, 1836)
Enicurus scouleri Vigors, 1832
Enicurus velatus Temminck, 1822
Enodes erythrophris (Temminck, 1824)
Entomodestes coracinus (Berlepsch, 1897)
Entomodestes leucotis (Tschudi, 1844)
Entomyzon cyanotis (Latham, 1801)
Eophona migratoria Hartert, 1903
Eophona personata (Temminck & Schlegel, 1848)
Eopsaltria australis (Shaw, 1790)
Eopsaltria georgiana (Quoy & Gaimard, 1830)
Eopsaltria griseogularis Gould, 1838
Epimachus fastosus (Hermann, 1783)
Epimachus meyeri Finsch & A. B. Meyer, 1885
Epinecrophylla erythrura (P. L. Sclater, 1890)
Epinecrophylla fjeldsaai (Krabbe, M. L. Isler, P. R. Isler, B. M. Whitney, J. Alvarez & Greenfield, 1999)
Epinecrophylla fulviventris (Lawrence, 1862)
Epinecrophylla gutturalis (P. L. Sclater & Salvin, 1881)
Epinecrophylla haematonota (P. L. Sclater, 1857)
Epinecrophylla leucophthalma (Pelzeln, 1868)
Epinecrophylla ornata (P. L. Sclater, 1853)
Epinecrophylla spodionota (P. L. Sclater & Salvin, 1880)
Epthianura albifrons (Jardine & Selby, 1828)
Epthianura aurifrons Gould, 1838
Epthianura crocea Castelnau & E. P. Ramsay, 1877
Epthianura tricolor Gould, 1841
Eremalauda dunni (Shelley, 1904)
Eremobius phoenicurus Gould, 1839
Eremomela atricollis Bocage, 1894
Eremomela badiceps (Fraser, 1843)
Eremomela canescens Antinori, 1864
Eremomela flavicrissalis Sharpe, 1895
Eremomela gregalis (A. Smith, 1829)
Eremomela icteropygialis (Lafresnaye, 1839)
Eremomela pusilla Hartlaub, 1857
Eremomela salvadorii Reichenow, 1891
Eremomela scotops Sundevall, 1850
Eremomela turneri Someren, 1920
Eremomela usticollis Sundevall, 1850
Eremophila alpestris (Linnaeus, 1758)
Eremophila bilopha (Temminck, 1823)
Eremopterix australis (A. Smith, 1836)
Eremopterix griseus (Scopoli, 1786)
Eremopterix leucopareia (Fischer & Reichenow, 1884)
Eremopterix leucotis (Stanley, 1814)
Eremopterix nigriceps (Gould, 1839)
Eremopterix signatus (Oustalet, 1886)
Eremopterix verticalis (A. Smith, 1836)
Erithacus akahige (Temminck, 1835)
Erithacus komadori (Temminck, 1835)
Erithacus rubecula (Linnaeus, 1758)
Erpornis zantholeuca Blyth, 1844
Erythrocercus holochlorus Erlanger, 1901
Erythrocercus livingstonei G. R. Gray, 1870
Erythrocercus mccallii (Cassin, 1855)
Erythropygia barbata (Hartlaub & Finsch, 1870)
Erythropygia coryphoeus (Vieillot, 1817)
Erythropygia galactotes (Temminck, 1820)
Erythropygia hartlaubi Reichenow, 1891
Erythropygia leucophrys (Vieillot, 1817)
Erythropygia leucosticta (Sharpe, 1883)
Erythropygia paena A. Smith, 1836
Erythropygia quadrivirgata (Reichenow, 1879)
Erythropygia signata (Sundevall, 1850)
Erythrura coloria Ripley & Rabor, 1961
Erythrura cyaneovirens (Peale, 1848)
Erythrura gouldiae (Gould, 1844)
Erythrura hyperythra (Reichenbach, 1862)
Erythrura kleinschmidti (Finsch, 1878)
Erythrura papuana Hartert, 1900
Erythrura pealii Hartlaub, 1852
Erythrura prasina (Sparrman, 1788)
Erythrura psittacea (Gmelin, 1789)
Erythrura regia (P. L. Sclater, 1881)
Erythrura trichroa (Kittlitz, 1833)
Erythrura tricolor (Vieillot, 1817)
Erythrura viridifacies Hachisuka & Delacour, 1937
Estrilda astrild (Linnaeus, 1758)
Estrilda atricapilla J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Estrilda caerulescens (Vieillot, 1817)
Estrilda charmosyna (Reichenow, 1881)
Estrilda erythronotos (Vieillot, 1817)
Estrilda kandti Reichenow, 1902
Estrilda melpoda (Vieillot, 1817)
Estrilda nigriloris Chapin, 1928
Estrilda nonnula Hartlaub, 1883
Estrilda ochrogaster Salvadori, 1897
Estrilda paludicola Heuglin, 1863
Estrilda perreini (Vieillot, 1817)
Estrilda poliopareia Reichenow, 1902
Estrilda rhodopyga Sundevall, 1850
Estrilda rufibarba (Cabanis, 1851)
Estrilda thomensis Sousa, 1888
Estrilda troglodytes (Lichtenstein, 1823)
Eucometis penicillata (Spix, 1825)
Eugerygone rubra (Sharpe, 1879)
Eugralla paradoxa (Kittlitz, 1830)
Eulacestoma nigropectus De Vis, 1894
Eumyias albicaudatus (Jerdon, 1840)
Eumyias indigo (Horsfield, 1821)
Eumyias panayensis Sharpe, 1877
Eumyias sordidus (Walden, 1870)
Eumyias thalassinus (Swainson, 1838)
Euneornis campestris (Linnaeus, 1758)
Euodice cantans (Gmelin, 1789)
Euodice malabarica (Linnaeus, 1758)
Eupetes macrocerus Temminck, 1831
Euphagus carolinus (Statius Muller, 1776)
Euphagus cyanocephalus (Wagler, 1829)
Euphonia affinis (Lesson, 1842)
Euphonia anneae Cassin, 1865
Euphonia cayennensis (J. F. Gmelin, 1789)
Euphonia chalybea (Mikan, 1825)
Euphonia chlorotica (Linnaeus, 1766)
Euphonia chrysopasta P. L. Sclater & Salvin, 1869
Euphonia concinna P. L. Sclater, 1855
Euphonia cyanocephala (Vieillot, 1819)
Euphonia elegantissima (Bonaparte, 1838)
Euphonia finschi P. L. Sclater & Salvin, 1877
Euphonia fulvicrissa P. L. Sclater, 1857
Euphonia gouldi P. L. Sclater, 1857
Euphonia hirundinacea Bonaparte, 1838
Euphonia imitans (Hellmayr, 1936)
Euphonia jamaica (Linnaeus, 1766)
Euphonia laniirostris d'Orbigny & Lafresnaye, 1837
Euphonia luteicapilla (Cabanis, 1861)
Euphonia mesochrysa Salvadori, 1873
Euphonia minuta Cabanis, 1849
Euphonia musica (J. F. Gmelin, 1789)
Euphonia pectoralis (Latham, 1801)
Euphonia plumbea Du Bus de Gisignies, 1855
Euphonia rufiventris (Vieillot, 1819)
Euphonia saturata (Cabanis, 1861)
Euphonia trinitatis Strickland, 1851
Euphonia violacea (Linnaeus, 1758)
Euphonia xanthogaster Sundevall, 1834
Euplectes afer (Gmelin, 1789)
Euplectes albonotatus (Cassin, 1848)
Euplectes ardens (Boddaert, 1783)
Euplectes aureus (Gmelin, 1789)
Euplectes axillaris (A. Smith, 1838)
Euplectes capensis (Linnaeus, 1766)
Euplectes diadematus Fischer & Reichenow, 1878
Euplectes franciscanus (Isert, 1789)
Euplectes gierowii Cabanis, 1880
Euplectes hartlaubi (Bocage, 1878)
Euplectes hordeaceus (Linnaeus, 1758)
Euplectes jacksoni (Sharpe, 1891)
Euplectes macroura (Gmelin, 1789)
Euplectes nigroventris Cassin, 1848
Euplectes orix (Linnaeus, 1758)
Euplectes progne (Boddaert, 1783)
Euplectes psammacromius (Reichenow, 1900)
Eurillas ansorgei (Hartert, 1907)
Eurillas curvirostris (Cassin, 1859)
Eurillas gracilis (Cabanis, 1880)
Eurillas latirostris (Strickland, 1844)
Eurillas virens (Cassin, 1857)
Eurocephalus anguitimens A. Smith, 1836
Eurocephalus ruppelli Bonaparte, 1853
Euryceros prevostii Lesson, 1831
Eurylaimus javanicus Horsfield, 1821
Eurylaimus ochromalus Raffles, 1822
Euryptila subcinnamomea (A. Smith, 1847)
Euscarthmus meloryphus Wied-Neuwied, 1831
Euscarthmus rufomarginatus (Pelzeln, 1868)
Euschistospiza cinereovinacea (Sousa, 1889)
Euschistospiza dybowskii (Oustalet, 1892)
Eutrichomyias rowleyi (A. B. Meyer, 1878)
Falculea palliata I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1836
Falcunculus frontatus (Latham, 1802)
Ferminia cerverai Barbour, 1926
Ficedula albicilla (Pallas, 1811)
Ficedula albicollis (Temminck, 1815)
Ficedula basilanica (Sharpe, 1877)
Ficedula bonthaina (Hartert, 1896)
Ficedula buruensis (Hartert, 1899)
Ficedula crypta (Vaurie, 1951)
Ficedula disposita (Ripley & J. T. Marshall Jr, 1967)
Ficedula dumetoria (Wallace, 1864)
Ficedula elisae (Weigold, 1922)
Ficedula harterti (Siebers, 1928)
Ficedula henrici (Hartert, 1899)
Ficedula hodgsonii (Verreaux, 1870)
Ficedula hyperythra (Blyth, 1843)
Ficedula hypoleuca (Pallas, 1764)
Ficedula mugimaki (Temminck, 1836)
Ficedula narcissina (Temminck, 1836)
Ficedula nigrorufa (Jerdon, 1839)
Ficedula parva (Bechstein, 1792)
Ficedula platenae (W. Blasius, 1888)
Ficedula riedeli (Büttikofer, 1886)
Ficedula rufigula (Wallace, 1865)
Ficedula sapphira (Blyth, 1843)
Ficedula semitorquata (Homeyer, 1885)
Ficedula speculigera (Bonaparte, 1850)
Ficedula strophiata (Hodgson, 1837)
Ficedula subrubra (Hartert & F. Steinbacher, 1934)
Ficedula superciliaris (Jerdon, 1840)
Ficedula timorensis (Hellmayr, 1919)
Ficedula tricolor (Hodgson, 1845)
Ficedula westermanni (Sharpe, 1888)
Ficedula zanthopygia (Hay, 1845)
Finschia novaeseelandiae (Gmelin, 1789)
Fluvicola nengeta (Linnaeus, 1766)
Fluvicola pica (Boddaert, 1783)
Formicarius analis (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Formicarius colma Boddaert, 1783
Formicarius moniliger P. L. Sclater, 1857
Formicarius nigricapillus Ridgway, 1893
Formicarius rufifrons Blake, 1957
Formicarius rufipectus Salvin, 1866
Formicivora erythronotos Hartlaub, 1852
Formicivora grantsaui Gonzaga, Carvalhaes & Buzzetti, 2007
Formicivora grisea (Boddaert, 1783)
Formicivora iheringi Hellmayr, 1909
Formicivora intermedia Cabanis, 1847
Formicivora melanogaster Pelzeln, 1868
Formicivora rufa (Wied-Neuwied, 1831)
Formicivora serrana (Hellmayr, 1929)
Foudia aldabrana Ridgway, 1893
Foudia eminentissima Bonaparte, 1850
Foudia flavicans A. Newton, 1865
Foudia madagascariensis (Linnaeus, 1766)
Foudia omissa Rothschild, 1912
Foudia rubra (Gmelin, 1789)
Foudia sechellarum E. Newton, 1867
Foulehaio carunculatus (J. F. Gmelin, 1788)
Foulehaio procerior (Finsch & Hartlaub, 1867)
Foulehaio taviunensis (Wiglesworth, 1891)
Fraseria cinerascens Hartlaub, 1857
Fraseria ocreata (Strickland, 1844)
Frederickena fulva Zimmer, 1944
Frederickena unduliger (Pelzeln, 1868)
Frederickena viridis (Vieillot, 1816)
Fregilupus varius (Boddaert, 1783)
Fringilla coelebs Linnaeus, 1758
Fringilla montifringilla Linnaeus, 1758
Fringilla teydea Webb, Berthelot & Moquin-Tandon, 1836
Fulvetta cinereiceps (J. Verreaux, 1870)
Fulvetta danisi Delacour & Greenway, 1941
Fulvetta formosana (Ogilvie-Grant, 1906)
Fulvetta ludlowi Kinnear, 1935
Fulvetta manipurensis (Ogilvie-Grant, 1906)
Fulvetta ruficapilla (J. Verreaux, 1870)
Fulvetta striaticollis (J. Verreaux, 1870)
Fulvetta vinipectus (Hodgson, 1837)
Furnarius cristatus Burmeister, 1888
Furnarius figulus (Lichtenstein, 1823)
Furnarius leucopus Swainson, 1838
Furnarius minor Pelzeln, 1858
Furnarius rufus (Gmelin, 1788)
Furnarius torridus P. L. Sclater & Salvin, 1866
Galerida cristata (Linnaeus, 1758)
Galerida deva (Sykes, 1832)
Galerida macrorhyncha Tristram, 1859
Galerida magnirostris (Stephens, 1826)
Galerida malabarica (Scopoli, 1786)
Galerida modesta Heuglin, 1864
Galerida theklae A. E. Brehm, 1857
Gampsorhynchus rufulus Blyth, 1844
Gampsorhynchus torquatus Hume, 1874
Garritornis isidorei (Lesson, 1827)
Garrulax albogularis (Gould, 1836)
Garrulax annamensis (Robinson & Kloss, 1919)
Garrulax berthemyi (Oustalet, 1876)
Garrulax bicolor Hartlaub, 1844
Garrulax bieti (Oustalet, 1897)
Garrulax caerulatus (Hodgson, 1836)
Garrulax calvus (Sharpe, 1888)
Garrulax canorus (Linnaeus, 1758)
Garrulax castanotis (Ogilvie-Grant, 1899)
Garrulax chinensis (Scopoli, 1786)
Garrulax cineraceus (Godwin-Austen, 1874)
Garrulax cinereifrons Blyth, 1851
Garrulax courtoisi Menegaux, 1923
Garrulax davidi (Swinhoe, 1868)
Garrulax delesserti (Jerdon, 1839)
Garrulax ferrarius Riley, 1930
Garrulax galbanus Godwin-Austen, 1874
Garrulax gularis (McClelland, 1840)
Garrulax konkakinhensis J. C. Eames & C. Eames, 2001
Garrulax leucolophus (Hardwicke, 1816)
Garrulax lugubris (S. Muller, 1836)
Garrulax lunulatus (J. Verreaux, 1870)
Garrulax maesi (Oustalet, 1890)
Garrulax maximus (J. Verreaux, 1870)
Garrulax merulinus Blyth, 1851
Garrulax milleti Robinson & Kloss, 1919
Garrulax mitratus (S. Muller, 1836)
Garrulax monileger (Hodgson, 1836)
Garrulax nuchalis Godwin-Austen, 1876
Garrulax ocellatus (Vigors, 1831)
Garrulax palliatus (Bonaparte, 1850)
Garrulax pectoralis (Gould, 1836)
Garrulax perspicillatus (Gmelin, 1789)
Garrulax poecilorhynchus Gould, 1863
Garrulax ruficeps Gould, 1863
Garrulax ruficollis (Jardine & Selby, 1838)
Garrulax rufifrons Lesson, 1831
Garrulax rufogularis (Gould, 1835)
Garrulax sannio Swinhoe, 1867
Garrulax strepitans Blyth, 1855
Garrulax striatus (Vigors, 1831)
Garrulax sukatschewi (Berezowski & Bianchi, 1891)
Garrulax taewanus Swinhoe, 1859
Garrulax treacheri (Sharpe, 1879)
Garrulax vassali (Ogilvie-Grant, 1906)
Garrulus glandarius (Linnaeus, 1758)
Garrulus lanceolatus Vigors, 1831
Garrulus lidthi Bonaparte, 1850
Gavicalis fasciogularis (Gould, 1854)
Gavicalis versicolor (Gould, 1843)
Gavicalis virescens (Vieillot, 1817)
Geokichla camaronensis (Sharpe, 1905)
Geokichla cinerea (Bourns & Worcester, 1894)
Geokichla citrina (Latham, 1790)
Geokichla crossleyi (Sharpe, 1871)
Geokichla dohertyi (Hartert, 1896)
Geokichla dumasi (Rothschild, 1899)
Geokichla erythronota (P. L. Sclater, 1859)
Geokichla gurneyi (Hartlaub, 1864)
Geokichla guttata (Vigors, 1831)
Geokichla interpres (Temminck, 1828)
Geokichla joiceyi (Rothschild & Hartert, 1921)
Geokichla leucolaema (Salvadori, 1892)
Geokichla mendeni (Neumann, 1939)
Geokichla oberlaenderi (Sassi, 1914)
Geokichla peronii (Vieillot, 1818)
Geokichla piaggiae (Bouvier, 1877)
Geokichla princei (Sharpe, 1874)
Geokichla schistacea (A. B. Meyer, 1884)
Geokichla sibirica (Pallas, 1776)
Geokichla spiloptera (Blyth, 1847)
Geokichla wardii (Blyth, 1843)
Geomalia heinrichi Stresemann, 1931
Geositta antarctica Landbeck, 1880
Geositta crassirostris P. L. Sclater, 1866
Geositta cunicularia (Vieillot, 1816)
Geositta isabellina (Philippi & Landbeck, 1864)
Geositta maritima (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Geositta peruviana Lafresnaye, 1847
Geositta poeciloptera (Wied-Neuwied, 1830)
Geositta punensis Dabbene, 1917
Geositta rufipennis (Burmeister, 1860)
Geositta saxicolina Taczanowski, 1875
Geositta tenuirostris (Lafresnaye, 1836)
Geospiza acutirostris Ridgway, 1894
Geospiza conirostris Ridgway, 1890
Geospiza difficilis Sharpe, 1888
Geospiza fortis Gould, 1837
Geospiza fuliginosa Gould, 1837
Geospiza magnirostris Gould, 1837
Geospiza propinqua Ridgway, 1894
Geospiza scandens (Gould, 1837)
Geospiza septentrionalis Rothschild & E. Hartert, 1899
Geospizopsis plebejus (Tschudi, 1844)
Geospizopsis unicolor (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Geothlypis aequinoctialis (J. F. Gmelin, 1789)
Geothlypis auricularis Salvin, 1883
Geothlypis beldingi Ridgway, 1882
Geothlypis chiriquensis Salvin, 1872
Geothlypis flavovelata Ridgway, 1896
Geothlypis formosa (A. Wilson, 1811)
Geothlypis nelsoni Richmond, 1900
Geothlypis philadelphia (A. Wilson, 1810)
Geothlypis poliocephala S. F. Baird, 1865
Geothlypis rostrata H. Bryant, 1867
Geothlypis semiflava P. L. Sclater, 1860
Geothlypis speciosa P. L. Sclater, 1859
Geothlypis tolmiei (J. K. Townsend, 1839)
Geothlypis trichas (Linnaeus, 1766)
Geothlypis velata (Vieillot, 1809)
Gerygone albofrontata G. R. Gray, 1845
Gerygone chloronota Gould, 1843
Gerygone chrysogaster G. R. Gray, 1858
Gerygone cinerea Salvadori, 1876
Gerygone dorsalis P. L. Sclater, 1883
Gerygone flavolateralis (G. R. Gray, 1859)
Gerygone fusca (Gould, 1838)
Gerygone hypoxantha Salvadori, 1878
Gerygone igata (Quoy & Gaimard, 1830)
Gerygone inornata Wallace, 1864
Gerygone insularis E. P. Ramsay, 1878
Gerygone levigaster Gould, 1843
Gerygone magnirostris Gould, 1843
Gerygone modesta Pelzeln, 1860
Gerygone mouki Mathews, 1912
Gerygone olivacea (Gould, 1838)
Gerygone palpebrosa Wallace, 1865
Gerygone ruficollis Salvadori, 1876
Gerygone sulphurea Wallace, 1864
Gerygone tenebrosa (Hall, 1901)
Gliciphila melanops (Latham, 1801)
Glycichaera fallax Salvadori, 1878
Glycifohia notabilis (Sharpe, 1899)
Glycifohia undulata (Sparrman, 1787)
Glyphorynchus spirurus (Vieillot, 1819)
Gnorimopsar chopi (Vieillot, 1819)
Gracula enganensis Salvadori, 1892
Gracula indica (Cuvier, 1829)
Gracula ptilogenys Blyth, 1846
Gracula religiosa Linnaeus, 1758
Gracula robusta Salvadori, 1887
Gracupica contra (Linnaeus, 1758)
Gracupica nigricollis (Paykull, 1807)
Grafisia torquata (Reichenow, 1909)
Grallaria albigula Chapman, 1923
Grallaria alleni Chapman, 1912
Grallaria andicolus (Cabanis, 1873)
Grallaria bangsi Allen, 1900
Grallaria blakei G. R. Graves, 1987
Grallaria capitalis Chapman, 1926
Grallaria carrikeri Schulenberg & M. D. Williams, 1982
Grallaria chthonia Wetmore & W. H. Phelps Jr, 1956
Grallaria dignissima P. L. Sclater & Salvin, 1880
Grallaria eludens Lowery & O'Neill, 1969
Grallaria erythroleuca P. L. Sclater, 1874
Grallaria erythrotis P. L. Sclater & Salvin, 1876
Grallaria excelsa Berlepsch, 1893
Grallaria fenwickorum Barrera & Bartels, 2010
Grallaria flavotincta P. L. Sclater, 1877
Grallaria gigantea Lawrence, 1866
Grallaria griseonucha P. L. Sclater & Salvin, 1871
Grallaria guatimalensis Prevost & Des Murs, 1842
Grallaria haplonota P. L. Sclater, 1877
Grallaria hypoleuca P. L. Sclater, 1855
Grallaria kaestneri F. G. Stiles, 1992
Grallaria milleri Chapman, 1912
Grallaria nuchalis P. L. Sclater, 1860
Grallaria przewalskii Taczanowski, 1882
Grallaria quitensis Lesson, 1844
Grallaria ridgelyi Krabbe, Agro, Rice, Jacome, Navarrete & Sornoza, 1999
Grallaria ruficapilla Lafresnaye, 1842
Grallaria rufocinerea P. L. Sclater & Salvin, 1879
Grallaria rufula Lafresnaye, 1843
Grallaria squamigera Prevost & Des Murs, 1842
Grallaria varia (Boddaert, 1783)
Grallaria watkinsi Chapman, 1919
Grallaricula cucullata (P. L. Sclater, 1856)
Grallaricula cumanensis Hartert, 1900
Grallaricula ferrugineipectus (P. L. Sclater, 1857)
Grallaricula flavirostris (P. L. Sclater, 1858)
Grallaricula lineifrons (Chapman, 1924)
Grallaricula loricata (P. L. Sclater, 1857)
Grallaricula nana (Lafresnaye, 1842)
Grallaricula ochraceifrons G. R. Graves, O'Neill & T. A. Parker, 1983
Grallaricula peruviana Chapman, 1923
Grallina bruijnii Salvadori, 1876
Grallina cyanoleuca (Latham, 1802)
Graminicola bengalensis Jerdon, 1863
Graminicola striatus Styan, 1892
Granatellus pelzelni P. L. Sclater, 1865
Granatellus sallaei (Bonaparte, 1856)
Granatellus venustus Bonaparte, 1850
Grandala coelicolor Hodgson, 1843
Grantiella picta (Gould, 1838)
Graueria vittata Hartert, 1908
Guadalcanaria inexpectata E. Hartert, 1929
Gubernatrix cristata (Vieillot, 1817)
Gubernetes yetapa (Vieillot, 1818)
Gyalophylax hellmayri (Reiser, 1905)
Gymnocichla nudiceps (Cassin, 1850)
Gymnoderus foetidus (Linnaeus, 1758)
Gymnomystax mexicanus (Linnaeus, 1766)
Gymnomyza aubryana (J. Verreaux & Des Murs, 1860)
Gymnomyza brunneirostris (Mayr, 1932)
Gymnomyza samoensis (Hombron & Jacquinot, 1841)
Gymnomyza viridis (E. L. Layard, 1875)
Gymnopithys leucaspis (P. L. Sclater, 1855)
Gymnopithys lunulatus (P. L. Sclater & Salvin, 1873)
Gymnopithys rufigula (Boddaert, 1783)
Gymnopithys salvini (Berlepsch, 1901)
Gymnorhina tibicen (Latham, 1802)
Gymnorhinus cyanocephalus Wied-Neuwied, 1841
Gymnoris dentata (Sundevall, 1850)
Gymnoris pyrgita (Heuglin, 1862)
Gymnoris superciliaris Blyth, 1845
Gymnoris xanthocollis (Burton, 1838)
Habia atrimaxillaris (Dwight & Griscom, 1924)
Habia cristata (Lawrence, 1875)
Habia fuscicauda (Cabanis, 1861)
Habia gutturalis (P. L. Sclater, 1854)
Habia rubica (Vieillot, 1817)
Haematoderus militaris (Shaw, 1792)
Haemorhous cassinii (S. F. Baird, 1854)
Haemorhous mexicanus (P. L. Statius Müller, 1776)
Haemorhous purpureus (J. F. Gmelin, 1789)
Haplochelidon andecola (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Haplospiza rustica (Tschudi, 1844)
Haplospiza unicolor Cabanis, 1851
Hartertula flavoviridis (Hartert, 1924)
Hartlaubius auratus (Statius Muller, 1776)
Hedydipna collaris (Vieillot, 1819)
Hedydipna metallica (Lichtenstein, 1823)
Hedydipna pallidigaster (W. L. Sclater & Moreau, 1935)
Hedydipna platura (Vieillot, 1819)
Heinrichia calligyna Stresemann, 1931
Heleia crassirostris (Hartert, 1897)
Heleia muelleri Hartlaub, 1865
Heliobletus contaminatus Berlepsch, 1885
Heliolais erythropterus (Jardine, 1849)
Heliothraupis oneilli Lane, Aponte, Rheindt, Rosenberg, Schmitt & Terrill, 2021
Hellmayrea gularis (Lafresnaye, 1843)
Helmitheros vermivorum (J. F. Gmelin, 1789)
Hemignathus affinis Rothschild, 1893
Hemignathus hanapepe S. B. Wilson, 1889
Hemignathus lucidus M. H. K. Lichtenstein, 1839
Hemignathus wilsoni (Rothschild, 1893)
Hemipus hirundinaceus (Temminck, 1822)
Hemipus picatus (Sykes, 1832)
Hemithraupis flavicollis (Vieillot, 1818)
Hemithraupis guira (Linnaeus, 1766)
Hemithraupis ruficapilla (Vieillot, 1818)
Hemitriccus cinnamomeipectus Fitzpatrick & O'Neill, 1979
Hemitriccus diops (Temminck, 1822)
Hemitriccus flammulatus Berlepsch, 1901
Hemitriccus furcatus (Lafresnaye, 1846)
Hemitriccus granadensis (Hartlaub, 1843)
Hemitriccus griseipectus (E. Snethlage, 1907)
Hemitriccus inornatus (Pelzeln, 1868)
Hemitriccus iohannis (E. Snethlage, 1907)
Hemitriccus josephinae (Chubb, 1914)
Hemitriccus kaempferi (Zimmer, 1953)
Hemitriccus margaritaceiventer (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Hemitriccus minimus (Todd, 1925)
Hemitriccus minor (E. Snethlage, 1907)
Hemitriccus mirandae (E. Snethlage, 1925)
Hemitriccus nidipendulus (Wied-Neuwied, 1831)
Hemitriccus obsoletus (Ribeiro, 1906)
Hemitriccus orbitatus (Wied-Neuwied, 1831)
Hemitriccus rufigularis (Cabanis, 1873)
Hemitriccus spodiops (Berlepsch, 1901)
Hemitriccus striaticollis (Lafresnaye, 1853)
Hemitriccus zosterops (Pelzeln, 1868)
Hemixos castanonotus Swinhoe, 1870
Hemixos cinereus (Blyth, 1845)
Hemixos flavala Blyth, 1845
Henicorhina leucophrys (Tschudi, 1844)
Henicorhina leucoptera Fitzpatrick, Terborgh & Willard, 1977
Henicorhina leucosticta (Cabanis, 1847)
Henicorhina negreti P. G. W. Salaman, Coopmans, T. M. Donegan, M. Mulligan, A. Cortes, S. L. Hilty & L. A. Ortega, 2003
Herpsilochmus atricapillus Pelzeln, 1868
Herpsilochmus axillaris (Tschudi, 1844)
Herpsilochmus dorsimaculatus Pelzeln, 1868
Herpsilochmus dugandi Meyer de Schauensee, 1945
Herpsilochmus gentryi B. M. Whitney & J. A. Alonso, 1998
Herpsilochmus longirostris Pelzeln, 1868
Herpsilochmus motacilloides Taczanowski, 1874
Herpsilochmus parkeri Davis & O'Neill, 1986
Herpsilochmus pectoralis P. L. Sclater, 1857
Herpsilochmus pileatus (Lichtenstein, 1823)
Herpsilochmus roraimae Hellmayr, 1903
Herpsilochmus rufimarginatus (Temminck, 1822)
Herpsilochmus sellowi B. M. Whitney & Pacheco, 2000
Herpsilochmus stictocephalus Todd, 1927
Herpsilochmus sticturus Salvin, 1885
Hesperiphona abeillei (Lesson, 1839)
Hesperiphona vespertina (W. Cooper, 1825)
Heteralocha acutirostris (Gould, 1837)
Heterocercus aurantiivertex P. L. Sclater & Salvin, 1880
Heterocercus flavivertex Pelzeln, 1868
Heterocercus linteatus (Strickland, 1850)
Heteromirafra archeri S. Clarke, 1920
Heteromirafra ruddi (Grant, 1908)
Heteromirafra sidamoensis (Erard, 1975)
Heteromunia pectoralis (Gould, 1841)
Heteromyias albispecularis (Salvadori, 1876)
Heteromyias cinereifrons (E. P. Ramsay, 1876)
Heterophasia annectans (Blyth, 1847)
Heterophasia auricularis (Swinhoe, 1864)
Heterophasia capistrata (Vigors, 1831)
Heterophasia desgodinsi (Oustalet, 1877)
Heterophasia gracilis (Horsfield, 1840)
Heterophasia melanoleuca (Blyth, 1859)
Heterophasia picaoides (Hodgson, 1839)
Heterophasia pulchella (Godwin-Austen, 1874)
Heterospingus rubrifrons (Lawrence, 1865)
Heterospingus xanthopygius (P. L. Sclater, 1855)
Heteroxenicus stellatus (Gould, 1868)
Heteroxolmis dominicana (Vieillot, 1823)
Himatione fraithii Rothschild, 1892
Himatione sanguinea (J. F. Gmelin, 1788)
Hippolais icterina (Vieillot, 1817)
Hippolais languida (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Hippolais olivetorum (Strickland, 1837)
Hippolais polyglotta (Vieillot, 1817)
Hirundinea ferruginea (Gmelin, 1788)
Hirundo aethiopica Blanford, 1869
Hirundo albigularis Strickland, 1849
Hirundo angolensis Bocage, 1868
Hirundo atrocaerulea Sundevall, 1850
Hirundo dimidiata Sundevall, 1850
Hirundo domicola Jerdon, 1841
Hirundo leucosoma Swainson, 1837
Hirundo lucida Hartlaub, 1858
Hirundo megaensis Benson, 1942
Hirundo neoxena Gould, 1842
Hirundo nigrita G. R. Gray, 1845
Hirundo nigrorufa Bocage, 1877
Hirundo rustica Linnaeus, 1758
Hirundo smithii Leach & K. D. Koenig, 1818
Hirundo tahitica Gmelin, 1789
Histurgops ruficauda Reichenow, 1887
Hodgsonius phoenicuroides (J. E. Gray & G. R. Gray, 1847)
Horizorhinus dohrni (Hartlaub, 1866)
Horornis acanthizoides (J. Verreaux, 1870)
Horornis annae (Hartlaub & Finsch, 1868)
Horornis borealis (C. W. Campbell, 1892)
Horornis brunnescens (Hume, 1872)
Horornis carolinae (Rozendaal, 1987)
Horornis diphone (Kittlitz, 1830)
Horornis flavolivaceus (Blyth, 1845)
Horornis fortipes Hodgson, 1845
Horornis haddeni (LeCroy & Barker, 2006)
Horornis parens (Mayr, 1935)
Horornis ruficapilla (E. P. Ramsay, 1875)
Horornis seebohmi (Ogilvie-Grant, 1894)
Horornis vulcanius (Blyth, 1870)
Humblotia flavirostris Milne-Edwards & Oustalet, 1885
Hylexetastes perrotii (Lafresnaye, 1844)
Hylexetastes stresemanni E. Snethlage, 1925
Hylia prasina (Cassin, 1855)
Hyliota australis Shelley, 1882
Hyliota flavigaster Swainson, 1837
Hyliota usambara W. L. Sclater, 1932
Hyliota violacea J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Hylocichla mustelina (Gmelin, 1789)
Hylocitrea bonensis (A. B. Meyer & Wiglesworth, 1894)
Hylocryptus erythrocephalus Chapman, 1919
Hylocryptus rectirostris (Wied-Neuwied, 1831)
Hyloctistes subulatus (Spix, 1824)
Hylopezus auricularis (Gyldenstolpe, 1941)
Hylopezus berlepschi (Hellmayr, 1903)
Hylopezus dives (Salvin, 1865)
Hylopezus fulviventris (P. L. Sclater, 1858)
Hylopezus macularius (Temminck, 1830)
Hylopezus nattereri (Pinto, 1937)
Hylopezus ochroleucus (Wied-Neuwied, 1831)
Hylopezus perspicillatus (Lawrence, 1861)
Hylopezus whittakeri Carneiro, Gonzaga, Rêgo, Sampaio, Schneider & Aleixo, 2012
Hylophilus amaurocephalus (Nordmann, 1835)
Hylophilus aurantiifrons Lawrence, 1861
Hylophilus brunneiceps P. L. Sclater, 1866
Hylophilus decurtatus (Bonaparte, 1838)
Hylophilus flavipes Lafresnaye, 1845
Hylophilus hypoxanthus Pelzeln, 1868
Hylophilus muscicapinus P. L. Sclater & Salvin, 1873
Hylophilus ochraceiceps P. L. Sclater, 1860
Hylophilus olivaceus Tschudi, 1844
Hylophilus pectoralis P. L. Sclater, 1866
Hylophilus poicilotis Temminck, 1822
Hylophilus sclateri Salvin & Godman, 1883
Hylophilus semibrunneus Lafresnaye, 1845
Hylophilus semicinereus P. L. Sclater & Salvin, 1867
Hylophilus thoracicus Temminck, 1822
Hylophylax naevioides (Lafresnaye, 1847)
Hylophylax naevius (Gmelin, 1789)
Hylophylax punctulatus (Des Murs, 1856)
Hylopsar cupreocauda (Hartlaub, 1857)
Hylopsar purpureiceps (J. Verreaux & E. Verreaux, 1851)
Hylorchilus navai Crossin & Ely, 1973
Hylorchilus sumichrasti (Lawrence, 1871)
Hymenops perspicillatus (Gmelin, 1789)
Hypargos margaritatus (Strickland, 1844)
Hypargos niveoguttatus (W. Peters, 1868)
Hypergerus atriceps (Lesson, 1831)
Hypocnemis cantator (Boddaert, 1783)
Hypocnemis flavescens P. L. Sclater, 1865
Hypocnemis hypoxantha P. L. Sclater, 1869
Hypocnemis ochrogyna Zimmer, 1932
Hypocnemis peruviana Taczanowski, 1884
Hypocnemis striata (Spix, 1825)
Hypocnemis subflava Cabanis, 1873
Hypocnemoides maculicauda (Pelzeln, 1868)
Hypocnemoides melanopogon (P. L. Sclater, 1857)
Hypocolius ampelinus Bonaparte, 1850
Hypocryptadius cinnamomeus Hartert, 1903
Hypoedaleus guttatus (Vieillot, 1816)
Hypogramma hypogrammicum (S. Muller, 1843)
Hypopyrrhus pyrohypogaster (Tarragon, 1847)
Hypositta corallirostris (A. Newton, 1863)
Hypothymis azurea (Boddaert, 1783)
Hypothymis coelestis Tweeddale, 1877
Hypothymis helenae (Steere, 1890)
Hypsipetes amaurotis (Temminck, 1830)
Hypsipetes borbonicus (J. R. Forster, 1781)
Hypsipetes crassirostris E. Newton, 1867
Hypsipetes everetti (Tweeddale, 1877)
Hypsipetes ganeesa Sykes, 1832
Hypsipetes guimarasensis (Steere, 1890)
Hypsipetes leucocephalus (Gmelin, 1789)
Hypsipetes madagascariensis (Statius Muller, 1776)
Hypsipetes mindorensis (Steere, 1890)
Hypsipetes moheliensis (Benson, 1960)
Hypsipetes olivaceus Jardine & Selby, 1837
Hypsipetes parvirostris Milne-Edwards & Oustalet, 1885
Hypsipetes philippinus (J. R. Forster, 1795)
Hypsipetes rufigularis (Sharpe, 1877)
Hypsipetes siquijorensis (Steere, 1890)
Icteria virens (Linnaeus, 1758)
Icterus abeillei (Lesson, 1839)
Icterus auratus Bonaparte, 1850
Icterus auricapillus Cassin, 1848
Icterus bonana (Linnaeus, 1766)
Icterus bullockii (Swainson, 1827)
Icterus cayanensis (Linnaeus, 1766)
Icterus chrysater (Lesson, 1844)
Icterus cucullatus Swainson, 1827
Icterus dominicensis (Linnaeus, 1766)
Icterus galbula (Linnaeus, 1758)
Icterus graceannae Cassin, 1867
Icterus graduacauda Lesson, 1839
Icterus gularis (Wagler, 1829)
Icterus icterus (Linnaeus, 1766)
Icterus laudabilis P. L. Sclater, 1871
Icterus leucopteryx (Wagler, 1827)
Icterus maculialatus Cassin, 1848
Icterus mesomelas (Wagler, 1829)
Icterus nigrogularis (Hahn, 1819)
Icterus oberi Lawrence, 1880
Icterus parisorum Bonaparte, 1838
Icterus pectoralis (Wagler, 1829)
Icterus prosthemelas (Strickland, 1850)
Icterus pustulatus (Wagler, 1829)
Icterus spurius (Linnaeus, 1766)
Icterus wagleri P. L. Sclater, 1857
Idiopsar brachyurus Cassin, 1867
Idiopsar dorsalis (Cabanis, 1883)
Idiopsar erythronotus (Philippi & Landbeck, 1861)
Idiopsar speculifer (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Iduna aedon (Pallas, 1776)
Iduna caligata (Lichtenstein, 1823)
Iduna natalensis (A. Smith, 1847)
Iduna opaca (Cabanis, 1850)
Iduna pallida (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Iduna rama (Sykes, 1832)
Iduna similis (Richmond, 1897)
Ifrita kowaldi (De Vis, 1890)
Ilicura militaris (Shaw, 1809)
Illadopsis albipectus (Reichenow, 1888)
Illadopsis cleaveri (Shelley, 1874)
Illadopsis fulvescens (Cassin, 1859)
Illadopsis puveli (Salvadori, 1901)
Illadopsis pyrrhoptera (Reichenow & Neumann, 1895)
Illadopsis rufescens (Reichenow, 1878)
Illadopsis rufipennis (Sharpe, 1872)
Incana incana (P. L. Sclater & Hartlaub, 1881)
Incaspiza laeta (Salvin, 1895)
Incaspiza ortizi J. T. Zimmer, 1952
Incaspiza personata (Salvin, 1895)
Incaspiza pulchra (P. L. Sclater, 1886)
Incaspiza watkinsi Chapman, 1925
Inezia caudata (Salvin, 1897)
Inezia inornata (Salvadori, 1897)
Inezia subflava (P. L. Sclater & Salvin, 1873)
Inezia tenuirostris (Cory, 1913)
Iodopleura fusca (Vieillot, 1817)
Iodopleura isabellae Parzudaki, 1847
Iodopleura pipra (Lesson, 1831)
Iole olivacea Blyth, 1844
Iole palawanensis (Tweeddale, 1878)
Iole propinqua (Oustalet, 1903)
Iole virescens Blyth, 1845
Irania gutturalis (Guerin-Meneville, 1843)
Irena cyanogastra Vigors, 1831
Irena puella (Latham, 1790)
Iridophanes pulcherrimus (P. L. Sclater, 1853)
Iridosornis analis (Tschudi, 1844)
Iridosornis jelskii Cabanis, 1873
Iridosornis porphyrocephalus P. L. Sclater, 1856
Iridosornis reinhardti P. L. Sclater, 1865
Iridosornis rufivertex (Lafresnaye, 1842)
Isleria guttata (Vieillot, 1824)
Isleria hauxwelli (P. L. Sclater, 1857)
Ixonotus guttatus J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Ixoreus naevius (Gmelin, 1789)
Ixos malaccensis (Blyth, 1845)
Ixos mcclellandii (Horsfield, 1840)
Ixos nicobariensis (Moore, 1854)
Ixos virescens Temminck, 1825
Ixothraupis guttata (Cabanis, 1851)
Ixothraupis punctata (Linnaeus, 1766)
Ixothraupis rufigula (Bonaparte, 1851)
Ixothraupis varia (P. L. S. Müller, 1776)
Ixothraupis xanthogastra (P. L. Sclater, 1851)
Jabouilleia danjoui (Robinson & Kloss, 1919)
Jabouilleia naungmungensis Rappole, Renner, Shwe & Sweet, 2005
Junco bairdi Ridgway, 1883
Junco hyemalis (Linnaeus, 1758)
Junco insularis Ridgway, 1876
Junco phaeonotus Wagler, 1831
Junco vulcani (Boucard, 1878)
Kakamega poliothorax (Reichenow, 1900)
Kenopia striata (Blyth, 1842)
Kleinothraupis atropileus (Lafresnaye, 1842)
Kleinothraupis auricularis (Cabanis, 1873)
Kleinothraupis calophrys (P. L. Sclater & Salvin, 1876)
Kleinothraupis parodii (Weske & Terborgh, 1974)
Kleinothraupis reyi (Berlepsch, 1885)
Knipolegus aterrimus Kaup, 1853
Knipolegus cyanirostris (Vieillot, 1818)
Knipolegus hudsoni P. L. Sclater, 1872
Knipolegus lophotes Boie, 1828
Knipolegus nigerrimus (Vieillot, 1818)
Knipolegus orenocensis Berlepsch, 1884
Knipolegus poecilocercus (Pelzeln, 1868)
Knipolegus poecilurus (P. L. Sclater, 1862)
Knipolegus signatus (Taczanowski, 1875)
Knipolegus striaticeps (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Kupeornis chapini Schouteden, 1949
Kupeornis gilberti Serle, 1949
Kupeornis rufocinctus (Rothschild, 1908)
Lagonosticta landanae Sharpe, 1890
Lagonosticta larvata (Rüppell, 1840)
Lagonosticta nitidula Hartlaub, 1886
Lagonosticta rara (Antinori, 1864)
Lagonosticta rhodopareia (Heuglin, 1868)
Lagonosticta rubricata (Lichtenstein, 1823)
Lagonosticta rufopicta (Fraser, 1843)
Lagonosticta sanguinodorsalis Payne, 1998
Lagonosticta senegala (Linnaeus, 1766)
Lagonosticta umbrinodorsalis Reichenow, 1910
Lagonosticta virata Bates, 1932
Lalage atrovirens (G. R. Gray, 1862)
Lalage aurea (Temminck, 1825)
Lalage conjuncta Rothschild & Hartert, 1924
Lalage leucomela (Vigors & Horsfield, 1827)
Lalage leucopyga (Gould, 1838)
Lalage leucopygialis Walden, 1872
Lalage maculosa (Peale, 1848)
Lalage melanoleuca (Blyth, 1861)
Lalage moesta P. L. Sclater, 1883
Lalage nigra (J. R. Forster, 1781)
Lalage sharpei Rothschild, 1900
Lalage sueurii (Vieillot, 1818)
Lalage tricolor (Swainson, 1825)
Lamprolia victoriae Finsch, 1874
Lampropsar tanagrinus (Spix, 1824)
Lamprospiza melanoleuca (Vieillot, 1817)
Lamprotornis acuticaudus (Bocage, 1869)
Lamprotornis albicapillus (Blyth, 1855)
Lamprotornis australis (A. Smith, 1836)
Lamprotornis bicolor (Gmelin, 1789)
Lamprotornis caudatus (Statius Muller, 1776)
Lamprotornis chalcurus Nordmann, 1835
Lamprotornis chalybaeus Hemprich & Ehrenberg, 1828
Lamprotornis chloropterus Swainson, 1838
Lamprotornis elisabeth (Stresemann, 1924)
Lamprotornis fischeri (Reichenow, 1884)
Lamprotornis hildebrandti (Cabanis, 1878)
Lamprotornis iris (Oustalet, 1879)
Lamprotornis mevesii (Wahlberg, 1856)
Lamprotornis nitens (Linnaeus, 1766)
Lamprotornis ornatus (Daudin, 1800)
Lamprotornis pulcher (Statius Muller, 1776)
Lamprotornis purpureus (Statius Muller, 1776)
Lamprotornis purpuroptera Rüppell, 1845
Lamprotornis regius (Reichenow, 1879)
Lamprotornis shelleyi (Sharpe, 1890)
Lamprotornis splendidus (Vieillot, 1822)
Lamprotornis superbus Rüppell, 1845
Lamprotornis unicolor (Shelley, 1881)
Laniarius aethiopicus (Gmelin, 1789)
Laniarius amboimensis Moltoni, 1932
Laniarius atrococcineus (Burchell, 1822)
Laniarius atroflavus Shelley, 1887
Laniarius barbarus (Linnaeus, 1766)
Laniarius bicolor (Hartlaub, 1857)
Laniarius brauni Bannerman, 1939
Laniarius erythrogaster (Cretzschmar, 1829)
Laniarius ferrugineus (Gmelin, 1788)
Laniarius fuelleborni (Reichenow, 1900)
Laniarius funebris (Hartlaub, 1863)
Laniarius leucorhynchus (Hartlaub, 1848)
Laniarius luehderi Reichenow, 1874
Laniarius major (Hartlaub, 1848)
Laniarius mufumbiri Ogilvie-Grant, 1911
Laniarius nigerrimus (Reichenow, 1879)
Laniarius poensis (Alexander, 1903)
Laniarius ruficeps (Shelley, 1885)
Laniarius sublacteus (Cassin, 1851)
Laniarius turatii (J. Verreaux, 1858)
Laniarius willardi Voelker, & Gnoske, 2010
Laniisoma elegans (Thunberg, 1823)
Lanio aurantius Lafresnaye, 1846
Lanio fulvus (Boddaert, 1783)
Lanio leucothorax Salvin, 1865
Lanio versicolor (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Laniocera hypopyrra (Vieillot, 1817)
Laniocera rufescens (P. L. Sclater, 1858)
Lanioturdus torquatus Waterhouse, 1838
Lanius bucephalus Temminck & Schlegel, 1845
Lanius cabanisi Hartert, 1906
Lanius collaris Linnaeus, 1766
Lanius collurio Linnaeus, 1758
Lanius collurioides Lesson, 1831
Lanius cristatus Linnaeus, 1758
Lanius dorsalis Cabanis, 1878
Lanius excubitor Linnaeus, 1758
Lanius excubitoroides Prevost & Des Murs, 1847
Lanius gubernator Hartlaub, 1882
Lanius humeralis Stanley, 1814
Lanius isabellinus Hemprich & Ehrenberg, 1833
Lanius ludovicianus Linnaeus, 1766
Lanius mackinnoni Sharpe, 1891
Lanius meridionalis Temminck, 1820
Lanius minor Gmelin, 1788
Lanius newtoni Bocage, 1891
Lanius nubicus Lichtenstein, 1823
Lanius pallidirostris Cassin, 1851
Lanius phoenicuroides (Schalow, 1875)
Lanius schach Linnaeus, 1758
Lanius senator Linnaeus, 1758
Lanius somalicus Hartlaub & Heuglin, 1859
Lanius souzae Bocage, 1878
Lanius sphenocercus Cabanis, 1873
Lanius tephronotus (Vigors, 1831)
Lanius tigrinus Drapiez, 1828
Lanius validirostris Ogilvie-Grant, 1894
Lanius vittatus Valenciennes, 1826
Lathrotriccus euleri (Cabanis, 1868)
Lathrotriccus griseipectus (Lawrence, 1869)
Laticilla burnesii (Blyth, 1844)
Laticilla cinerascens (Walden, 1874)
Legatus leucophaius (Vieillot, 1818)
Leiothlypis celata (Say, 1822)
Leiothlypis crissalis (Salvin & Godman, 1889)
Leiothlypis luciae (J. G. Cooper, 1861)
Leiothlypis peregrina (A. Wilson, 1811)
Leiothlypis ruficapilla (A. Wilson, 1811)
Leiothlypis virginiae (S. F. Baird, 1860)
Leiothrix argentauris (Hodgson, 1837)
Leiothrix lutea (Scopoli, 1786)
Lemuresthes nana (Pucheran, 1845)
Leonardina woodi (Mearns, 1905)
Lepidocolaptes affinis (Lafresnaye, 1839)
Lepidocolaptes albolineatus (Lafresnaye, 1846)
Lepidocolaptes angustirostris (Vieillot, 1818)
Lepidocolaptes falcinellus (Cabanis & Heine, 1859)
Lepidocolaptes lacrymiger (Des Murs, 1849)
Lepidocolaptes leucogaster (Swainson, 1827)
Lepidocolaptes souleyetii (Des Murs, 1849)
Lepidocolaptes squamatus (Lichtenstein, 1822)
Lepidothrix coeruleocapilla (Tschudi, 1844)
Lepidothrix coronata (Spix, 1825)
Lepidothrix iris (Schinz, 1851)
Lepidothrix isidorei (P. L. Sclater, 1852)
Lepidothrix nattereri (P. L. Sclater, 1865)
Lepidothrix serena (Linnaeus, 1766)
Lepidothrix suavissima (Salvin & Godman, 1882)
Lepidothrix vilasboasi (Sick, 1959)
Leptasthenura aegithaloides (Kittlitz, 1830)
Leptasthenura andicola P. L. Sclater, 1870
Leptasthenura fuliginiceps (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Leptasthenura pileata P. L. Sclater, 1881
Leptasthenura platensis Reichenbach, 1853
Leptasthenura setaria (Temminck, 1824)
Leptasthenura striata (Philippi & Landbeck, 1863)
Leptasthenura striolata (Pelzeln, 1856)
Leptasthenura xenothorax Chapman, 1921
Leptasthenura yanacensis Carriker, 1933
Leptocoma brasiliana (Gmelin, 1788)
Leptocoma calcostetha (Jardine, 1843)
Leptocoma minima (Sykes, 1832)
Leptocoma sericea (Lesson, 1827)
Leptocoma sperata (Linnaeus, 1766)
Leptocoma zeylonica (Linnaeus, 1766)
Leptopoecile elegans Prjevalsky, 1887
Leptopoecile sophiae Severtzov, 1873
Leptopogon amaurocephalus Tschudi, 1846
Leptopogon rufipectus (Lafresnaye, 1846)
Leptopogon superciliaris Tschudi, 1844
Leptopogon taczanowskii Hellmayr, 1917
Leptopterus chabert (Statius Muller, 1776)
Lessonia oreas (P. L. Sclater & Salvin, 1869)
Lessonia rufa (Gmelin, 1789)
Leucopeza semperi P. L. Sclater, 1876
Leucopsar rothschildi Stresemann, 1912
Leucosticte arctoa (Pallas, 1811)
Leucosticte atrata Ridgway, 1874
Leucosticte australis Ridgway, 1874
Leucosticte brandti Bonaparte, 1850
Leucosticte nemoricola (Hodgson, 1836)
Leucosticte sillemi Roselaar, 1992
Leucosticte tephrocotis (Swainson, 1832)
Lichenostomus cratitius (Gould, 1841)
Lichenostomus melanops (Latham, 1801)
Lichmera alboauricularis (E. P. Ramsay, 1878)
Lichmera argentauris (Finsch, 1871)
Lichmera deningeri (Stresemann, 1912)
Lichmera flavicans (Vieillot, 1817)
Lichmera incana (Latham, 1790)
Lichmera indistincta (Vigors & Horsfield, 1827)
Lichmera monticola (Stresemann, 1912)
Lichmera notabilis (Finsch, 1898)
Lichmera squamata (Salvadori, 1878)
Limnornis curvirostris Gould, 1839
Limnornis rectirostris Gould, 1839
Limnothlypis swainsonii (Audubon, 1834)
Linaria cannabina (Linnaeus, 1758)
Linaria flavirostris (Linnaeus, 1758)
Linaria johannis (S. Clarke, 1919)
Linaria yemenensis (Ogilvie-Grant, 1913)
Linurgus olivaceus (Fraser, 1843)
Liocichla bugunorum Athreya, 2006
Liocichla omeiensis Riley, 1926
Liocichla phoenicea (Gould, 1837)
Liocichla ripponi (Oates, 1900)
Liocichla steerii Swinhoe, 1877
Lioparus chrysotis (Blyth, 1845)
Lioptilus nigricapillus (Vieillot, 1818)
Liosceles thoracicus (P. L. Sclater, 1865)
Lipaugus fuscocinereus (Lafresnaye, 1843)
Lipaugus lanioides (Lesson, 1844)
Lipaugus streptophorus (Salvin & Godman, 1884)
Lipaugus unirufus P. L. Sclater, 1860
Lipaugus uropygialis (P. L. Sclater & Salvin, 1876)
Lipaugus vociferans (Wied-Neuwied, 1820)
Lipaugus weberi A. M. Cuervo, P. G. W. Salaman, T. M. Donegan & J. M. Ochoa, 2001
Loboparadisea sericea Rothschild, 1896
Lobotos lobatus (Temminck, 1824)
Lobotos oriolinus Bates, 1909
Lochmias nematura (Lichtenstein, 1823)
Locustella accentor (Sharpe, 1888)
Locustella alishanensis (Rasmussen, Round, Dickinson & Rozendaal, 2000)
Locustella amnicola Stepanyan, 1972
Locustella castanea (Büttikofer, 1893)
Locustella caudata (Ogilvie-Grant, 1895)
Locustella certhiola (Pallas, 1811)
Locustella davidi (La Touche, 1923)
Locustella fasciolata (G. R. Gray, 1861)
Locustella fluviatilis (Wolf, 1810)
Locustella kashmirensis (Sushkin, 1925)
Locustella lanceolata (Temminck, 1840)
Locustella luscinioides (Savi, 1824)
Locustella luteoventris (Hodgson, 1845)
Locustella major (W. E. Brooks, 1871)
Locustella mandelli (W. E. Brooks, 1875)
Locustella montis (Hartert, 1896)
Locustella naevia (Boddaert, 1783)
Locustella ochotensis (Middendorff, 1853)
Locustella pleskei Taczanowski, 1890
Locustella pryeri (Seebohm, 1884)
Locustella seebohmi (Ogilvie-Grant, 1895)
Locustella tacsanowskia Swinhoe, 1871
Locustella thoracica (Blyth, 1845)
Locustella timorensis (Mayr, 1944)
Lonchura atricapilla (Vieillot, 1807)
Lonchura bicolor (Fraser, 1843)
Lonchura caniceps (Salvadori, 1876)
Lonchura castaneothorax (Gould, 1837)
Lonchura cucullata (Swainson, 1837)
Lonchura ferruginosa (Sparrman, 1789)
Lonchura flaviprymna (Gould, 1845)
Lonchura forbesi (P. L. Sclater, 1879)
Lonchura fringilloides (Lafresnaye, 1835)
Lonchura fuscans (Cassin, 1852)
Lonchura fuscata (Vieillot, 1807)
Lonchura grandis (Sharpe, 1882)
Lonchura hunsteini (Finsch, 1886)
Lonchura kelaarti (Jerdon, 1863)
Lonchura leucogastra (Blyth, 1846)
Lonchura leucogastroides (Moore, 1858)
Lonchura leucosticta (Albertis & Salvadori, 1879)
Lonchura maja (Linnaeus, 1766)
Lonchura malacca (Linnaeus, 1766)
Lonchura melaena (P. L. Sclater, 1880)
Lonchura molucca (Linnaeus, 1766)
Lonchura montana Junge, 1939
Lonchura monticola (De Vis, 1897)
Lonchura nevermanni Stresemann, 1934
Lonchura nigriceps (Cassin, 1852)
Lonchura oryzivora (Linnaeus, 1758)
Lonchura pallida (Wallace, 1864)
Lonchura punctulata (Linnaeus, 1758)
Lonchura quinticolor (Vieillot, 1807)
Lonchura spectabilis (P. L. Sclater, 1879)
Lonchura striata (Linnaeus, 1766)
Lonchura stygia Stresemann, 1934
Lonchura teerinki Rand, 1940
Lonchura tristissima (Wallace, 1865)
Lonchura vana (Hartert, 1930)
Lophophanes cristatus (Linnaeus, 1758)
Lophophanes dichrous (Blyth, 1845)
Lophorina superba (J. R. Forster, 1781)
Lophospingus griseocristatus (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Lophospingus pusillus (Burmeister, 1860)
Lophotriccus eulophotes Todd, 1925
Lophotriccus galeatus (Boddaert, 1783)
Lophotriccus pileatus (Tschudi, 1844)
Lophotriccus vitiosus (Bangs & T. E. Penard, 1921)
Lophozosterops dohertyi Hartert, 1896
Lophozosterops goodfellowi (Hartert, 1903)
Lophozosterops javanicus (Horsfield, 1821)
Lophozosterops pinaiae (Stresemann, 1912)
Lophozosterops squamiceps (Hartert, 1896)
Lophozosterops superciliaris (Hartert, 1897)
Loriotus cristatus (Linnaeus, 1766)
Loriotus luctuosus (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Loriotus rufiventer (Spix, 1825)
Loxia curvirostra Linnaeus, 1758
Loxia leucoptera J. F. Gmelin, 1789
Loxia megaplaga Riley, 1916
Loxia pytyopsittacus von Borkhausen, 1793
Loxia scotica Hartert, 1904
Loxigilla barbadensis Cory, 1886
Loxigilla noctis (Linnaeus, 1766)
Loxioides bailleui Oustalet, 1877
Loxipasser anoxanthus (Gosse, 1847)
Loxops caeruleirostris (S. B. Wilson, 1890)
Loxops coccineus (J. F. Gmelin, 1789)
Loxops mana (S. B. Wilson, 1891)
Loxops ochraceus Rothschild, 1893
Loxops wolstenholmei Rothschild, 1893
Lullula arborea (Linnaeus, 1758)
Luscinia brunnea (Hodgson, 1837)
Luscinia calliope (Pallas, 1776)
Luscinia cyane (Pallas, 1776)
Luscinia luscinia (Linnaeus, 1758)
Luscinia megarhynchos C. L. Brehm, 1831
Luscinia obscura (Berezowski & Bianchi, 1891)
Luscinia pectardens (David, 1877)
Luscinia pectoralis (Gould, 1837)
Luscinia ruficeps (Hartert, 1907)
Luscinia sibilans (Swinhoe, 1863)
Luscinia svecica (Linnaeus, 1758)
Lycocorax pyrrhopterus (Bonaparte, 1850)
Macgregoria pulchra De Vis, 1897
Machaerirhynchus flaviventer Gould, 1851
Machaerirhynchus nigripectus Schlegel, 1871
Machaeropterus deliciosus (P. L. Sclater, 1860)
Machaeropterus pyrocephalus (P. L. Sclater, 1852)
Machaeropterus regulus (Hahn, 1819)
Machetornis rixosa (Vieillot, 1819)
Mackenziaena leachii (Such, 1825)
Mackenziaena severa (Lichtenstein, 1823)
Macroagelaius imthurni (P. L. Sclater, 1881)
Macroagelaius subalaris (Boissonneau, 1840)
Macronus bornensis (Bonaparte, 1850)
Macronus flavicollis (Bonaparte, 1850)
Macronus gularis (Horsfield, 1822)
Macronus kelleyi (Delacour, 1932)
Macronus ptilosus Jardine & Selby, 1835
Macronus striaticeps Sharpe, 1877
Macronyx ameliae Tarragon, 1845
Macronyx aurantiigula Reichenow, 1891
Macronyx capensis (Linnaeus, 1766)
Macronyx croceus (Vieillot, 1816)
Macronyx flavicollis Rüppell, 1840
Macronyx fuelleborni Reichenow, 1900
Macronyx grimwoodi Benson, 1955
Macronyx sharpei Jackson, 1904
Macrosphenus concolor (Hartlaub, 1857)
Macrosphenus flavicans Cassin, 1859
Macrosphenus kempi (Sharpe, 1905)
Macrosphenus kretschmeri (Reichenow & Neumann, 1895)
Macrosphenus pulitzeri Boulton, 1931
Madanga ruficollis Rothschild & Hartert, 1923
Magumma parva (Stejneger, 1887)
Malacocincla abbotti Blyth, 1845
Malacocincla cinereiceps (Tweeddale, 1878)
Malacocincla malaccensis (Hartlaub, 1844)
Malacocincla perspicillata (Bonaparte, 1850)
Malacocincla sepiaria (Horsfield, 1821)
Malaconotus alius Friedmann, 1927
Malaconotus blanchoti Stephens, 1826
Malaconotus cruentus (Lesson, 1831)
Malaconotus gladiator (Reichenow, 1892)
Malaconotus lagdeni (Sharpe, 1884)
Malaconotus monteiri (Sharpe, 1870)
Malacopteron affine (Blyth, 1842)
Malacopteron albogulare (Blyth, 1844)
Malacopteron cinereum Eyton, 1839
Malacopteron magnirostre (Moore, 1854)
Malacopteron magnum Eyton, 1839
Malacopteron palawanense Büttikofer, 1895
Malcorus pectoralis A. Smith, 1829
Malia grata Schlegel, 1880
Malimbus ballmanni Wolters, 1974
Malimbus cassini (Elliot, 1859)
Malimbus coronatus Sharpe, 1906
Malimbus erythrogaster Reichenow, 1893
Malimbus ibadanensis Elgood, 1958
Malimbus malimbicus (Daudin, 1802)
Malimbus nitens (J. E. Gray, 1831)
Malimbus racheliae (Cassin, 1857)
Malimbus rubricollis (Swainson, 1838)
Malimbus scutatus (Cassin, 1849)
Malurus alboscapulatus A. B. Meyer, 1874
Malurus amabilis Gould, 1852
Malurus campbelli Schodde, 1982
Malurus coronatus Gould, 1858
Malurus cyaneus (Ellis, 1782)
Malurus cyanocephalus (Quoy & Gaimard, 1830)
Malurus elegans Gould, 1837
Malurus grayi (Wallace, 1862)
Malurus lamberti Vigors & Horsfield, 1827
Malurus leucopterus Dumont, 1824
Malurus melanocephalus (Latham, 1802)
Malurus pulcherrimus Gould, 1844
Malurus splendens (Quoy & Gaimard, 1830)
Manacus aurantiacus (Salvin, 1870)
Manacus candei (Parzudaki, 1841)
Manacus manacus (Linnaeus, 1766)
Manacus vitellinus (Gould, 1843)
Mandingoa nitidula (Hartlaub, 1865)
Manorina flavigula (Gould, 1840)
Manorina melanocephala (Latham, 1801)
Manorina melanophrys (Latham, 1801)
Manorina melanotis (F. E. Wilson, 1911)
Manucodia ater (Lesson, 1830)
Manucodia chalybatus (J. R. Forster, 1781)
Manucodia comrii P. L. Sclater, 1876
Manucodia jobiensis Salvadori, 1876
Margarops fuscatus (Vieillot, 1808)
Margarornis bellulus Nelson, 1912
Margarornis rubiginosus Lawrence, 1865
Margarornis squamiger (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Margarornis stellatus P. L. Sclater & Salvin, 1873
Masius chrysopterus (Lafresnaye, 1843)
Mayrornis lessoni (G. R. Gray, 1846)
Mayrornis schistaceus Mayr, 1933
Mayrornis versicolor Mayr, 1933
Mecocerculus calopterus (P. L. Sclater, 1859)
Mecocerculus hellmayri Berlepsch, 1907
Mecocerculus leucophrys (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Mecocerculus minor (Taczanowski, 1879)
Mecocerculus poecilocercus (P. L. Sclater & Salvin, 1873)
Mecocerculus stictopterus (P. L. Sclater, 1859)
Megabyas flammulatus J. Verreaux & E. Verreaux, 1855
Megalurulus grosvenori (Gilliard, 1960)
Megalurulus llaneae (Hadden, 1983)
Megalurulus mariei J. Verreaux, 1869
Megalurulus rubiginosus (P. L. Sclater, 1881)
Megalurulus rufus (Reichenow, 1890)
Megalurulus whitneyi (Mayr, 1933)
Megalurus albolimbatus (Albertis & Salvadori, 1879)
Megalurus carteri (North, 1900)
Megalurus cruralis Vigors & Horsfield, 1827
Megalurus gramineus (Gould, 1845)
Megalurus macrurus (Salvadori, 1876)
Megalurus mathewsi (Iredale, 1911)
Megalurus palustris Horsfield, 1821
Megalurus punctatus (Quoy & Gaimard, 1830)
Megalurus rufescens (Buller, 1869)
Megalurus timoriensis Wallace, 1864
Megarynchus pitangua (Linnaeus, 1766)
Megastictus margaritatus (P. L. Sclater, 1855)
Megaxenops parnaguae Reiser, 1905
Megazosterops palauensis (Reichenow, 1915)
Melaenornis annamarulae Forbes-Watson, 1970
Melaenornis ardesiacus Berlioz, 1936
Melaenornis edolioides (Swainson, 1837)
Melaenornis pammelaina (Stanley, 1814)
Melampitta gigantea (Rothschild, 1899)
Melampitta lugubris Schlegel, 1871
Melamprosops phaeosoma Casey & J. D. Jacobi, 1974
Melanocharis arfakiana (Finsch, 1900)
Melanocharis longicauda Salvadori, 1876
Melanocharis nigra (Lesson, 1830)
Melanocharis striativentris Salvadori, 1895
Melanocharis versteri (Finsch, 1876)
Melanochlora sultanea (Hodgson, 1837)
Melanocorypha bimaculata (Ménétriés, 1832)
Melanocorypha calandra (Linnaeus, 1766)
Melanocorypha leucoptera (Pallas, 1811)
Melanocorypha maxima Blyth, 1867
Melanocorypha mongolica (Pallas, 1776)
Melanocorypha yeltoniensis (J. R. Forster, 1768)
Melanodera melanodera (Quoy & Gaimard, 1824)
Melanodera xanthogramma (Gould & G. R. Gray, 1839)
Melanodryas cucullata (Latham, 1802)
Melanodryas vittata (Quoy & Gaimard, 1830)
Melanopareia elegans (Lesson, 1844)
Melanopareia maranonica Chapman, 1924
Melanopareia maximiliani (Orbigny, 1835)
Melanopareia torquata (Wied-Neuwied, 1831)
Melanoptila glabrirostris P. L. Sclater, 1858
Melanorectes nigrescens (Schlegel, 1871)
Melanospiza bicolor (Linnaeus, 1766)
Melanospiza richardsoni (Cory, 1886)
Melanotis caerulescens (Swainson, 1827)
Melanotis hypoleucus Hartlaub, 1852
Meliarchus sclateri (G. R. Gray, 1870)
Melidectes belfordi (De Vis, 1890)
Melidectes foersteri (Rothschild & E. Hartert, 1911)
Melidectes leucostephes (A. B. Meyer, 1874)
Melidectes ochromelas (A. B. Meyer, 1874)
Melidectes rufocrissalis (Reichenow, 1915)
Melidectes torquatus P. L. Sclater, 1874
Melilestes megarhynchus (G. R. Gray, 1858)
Melionyx fuscus (De Vis, 1897)
Melionyx nouhuysi (van Oort, 1910)
Melionyx princeps (Mayr & Gilliard, 1951)
Meliphacator provocator (E. L. Layard, 1875)
Meliphaga aruensis (Sharpe, 1884)
Meliphaga lewinii (Swainson, 1837)
Meliphaga notata (Gould, 1867)
Melipotes ater Rothschild & E. Hartert, 1911
Melipotes carolae Beehler, Prawiradilaga, de Fretes & N. Kemp, 2007
Melipotes fumigatus A. B. Meyer, 1886
Melipotes gymnops P. L. Sclater, 1874
Melithreptus affinis (R. Lesson, 1839)
Melithreptus albogularis Gould, 1848
Melithreptus brevirostris (Vigors & Horsfield, 1827)
Melithreptus chloropsis Gould, 1848
Melithreptus gularis (Gould, 1837)
Melithreptus lunatus (Vieillot, 1802)
Melithreptus validirostris (Gould, 1837)
Melitograis gilolensis (Bonaparte, 1850)
Melocichla mentalis (Fraser, 1843)
Melopyrrha grandis (Lawrence, 1881)
Melopyrrha nigra (Linnaeus, 1758)
Melopyrrha portoricensis (Daudin, 1800)
Melopyrrha violacea (Linnaeus, 1758)
Melospiza georgiana (Latham, 1790)
Melospiza lincolnii (Audubon, 1834)
Melospiza melodia (A. Wilson, 1810)
Melozone aberti (S. F. Baird, 1852)
Melozone albicollis (P. L. Sclater, 1858)
Melozone biarcuata (Prévost & Des Murs, 1842)
Melozone cabanisi (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Melozone crissalis (Vigors, 1839)
Melozone fusca (Swainson, 1827)
Melozone kieneri (Bonaparte, 1850)
Melozone leucotis Cabanis, 1861
Menura alberti Bonaparte, 1850
Menura novaehollandiae Latham, 1802
Merulaxis ater Lesson, 1831
Merulaxis stresemanni Sick, 1960
Metabolus rugensis (Hombron & Jacquinot, 1841)
Metopothrix aurantiaca P. L. Sclater & Salvin, 1866
Microbates cinereiventris (P. L. Sclater, 1855)
Microbates collaris (Pelzeln, 1868)
Microcerculus bambla (Boddaert, 1783)
Microcerculus marginatus (P. L. Sclater, 1855)
Microcerculus philomela (Salvin, 1861)
Microcerculus ustulatus Salvin & Godman, 1883
Microeca fascinans (Latham, 1802)
Microeca flavigaster Gould, 1843
Microeca flaviventris (Sharpe, 1903)
Microeca flavovirescens G. R. Gray, 1858
Microeca griseoceps De Vis, 1894
Microeca hemixantha P. L. Sclater, 1883
Microeca papuana A. B. Meyer, 1875
Microligea palustris (Cory, 1884)
Micromacronus leytensis Amadon, 1962
Micromacronus sordidus Ripley & Rabor, 1968
Microptilotis albonotatus (Salvadori, 1876)
Microptilotis analogus (Reichenbach, 1852)
Microptilotis cinereifrons (Rand, 1936)
Microptilotis flavirictus (Salvadori, 1880)
Microptilotis gracilis (Gould, 1866)
Microptilotis imitatrix (Mathews, 1912)
Microptilotis mimikae (Ogilvie-Grant, 1911)
Microptilotis montanus (Salvadori, 1880)
Microptilotis orientalis (A. B. Meyer, 1894)
Microptilotis vicina (Rothschild & E. Hartert, 1912)
Microrhopias quixensis (Cornalia, 1849)
Microspingus alticola (Salvin, 1895)
Microspingus cabanisi (Bonaparte, 1850)
Microspingus cinereus (Bonaparte, 1850)
Microspingus erythrophrys (P. L. Sclater, 1881)
Microspingus lateralis (Nordmann, 1835)
Microspingus melanoleucus (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Microspingus torquatus (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Microspingus trifasciatus Taczanowski, 1874
Mimus dorsalis (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Mimus gilvus (Vieillot, 1808)
Mimus graysoni (Lawrence, 1871)
Mimus gundlachii Cabanis, 1855
Mimus longicaudatus Tschudi, 1844
Mimus macdonaldi (Ridgway, 1890)
Mimus melanotis (Gould, 1837)
Mimus parvulus (Gould, 1837)
Mimus patagonicus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Mimus polyglottos (Linnaeus, 1758)
Mimus saturninus (Lichtenstein, 1823)
Mimus thenca (Molina, 1782)
Mimus trifasciatus (Gould, 1837)
Mimus triurus (Vieillot, 1818)
Minla cyanouroptera (Hodgson, 1837)
Minla ignotincta Hodgson, 1837
Minla strigula (Hodgson, 1837)
Mino anais (Lesson, 1839)
Mino dumontii Lesson, 1827
Mino kreffti (P. L. Sclater, 1869)
Mionectes macconnelli (Chubb, 1919)
Mionectes oleagineus (Lichtenstein, 1823)
Mionectes olivaceus Lawrence, 1868
Mionectes rufiventris Cabanis, 1846
Mionectes striaticollis (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Mirafra affinis Blyth, 1845
Mirafra africana A. Smith, 1836
Mirafra albicauda Reichenow, 1891
Mirafra angolensis Bocage, 1880
Mirafra apiata (Vieillot, 1816)
Mirafra ashi Colston, 1982
Mirafra assamica Horsfield, 1840
Mirafra cantillans Blyth, 1845
Mirafra cheniana A. Smith, 1843
Mirafra collaris Sharpe, 1896
Mirafra cordofanica Strickland, 1852
Mirafra erythrocephala Salvadori & Giglioli, 1885
Mirafra erythroptera Blyth, 1845
Mirafra fasciolata (Sundevall, 1850)
Mirafra gilletti Sharpe, 1895
Mirafra hova Hartlaub, 1860
Mirafra hypermetra (Reichenow, 1879)
Mirafra javanica Horsfield, 1821
Mirafra microptera Hume, 1873
Mirafra passerina Gyldenstolpe, 1926
Mirafra pulpa Friedmann, 1930
Mirafra rufa Lynes, 1920
Mirafra rufocinnamomea (Salvadori, 1865)
Mirafra somalica (Witherby, 1903)
Mirafra williamsi Macdonald, 1956
Mitrephanes olivaceus Berlepsch & Stolzmann, 1894
Mitrephanes phaeocercus (P. L. Sclater, 1859)
Mitrospingus cassinii (Lawrence, 1861)
Mitrospingus oleagineus (Salvin, 1886)
Mniotilta varia (Linnaeus, 1766)
Modulatrix stictigula (Reichenow, 1906)
Moho apicalis Gould, 1861
Moho bishopi (Rothschild, 1893)
Moho braccatus Cassin, 1855
Moho nobilis (Merrem, 1786)
Mohoua albicilla (Lesson, 1830)
Mohoua ochrocephala (Gmelin, 1789)
Molothrus aeneus (Wagler, 1829)
Molothrus ater (Boddaert, 1783)
Molothrus bonariensis (Gmelin, 1789)
Molothrus oryzivorus (Gmelin, 1788)
Molothrus rufoaxillaris Cassin, 1866
Monachella muelleriana (Schlegel, 1871)
Monarcha castaneiventris J. Verreaux, 1858
Monarcha cinerascens (Temminck, 1827)
Monarcha erythrostictus (Sharpe, 1888)
Monarcha frater P. L. Sclater, 1874
Monarcha godeffroyi Hartlaub, 1868
Monarcha melanopsis (Vieillot, 1818)
Monarcha richardsii (E. P. Ramsay, 1881)
Monarcha rubiensis (A. B. Meyer, 1874)
Monarcha takatsukasae (Yamashina, 1931)
Monticola angolensis Sousa, 1888
Monticola brevipes (Waterhouse, 1838)
Monticola cinclorhynchus (Vigors, 1832)
Monticola explorator (Vieillot, 1818)
Monticola gularis (Swinhoe, 1863)
Monticola imerina (Hartlaub, 1860)
Monticola rufiventris (Jardine & Selby, 1833)
Monticola rufocinereus (Rüppell, 1837)
Monticola rupestris (Vieillot, 1818)
Monticola saxatilis (Linnaeus, 1766)
Monticola semirufus (Rüppell, 1837)
Monticola sharpei (G. R. Gray, 1871)
Monticola solitarius (Linnaeus, 1758)
Montifringilla adamsi Adams, 1859
Montifringilla henrici (Oustalet, 1892)
Montifringilla nivalis (Linnaeus, 1766)
Motacilla aguimp Temminck, 1820
Motacilla alba Linnaeus, 1758
Motacilla capensis Linnaeus, 1766
Motacilla cinerea Tunstall, 1771
Motacilla citreola Pallas, 1776
Motacilla clara Sharpe, 1908
Motacilla flava Linnaeus, 1758
Motacilla flaviventris Hartlaub, 1860
Motacilla grandis Sharpe, 1885
Motacilla maderaspatensis Gmelin, 1789
Motacilla samveasnae J. W. Duckworth, Alstrom, P. Davidson, T. D. Evans, C. M. Poole, T. Setha & R. J. Timmins, 2001
Motacilla tschutschensis Gmelin, 1789
Moupinia poecilotis (J. Verreaux, 1870)
Muscicapa adusta (F. Boie, 1828)
Muscicapa aquatica Heuglin, 1864
Muscicapa boehmi (Reichenow, 1884)
Muscicapa caerulescens (Hartlaub, 1865)
Muscicapa cassini Heine, 1860
Muscicapa comitata (Cassin, 1857)
Muscicapa epulata (Cassin, 1855)
Muscicapa ferruginea (Hodgson, 1845)
Muscicapa gambagae (Alexander, 1901)
Muscicapa griseisticta (Swinhoe, 1861)
Muscicapa infuscata (Cassin, 1855)
Muscicapa itombwensis Prigogine, 1957
Muscicapa latirostris Raffles, 1822
Muscicapa lendu (Chapin, 1932)
Muscicapa muttui (E. L. Layard, 1854)
Muscicapa olivascens (Cassin, 1859)
Muscicapa randi Amadon & duPont, 1970
Muscicapa ruficauda Swainson, 1838
Muscicapa segregata (Siebers, 1928)
Muscicapa sethsmithi (Someren, 1922)
Muscicapa sibirica Gmelin, 1789
Muscicapa striata (Pallas, 1764)
Muscicapa tessmanni (Reichenow, 1907)
Muscicapa ussheri (Sharpe, 1871)
Muscicapa williamsoni Deignan, 1957
Muscicapella hodgsoni (Moore, 1854)
Muscigralla brevicauda Orbigny & Lafresnaye, 1837
Muscipipra vetula (Lichtenstein, 1823)
Muscisaxicola albifrons (Tschudi, 1844)
Muscisaxicola albilora Lafresnaye, 1855
Muscisaxicola alpinus (Jardine, 1849)
Muscisaxicola capistratus (Burmeister, 1860)
Muscisaxicola cinereus Philippi & Landbeck, 1864
Muscisaxicola flavinucha Lafresnaye, 1855
Muscisaxicola fluviatilis P. L. Sclater & Salvin, 1866
Muscisaxicola frontalis (Burmeister, 1860)
Muscisaxicola griseus Taczanowski, 1884
Muscisaxicola juninensis Taczanowski, 1884
Muscisaxicola maclovianus (Garnot, 1826)
Muscisaxicola maculirostris Orbigny & Lafresnaye, 1837
Muscisaxicola rufivertex Orbigny & Lafresnaye, 1837
Myadestes coloratus Nelson, 1912
Myadestes elisabeth (Lembeye, 1850)
Myadestes genibarbis Swainson, 1838
Myadestes lanaiensis (S. B. Wilson, 1891)
Myadestes melanops Salvin, 1865
Myadestes myadestinus (Stejneger, 1887)
Myadestes obscurus (Gmelin, 1789)
Myadestes occidentalis Stejneger, 1882
Myadestes palmeri (Rothschild, 1893)
Myadestes ralloides (Orbigny, 1840)
Myadestes townsendi (Audubon, 1838)
Myadestes unicolor P. L. Sclater, 1857
Mycerobas affinis (Blyth, 1855)
Mycerobas carnipes (Hodgson, 1836)
Mycerobas icterioides (Vigors, 1830)
Mycerobas melanozanthos (Hodgson, 1836)
Myiagra albiventris (Peale, 1848)
Myiagra alecto (Temminck, 1827)
Myiagra atra A. B. Meyer, 1874
Myiagra azureocapilla E. L. Layard, 1875
Myiagra caledonica Bonaparte, 1857
Myiagra cervinicauda Tristram, 1879
Myiagra cyanoleuca (Vieillot, 1818)
Myiagra erythrops Hartlaub & Finsch, 1868
Myiagra ferrocyanea E. P. Ramsay, 1879
Myiagra freycineti Oustalet, 1881
Myiagra galeata G. R. Gray, 1861
Myiagra hebetior (Hartert, 1924)
Myiagra inquieta (Latham, 1802)
Myiagra nana (Gould, 1870)
Myiagra oceanica Pucheran, 1853
Myiagra pluto Finsch, 1876
Myiagra rubecula (Latham, 1802)
Myiagra ruficollis (Vieillot, 1818)
Myiagra vanikorensis (Quoy & Gaimard, 1830)
Myiarchus antillarum (H. Bryant, 1866)
Myiarchus apicalis P. L. Sclater & Salvin, 1881
Myiarchus barbirostris (Swainson, 1827)
Myiarchus cephalotes Taczanowski, 1880
Myiarchus cinerascens (Lawrence, 1851)
Myiarchus crinitus (Linnaeus, 1758)
Myiarchus ferox (Gmelin, 1789)
Myiarchus magnirostris (Gould, 1839)
Myiarchus nugator Riley, 1904
Myiarchus nuttingi Ridgway, 1882
Myiarchus oberi Lawrence, 1877
Myiarchus panamensis Lawrence, 1860
Myiarchus phaeocephalus P. L. Sclater, 1860
Myiarchus sagrae (Gundlach, 1852)
Myiarchus semirufus P. L. Sclater & Salvin, 1878
Myiarchus stolidus (Gosse, 1847)
Myiarchus swainsoni Cabanis & Heine, 1859
Myiarchus tuberculifer (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Myiarchus tyrannulus (Statius Muller, 1776)
Myiarchus validus Cabanis, 1847
Myiarchus venezuelensis Lawrence, 1865
Myiarchus yucatanensis Lawrence, 1871
Myiobius atricaudus Lawrence, 1863
Myiobius barbatus (Gmelin, 1789)
Myiobius villosus P. L. Sclater, 1860
Myioborus albifacies Phelps & Phelps Jr, 1946
Myioborus albifrons (P. L. Sclater & Salvin, 1871)
Myioborus brunniceps (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Myioborus cardonai J. T. Zimmer & Phelps, 1945
Myioborus castaneocapilla (Cabanis, 1849)
Myioborus flavivertex (Salvin, 1887)
Myioborus melanocephalus (Tschudi, 1844)
Myioborus miniatus (Swainson, 1827)
Myioborus ornatus (Boissonneau, 1840)
Myioborus pariae Phelps & Phelps Jr, 1949
Myioborus pictus (Swainson, 1829)
Myioborus torquatus (S. F. Baird, 1865)
Myiodynastes bairdii (Gambel, 1847)
Myiodynastes chrysocephalus (Tschudi, 1844)
Myiodynastes hemichrysus (Cabanis, 1861)
Myiodynastes luteiventris P. L. Sclater, 1859
Myiodynastes maculatus (Statius Muller, 1776)
Myiomela albiventris (Blanford, 1868)
Myiomela diana (Lesson, 1831)
Myiomela leucura (Hodgson, 1845)
Myiomela major (Jerdon, 1844)
Myiopagis caniceps (Swainson, 1835)
Myiopagis cotta (Gosse, 1849)
Myiopagis flavivertex (P. L. Sclater, 1887)
Myiopagis gaimardii (Orbigny, 1840)
Myiopagis olallai Coopmans & Krabbe, 2000
Myiopagis subplacens (P. L. Sclater, 1862)
Myiopagis viridicata (Vieillot, 1817)
Myioparus griseigularis (Jackson, 1906)
Myioparus plumbeus (Hartlaub, 1858)
Myiophobus cryptoxanthus (P. L. Sclater, 1861)
Myiophobus fasciatus (Statius Muller, 1776)
Myiophobus flavicans (P. L. Sclater, 1861)
Myiophobus inornatus Carriker, 1932
Myiophobus lintoni Meyer de Schauensee, 1951
Myiophobus ochraceiventris (Cabanis, 1873)
Myiophobus phoenicomitra (Taczanowski & Berlepsch, 1885)
Myiophobus pulcher (P. L. Sclater, 1861)
Myiophobus roraimae (Salvin & Godman, 1883)
Myiornis albiventris (Berlepsch & Stolzmann, 1894)
Myiornis atricapillus (Lawrence, 1875)
Myiornis auricularis (Vieillot, 1818)
Myiornis ecaudatus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Myiotheretes fumigatus (Boissonneau, 1840)
Myiotheretes fuscorufus (P. L. Sclater & Salvin, 1876)
Myiotheretes pernix (Bangs, 1899)
Myiotheretes striaticollis (P. L. Sclater, 1853)
Myiothlypis bivittata (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Myiothlypis chlorophrys (von Berlepsch, 1907)
Myiothlypis chrysogaster (Tschudi, 1844)
Myiothlypis cinereicollis (P. L. Sclater, 1864)
Myiothlypis conspicillata (Salvin & Godman, 1880)
Myiothlypis coronata (Tschudi, 1844)
Myiothlypis flaveola S. F. Baird, 1865
Myiothlypis fraseri (P. L. Sclater, 1884)
Myiothlypis fulvicauda (von Spix, 1825)
Myiothlypis griseiceps (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Myiothlypis leucoblephara (Vieillot, 1817)
Myiothlypis leucophrys (Pelzeln, 1868)
Myiothlypis luteoviridis (Bonaparte, 1845)
Myiothlypis nigrocristata (Lafresnaye, 1840)
Myiothlypis rivularis (zu Wied-Neuwied, 1821)
Myiothlypis signata (von Berlepsch & Stolzmann, 1906)
Myiotriccus ornatus (Lafresnaye, 1853)
Myiozetetes cayanensis (Linnaeus, 1766)
Myiozetetes granadensis Lawrence, 1862
Myiozetetes luteiventris (P. L. Sclater, 1858)
Myiozetetes similis (Spix, 1825)
Myophonus blighi (Holdsworth, 1872)
Myophonus borneensis Slater, 1885
Myophonus caeruleus (Scopoli, 1786)
Myophonus castaneus R. G. W. Ramsay, 1880
Myophonus glaucinus (Temminck, 1823)
Myophonus horsfieldii Vigors, 1831
Myophonus insularis Gould, 1863
Myophonus melanurus (Salvadori, 1879)
Myophonus robinsoni Ogilvie-Grant, 1905
Myornis senilis (Lafresnaye, 1840)
Myrmeciza atrothorax (Boddaert, 1783)
Myrmeciza berlepschi (Hartert, 1898)
Myrmeciza castanea Zimmer, 1932
Myrmeciza disjuncta Friedmann, 1945
Myrmeciza exsul P. L. Sclater, 1859
Myrmeciza ferruginea (Statius Muller, 1776)
Myrmeciza fortis (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Myrmeciza goeldii (E. Snethlage, 1908)
Myrmeciza griseiceps (Chapman, 1923)
Myrmeciza hemimelaena P. L. Sclater, 1857
Myrmeciza hyperythra (P. L. Sclater, 1855)
Myrmeciza immaculata (Lafresnaye, 1845)
Myrmeciza laemosticta Salvin, 1865
Myrmeciza longipes (Swainson, 1825)
Myrmeciza loricata (Lichtenstein, 1823)
Myrmeciza melanoceps (Spix, 1825)
Myrmeciza nigricauda Salvin & Godman, 1892
Myrmeciza palliata Todd, 1917
Myrmeciza pelzelni P. L. Sclater, 1890
Myrmeciza ruficauda (Wied-Neuwied, 1831)
Myrmeciza squamosa Pelzeln, 1868
Myrmeciza zeledoni Ridgway, 1909
Myrmecocichla aethiops Cabanis, 1850
Myrmecocichla formicivora (Wilkes, 1817)
Myrmecocichla melaena (Rüppell, 1837)
Myrmecocichla nigra (Vieillot, 1818)
Myrmecocichla tholloni (Oustalet, 1886)
Myrmoborus leucophrys (Tschudi, 1844)
Myrmoborus lugubris (Cabanis, 1847)
Myrmoborus melanurus (P. L. Sclater & Salvin, 1866)
Myrmoborus myotherinus (Spix, 1825)
Myrmochanes hemileucus (P. L. Sclater & Salvin, 1866)
Myrmorchilus strigilatus (Wied-Neuwied, 1831)
Myrmornis torquata (Boddaert, 1783)
Myrmothera campanisona (Hermann, 1783)
Myrmothera simplex (Salvin & Godman, 1884)
Myrmotherula ambigua Zimmer, 1932
Myrmotherula assimilis Pelzeln, 1868
Myrmotherula axillaris (Vieillot, 1817)
Myrmotherula behni Berlepsch & Leverkuhn, 1890
Myrmotherula brachyura (Hermann, 1783)
Myrmotherula cherriei Berlepsch & Hartert, 1902
Myrmotherula fluminensis Gonzaga, 1988
Myrmotherula grisea Carriker, 1935
Myrmotherula ignota Griscom, 1929
Myrmotherula iheringi E. Snethlage, 1914
Myrmotherula klagesi Todd, 1927
Myrmotherula longicauda Berlepsch & Stolzmann, 1894
Myrmotherula longipennis Pelzeln, 1868
Myrmotherula luctuosa Pelzeln, 1868
Myrmotherula menetriesii (Orbigny, 1837)
Myrmotherula minor Salvadori, 1864
Myrmotherula multostriata P. L. Sclater, 1858
Myrmotherula pacifica Hellmayr, 1911
Myrmotherula schisticolor (Lawrence, 1865)
Myrmotherula sclateri E. Snethlage, 1912
Myrmotherula snowi Teixeira & Gonzaga, 1985
Myrmotherula sunensis Chapman, 1925
Myrmotherula surinamensis (Gmelin, 1788)
Myrmotherula unicolor (Ménétriés, 1835)
Myrmotherula urosticta (P. L. Sclater, 1857)
Mystacornis crossleyi (A. Grandidier, 1870)
Myza celebensis (A. B. Meyer & Wiglesworth, 1894)
Myza sarasinorum A. B. Meyer & Wiglesworth, 1895
Myzomela adolphinae Salvadori, 1876
Myzomela albigula E. Hartert, 1898
Myzomela batjanensis E. Hartert, 1903
Myzomela blasii (Salvadori, 1882)
Myzomela boiei (S. Müller, 1843)
Myzomela caledonica W. A. Forbes, 1879
Myzomela cardinalis (J. F. Gmelin, 1788)
Myzomela chermesina G. R. Gray, 1846
Myzomela chloroptera Walden, 1872
Myzomela cineracea P. L. Sclater, 1879
Myzomela cruentata A. B. Meyer, 1874
Myzomela dammermani Siebers, 1928
Myzomela eichhorni Rothschild & E. Hartert, 1901
Myzomela eques (R. Lesson & Garnot, 1827)
Myzomela erythrina E. P. Ramsay, 1877
Myzomela erythrocephala Gould, 1840
Myzomela erythromelas Salvadori, 1881
Myzomela irianawidodoae Prawiradilaga, Baveja, Suparno, Ashari, N. S. R. Ng, Gwee, Verbelen, & Rheindt, 2017
Myzomela jugularis Peale, 1849
Myzomela kuehni Rothschild, 1903
Myzomela lafargei Pucheran, 1853
Myzomela longirostris Mayr & Rand, 1935
Myzomela malaitae Mayr, 1931
Myzomela melanocephala (E. P. Ramsay, 1879)
Myzomela nigrita G. R. Gray, 1858
Myzomela obscura Gould, 1843
Myzomela pammelaena P. L. Sclater, 1877
Myzomela prawiradilagae Irham, Ashari, Suparno, Trainor, Verbelen, M. Y. Wu & Rheindt, 2019
Myzomela pulchella Salvadori, 1891
Myzomela rosenbergii Schlegel, 1871
Myzomela rubratra (R. Lesson, 1827)
Myzomela rubrobrunnea A. B. Meyer, 1874
Myzomela rubrotincta Salvadori, 1878
Myzomela sanguinolenta (Latham, 1801)
Myzomela sclateri W. A. Forbes, 1879
Myzomela simplex G. R. Gray, 1861
Myzomela tristrami E. P. Ramsay, 1881
Myzomela vulnerata (S. Müller, 1843)
Myzomela wahe Rheindt, Prawiradilaga, Ashari, Suparno & M. Y. Wu, 2020
Myzomela wakoloensis H. O. Forbes, 1883
Myzornis pyrrhoura Blyth, 1843
Namibornis herero (Meyer de Schauensee, 1931)
Napothera atrigularis (Bonaparte, 1850)
Napothera brevicaudata (Blyth, 1855)
Napothera crassa (Sharpe, 1888)
Napothera crispifrons (Blyth, 1855)
Napothera epilepidota (Temminck, 1828)
Napothera macrodactyla (Strickland, 1844)
Napothera marmorata (R. G. W. Ramsay, 1880)
Napothera rufipectus (Salvadori, 1879)
Nasica longirostris (Vieillot, 1818)
Necropsar rodericanus Slater, 1879
Nectarinia bocagii Shelley, 1879
Nectarinia famosa (Linnaeus, 1766)
Nectarinia johnstoni Shelley, 1885
Nectarinia kilimensis Shelley, 1885
Nectarinia purpureiventris (Reichenow, 1893)
Nectarinia tacazze (Stanley, 1814)
Nemosia pileata (Boddaert, 1783)
Nemosia rourei Cabanis, 1870
Neochelidon tibialis (Cassin, 1853)
Neochmia modesta (Gould, 1837)
Neochmia phaeton (Hombron & Jacquinot, 1841)
Neochmia ruficauda (Gould, 1837)
Neochmia temporalis (Latham, 1802)
Neocichla gutturalis (Bocage, 1871)
Neocossyphus poensis (Strickland, 1844)
Neocossyphus rufus (Fischer & Reichenow, 1884)
Neoctantes niger (Pelzeln, 1859)
Neodrepanis coruscans Sharpe, 1875
Neodrepanis hypoxantha Salomonsen, 1933
Neolalage banksiana (G. R. Gray, 1870)
Neolestes torquatus Cabanis, 1875
Neomixis striatigula Sharpe, 1881
Neomixis tenella (Hartlaub, 1866)
Neomixis viridis (Sharpe, 1883)
Neopelma aurifrons (Wied-Neuwied, 1831)
Neopelma chrysocephalum (Pelzeln, 1868)
Neopelma chrysolophum Pinto, 1944
Neopelma pallescens (Lafresnaye, 1853)
Neopelma sulphureiventer (Hellmayr, 1903)
Neopipo cinnamomea (Lawrence, 1869)
Neosuthora davidiana (Slater, 1897)
Neothraupis fasciata (M. H. K. Lichtenstein, 1823)
Neoxolmis rufiventris (Vieillot, 1823)
Nephelornis oneilli Lowery & Tallman, 1976
Nesillas aldabrana Benson & Penny, 1968
Nesillas brevicaudata (Milne-Edwards & Oustalet, 1888)
Nesillas lantzii (A. Grandidier, 1867)
Nesillas longicaudata (E. Newton, 1877)
Nesillas mariae Benson, 1960
Nesillas typica (Hartlaub, 1860)
Nesocharis ansorgei (Hartert, 1899)
Nesocharis capistrata (Hartlaub, 1861)
Nesocharis shelleyi Alexander, 1903
Nesocichla eremita Gould, 1855
Nesopsar nigerrimus (Osburn, 1859)
Nesoptilotis flavicollis (Vieillot, 1817)
Nesoptilotis leucotis (Latham, 1801)
Nesospingus speculiferus (Lawrence, 1875)
Nesospiza acunhae Cabanis, 1873
Nesospiza questi Lowe, 1923
Nesospiza wilkinsi Lowe, 1923
Nesotriccus ridgwayi C. H. Townsend, 1895
Newtonia amphichroa Reichenow, 1891
Newtonia archboldi Delacour & Berlioz, 1931
Newtonia brunneicauda (A. Newton, 1863)
Newtonia fanovanae Gyldenstolpe, 1933
Nicator chloris (Valenciennes, 1826)
Nicator gularis Hartlaub & Finsch, 1870
Nicator vireo Cabanis, 1876
Nigrita bicolor (Hartlaub, 1844)
Nigrita canicapillus (Strickland, 1841)
Nigrita fusconotus Fraser, 1843
Nigrita luteifrons J. Verreaux & E. Verreaux, 1851
Nilaus afer (Latham, 1802)
Niltava davidi La Touche, 1907
Niltava grandis (Blyth, 1842)
Niltava macgrigoriae (Burton, 1836)
Niltava sumatrana Salvadori, 1879
Niltava sundara Hodgson, 1837
Niltava vivida (Swinhoe, 1864)
Notiochelidon cyanoleuca (Vieillot, 1817)
Notiochelidon flavipes (Chapman, 1922)
Notiochelidon murina (Cassin, 1853)
Notiochelidon pileata (Gould, 1858)
Notiomystis cincta (Du Bus de Gisignies, 1839)
Notopholia corrusca (Nordmann, 1835)
Nucifraga caryocatactes (Linnaeus, 1758)
Nucifraga columbiana (A. Wilson, 1811)
Nucifraga multipunctata Gould, 1849
Ochthoeca cinnamomeiventris (Lafresnaye, 1843)
Ochthoeca diadema (Hartlaub, 1843)
Ochthoeca frontalis (Lafresnaye, 1847)
Ochthoeca fumicolor P. L. Sclater, 1856
Ochthoeca jelskii Taczanowski, 1883
Ochthoeca leucophrys (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Ochthoeca oenanthoides (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Ochthoeca piurae Chapman, 1924
Ochthoeca pulchella P. L. Sclater & Salvin, 1876
Ochthoeca rufipectoralis (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Ochthornis littoralis (Pelzeln, 1868)
Oculocincta squamifrons (Sharpe, 1892)
Ocyalus latirostris (Swainson, 1838)
Odontorchilus branickii (Taczanowski & Berlepsch, 1885)
Odontorchilus cinereus (Pelzeln, 1868)
Odontospiza caniceps (Reichenow, 1879)
Oedistoma iliolophus (Salvadori, 1876)
Oedistoma pygmaeum Salvadori, 1876
Oenanthe albonigra (Hume, 1872)
Oenanthe bottae (Bonaparte, 1854)
Oenanthe chrysopygia (Filippi, 1863)
Oenanthe cypriaca (Homeyer, 1884)
Oenanthe deserti (Temminck, 1825)
Oenanthe dubia (Blundell & Lovat, 1899)
Oenanthe familiaris (Wilkes, 1817)
Oenanthe finschii (Heuglin, 1869)
Oenanthe fusca (Blyth, 1851)
Oenanthe heuglini (Finsch & Hartlaub, 1870)
Oenanthe hispanica (Linnaeus, 1758)
Oenanthe isabellina (Temminck, 1829)
Oenanthe leucopyga (C. L. Brehm, 1855)
Oenanthe leucura (Gmelin, 1789)
Oenanthe lugens (Lichtenstein, 1823)
Oenanthe lugentoides (Seebohm, 1881)
Oenanthe lugubris (Rüppell, 1837)
Oenanthe melanura (Temminck, 1824)
Oenanthe moesta (Lichtenstein, 1823)
Oenanthe monacha (Temminck, 1825)
Oenanthe monticola Vieillot, 1818
Oenanthe oenanthe (Linnaeus, 1758)
Oenanthe phillipsi (Shelley, 1885)
Oenanthe picata (Blyth, 1847)
Oenanthe pileata (Gmelin, 1789)
Oenanthe pleschanka (Lepechin, 1770)
Oenanthe scotocerca (Heuglin, 1869)
Oenanthe xanthoprymna (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Oncostoma cinereigulare (P. L. Sclater, 1857)
Oncostoma olivaceum (Lawrence, 1862)
Onychognathus albirostris (Rüppell, 1836)
Onychognathus blythii (Hartlaub, 1859)
Onychognathus frater (P. L. Sclater & Hartlaub, 1881)
Onychognathus fulgidus Hartlaub, 1849
Onychognathus morio (Linnaeus, 1766)
Onychognathus nabouroup (Daudin, 1800)
Onychognathus neumanni (Alexander, 1908)
Onychognathus salvadorii (Sharpe, 1891)
Onychognathus tenuirostris (Rüppell, 1836)
Onychognathus tristramii (P. L. Sclater, 1858)
Onychognathus walleri (Shelley, 1880)
Onychorhynchus coronatus (Statius Muller, 1776)
Onychostruthus taczanowskii (Prjevalsky, 1876)
Oporornis agilis (A. Wilson, 1812)
Orchesticus abeillei (R. Lesson, 1839)
Oreocharis arfaki (A. B. Meyer, 1875)
Oreoica gutturalis (Vigors & Horsfield, 1827)
Oreolais pulcher (Sharpe, 1891)
Oreolais ruwenzorii (Jackson, 1904)
Oreomystis bairdi (Stejneger, 1887)
Oreophilais robertsi (Benson, 1946)
Oreophylax moreirae (Ribeiro, 1906)
Oreornis chrysogenys van Oort, 1910
Oreoscoptes montanus (J. K. Townsend, 1837)
Oreoscopus gutturalis (De Vis, 1889)
Oreostruthus fuliginosus (De Vis, 1897)
Oreothlypis gutturalis (Cabanis, 1861)
Oreothlypis superciliosa (Hartlaub, 1844)
Oreothraupis arremonops (P. L. Sclater, 1855)
Origma solitaria (Lewin, 1808)
Oriolia bernieri I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1838
Oriolus albiloris Ogilvie-Grant, 1894
Oriolus auratus Vieillot, 1817
Oriolus bouroensis (Quoy & Gaimard, 1830)
Oriolus brachyrynchus Swainson, 1837
Oriolus chinensis Linnaeus, 1766
Oriolus chlorocephalus Shelley, 1896
Oriolus crassirostris Hartlaub, 1857
Oriolus cruentus (Wagler, 1827)
Oriolus decipiens (P. L. Sclater, 1883)
Oriolus flavocinctus (King, 1826)
Oriolus forsteni (Bonaparte, 1850)
Oriolus hosii Sharpe, 1892
Oriolus isabellae Ogilvie-Grant, 1894
Oriolus kundoo Sykes, 1832
Oriolus larvatus Lichtenstein, 1823
Oriolus melanotis (Bonaparte, 1850)
Oriolus mellianus Stresemann, 1922
Oriolus monacha (Gmelin, 1789)
Oriolus nigripennis J. Verreaux & E. Verreaux, 1855
Oriolus oriolus (Linnaeus, 1758)
Oriolus percivali Ogilvie-Grant, 1903
Oriolus phaeochromus G. R. Gray, 1861
Oriolus sagittatus (Latham, 1802)
Oriolus steerii Sharpe, 1877
Oriolus szalayi (Madarász, 1900)
Oriolus tenuirostris Blyth, 1846
Oriolus traillii (Vigors, 1832)
Oriolus xanthonotus Horsfield, 1821
Oriolus xanthornus (Linnaeus, 1758)
Oriturus superciliosus (Swainson, 1838)
Ornithion brunneicapillus (Lawrence, 1862)
Ornithion inerme Hartlaub, 1853
Ornithion semiflavum (P. L. Sclater & Salvin, 1860)
Ornorectes cristatus (Salvadori, 1876)
Orthogonys chloricterus (Vieillot, 1819)
Orthonyx novaeguineae A. B. Meyer, 1874
Orthonyx spaldingii E. P. Ramsay, 1868
Orthonyx temminckii Ranzani, 1822
Orthotomus atrogularis Temminck, 1836
Orthotomus castaneiceps Walden, 1872
Orthotomus chaktomuk Mahood, John, Eames, Oliveros, Moyle, Chamnan, Poole, Nielsen & Sheldon, 2013
Orthotomus chloronotus Ogilvie-Grant, 1895
Orthotomus cinereiceps Sharpe, 1877
Orthotomus derbianus Moore, 1855
Orthotomus frontalis Sharpe, 1877
Orthotomus nigriceps Tweeddale, 1878
Orthotomus ruficeps (Lesson, 1830)
Orthotomus samarensis Steere, 1890
Orthotomus sepium Horsfield, 1821
Orthotomus sericeus Temminck, 1836
Orthotomus sutorius (Pennant, 1769)
Ortygospiza atricollis (Vieillot, 1817)
Ortygospiza fuscocrissa Heuglin, 1863
Ortygospiza gabonensis Lynes, 1914
Oxylabes madagascariensis (Gmelin, 1789)
Oxyruncus cristatus Swainson, 1821
Pachycare flavogriseum (A. B. Meyer, 1874)
Pachycephala albiventris (Ogilvie-Grant, 1894)
Pachycephala arctitorquis P. L. Sclater, 1883
Pachycephala aurea Reichenow, 1899
Pachycephala caledonica (Gmelin, 1789)
Pachycephala cinerea (Blyth, 1847)
Pachycephala citreogaster E. P. Ramsay, 1876
Pachycephala flavifrons (Peale, 1848)
Pachycephala fulvotincta Wallace, 1864
Pachycephala graeffii Hartlaub, 1866
Pachycephala griseonota G. R. Gray, 1862
Pachycephala homeyeri (W. Blasius, 1890)
Pachycephala hyperythra Salvadori, 1876
Pachycephala hypoxantha (Sharpe, 1887)
Pachycephala implicata Hartert, 1929
Pachycephala inornata Gould, 1841
Pachycephala jacquinoti Bonaparte, 1850
Pachycephala johni Hartert, 1903
Pachycephala lanioides Gould, 1840
Pachycephala leucogastra Salvadori & Albertis, 1875
Pachycephala lorentzi Mayr, 1931
Pachycephala macrorhyncha Strickland, 1849
Pachycephala melanura Gould, 1843
Pachycephala mentalis Wallace, 1863
Pachycephala meyeri Salvadori, 1890
Pachycephala modesta (De Vis, 1894)
Pachycephala monacha G. R. Gray, 1858
Pachycephala nudigula Hartert, 1897
Pachycephala olivacea Vigors & Horsfield, 1827
Pachycephala orioloides Pucheran, 1853
Pachycephala orpheus Jardine, 1849
Pachycephala pectoralis (Latham, 1802)
Pachycephala phaionota (Bonaparte, 1850)
Pachycephala philippinensis (Walden, 1872)
Pachycephala rufiventris (Latham, 1802)
Pachycephala rufogularis Gould, 1841
Pachycephala schlegelii Schlegel, 1871
Pachycephala simplex Gould, 1843
Pachycephala soror P. L. Sclater, 1874
Pachycephala sulfuriventer (Walden, 1872)
Pachycephala tenebrosa (Hartlaub & Finsch, 1868)
Pachycephala vitiensis G. R. Gray, 1860
Pachycephalopsis hattamensis (A. B. Meyer, 1874)
Pachycephalopsis poliosoma Sharpe, 1882
Pachyramphus aglaiae (Lafresnaye, 1839)
Pachyramphus albogriseus P. L. Sclater, 1857
Pachyramphus castaneus (Jardine & Selby, 1827)
Pachyramphus cinnamomeus Lawrence, 1861
Pachyramphus homochrous P. L. Sclater, 1859
Pachyramphus major (Cabanis, 1847)
Pachyramphus marginatus (Lichtenstein, 1823)
Pachyramphus minor (Lesson, 1831)
Pachyramphus niger (Gmelin, 1788)
Pachyramphus polychopterus (Vieillot, 1818)
Pachyramphus rufus (Boddaert, 1783)
Pachyramphus spodiurus P. L. Sclater, 1860
Pachyramphus surinamus (Linnaeus, 1766)
Pachyramphus validus (Lichtenstein, 1823)
Pachyramphus versicolor (Hartlaub, 1843)
Pachyramphus viridis (Vieillot, 1816)
Palmeria dolei (S. B. Wilson, 1891)
Paludipasser locustella Neave, 1909
Panurus biarmicus (Linnaeus, 1758)
Paradigalla brevicauda Rothschild & Hartert, 1911
Paradigalla carunculata Lesson, 1835
Paradisaea apoda Linnaeus, 1758
Paradisaea decora Salvin & Godman, 1883
Paradisaea guilielmi Cabanis, 1888
Paradisaea minor Shaw, 1809
Paradisaea raggiana P. L. Sclater, 1873
Paradisaea rubra Daudin, 1800
Paradisaea rudolphi (Finsch & A. B. Meyer, 1885)
Paradoxornis flavirostris Gould, 1836
Paradoxornis guttaticollis David, 1871
Paradoxornis heudei David, 1872
Paradoxornis polivanovi Stepanyan, 1974
Paramythia montium De Vis, 1892
Pardalotus punctatus (Shaw, 1792)
Pardalotus quadragintus Gould, 1838
Pardalotus rubricatus Gould, 1838
Pardalotus striatus (Gmelin, 1789)
Parkerthraustes humeralis (Lawrence, 1867)
Parkesia motacilla (Vieillot, 1809)
Parkesia noveboracensis (J. F. Gmelin, 1789)
Parmoptila jamesoni (Shelley, 1890)
Parmoptila rubrifrons (Sharpe & Ussher, 1872)
Parmoptila woodhousei Cassin, 1859
Paroaria baeri Hellmayr, 1907
Paroaria capitata (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Paroaria coronata (J. F. Miller, 1776)
Paroaria dominicana (Linnaeus, 1758)
Paroaria gularis (Linnaeus, 1766)
Paroaria nigrogenis (Lafresnaye, 1846)
Parophasma galinieri (Guerin-Meneville, 1843)
Paroreomyza flammea (S. B. Wilson, 1890)
Paroreomyza maculata (Cabanis, 1850)
Paroreomyza montana (S. B. Wilson, 1890)
Parotia berlepschi O. Kleinschmidt, 1897
Parotia carolae A. B. Meyer, 1894
Parotia helenae De Vis, 1897
Parotia lawesii E. P. Ramsay, 1885
Parotia sefilata (J. R. Forster, 1781)
Parotia wahnesi Rothschild, 1906
Parus afer Gmelin, 1789
Parus albiventris Shelley, 1881
Parus aplonotus Blyth, 1847
Parus carpi Macdonald & B. P. Hall, 1957
Parus cinerascens Vieillot, 1818
Parus cinereus Vieillot, 1818
Parus fasciiventer Reichenow, 1893
Parus fringillinus Fischer & Reichenow, 1884
Parus funereus (J. Verreaux & E. Verreaux, 1855)
Parus griseiventris Reichenow, 1882
Parus guineensis Shelley, 1900
Parus holsti Seebohm, 1894
Parus leucomelas Rüppell, 1840
Parus leuconotus Guerin-Meneville, 1843
Parus major Linnaeus, 1758
Parus minor Temminck & Schlegel, 1848
Parus monticolus Vigors, 1831
Parus niger Vieillot, 1818
Parus nuchalis Jerdon, 1845
Parus pallidiventris Reichenow, 1885
Parus rufiventris Bocage, 1877
Parus semilarvatus (Salvadori, 1865)
Parus spilonotus Bonaparte, 1850
Parus thruppi Shelley, 1885
Parus xanthogenys Vigors, 1831
Passer ammodendri Gould, 1872
Passer castanopterus Blyth, 1855
Passer cordofanicus Heuglin, 1871
Passer diffusus (A. Smith, 1836)
Passer domesticus (Linnaeus, 1758)
Passer eminibey (Hartlaub, 1880)
Passer euchlorus (Bonaparte, 1850)
Passer flaveolus Blyth, 1845
Passer gongonensis (Oustalet, 1890)
Passer griseus (Vieillot, 1817)
Passer hemileucus Ogilvie-Grant & H. O. Forbes, 1899
Passer hispaniolensis (Temminck, 1820)
Passer iagoensis (Gould, 1838)
Passer insularis P. L. Sclater & Hartlaub, 1881
Passer italiae (Vieillot, 1817)
Passer luteus (Lichtenstein, 1823)
Passer melanurus (Statius Muller, 1776)
Passer moabiticus Tristram, 1864
Passer montanus (Linnaeus, 1758)
Passer motitensis (A. Smith, 1836)
Passer pyrrhonotus Blyth, 1845
Passer rufocinctus Fischer & Reichenow, 1884
Passer rutilans (Temminck, 1836)
Passer shelleyi Sharpe, 1891
Passer simplex (Lichtenstein, 1823)
Passer suahelicus Reichenow, 1904
Passer swainsonii (Rüppell, 1840)
Passerculus sandwichensis (J. F. Gmelin, 1789)
Passerella iliaca (Merrem, 1786)
Passerella megarhyncha S. F. Baird, 1858
Passerella schistacea S. F. Baird, 1858
Passerella unalaschcensis (J. F. Gmelin, 1789)
Passerina amoena (Say, 1822)
Passerina caerulea (Linnaeus, 1758)
Passerina ciris (Linnaeus, 1758)
Passerina cyanea (Linnaeus, 1766)
Passerina leclancherii Lafresnaye, 1840
Passerina rositae (Lawrence, 1874)
Passerina versicolor (Bonaparte, 1838)
Pastor roseus (Linnaeus, 1758)
Pellorneum albiventre (Godwin-Austen, 1877)
Pellorneum buettikoferi (Vorderman, 1892)
Pellorneum capistratum (Temminck, 1823)
Pellorneum fuscocapillus (Blyth, 1849)
Pellorneum palustre Gould, 1872
Pellorneum pyrrogenys (Temminck, 1827)
Pellorneum ruficeps Swainson, 1832
Pellorneum tickelli Blyth, 1859
Peltops blainvillii (Lesson & Garnot, 1827)
Peltops montanus Stresemann, 1921
Peneoenanthe pulverulenta (Bonaparte, 1850)
Peneothello bimaculata (Salvadori, 1874)
Peneothello cryptoleuca (Hartert, 1930)
Peneothello cyanus (Salvadori, 1874)
Peneothello sigillata (De Vis, 1890)
Pentholaea albifrons (Rüppell, 1837)
Pentholaea arnotti (Tristram, 1869)
Pentholaea collaris (Reichenow, 1882)
Percnostola arenarum M. L. Isler, J. Alvarez, P. R. Isler, & B. M. Whitney, 2002
Percnostola lophotes Hellmayr & Seilern, 1914
Percnostola rufifrons (Gmelin, 1789)
Pericrocotus albifrons Jerdon, 1862
Pericrocotus brevirostris (Vigors, 1831)
Pericrocotus cantonensis Swinhoe & P. L. Sclater, 1861
Pericrocotus cinnamomeus (Linnaeus, 1766)
Pericrocotus divaricatus (Raffles, 1822)
Pericrocotus erythropygius (Jerdon, 1840)
Pericrocotus ethologus Bangs & J. C. Phillips, 1914
Pericrocotus flammeus (J. R. Forster, 1781)
Pericrocotus igneus Blyth, 1846
Pericrocotus lansbergei Büttikofer, 1886
Pericrocotus miniatus (Temminck, 1822)
Pericrocotus roseus (Vieillot, 1818)
Pericrocotus solaris Blyth, 1846
Pericrocotus speciosus (Latham, 1790)
Pericrocotus tegimae Stejneger, 1887
Periparus amabilis (Sharpe, 1877)
Periparus ater (Linnaeus, 1758)
Periparus elegans (Lesson, 1831)
Periparus rubidiventris (Blyth, 1847)
Periparus rufonuchalis (Blyth, 1849)
Periparus venustulus (Swinhoe, 1870)
Periporphyrus erythromelas (J. F. Gmelin, 1789)
Perisoreus canadensis (Linnaeus, 1766)
Perisoreus infaustus (Linnaeus, 1758)
Perisoreus internigrans (Thayer & Bangs, 1912)
Perissocephalus tricolor (Statius Muller, 1776)
Petrochelidon ariel (Gould, 1842)
Petrochelidon fluvicola (Blyth, 1855)
Petrochelidon fuliginosa (Chapin, 1925)
Petrochelidon fulva (Vieillot, 1808)
Petrochelidon nigricans (Vieillot, 1817)
Petrochelidon perdita (Fry & Smith, 1985)
Petrochelidon preussi (Reichenow, 1898)
Petrochelidon pyrrhonota (Vieillot, 1817)
Petrochelidon rufigula (Bocage, 1878)
Petrochelidon rufocollaris (Peale, 1848)
Petrochelidon spilodera (Sundevall, 1850)
Petroica archboldi Rand, 1940
Petroica australis (Sparrman, 1788)
Petroica bivittata De Vis, 1897
Petroica boodang (Lesson, 1837)
Petroica goodenovii (Vigors & Horsfield, 1827)
Petroica macrocephala (Gmelin, 1789)
Petroica multicolor (Gmelin, 1789)
Petroica phoenicea Gould, 1837
Petroica rodinogaster (Drapiez, 1819)
Petroica rosea Gould, 1840
Petroica traversi (Buller, 1872)
Petronia petronia (Linnaeus, 1766)
Peucaea aestivalis (M. H. K. Lichtenstein, 1823)
Peucaea botterii (P. L. Sclater, 1858)
Peucaea carpalis Coues, 1873
Peucaea cassinii (Woodhouse, 1852)
Peucaea humeralis (Cabanis, 1851)
Peucaea mystacalis (Hartlaub, 1852)
Peucaea ruficauda (Bonaparte, 1853)
Peucaea sumichrasti (Lawrence, 1871)
Peucedramus taeniatus (Du Bus de Gisignies, 1847)
Pezopetes capitalis Cabanis, 1861
Phacellodomus dorsalis Salvin, 1895
Phacellodomus erythrophthalmus (Wied-Neuwied, 1821)
Phacellodomus ruber (Vieillot, 1817)
Phacellodomus rufifrons (Wied-Neuwied, 1821)
Phacellodomus sibilatrix P. L. Sclater, 1879
Phacellodomus striaticeps (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Phacellodomus striaticollis (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Phaenicophilus palmarum (Linnaeus, 1766)
Phaenicophilus poliocephalus (Bonaparte, 1851)
Phaenostictus mcleannani (Lawrence, 1860)
Phaeomyias murina (Spix, 1825)
Phainopepla nitens (Swainson, 1838)
Phainoptila melanoxantha Salvin, 1877
Phedina borbonica (Gmelin, 1789)
Phedina brazzae Oustalet, 1886
Phelpsia inornata (Lawrence, 1869)
Pheucticus aureoventris (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Pheucticus chrysogaster (Lesson, 1832)
Pheucticus chrysopeplus (Vigors, 1832)
Pheucticus ludovicianus (Linnaeus, 1766)
Pheucticus melanocephalus (Swainson, 1827)
Pheucticus tibialis Lawrence, 1867
Pheugopedius atrogularis (Salvin, 1865)
Pheugopedius coraya (Gmelin, 1789)
Pheugopedius eisenmanni (T. A. Parker & O'Neill, 1985)
Pheugopedius euophrys (P. L. Sclater, 1860)
Pheugopedius fasciatoventris (Lafresnaye, 1845)
Pheugopedius felix (P. L. Sclater, 1860)
Pheugopedius genibarbis (Swainson, 1838)
Pheugopedius maculipectus (Lafresnaye, 1845)
Pheugopedius mystacalis (P. L. Sclater, 1860)
Pheugopedius rutilus (Vieillot, 1819)
Pheugopedius sclateri (Taczanowski, 1879)
Pheugopedius spadix Bangs, 1910
Phibalura flavirostris Vieillot, 1816
Philemon albitorques P. L. Sclater, 1877
Philemon argenticeps (Gould, 1840)
Philemon brassi Rand, 1940
Philemon buceroides (Swainson, 1838)
Philemon citreogularis (Gould, 1837)
Philemon cockerelli P. L. Sclater, 1877
Philemon corniculatus (Latham, 1790)
Philemon diemenensis (R. Lesson, 1831)
Philemon eichhorni Rothschild & E. Hartert, 1924
Philemon fuscicapillus (Wallace, 1862)
Philemon inornatus (G. R. Gray, 1846)
Philemon kisserensis A. B. Meyer, 1884
Philemon meyeri Salvadori, 1878
Philemon moluccensis (J. F. Gmelin, 1788)
Philemon novaeguineae (S. Müller, 1842)
Philemon plumigenis (G. R. Gray, 1858)
Philemon subcorniculatus (Hombron & Jacquinot, 1841)
Philemon yorki Mathews, 1912
Philentoma pyrhoptera (Temminck, 1836)
Philentoma velata (Temminck, 1825)
Philepitta castanea (Statius Muller, 1776)
Philepitta schlegeli Schlegel, 1867
Philesturnus carunculatus (Gmelin, 1789)
Philetairus socius (Latham, 1790)
Philydor atricapillus (Wied-Neuwied, 1821)
Philydor erythrocercum (Pelzeln, 1859)
Philydor erythropterum (P. L. Sclater, 1856)
Philydor fuscipenne Salvin, 1866
Philydor lichtensteini Cabanis & Heine, 1859
Philydor novaesi Teixeira & Gonzaga, 1983
Philydor pyrrhodes (Cabanis, 1848)
Philydor ruficaudatum (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Philydor rufum (Vieillot, 1818)
Phlegopsis borbae Hellmayr, 1907
Phlegopsis erythroptera (Gould, 1855)
Phlegopsis nigromaculata (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Phleocryptes melanops (Vieillot, 1817)
Phoenicircus carnifex (Linnaeus, 1758)
Phoenicircus nigricollis Swainson, 1832
Phoenicurus alaschanicus (Prjevalsky, 1876)
Phoenicurus auroreus (Pallas, 1776)
Phoenicurus coeruleocephala (Vigors, 1831)
Phoenicurus erythrogastrus (Guldenstadt, 1775)
Phoenicurus erythronotus (Eversmann, 1841)
Phoenicurus frontalis Vigors, 1832
Phoenicurus hodgsoni (Moore, 1854)
Phoenicurus moussieri (Olphe-Galliard, 1852)
Phoenicurus ochruros (S. G. Gmelin, 1774)
Phoenicurus phoenicurus (Linnaeus, 1758)
Phoenicurus schisticeps (J. E. Gray & G. R. Gray, 1847)
Pholidornis rushiae (Cassin, 1855)
Phonipara canora (J. F. Gmelin, 1789)
Phonygammus keraudrenii (Lesson & Garnot, 1826)
Phragmacia substriata (A. Smith, 1842)
Phrygilus atriceps (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Phrygilus gayi (Gervais, 1834)
Phrygilus patagonicus Lowe, 1923
Phrygilus punensis Ridgway, 1887
Phylidonyris niger (Bechstein, 1811)
Phylidonyris novaehollandiae (Latham, 1790)
Phylidonyris pyrrhopterus (Latham, 1801)
Phyllanthus atripennis (Swainson, 1837)
Phyllastrephus albigula (Grote, 1919)
Phyllastrephus albigularis (Sharpe, 1882)
Phyllastrephus alfredi (Shelley, 1903)
Phyllastrephus baumanni Reichenow, 1895
Phyllastrephus cabanisi (Sharpe, 1882)
Phyllastrephus cerviniventris Shelley, 1894
Phyllastrephus debilis (W. L. Sclater, 1899)
Phyllastrephus fischeri (Reichenow, 1879)
Phyllastrephus flavostriatus (Sharpe, 1876)
Phyllastrephus fulviventris Cabanis, 1876
Phyllastrephus hypochloris (Jackson, 1906)
Phyllastrephus icterinus (Bonaparte, 1850)
Phyllastrephus leucolepis Gatter, 1985
Phyllastrephus lorenzi Sassi, 1914
Phyllastrephus placidus (Shelley, 1889)
Phyllastrephus poensis Alexander, 1903
Phyllastrephus poliocephalus (Reichenow, 1892)
Phyllastrephus scandens Swainson, 1837
Phyllastrephus strepitans (Reichenow, 1879)
Phyllastrephus terrestris Swainson, 1837
Phyllastrephus xavieri (Oustalet, 1892)
Phyllergates cuculatus (Temminck, 1836)
Phyllergates heterolaemus Mearns, 1905
Phyllolais pulchella (Cretzschmar, 1830)
Phyllomyias burmeisteri Cabanis & Heine, 1859
Phyllomyias cinereiceps (P. L. Sclater, 1860)
Phyllomyias fasciatus (Thunberg, 1822)
Phyllomyias griseiceps (P. L. Sclater & Salvin, 1871)
Phyllomyias griseocapilla P. L. Sclater, 1862
Phyllomyias nigrocapillus (Lafresnaye, 1845)
Phyllomyias plumbeiceps (Lawrence, 1869)
Phyllomyias reiseri Hellmayr, 1905
Phyllomyias sclateri Berlepsch, 1901
Phyllomyias urichi (Chapman, 1899)
Phyllomyias uropygialis (Lawrence, 1869)
Phyllomyias virescens (Temminck, 1824)
Phylloscartes beckeri Gonzaga & Pacheco, 1995
Phylloscartes ceciliae Teixeira, 1987
Phylloscartes chapmani Gilliard, 1940
Phylloscartes difficilis (H. Ihering & R. Ihering, 1907)
Phylloscartes eximius (Temminck, 1822)
Phylloscartes flaviventris (Hartert, 1897)
Phylloscartes flavovirens (Lawrence, 1862)
Phylloscartes gualaquizae (P. L. Sclater, 1887)
Phylloscartes kronei Willis & Oniki, 1992
Phylloscartes lanyoni G. R. Graves, 1988
Phylloscartes nigrifrons (Salvin & Godman, 1884)
Phylloscartes ophthalmicus (Taczanowski, 1874)
Phylloscartes orbitalis (Cabanis, 1873)
Phylloscartes oustaleti (P. L. Sclater, 1887)
Phylloscartes parkeri Fitzpatrick & Stotz, 1997
Phylloscartes paulista H. Ihering & R. Ihering, 1907
Phylloscartes poecilotis (P. L. Sclater, 1862)
Phylloscartes roquettei E. Snethlage, 1928
Phylloscartes superciliaris (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Phylloscartes sylviolus (Cabanis & Heine, 1859)
Phylloscartes venezuelanus (Berlepsch, 1907)
Phylloscartes ventralis (Temminck, 1824)
Phylloscartes virescens Todd, 1925
Phylloscopus affinis (Tickell, 1833)
Phylloscopus amoenus (Hartert, 1929)
Phylloscopus armandii (Milne-Edwards, 1865)
Phylloscopus bonelli (Vieillot, 1819)
Phylloscopus borealis (J. H. Blasius, 1858)
Phylloscopus borealoides Portenko, 1950
Phylloscopus budongoensis (Seth-Smith, 1907)
Phylloscopus calciatilis Alström, Davidson, Duckworth, Eames, Le, Nguyen, Olsson, Robson & Timmins, 2009
Phylloscopus canariensis (Hartwig, 1886)
Phylloscopus cantator (Tickell, 1833)
Phylloscopus cebuensis (Dubois, 1900)
Phylloscopus chloronotus (J. E. Gray & G. R. Gray, 1847)
Phylloscopus claudiae (La Touche, 1922)
Phylloscopus collybita (Vieillot, 1817)
Phylloscopus coronatus (Temminck & Schlegel, 1847)
Phylloscopus davisoni (Oates, 1889)
Phylloscopus emeiensis Alström & Olson, 1995
Phylloscopus examinandus Stresemann, 1913
Phylloscopus forresti Rothschild, 1921
Phylloscopus fuligiventer (Hodgson, 1845)
Phylloscopus fuscatus (Blyth, 1842)
Phylloscopus goodsoni Hartert, 1910
Phylloscopus griseolus Blyth, 1847
Phylloscopus hainanus Olsson, Alstrom & Colston, 1993
Phylloscopus herberti (Alexander, 1903)
Phylloscopus humei (W. E. Brooks, 1878)
Phylloscopus ibericus Ticehurst, 1937
Phylloscopus ijimae (Stejneger, 1892)
Phylloscopus inornatus (Blyth, 1842)
Phylloscopus kansuensis Meise, 1933
Phylloscopus laetus (Sharpe, 1902)
Phylloscopus laurae (Boulton, 1931)
Phylloscopus maculipennis (Blyth, 1867)
Phylloscopus maforensis (A. B. Meyer, 1874)
Phylloscopus magnirostris Blyth, 1843
Phylloscopus makirensis Mayr, 1935
Phylloscopus neglectus Hume, 1870
Phylloscopus nigrorum (Moseley, 1891)
Phylloscopus nitidus Blyth, 1843
Phylloscopus occipitalis (Blyth, 1845)
Phylloscopus occisinensis J. Martens, Sun & Packert, 2008
Phylloscopus ogilviegranti (La Touche, 1922)
Phylloscopus olivaceus (Moseley, 1891)
Phylloscopus orientalis (C. L. Brehm, 1855)
Phylloscopus plumbeitarsus Swinhoe, 1861
Phylloscopus presbytes (Blyth, 1870)
Phylloscopus proregulus (Pallas, 1811)
Phylloscopus pulcher Blyth, 1845
Phylloscopus reguloides (Blyth, 1842)
Phylloscopus ricketti (Slater, 1897)
Phylloscopus ruficapilla (Sundevall, 1850)
Phylloscopus sarasinorum (A. B. Meyer & Wiglesworth, 1896)
Phylloscopus schwarzi (Radde, 1863)
Phylloscopus sibillatrix (Bechstein, 1792)
Phylloscopus sindianus W. E. Brooks, 1880
Phylloscopus subaffinis Ogilvie-Grant, 1900
Phylloscopus subviridis (W. E. Brooks, 1872)
Phylloscopus tenellipes Swinhoe, 1860
Phylloscopus trivirgatus Strickland, 1849
Phylloscopus trochiloides (Sundevall, 1837)
Phylloscopus trochilus (Linnaeus, 1758)
Phylloscopus tytleri W. E. Brooks, 1871
Phylloscopus umbrovirens (Rüppell, 1840)
Phylloscopus xanthodryas (Swinhoe, 1863)
Phylloscopus xanthoschistos (J. E. Gray & G. R. Gray, 1847)
Phylloscopus yunnanensis La Touche, 1922
Phytotoma raimondii Taczanowski, 1883
Phytotoma rara Molina, 1782
Phytotoma rutila Vieillot, 1818
Pica hudsonia (Sabine, 1823)
Pica nuttalli (Audubon, 1837)
Pica pica (Linnaeus, 1758)
Picathartes gymnocephalus (Temminck, 1825)
Picathartes oreas Reichenow, 1899
Piezorina cinerea (Lafresnaye, 1843)
Pinarochroa sordida (Rüppell, 1837)
Pinarocorys erythropygia (Strickland, 1852)
Pinarocorys nigricans (Sundevall, 1850)
Pinaroloxias inornata (Gould, 1843)
Pinarornis plumosus Sharpe, 1876
Pinicola enucleator (Linnaeus, 1758)
Pipilo chlorurus (Audubon, 1839)
Pipilo erythrophthalmus (Linnaeus, 1758)
Pipilo maculatus Swainson, 1827
Pipilo naufragus Olson & Wingate, 2012
Pipilo ocai (Lawrence, 1865)
Pipra aureola (Linnaeus, 1758)
Pipra chloromeros Tschudi, 1844
Pipra cornuta Spix, 1825
Pipra erythrocephala (Linnaeus, 1758)
Pipra fasciicauda Hellmayr, 1906
Pipra filicauda Spix, 1825
Pipra mentalis P. L. Sclater, 1857
Pipra pipra (Linnaeus, 1758)
Pipra rubrocapilla Temminck, 1821
Pipraeidea melanonota (Vieillot, 1819)
Pipreola arcuata (Lafresnaye, 1843)
Pipreola aureopectus (Lafresnaye, 1843)
Pipreola chlorolepidota Swainson, 1838
Pipreola formosa (Hartlaub, 1849)
Pipreola frontalis (P. L. Sclater, 1859)
Pipreola intermedia Taczanowski, 1884
Pipreola jucunda P. L. Sclater, 1860
Pipreola lubomirskii Taczanowski, 1879
Pipreola pulchra (Hellmayr, 1917)
Pipreola riefferii (Boissonneau, 1840)
Pipreola whitelyi Salvin & Godman, 1884
Piprites chloris (Temminck, 1822)
Piprites griseiceps Salvin, 1865
Piprites pileata (Temminck, 1822)
Piranga bidentata Swainson, 1827
Piranga erythrocephala (Swainson, 1827)
Piranga flava (Vieillot, 1822)
Piranga hepatica Swainson, 1827
Piranga leucoptera Trudeau, 1840
Piranga ludoviciana (A. Wilson, 1811)
Piranga lutea (Lesson, 1834)
Piranga olivacea (J. F. Gmelin, 1789)
Piranga roseogularis S. Cabot, 1846
Piranga rubra (Linnaeus, 1758)
Piranga rubriceps G. R. Gray, 1844
Pitangus lictor (Lichtenstein, 1823)
Pitangus sulphuratus (Linnaeus, 1766)
Pithys albifrons (Linnaeus, 1766)
Pithys castaneus Berlioz, 1938
Pitohui cerviniventris (G. R. Gray, 1862)
Pitohui dichrous (Bonaparte, 1850)
Pitohui kirhocephalus (Lesson & Garnot, 1827)
Pitohui uropygialis (G. R. Gray, 1862)
Pitta anerythra Rothschild, 1901
Pitta angolensis Vieillot, 1816
Pitta arquata Gould, 1871
Pitta baudii S. Muller & Schlegel, 1839
Pitta brachyura (Linnaeus, 1766)
Pitta caerulea (Raffles, 1822)
Pitta cyanea Blyth, 1843
Pitta elegans Temminck, 1836
Pitta elliotii Oustalet, 1874
Pitta erythrogaster Temminck, 1823
Pitta granatina Temminck, 1830
Pitta guajana (Statius Muller, 1776)
Pitta gurneyi Hume, 1875
Pitta iris Gould, 1842
Pitta kochi Bruggemann, 1876
Pitta maxima S. Muller & Schlegel, 1845
Pitta megarhyncha Schlegel, 1863
Pitta moluccensis (Statius Muller, 1776)
Pitta nipalensis (Hodgson, 1837)
Pitta nympha Temminck & Schlegel, 1850
Pitta oatesi (Hume, 1873)
Pitta reichenowi Madarasz, 1901
Pitta schneideri Hartert, 1909
Pitta sordida (Statius Muller, 1776)
Pitta soror R. G. W. Ramsay, 1881
Pitta steerii (Sharpe, 1876)
Pitta superba Rothschild & Hartert, 1914
Pitta venusta S. Muller, 1836
Pitta versicolor Swainson, 1825
Pittasoma michleri Cassin, 1860
Pittasoma rufopileatum Hartert, 1901
Pityriasis gymnocephala (Temminck, 1836)
Platylophus galericulatus (Cuvier, 1816)
Platyrinchus cancrominus P. L. Sclater & Salvin, 1860
Platyrinchus coronatus P. L. Sclater, 1858
Platyrinchus flavigularis P. L. Sclater, 1862
Platyrinchus leucoryphus Wied-Neuwied, 1831
Platyrinchus mystaceus Vieillot, 1818
Platyrinchus platyrhynchos (Gmelin, 1788)
Platyrinchus saturatus Salvin & Godman, 1882
Platysmurus leucopterus (Temminck, 1824)
Platyspiza crassirostris (Gould, 1837)
Platysteira albifrons Sharpe, 1873
Platysteira blissetti (Sharpe, 1872)
Platysteira castanea Fraser, 1843
Platysteira chalybea (Reichenow, 1897)
Platysteira concreta Hartlaub, 1855
Platysteira cyanea (Statius Muller, 1776)
Platysteira hormophora (Reichenow, 1901)
Platysteira jamesoni (Sharpe, 1890)
Platysteira laticincta Bates, 1926
Platysteira peltata Sundevall, 1850
Platysteira tonsa (Bates, 1911)
Plectorhyncha lanceolata Gould, 1838
Plectrophenax hyperboreus Ridgway, 1884
Plectrophenax nivalis (Linnaeus, 1758)
Plocepasser donaldsoni Sharpe, 1895
Plocepasser mahali A. Smith, 1836
Plocepasser rufoscapulatus Büttikofer, 1888
Plocepasser superciliosus (Cretzschmar, 1827)
Ploceus albinucha (Bocage, 1876)
Ploceus alienus (Sharpe, 1902)
Ploceus angolensis (Bocage, 1878)
Ploceus aurantius (Vieillot, 1805)
Ploceus aureonucha Sassi, 1920
Ploceus badius (Cassin, 1850)
Ploceus baglafecht (Daudin, 1802)
Ploceus bannermani Chapin, 1932
Ploceus batesi (Sharpe, 1908)
Ploceus benghalensis (Linnaeus, 1758)
Ploceus bertrandi (Shelley, 1893)
Ploceus bicolor Vieillot, 1819
Ploceus bojeri (Cabanis, 1869)
Ploceus burnieri N. E. Baker & E. M. Baker, 1990
Ploceus capensis (Linnaeus, 1766)
Ploceus castaneiceps (Sharpe, 1890)
Ploceus castanops Shelley, 1888
Ploceus cucullatus (Statius Muller, 1776)
Ploceus dichrocephalus (Salvadori, 1896)
Ploceus dorsomaculatus (Reichenow, 1893)
Ploceus flavipes (Chapin, 1916)
Ploceus galbula Rüppell, 1840
Ploceus golandi (S. Clarke, 1913)
Ploceus grandis (G. R. Gray, 1844)
Ploceus heuglini Reichenow, 1886
Ploceus hypoxanthus (Sparrman, 1788)
Ploceus insignis (Sharpe, 1891)
Ploceus intermedius Rüppell, 1845
Ploceus jacksoni Shelley, 1888
Ploceus katangae (Verheyen, 1947)
Ploceus luteolus (Lichtenstein, 1823)
Ploceus manyar (Horsfield, 1821)
Ploceus megarhynchus Hume, 1869
Ploceus melanocephalus (Linnaeus, 1758)
Ploceus melanogaster Shelley, 1887
Ploceus nelicourvi (Scopoli, 1786)
Ploceus nicolli W. L. Sclater, 1931
Ploceus nigerrimus Vieillot, 1819
Ploceus nigricollis (Vieillot, 1805)
Ploceus nigrimentus Reichenow, 1904
Ploceus ocularis A. Smith, 1828
Ploceus olivaceiceps (Reichenow, 1899)
Ploceus pelzelni (Shelley, 1887)
Ploceus philippinus (Linnaeus, 1766)
Ploceus preussi (Reichenow, 1892)
Ploceus princeps (Bonaparte, 1850)
Ploceus reichardi Reichenow, 1886
Ploceus rubiginosus Rüppell, 1840
Ploceus ruweti Louette & Benson, 1982
Ploceus sakalava Hartlaub, 1861
Ploceus sanctithomae (Hartlaub, 1848)
Ploceus spekei (Heuglin, 1861)
Ploceus spekeoides Grant & Mackworth-Praed, 1947
Ploceus subaureus A. Smith, 1839
Ploceus subpersonatus (Cabanis, 1876)
Ploceus superciliosus (Shelley, 1873)
Ploceus taeniopterus (Reichenbach, 1863)
Ploceus temporalis (Bocage, 1880)
Ploceus tricolor (Hartlaub, 1854)
Ploceus velatus Vieillot, 1819
Ploceus vitellinus (Lichtenstein, 1823)
Ploceus weynsi (Dubois, 1900)
Ploceus xanthops (Hartlaub, 1862)
Ploceus xanthopterus (Hartlaub & Finsch, 1870)
Pnoepyga albiventer (Hodgson, 1837)
Pnoepyga formosana Ingram, 1909
Pnoepyga immaculata J. Martens & Eck, 1991
Pnoepyga pusilla Hodgson, 1845
Podoces biddulphi Hume, 1874
Podoces hendersoni Hume, 1871
Podoces panderi Fischer von Waldheim, 1821
Podoces pleskei Zarudny, 1896
Poecile atricapillus (Linnaeus, 1766)
Poecile carolinensis (Audubon, 1834)
Poecile cinctus (Boddaert, 1783)
Poecile davidi Berezowski & Bianchi, 1891
Poecile gambeli (Ridgway, 1886)
Poecile hudsonicus (J. R. Forster, 1772)
Poecile hypermelaenus Berezowski & Bianchi, 1891
Poecile lugubris (Temminck, 1820)
Poecile montanus (Conrad von Baldenstein, 1827)
Poecile palustris (Linnaeus, 1758)
Poecile rufescens (J. K. Townsend, 1837)
Poecile sclateri (O. Kleinschmidt, 1897)
Poecile superciliosus Prjevalsky, 1876
Poecile varius (Temminck & Schlegel, 1848)
Poecile weigoldicus (O. Kleinschmidt & Weigold, 1921)
Poecilodryas albonotata (Salvadori, 1875)
Poecilodryas brachyura (P. L. Sclater, 1874)
Poecilodryas cerviniventris (Gould, 1858)
Poecilodryas hypoleuca (G. R. Gray, 1859)
Poecilodryas placens (E. P. Ramsay, 1879)
Poecilodryas superciliosa (Gould, 1847)
Poecilostreptus cabanisi (P. L. Sclater, 1868)
Poecilostreptus palmeri (Hellmayr, 1909)
Poecilotriccus albifacies (Blake, 1959)
Poecilotriccus calopterus (P. L. Sclater, 1857)
Poecilotriccus capitalis (P. L. Sclater, 1857)
Poecilotriccus fumifrons (Hartlaub, 1853)
Poecilotriccus latirostris (Pelzeln, 1868)
Poecilotriccus luluae N. K. Johnson & R. E. Jones, 2001
Poecilotriccus plumbeiceps (Lafresnaye, 1846)
Poecilotriccus ruficeps (Kaup, 1852)
Poecilotriccus russatus (Salvin & Godman, 1884)
Poecilotriccus senex (Pelzeln, 1868)
Poecilotriccus sylvia (Desmarest, 1806)
Poeoptera femoralis (Richmond, 1897)
Poeoptera kenricki Shelley, 1894
Poeoptera lugubris Bonaparte, 1854
Poeoptera sharpii (Jackson, 1898)
Poeoptera stuhlmanni (Reichenow, 1893)
Poephila acuticauda (Gould, 1840)
Poephila cincta (Gould, 1837)
Poephila personata Gould, 1842
Pogonocichla stellata (Vieillot, 1818)
Poliolais lopezi (Alexander, 1903)
Polioptila albiloris P. L. Sclater & Salvin, 1860
Polioptila caerulea (Linnaeus, 1766)
Polioptila californica Brewster, 1881
Polioptila clementsi B. M. Whitney & J. A. Alonso, 2005
Polioptila dumicola (Vieillot, 1817)
Polioptila facilis Zimmer, 1942
Polioptila guianensis Todd, 1920
Polioptila lactea Sharpe, 1885
Polioptila lembeyei (Gundlach, 1858)
Polioptila melanura Lawrence, 1857
Polioptila nigriceps S. F. Baird, 1864
Polioptila paraensis Todd, 1937
Polioptila plumbea (Gmelin, 1788)
Polioptila schistaceigula Hartert, 1898
Polioxolmis rufipennis (Taczanowski, 1874)
Polystictus pectoralis (Vieillot, 1817)
Polystictus superciliaris (Wied-Neuwied, 1831)
Pomarea dimidiata (Hartlaub & Finsch, 1871)
Pomarea fluxa Murphy & Mathews, 1928
Pomarea iphis Murphy & Mathews, 1928
Pomarea mendozae (Hartlaub, 1854)
Pomarea mira Murphy & Mathews, 1928
Pomarea nigra (Sparrman, 1786)
Pomarea nukuhivae Murphy & Mathews, 1928
Pomarea pomarea (Lesson & Garnot, 1828)
Pomarea whitneyi Murphy & Mathews, 1928
Pomatorhinus erythrocnemis Gould, 1863
Pomatorhinus erythrogenys Vigors, 1832
Pomatorhinus ferruginosus Blyth, 1845
Pomatorhinus gravivox David, 1873
Pomatorhinus horsfieldii Sykes, 1832
Pomatorhinus hypoleucos (Blyth, 1844)
Pomatorhinus mcclellandi Godwin-Austen, 1870
Pomatorhinus melanurus Blyth, 1847
Pomatorhinus montanus Horsfield, 1821
Pomatorhinus musicus Swinhoe, 1859
Pomatorhinus ochraceiceps Walden, 1873
Pomatorhinus ruficollis Hodgson, 1836
Pomatorhinus schisticeps Hodgson, 1836
Pomatorhinus superciliaris (Blyth, 1842)
Pomatorhinus swinhoei David, 1874
Pomatostomus halli Cowles, 1964
Pomatostomus ruficeps (Hartlaub, 1852)
Pomatostomus superciliosus (Vigors & Horsfield, 1827)
Pomatostomus temporalis (Vigors & Horsfield, 1827)
Pooecetes gramineus (J. F. Gmelin, 1789)
Poospiza baeri (Oustalet, 1904)
Poospiza boliviana Sharpe, 1888
Poospiza garleppi (Berlepsch, 1893)
Poospiza goeringi (P. L. Sclater & Salvin, 1871)
Poospiza hispaniolensis Bonaparte, 1850
Poospiza nigrorufa (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Poospiza ornata (Landbeck, 1865)
Poospiza rubecula Salvin, 1895
Poospiza rufosuperciliaris (Blake & Hocking, 1974)
Poospiza whitii P. L. Sclater, 1883
Poospizopsis caesar (P. L. Sclater & Salvin, 1869)
Poospizopsis hypocondria (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Porphyrolaema porphyrolaema (Deville & P. L. Sclater, 1852)
Porphyrospiza alaudina (Kittlitz, 1833)
Porphyrospiza caerulescens (Wied-Neuwied, 1830)
Porphyrospiza carbonaria (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Premnoplex brunnescens (P. L. Sclater, 1856)
Premnoplex tatei Chapman, 1925
Premnornis guttuligera (P. L. Sclater, 1864)
Prinia atrogularis (Moore, 1854)
Prinia bairdii (Cassin, 1855)
Prinia buchanani Blyth, 1844
Prinia cinereocapilla Moore, 1854
Prinia crinigera Hodgson, 1836
Prinia familiaris Horsfield, 1821
Prinia flavicans (Vieillot, 1821)
Prinia flaviventris (Delessert, 1840)
Prinia fluviatilis Chappuis, 1974
Prinia gracilis (Lichtenstein, 1823)
Prinia hodgsonii Blyth, 1844
Prinia hypoxantha (Sharpe, 1877)
Prinia inornata Sykes, 1832
Prinia maculosa (Boddaert, 1783)
Prinia melanops (Reichenow & Neumann, 1895)
Prinia molleri Bocage, 1887
Prinia polychroa (Temminck, 1828)
Prinia rufescens Blyth, 1847
Prinia socialis Sykes, 1832
Prinia somalica (Elliot, 1897)
Prinia subflava (Gmelin, 1789)
Prinia superciliaris (Anderson, 1871)
Prinia sylvatica Jerdon, 1840
Prionochilus maculatus (Temminck, 1836)
Prionochilus olivaceus Tweeddale, 1877
Prionochilus percussus (Temminck, 1826)
Prionochilus plateni W. Blasius, 1888
Prionochilus thoracicus (Temminck, 1836)
Prionochilus xanthopygius Salvadori, 1868
Prionodura newtoniana De Vis, 1883
Prionops alberti Schouteden, 1933
Prionops caniceps (Bonaparte, 1850)
Prionops gabela Rand, 1957
Prionops plumatus (Shaw, 1809)
Prionops poliolophus Fischer & Reichenow, 1884
Prionops retzii Wahlberg, 1856
Prionops rufiventris (Bonaparte, 1853)
Prionops scopifrons (W. Peters, 1854)
Procarduelis nipalensis (Hodgson, 1836)
Procnias albus (Hermann, 1783)
Procnias averano (Hermann, 1783)
Procnias nudicollis (Vieillot, 1817)
Procnias tricarunculatus (J. Verreaux & E. Verreaux, 1853)
Progne chalybea (Gmelin, 1789)
Progne cryptoleuca S. F. Baird, 1865
Progne dominicensis (Gmelin, 1789)
Progne elegans S. F. Baird, 1865
Progne modesta Gould, 1839
Progne murphyi Chapman, 1925
Progne sinaloae Nelson, 1898
Progne subis (Linnaeus, 1758)
Progne tapera (Linnaeus, 1766)
Promerops cafer (Linnaeus, 1758)
Promerops gurneyi J. Verreaux, 1871
Prosthemadera novaeseelandiae (J. F. Gmelin, 1788)
Protonotaria citrea (Boddaert, 1783)
Prunella atrogularis (Brandt, 1843)
Prunella collaris (Scopoli, 1769)
Prunella fagani (Ogilvie-Grant, 1913)
Prunella fulvescens (Severtzov, 1873)
Prunella himalayana (Blyth, 1842)
Prunella immaculata (Hodgson, 1845)
Prunella koslowi (Prjevalsky, 1887)
Prunella modularis (Linnaeus, 1758)
Prunella montanella (Pallas, 1776)
Prunella ocularis (Radde, 1884)
Prunella rubeculoides (Moore, 1854)
Prunella rubida (Temminck & Schlegel, 1845)
Prunella strophiata (Blyth, 1843)
Psalidoprocne albiceps P. L. Sclater, 1864
Psalidoprocne fuliginosa Shelley, 1887
Psalidoprocne nitens (Cassin, 1857)
Psalidoprocne obscura (Hartlaub, 1855)
Psalidoprocne pristoptera (Rüppell, 1840)
Psaltria exilis Temminck, 1836
Psaltriparus minimus (J. K. Townsend, 1837)
Psarisomus dalhousiae (Jameson, 1835)
Psarocolius angustifrons (Spix, 1824)
Psarocolius atrovirens (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Psarocolius bifasciatus (Spix, 1824)
Psarocolius cassini (Richmond, 1898)
Psarocolius decumanus (Pallas, 1769)
Psarocolius guatimozinus (Bonaparte, 1853)
Psarocolius montezuma (Lesson, 1830)
Psarocolius oseryi (Deville, 1849)
Psarocolius viridis (Statius Muller, 1776)
Psarocolius wagleri (G. R. Gray, 1845)
Pseudalaemon fremantlii (Lort Phillips, 1897)
Pseudalethe choloensis (W. L. Sclater, 1927)
Pseudalethe fuelleborni (Reichenow, 1900)
Pseudalethe poliocephala (Bonaparte, 1850)
Pseudalethe poliophrys (Sharpe, 1902)
Pseudelaenia leucospodia (Taczanowski, 1877)
Pseudhirundo griseopyga (Sundevall, 1850)
Pseudoalcippe abyssinica (Rüppell, 1840)
Pseudoalcippe atriceps (Sharpe, 1902)
Pseudobias wardi Sharpe, 1870
Pseudocalyptomena graueri Rothschild, 1909
Pseudochelidon eurystomina Hartlaub, 1861
Pseudochelidon sirintarae Thonglongya, 1968
Pseudocolaptes boissonneautii (Lafresnaye, 1840)
Pseudocolaptes lawrencii Ridgway, 1878
Pseudocolopteryx acutipennis (P. L. Sclater & Salvin, 1873)
Pseudocolopteryx dinelliana Lillo, 1905
Pseudocolopteryx flaviventris (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Pseudocolopteryx sclateri (Oustalet, 1892)
Pseudoleistes guirahuro (Vieillot, 1819)
Pseudoleistes virescens (Vieillot, 1819)
Pseudonestor xanthophrys Rothschild, 1893
Pseudonigrita arnaudi (Bonaparte, 1850)
Pseudonigrita cabanisi (Fischer & Reichenow, 1884)
Pseudopodoces humilis (Hume, 1871)
Pseudorectes ferrugineus (Bonaparte, 1850)
Pseudorectes incertus (Oort, 1909)
Pseudosaltator rufiventris (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Pseudoseisura cristata (Spix, 1824)
Pseudoseisura gutturalis (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Pseudoseisura lophotes (Reichenbach, 1853)
Pseudoseisura unirufa (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Pseudospingus verticalis (Lafresnaye, 1840)
Pseudospingus xanthophthalmus (Taczanowski, 1874)
Pseudotriccus pelzelni Taczanowski & Berlepsch, 1885
Pseudotriccus ruficeps (Lafresnaye, 1843)
Pseudotriccus simplex (Berlepsch, 1901)
Psilorhamphus guttatus (Ménétriés, 1835)
Psilorhinus morio (Wagler, 1829)
Psittiparus bakeri (Hartert, 1900)
Psittiparus gularis (G. R. Gray, 1845)
Psittiparus margaritae Delacour, 1927
Psittiparus ruficeps (Blyth, 1842)
Psittirostra psittacea (J. F. Gmelin, 1789)
Psophocichla litsitsirupa (A. Smith, 1836)
Psophodes cristatus (Gould, 1838)
Psophodes nigrogularis Gould, 1844
Psophodes occidentalis (Mathews, 1912)
Psophodes olivaceus (Latham, 1802)
Pteridophora alberti A. B. Meyer, 1894
Pteroptochos castaneus Philippi & Landbeck, 1864
Pteroptochos megapodius Kittlitz, 1830
Pteroptochos tarnii (King, 1831)
Pteruthius aenobarbus (Temminck, 1836)
Pteruthius aeralatus Blyth, 1855
Pteruthius annamensis Robinson & Kloss, 1919
Pteruthius flaviscapis (Temminck, 1836)
Pteruthius intermedius (Hume, 1877)
Pteruthius melanotis Hodgson, 1847
Pteruthius ripleyi Biswas, 1960
Pteruthius rufiventer Blyth, 1842
Pteruthius xanthochlorus J. E. Gray & G. R. Gray, 1847
Ptilocichla falcata Sharpe, 1877
Ptilocichla leucogrammica (Bonaparte, 1850)
Ptilocichla mindanensis (W. Blasius, 1890)
Ptilogonys caudatus Cabanis, 1861
Ptilogonys cinereus Swainson, 1827
Ptilonorhynchus violaceus (Vieillot, 1816)
Ptiloprora erythropleura (Salvadori, 1876)
Ptiloprora guisei (De Vis, 1894)
Ptiloprora mayri E. Hartert, 1930
Ptiloprora meekiana (Rothschild & E. Hartert, 1907)
Ptiloprora perstriata (De Vis, 1898)
Ptiloprora plumbea (Salvadori, 1895)
Ptiloris intercedens Sharpe, 1882
Ptiloris magnificus (Vieillot, 1819)
Ptiloris paradiseus Swainson, 1825
Ptiloris victoriae Gould, 1850
Ptilorrhoa caerulescens (Temminck, 1836)
Ptilorrhoa castanonota (Salvadori, 1876)
Ptilorrhoa geislerorum (A. B. Meyer, 1892)
Ptilorrhoa leucosticta (P. L. Sclater, 1874)
Ptilostomus afer (Linnaeus, 1766)
Ptilotula flavescens (Gould, 1840)
Ptilotula fusca (Gould, 1837)
Ptilotula keartlandi (North, 1895)
Ptilotula ornata (Gould, 1838)
Ptilotula penicillata (Gould, 1837)
Ptilotula plumula (Gould, 1841)
Ptyonoprogne concolor (Sykes, 1832)
Ptyonoprogne fuligula (Lichtenstein, 1842)
Ptyonoprogne obsoleta (Cabanis, 1850)
Ptyonoprogne rupestris (Scopoli, 1769)
Ptyrticus turdinus Hartlaub, 1883
Purnella albifrons (Gould, 1841)
Pycnonotus atriceps (Temminck, 1822)
Pycnonotus aurigaster (Vieillot, 1818)
Pycnonotus barbatus (Desfontaines, 1789)
Pycnonotus bimaculatus (Horsfield, 1821)
Pycnonotus blanfordi Jerdon, 1862
Pycnonotus brunneus Blyth, 1845
Pycnonotus cafer (Linnaeus, 1766)
Pycnonotus capensis (Linnaeus, 1766)
Pycnonotus cinereifrons (Tweeddale, 1878)
Pycnonotus cyaniventris Blyth, 1842
Pycnonotus dispar (Horsfield, 1821)
Pycnonotus dodsoni Sharpe, 1895
Pycnonotus erythropthalmos (Hume, 1878)
Pycnonotus eutilotus (Jardine & Selby, 1837)
Pycnonotus finlaysoni Strickland, 1844
Pycnonotus flavescens Blyth, 1845
Pycnonotus flaviventris (Tickell, 1833)
Pycnonotus fuscoflavescens (Hume, 1873)
Pycnonotus goiavier (Scopoli, 1786)
Pycnonotus gularis (Gould, 1836)
Pycnonotus hualon I. A. Woxvold, J. W. Duckworth & R. J. Timmins, 2009
Pycnonotus jocosus (Linnaeus, 1758)
Pycnonotus leucogenys (J. E. Gray, 1835)
Pycnonotus leucogrammicus (S. Muller, 1836)
Pycnonotus leucotis (Gould, 1836)
Pycnonotus luteolus (Lesson, 1841)
Pycnonotus melanicterus (Gmelin, 1789)
Pycnonotus melanoleucos (Eyton, 1839)
Pycnonotus montis (Sharpe, 1879)
Pycnonotus nieuwenhuisii (Finsch, 1901)
Pycnonotus nigricans (Vieillot, 1818)
Pycnonotus penicillatus Blyth, 1851
Pycnonotus plumosus Blyth, 1845
Pycnonotus priocephalus (Jerdon, 1839)
Pycnonotus simplex Lesson, 1839
Pycnonotus sinensis (Gmelin, 1789)
Pycnonotus somaliensis Reichenow, 1905
Pycnonotus squamatus (Temminck, 1828)
Pycnonotus striatus (Blyth, 1842)
Pycnonotus taivanus Styan, 1893
Pycnonotus tricolor (Hartlaub, 1862)
Pycnonotus tympanistrigus (S. Muller, 1836)
Pycnonotus urostictus (Salvadori, 1870)
Pycnonotus xantholaemus (Jerdon, 1845)
Pycnonotus xanthopygos (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Pycnonotus xanthorrhous Anderson, 1869
Pycnonotus zeylanicus (Gmelin, 1789)
Pycnoptilus floccosus Gould, 1851
Pycnopygius cinereus (P. L. Sclater, 1874)
Pycnopygius ixoides (Salvadori, 1878)
Pycnopygius stictocephalus (Salvadori, 1876)
Pygarrhichas albogularis (King, 1831)
Pygiptila stellaris (Spix, 1825)
Pyrenestes minor Shelley, 1894
Pyrenestes ostrinus (Vieillot, 1805)
Pyrenestes sanguineus Swainson, 1837
Pyrgilauda blanfordi (Hume, 1876)
Pyrgilauda davidiana J. Verreaux, 1870
Pyrgilauda ruficollis (Blanford, 1871)
Pyrgilauda theresae (Meinertzhagen, 1937)
Pyriglena atra (Swainson, 1825)
Pyriglena leuconota (Spix, 1824)
Pyriglena leucoptera (Vieillot, 1818)
Pyrocephalus rubinus (Boddaert, 1783)
Pyroderus scutatus (Shaw, 1792)
Pyrrhocorax graculus (Linnaeus, 1766)
Pyrrhocorax pyrrhocorax (Linnaeus, 1758)
Pyrrholaemus brunneus Gould, 1841
Pyrrholaemus sagittatus (Latham, 1802)
Pyrrhomyias cinnamomeus (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Pyrrhoplectes epauletta (Hodgson, 1836)
Pyrrhula aurantiaca Gould, 1858
Pyrrhula erythaca Blyth, 1862
Pyrrhula erythrocephala Vigors, 1832
Pyrrhula leucogenis Ogilvie-Grant, 1895
Pyrrhula murina Godman, 1866
Pyrrhula nipalensis Hodgson, 1836
Pyrrhula pyrrhula (Linnaeus, 1758)
Pytilia afra (Gmelin, 1789)
Pytilia hypogrammica Sharpe, 1870
Pytilia lineata Heuglin, 1863
Pytilia melba (Linnaeus, 1758)
Pytilia phoenicoptera Swainson, 1837
Quelea cardinalis (Hartlaub, 1880)
Quelea erythrops (Hartlaub, 1848)
Quelea quelea (Linnaeus, 1758)
Querula purpurata (Statius Muller, 1776)
Quiscalus lugubris Swainson, 1838
Quiscalus major Vieillot, 1819
Quiscalus mexicanus (Gmelin, 1788)
Quiscalus nicaraguensis Salvin & Godman, 1891
Quiscalus niger (Boddaert, 1783)
Quiscalus palustris (Swainson, 1827)
Quiscalus quiscula (Linnaeus, 1758)
Ramphocaenus melanurus Vieillot, 1819
Ramphocelus bresilia (Linnaeus, 1766)
Ramphocelus carbo (Pallas, 1764)
Ramphocelus dimidiatus Lafresnaye, 1837
Ramphocelus flammigerus (Jardine & Selby, 1833)
Ramphocelus icteronotus Bonaparte, 1838
Ramphocelus melanogaster (Swainson, 1838)
Ramphocelus nigrogularis (Spix, 1825)
Ramphocelus passerinii Bonaparte, 1831
Ramphocelus sanguinolentus (R. Lesson, 1831)
Ramphocinclus brachyurus (Vieillot, 1818)
Ramphocoris clotbey (Bonaparte, 1850)
Ramphotrigon fuscicauda Chapman, 1925
Ramphotrigon megacephalum (Swainson, 1835)
Ramphotrigon ruficauda (Spix, 1825)
Ramsayornis fasciatus (Gould, 1843)
Ramsayornis modestus (G. R. Gray, 1858)
Randia pseudozosterops Delacour, 1931
Rauenia bonariensis (J. F. Gmelin, 1789)
Regulus calendula (Linnaeus, 1766)
Regulus goodfellowi Ogilvie-Grant, 1906
Regulus ignicapilla (Temminck, 1820)
Regulus madeirensis Harcourt, 1851
Regulus regulus (Linnaeus, 1758)
Regulus satrapa Lichtenstein, 1823
Remiz consobrinus (Swinhoe, 1870)
Remiz coronatus (Severtzov, 1873)
Remiz macronyx (Severtzov, 1873)
Remiz pendulinus (Linnaeus, 1758)
Rhabdornis grandis Salomonsen, 1953
Rhabdornis inornatus Ogilvie-Grant, 1896
Rhabdornis mystacalis (Temminck, 1825)
Rhagologus leucostigma (Salvadori, 1876)
Rhamphocharis crassirostris Salvadori, 1876
Rhegmatorhina berlepschi (E. Snethlage, 1907)
Rhegmatorhina cristata (Pelzeln, 1868)
Rhegmatorhina gymnops Ridgway, 1888
Rhegmatorhina hoffmannsi (Hellmayr, 1907)
Rhegmatorhina melanosticta (P. L. Sclater & Salvin, 1880)
Rhinocrypta lanceolata (I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1832)
Rhinomyias additus (Hartert, 1900)
Rhinomyias albigularis Bourns & Worcester, 1894
Rhinomyias brunneatus (Slater, 1897)
Rhinomyias colonus Hartert, 1898
Rhinomyias goodfellowi Ogilvie-Grant, 1905
Rhinomyias gularis Sharpe, 1888
Rhinomyias insignis Ogilvie-Grant, 1895
Rhinomyias nicobaricus Richmond, 1902
Rhinomyias olivaceus (Hume, 1877)
Rhinomyias oscillans (Hartert, 1897)
Rhinomyias ruficauda (Sharpe, 1877)
Rhinomyias umbratilis (Strickland, 1849)
Rhipidura albicollis (Vieillot, 1818)
Rhipidura albiscapa Gould, 1840
Rhipidura albiventris (Sharpe, 1877)
Rhipidura albogularis (Lesson, 1831)
Rhipidura albolimbata Salvadori, 1874
Rhipidura atra Salvadori, 1876
Rhipidura aureola Lesson, 1831
Rhipidura brachyrhyncha Schlegel, 1871
Rhipidura cockerelli (E. P. Ramsay, 1879)
Rhipidura cyaniceps (Cassin, 1855)
Rhipidura dahli Reichenow, 1897
Rhipidura dedemi Oort, 1911
Rhipidura diluta Wallace, 1864
Rhipidura drownei Mayr, 1931
Rhipidura dryas Gould, 1843
Rhipidura euryura S. Muller, 1843
Rhipidura fuliginosa (Sparrman, 1787)
Rhipidura fuscorufa P. L. Sclater, 1883
Rhipidura hyperythra G. R. Gray, 1858
Rhipidura javanica (Sparrman, 1788)
Rhipidura kubaryi Finsch, 1876
Rhipidura lepida Hartlaub & Finsch, 1868
Rhipidura leucophrys (Latham, 1802)
Rhipidura leucothorax Salvadori, 1874
Rhipidura maculipectus G. R. Gray, 1858
Rhipidura malaitae Mayr, 1931
Rhipidura matthiae Heinroth, 1902
Rhipidura nebulosa Peale, 1848
Rhipidura nigritorquis Vigors, 1831
Rhipidura nigrocinnamomea Hartert, 1903
Rhipidura opistherythra P. L. Sclater, 1883
Rhipidura perlata S. Muller, 1843
Rhipidura personata E. P. Ramsay, 1875
Rhipidura phasiana De Vis, 1885
Rhipidura phoenicura S. Muller, 1843
Rhipidura rennelliana Mayr, 1931
Rhipidura rufidorsa A. B. Meyer, 1874
Rhipidura rufifrons (Latham, 1802)
Rhipidura rufiventris (Vieillot, 1818)
Rhipidura samarensis (Steere, 1890)
Rhipidura sauli Bourns & Worcester, 1894
Rhipidura semirubra P. L. Sclater, 1877
Rhipidura superciliaris (Sharpe, 1877)
Rhipidura superflua Hartert, 1899
Rhipidura tenebrosa E. P. Ramsay, 1882
Rhipidura teysmanni Büttikofer, 1892
Rhipidura threnothorax S. Muller, 1843
Rhipidura verreauxi E. Marie, 1870
Rhodacanthis flaviceps Rothschild, 1892
Rhodacanthis palmeri Rothschild, 1892
Rhodinocichla rosea (R. Lesson, 1832)
Rhodopechys alienus Whitaker, 1897
Rhodopechys sanguineus (Gould, 1838)
Rhodospingus cruentus (R. Lesson, 1844)
Rhodospiza obsoleta (M. H. K. Lichtenstein, 1823)
Rhodothraupis celaeno (Deppe, 1830)
Rhopias gularis (Spix, 1825)
Rhopocichla atriceps (Jerdon, 1839)
Rhopophilus pekinensis (Swinhoe, 1868)
Rhopornis ardesiacus (Wied-Neuwied, 1831)
Rhopospina fruticeti (Kittlitz, 1833)
Rhyacornis bicolor (Ogilvie-Grant, 1894)
Rhyacornis fuliginosa (Vigors, 1831)
Rhynchocyclus brevirostris (Cabanis, 1847)
Rhynchocyclus fulvipectus (P. L. Sclater, 1860)
Rhynchocyclus olivaceus (Temminck, 1820)
Rhynchocyclus pacificus (Chapman, 1914)
Rhynchophanes mccownii (Lawrence, 1851)
Rhynchospiza dabbenei (Hellmayr, 1912)
Rhynchospiza stolzmanni (Taczanowski, 1877)
Rhynchospiza strigiceps (Gould, 1839)
Rhynchostruthus louisae Lort Phillips, 1897
Rhynchostruthus percivali Ogilvie-Grant, 1900
Rhynchostruthus socotranus P. L. Sclater & Hartlaub, 1881
Rhytipterna holerythra (P. L. Sclater & Salvin, 1860)
Rhytipterna immunda (P. L. Sclater & Salvin, 1873)
Rhytipterna simplex (Lichtenstein, 1823)
Ridgwayia pinicola (P. L. Sclater, 1859)
Rimator albostriatus Salvadori, 1879
Rimator malacoptilus Blyth, 1847
Rimator pasquieri Delacour & Jabouille, 1930
Riparia chinensis (J. E. Gray, 1830)
Riparia cincta (Boddaert, 1783)
Riparia congica (Reichenow, 1888)
Riparia diluta (Sharpe & Wyatt, 1893)
Riparia paludicola (Vieillot, 1817)
Riparia riparia (Linnaeus, 1758)
Robsonius rabori (Rand, 1960)
Robsonius sorsogonensis (Rand & Rabor, 1967)
Robsonius thompsoni Hosner, Boggess, Alviola, Sánchez-González, Oliveros, Urriza & Moyle, 2013
Roraimia adusta (Salvin & Godman, 1884)
Rowettia goughensis (W. E. Clarke, 1904)
Rukia longirostra (Taka-Tsukasa & Yamashina, 1931)
Rukia ruki (Hartert, 1897)
Rupicola peruvianus (Latham, 1790)
Rupicola rupicola (Linnaeus, 1766)
Sakesphorus canadensis (Linnaeus, 1766)
Sakesphorus cristatus (Wied-Neuwied, 1831)
Sakesphorus luctuosus (Lichtenstein, 1823)
Salpinctes obsoletus (Say, 1822)
Salpornis salvadori (Bocage, 1878)
Salpornis spilonotus (Franklin, 1831)
Saltator albicollis Vieillot, 1817
Saltator atriceps (R. Lesson, 1832)
Saltator atripennis P. L. Sclater, 1857
Saltator aurantiirostris Vieillot, 1817
Saltator cinctus J. T. Zimmer, 1943
Saltator coerulescens Vieillot, 1817
Saltator fuliginosus (Daudin, 1800)
Saltator grandis (Deppe, 1830)
Saltator grossus (Linnaeus, 1767)
Saltator maxillosus Cabanis, 1851
Saltator maximus (P. L. S. Müller, 1776)
Saltator nigriceps (Chapman, 1914)
Saltator olivascens Cabanis, 1849
Saltator orenocensis Lafresnaye, 1846
Saltator similis d'Orbigny & Lafresnaye, 1837
Saltator striatipectus Lafresnaye, 1847
Saltatricula atricollis (Vieillot, 1817)
Saltatricula multicolor (Burmeister, 1860)
Sapayoa aenigma Hartert, 1903
Sarcophanops samarensis Steere, 1890
Sarcophanops steerii (Sharpe, 1876)
Sarcops calvus (Linnaeus, 1766)
Saroglossa spiloptera (Vigors, 1831)
Satrapa icterophrys (Vieillot, 1818)
Saxicola caprata (Linnaeus, 1766)
Saxicola dacotiae (Meade-Waldo, 1889)
Saxicola ferreus J. E. Gray & G. R. Gray, 1847
Saxicola gutturalis (Vieillot, 1818)
Saxicola insignis J. E. Gray & G. R. Gray, 1847
Saxicola jerdoni (Blyth, 1867)
Saxicola leucurus (Blyth, 1847)
Saxicola macrorhynchus (Stoliczka, 1872)
Saxicola maurus (Pallas, 1773)
Saxicola rubetra (Linnaeus, 1758)
Saxicola rubicola (Linnaeus, 1766)
Saxicola sibilla (Linnaeus, 1766)
Saxicola stejnegeri (Parrot, 1908)
Saxicola tectes (Gmelin, 1789)
Saxicola torquatus (Linnaeus, 1766)
Saxicoloides fulicatus (Linnaeus, 1766)
Sayornis nigricans (Swainson, 1827)
Sayornis phoebe (Latham, 1790)
Sayornis saya (Bonaparte, 1825)
Scelorchilus albicollis (Kittlitz, 1830)
Scelorchilus rubecula (Kittlitz, 1830)
Scenopoeetes dentirostris (E. P. Ramsay, 1876)
Scepomycter rubehoensis Bowie, Fjeldsa, & Kiure, 2009
Scepomycter winifredae (Moreau, 1938)
Schetba rufa (Linnaeus, 1766)
Schiffornis major Des Murs, 1856
Schiffornis turdina (Wied-Neuwied, 1831)
Schiffornis virescens (Lafresnaye, 1838)
Schistochlamys melanopis (Latham, 1790)
Schistochlamys ruficapillus (Vieillot, 1817)
Schistocichla brunneiceps Zimmer, 1931
Schistocichla caurensis (Hellmayr, 1906)
Schistocichla humaythae (Hellmayr, 1907)
Schistocichla leucostigma (Pelzeln, 1868)
Schistocichla rufifacies Hellmayr, 1929
Schistocichla saturata (Salvin, 1885)
Schistocichla schistacea (P. L. Sclater, 1858)
Schistolais leontica (Bates, 1930)
Schistolais leucopogon (Cabanis, 1875)
Schizoeaca coryi (Berlepsch, 1888)
Schizoeaca fuliginosa (Lafresnaye, 1843)
Schizoeaca griseomurina (P. L. Sclater, 1882)
Schizoeaca harterti Berlepsch, 1901
Schizoeaca helleri Chapman, 1923
Schizoeaca palpebralis Cabanis, 1873
Schizoeaca perijana W. H. Phelps Jr, 1977
Schizoeaca vilcabambae Vaurie, Weske & Terborgh, 1972
Schoenicola brevirostris (Sundevall, 1850)
Schoenicola platyurus (Jerdon, 1841)
Schoeniophylax phryganophilus (Vieillot, 1817)
Scissirostrum dubium (Latham, 1802)
Sclateria naevia (Gmelin, 1788)
Sclerurus albigularis P. L. Sclater & Salvin, 1869
Sclerurus caudacutus (Vieillot, 1816)
Sclerurus guatemalensis (Hartlaub, 1844)
Sclerurus mexicanus P. L. Sclater, 1857
Sclerurus rufigularis Pelzeln, 1868
Sclerurus scansor (Menetries, 1835)
Scotocerca inquieta (Cretzschmar, 1830)
Scytalopus acutirostris (Tschudi, 1844)
Scytalopus affinis Zimmer, 1939
Scytalopus altirostris Zimmer, 1939
Scytalopus argentifrons Ridgway, 1891
Scytalopus atratus Hellmayr, 1922
Scytalopus bolivianus Allen, 1889
Scytalopus canus Chapman, 1915
Scytalopus caracae Hellmayr, 1922
Scytalopus chocoensis Krabbe & Schulenberg, 1997
Scytalopus diamantinensis Bornschein, Mauricio, Belmont-Lopes, Mata & Bonatto, 2007
Scytalopus femoralis (Tschudi, 1844)
Scytalopus fuscus Gould, 1837
Scytalopus gettyae Hosner, Robbins, Valqui & Peterson, 2013
Scytalopus griseicollis (Lafresnaye, 1840)
Scytalopus iraiensis Bornschein, Reinert & Pichorim, 1998
Scytalopus latebricola Bangs, 1899
Scytalopus latrans Hellmayr, 1924
Scytalopus macropus Berlepsch & Stolzmann, 1896
Scytalopus magellanicus (Gmelin, 1789)
Scytalopus meridanus Hellmayr, 1922
Scytalopus micropterus (P. L. Sclater, 1858)
Scytalopus novacapitalis Sick, 1958
Scytalopus opacus Zimmer, 1941
Scytalopus pachecoi Mauricio, 2005
Scytalopus panamensis Chapman, 1915
Scytalopus parkeri Krabbe & Schulenberg, 1997
Scytalopus parvirostris Zimmer, 1939
Scytalopus petrophilus B. M. Whitney, Vasconcelos, Silveira & Pacheco, 2010
Scytalopus robbinsi Krabbe & Schulenberg, 1997
Scytalopus rodriguezi Krabbe, P. G. W. Salaman, A. Cortes, A. Quevedo, L. A. Ortega & C. D. Cadena, 2005
Scytalopus sanctaemartae Chapman, 1915
Scytalopus schulenbergi B. M. Whitney, 1994
Scytalopus simonsi Chubb, 1917
Scytalopus speluncae (Ménétriés, 1835)
Scytalopus spillmanni Stresemann, 1937
Scytalopus stilesi A. M. Cuervo, C. D. Cadena, Krabbe & Renjifo, 2005
Scytalopus superciliaris Cabanis, 1883
Scytalopus unicolor Salvin, 1895
Scytalopus urubambae Zimmer, 1939
Scytalopus vicinior Zimmer, 1939
Scytalopus zimmeri Bond & Meyer de Schauensee, 1940
Seicercus affinis (Moore, 1854)
Seicercus burkii (Burton, 1836)
Seicercus castaniceps (Hodgson, 1845)
Seicercus grammiceps (Strickland, 1849)
Seicercus montis (Sharpe, 1887)
Seicercus omeiensis J. Martens, Eck, Packert & Sun, 1999
Seicercus poliogenys (Blyth, 1847)
Seicercus soror Alström & Olsson, 1999
Seicercus tephrocephalus (Anderson, 1871)
Seicercus valentini (Hartert, 1907)
Seicercus whistleri Ticehurst, 1925
Seiurus aurocapilla (Linnaeus, 1766)
Seleucidis melanoleucus (Daudin, 1800)
Semioptera wallacii G. R. Gray, 1859
Sericornis arfakianus (Salvadori, 1876)
Sericornis beccarii Salvadori, 1874
Sericornis citreogularis Gould, 1838
Sericornis frontalis (Vigors & Horsfield, 1827)
Sericornis humilis Gould, 1838
Sericornis keri Mathews, 1920
Sericornis magnirostra (Gould, 1838)
Sericornis nouhuysi Oort, 1909
Sericornis papuensis (De Vis, 1894)
Sericornis perspicillatus Salvadori, 1896
Sericornis rufescens (Salvadori, 1876)
Sericornis spilodera (G. R. Gray, 1859)
Sericornis virgatus (Reichenow, 1915)
Sericossypha albocristata (Lafresnaye, 1843)
Sericulus ardens (Albertis & Salvadori, 1879)
Sericulus aureus (Linnaeus, 1758)
Sericulus bakeri (Chapin, 1929)
Sericulus chrysocephalus (Lewin, 1808)
Serilophus lunatus (Gould, 1834)
Serinus alario (Linnaeus, 1758)
Serinus canaria (Linnaeus, 1758)
Serinus canicollis (Swainson, 1838)
Serinus flavivertex (Blanford, 1869)
Serinus nigriceps Rüppell, 1840
Serinus pusillus (Pallas, 1811)
Serinus serinus (Linnaeus, 1766)
Serinus syriacus Bonaparte, 1850
Serpophaga cinerea (Tschudi, 1844)
Serpophaga hypoleuca P. L. Sclater & Salvin, 1866
Serpophaga munda Berlepsch, 1893
Serpophaga nigricans (Vieillot, 1817)
Serpophaga subcristata (Vieillot, 1817)
Setophaga adelaidae (S. F. Baird, 1865)
Setophaga aestiva (J. F. Gmelin, 1789)
Setophaga americana (Linnaeus, 1758)
Setophaga angelae (Kepler & Parkes, 1972)
Setophaga auduboni (J. K. Townsend, 1837)
Setophaga caerulescens (J. F. Gmelin, 1789)
Setophaga castanea (A. Wilson, 1810)
Setophaga cerulea (A. Wilson, 1810)
Setophaga chrysoparia (P. L. Sclater & Salvin, 1860)
Setophaga citrina (Boddaert, 1783)
Setophaga coronata (Linnaeus, 1766)
Setophaga delicata (Ridgway, 1883)
Setophaga discolor (Vieillot, 1809)
Setophaga dominica (Linnaeus, 1766)
Setophaga flavescens (Todd, 1909)
Setophaga fusca (Statius Müller, 1776)
Setophaga goldmani (Nelson, 1897)
Setophaga graciae (S. F. Baird, 1865)
Setophaga kirtlandii (S. F. Baird, 1852)
Setophaga magnolia (A. Wilson, 1811)
Setophaga nigrescens (J. K. Townsend, 1837)
Setophaga occidentalis (J. K. Townsend, 1837)
Setophaga palmarum (J. F. Gmelin, 1789)
Setophaga pensylvanica (Linnaeus, 1766)
Setophaga petechia (Linnaeus, 1766)
Setophaga pharetra (Gosse, 1847)
Setophaga pinus (Linnaeus, 1766)
Setophaga pitiayumi (Vieillot, 1817)
Setophaga pityophila (Gundlach, 1855)
Setophaga plumbea (Lawrence, 1877)
Setophaga ruticilla (Linnaeus, 1758)
Setophaga striata (J. R. Forster, 1772)
Setophaga subita (Riley, 1904)
Setophaga tigrina (J. F. Gmelin, 1789)
Setophaga townsendi (J. K. Townsend, 1837)
Setophaga virens (J. F. Gmelin, 1789)
Setophaga vitellina (Cory, 1886)
Setornis criniger Lesson, 1839
Sheppardia aequatorialis (Jackson, 1906)
Sheppardia aurantiithorax Beresford, Fjeldsa, & Kiure, 2004
Sheppardia bocagei (Finsch & Hartlaub, 1870)
Sheppardia cyornithopsis (Sharpe, 1901)
Sheppardia gabela (Rand, 1957)
Sheppardia gunningi Haagner, 1909
Sheppardia lowei (Grant & Mackworth-Praed, 1941)
Sheppardia montana (Reichenow, 1907)
Sheppardia sharpei (Shelley, 1903)
Sialia currucoides (Bechstein, 1798)
Sialia mexicana Swainson, 1832
Sialia sialis (Linnaeus, 1758)
Sicalis auriventris Philippi & Landbeck, 1864
Sicalis citrina Pelzeln, 1870
Sicalis columbiana Cabanis, 1851
Sicalis flaveola (Linnaeus, 1766)
Sicalis lebruni (Oustalet, 1891)
Sicalis lutea (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Sicalis luteocephala (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Sicalis luteola (Sparrman, 1789)
Sicalis mendozae (Sharpe, 1888)
Sicalis olivascens (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Sicalis raimondii Taczanowski, 1874
Sicalis taczanowskii Sharpe, 1888
Sicalis uropigyalis (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Sigelus silens (Shaw, 1809)
Sinosuthora alphonsiana (J. Verreaux, 1870)
Sinosuthora brunnea (Anderson, 1871)
Sinosuthora conspicillata (David, 1871)
Sinosuthora przewalskii (Berezowski & Bianchi, 1891)
Sinosuthora webbiana (Gould, 1852)
Sinosuthora zappeyi (Thayer & Bangs, 1912)
Sipodotus wallacii (G. R. Gray, 1862)
Siptornis striaticollis (Lafresnaye, 1843)
Siptornopsis hypochondriaca (Salvin, 1895)
Sirystes sibilator (Vieillot, 1818)
Sitta arctica Buturlin, 1907
Sitta azurea Lesson, 1830
Sitta canadensis Linnaeus, 1766
Sitta carolinensis Latham, 1790
Sitta cashmirensis W. E. Brooks, 1871
Sitta castanea Lesson, 1830
Sitta cinnamoventris Blyth, 1842
Sitta europaea Linnaeus, 1758
Sitta formosa Blyth, 1843
Sitta frontalis Swainson, 1820
Sitta himalayensis Jardine & Selby, 1835
Sitta krueperi Pelzeln, 1863
Sitta ledanti Vielliard, 1976
Sitta leucopsis Gould, 1850
Sitta magna R. G. W. Ramsay, 1876
Sitta nagaensis Godwin-Austen, 1874
Sitta neglecta Walden, 1870
Sitta neumayer Michahelles, 1830
Sitta oenochlamys (Sharpe, 1877)
Sitta przewalskii Berezowski & Bianchi, 1891
Sitta pusilla Latham, 1790
Sitta pygmaea Vigors, 1839
Sitta solangiae (Delacour & Jabouille, 1930)
Sitta tephronota Sharpe, 1872
Sitta victoriae Rippon, 1904
Sitta villosa J. Verreaux, 1865
Sitta whiteheadi Sharpe, 1884
Sitta yunnanensis Ogilvie-Grant, 1900
Sittasomus griseicapillus (Vieillot, 1818)
Smicrornis brevirostris (Gould, 1838)
Smithornis capensis (A. Smith, 1839)
Smithornis rufolateralis G. R. Gray, 1864
Smithornis sharpei Alexander, 1903
Snowornis cryptolophus (P. L. Sclater & Salvin, 1877)
Snowornis subalaris (P. L. Sclater, 1861)
Spartonoica maluroides (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Speculipastor bicolor Reichenow, 1879
Spelaeornis badeigularis Ripley, 1948
Spelaeornis caudatus (Blyth, 1845)
Spelaeornis chocolatinus (Godwin-Austen & Walden, 1875)
Spelaeornis formosus (Walden, 1874)
Spelaeornis kinneari Delacour & Jabouille, 1930
Spelaeornis longicaudatus (Moore, 1854)
Spelaeornis oatesi (Rippon, 1904)
Spelaeornis reptatus (Bingham, 1903)
Spelaeornis troglodytoides (J. Verreaux, 1870)
Spermophaga haematina (Vieillot, 1807)
Spermophaga poliogenys (Ogilvie-Grant, 1906)
Spermophaga ruficapilla (Shelley, 1888)
Sphecotheres hypoleucus Finsch, 1898
Sphecotheres vieilloti Vigors & Horsfield, 1827
Sphecotheres viridis Vieillot, 1816
Sphenocichla humei (Mandelli, 1873)
Sphenocichla roberti Godwin-Austen & Walden, 1875
Sphenoeacus afer (Gmelin, 1789)
Sphenopsis frontalis (Tschudi, 1844)
Sphenopsis melanotis (P. L. Sclater, 1855)
Sphenopsis ochracea (Berlepsch & Taczanowski, 1884)
Sphenopsis piurae (Chapman, 1923)
Spiloptila clamans (Cretzschmar, 1826)
Spindalis dominicensis (H. Bryant, 1867)
Spindalis nigricephala (Jameson, 1835)
Spindalis portoricensis (H. Bryant, 1866)
Spindalis zena (Linnaeus, 1758)
Spinus atratus (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Spinus atriceps (Salvin, 1863)
Spinus barbatus (Molina, 1782)
Spinus crassirostris (Landbeck, 1877)
Spinus cucullatus (Swainson, 1820)
Spinus dominicensis (H. Bryant, 1867)
Spinus lawrencei (Cassin, 1850)
Spinus magellanicus (Vieillot, 1805)
Spinus notatus (Du Bus de Gisignies, 1847)
Spinus olivaceus von Berlepsch & Stolzmann, 1894
Spinus pinus (A. Wilson, 1810)
Spinus psaltria (Say, 1822)
Spinus siemiradzkii (von Berlepsch & Taczanowski, 1884)
Spinus spinescens (Bonaparte, 1850)
Spinus spinus (Linnaeus, 1758)
Spinus thibetanus (Hume, 1872)
Spinus tristis (Linnaeus, 1758)
Spinus uropygialis (P. L. Sclater, 1862)
Spinus xanthogastrus (Du Bus de Gisignies, 1855)
Spinus yarrellii (Audubon, 1839)
Spiza americana (J. F. Gmelin, 1789)
Spizella atrogularis (Cabanis, 1851)
Spizella breweri Cassin, 1856
Spizella pallida (Swainson, 1832)
Spizella passerina (Bechstein, 1798)
Spizella pusilla (A. Wilson, 1810)
Spizella wortheni Ridgway, 1884
Spizelloides arborea (A. Wilson, 1810)
Spizixos canifrons Blyth, 1845
Spizixos semitorques Swinhoe, 1861
Spizocorys conirostris (Sundevall, 1850)
Spizocorys fringillaris (Sundevall, 1850)
Spizocorys obbiensis Witherby, 1905
Spizocorys personata Sharpe, 1895
Spizocorys sclateri (Shelley, 1902)
Spizocorys starki (Shelley, 1902)
Spodiopsar cineraceus (Temminck, 1835)
Spodiopsar sericeus (Gmelin, 1789)
Sporathraupis cyanocephala (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Sporophila albogularis (Spix, 1825)
Sporophila americana (J. F. Gmelin, 1789)
Sporophila angolensis (Linnaeus, 1766)
Sporophila ardesiaca (A. J. C. Dubois, 1894)
Sporophila atrirostris (P. L. Sclater & Salvin, 1878)
Sporophila beltoni Repenning & Fontana, 2013
Sporophila bouvreuil (P. L. S. Müller, 1776)
Sporophila bouvronides (R. Lesson, 1831)
Sporophila caerulescens (Vieillot, 1823)
Sporophila castaneiventris Cabanis, 1849
Sporophila cinnamomea (Lafresnaye, 1839)
Sporophila collaris (Boddaert, 1783)
Sporophila corvina (P. L. Sclater, 1860)
Sporophila crassirostris (J. F. Gmelin, 1789)
Sporophila falcirostris (Temminck, 1820)
Sporophila fringilloides (Pelzeln, 1870)
Sporophila frontalis (J. Verreaux, 1869)
Sporophila funerea (P. L. Sclater, 1860)
Sporophila hypochroma Todd, 1915
Sporophila hypoxantha Cabanis, 1851
Sporophila intermedia Cabanis, 1851
Sporophila leucoptera (Vieillot, 1817)
Sporophila lineola (Linnaeus, 1758)
Sporophila luctuosa (Lafresnaye, 1843)
Sporophila maximiliani (Cabanis, 1851)
Sporophila melanogaster (Pelzeln, 1870)
Sporophila minuta (Linnaeus, 1758)
Sporophila morelleti (Bonaparte, 1850)
Sporophila nigricollis (Vieillot, 1823)
Sporophila nigrorufa (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Sporophila nuttingi (Ridgway, 1884)
Sporophila palustris (Barrows, 1883)
Sporophila peruviana (P. A. Lesson, 1842)
Sporophila pileata (P. L. Sclater, 1865)
Sporophila plumbea (Wied-Neuwied, 1830)
Sporophila ruficollis Cabanis, 1851
Sporophila schistacea (Lawrence, 1862)
Sporophila simplex (Taczanowski, 1874)
Sporophila telasco (R. Lesson, 1828)
Sporophila torqueola (Bonaparte, 1850)
Sporopipes frontalis (Daudin, 1800)
Sporopipes squamifrons (A. Smith, 1836)
Stachyridopsis ambigua Harington, 1915
Stachyridopsis chrysaea (Blyth, 1844)
Stachyridopsis pyrrhops (Blyth, 1844)
Stachyridopsis rodolphei (Deignan, 1939)
Stachyridopsis ruficeps (Blyth, 1847)
Stachyridopsis rufifrons (Hume, 1873)
Stachyris erythroptera (Blyth, 1842)
Stachyris grammiceps (Temminck, 1828)
Stachyris herberti (E. C. S. Baker, 1920)
Stachyris leucotis (Strickland, 1848)
Stachyris maculata (Temminck, 1836)
Stachyris melanothorax (Temminck, 1823)
Stachyris nigriceps Blyth, 1844
Stachyris nigricollis (Temminck, 1836)
Stachyris nonggangensis Fang & Aiwu, 2008
Stachyris oglei (Godwin-Austen, 1877)
Stachyris poliocephala (Temminck, 1836)
Stachyris strialata (S. Muller, 1836)
Stachyris thoracica (Temminck, 1821)
Stagonopleura bella (Latham, 1802)
Stagonopleura guttata (Shaw, 1796)
Stagonopleura oculata (Quoy & Gaimard, 1830)
Stelgidillas gracilirostris (Strickland, 1844)
Stelgidopteryx ruficollis (Vieillot, 1817)
Stelgidopteryx serripennis (Audubon, 1838)
Stenostira scita (Vieillot, 1818)
Stephanophorus diadematus (Temminck, 1823)
Sterrhoptilus capitalis (Tweeddale, 1877)
Sterrhoptilus dennistouni (Ogilvie-Grant, 1895)
Sterrhoptilus nigrocapitatus (Steere, 1890)
Stigmatura budytoides (Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Stigmatura napensis Chapman, 1926
Stilpnia argyrofenges (P. L. Sclater & Salvin, 1876)
Stilpnia cayana (Linnaeus, 1766)
Stilpnia cucullata (Swainson, 1834)
Stilpnia cyanicollis (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Stilpnia cyanoptera (Swainson, 1834)
Stilpnia heinei (Cabanis, 1851)
Stilpnia larvata (Du Bus de Gisignies, 1846)
Stilpnia meyerdeschauenseei (Schulenberg & Binford, 1985)
Stilpnia nigrocincta (Bonaparte, 1838)
Stilpnia peruviana (Desmarest, 1806)
Stilpnia phillipsi (G. R. Graves & Weske, 1987)
Stilpnia preciosa (Cabanis, 1851)
Stilpnia viridicollis (Taczanowski, 1884)
Stilpnia vitriolina (Cabanis, 1851)
Stiphrornis erythrothorax Hartlaub, 1855
Stipiturus malachurus (Shaw, 1798)
Stipiturus mallee A. J. Campbell, 1908
Stipiturus ruficeps A. J. Campbell, 1899
Stizorhina finschi (Sharpe, 1870)
Stizorhina fraseri (Strickland, 1844)
Stomiopera flava (Gould, 1843)
Stomiopera unicolor (Gould, 1843)
Strepera fuliginosa (Gould, 1837)
Strepera graculina (Shaw, 1790)
Strepera versicolor (Latham, 1802)
Streptocitta albertinae (Schlegel, 1865)
Streptocitta albicollis (Vieillot, 1818)
Stresemannia bougainvillei (Mayr, 1932)
Struthidea cinerea Gould, 1837
Sturnella bellicosa Filippi, 1847
Sturnella defilippii (Bonaparte, 1850)
Sturnella loyca (Molina, 1782)
Sturnella magna (Linnaeus, 1758)
Sturnella militaris (Linnaeus, 1758)
Sturnella neglecta Audubon, 1844
Sturnella superciliaris (Bonaparte, 1850)
Sturnia blythii (Jerdon, 1845)
Sturnia erythropygia Blyth, 1846
Sturnia malabarica (Gmelin, 1789)
Sturnia pagodarum (Gmelin, 1789)
Sturnia sinensis (Gmelin, 1788)
Sturnornis albofrontatus (E. L. Layard, 1854)
Sturnus unicolor Temminck, 1820
Sturnus vulgaris Linnaeus, 1758
Stymphalornis acutirostris Bornschein, Reinert & Teixeira, 1995
Sublegatus arenarum (Salvin, 1863)
Sublegatus modestus (Wied-Neuwied, 1831)
Sublegatus obscurior Todd, 1920
Sugomel lombokius (Mathews, 1926)
Sugomel niger (Gould, 1838)
Suiriri islerorum K. J. Zimmer, A. Whittaker & Oren, 2001
Suiriri suiriri (Vieillot, 1818)
Suthora fulvifrons (Hodgson, 1845)
Suthora nipalensis (Hodgson, 1837)
Suthora verreauxi Sharpe, 1883
Swynnertonia swynnertoni (Shelley, 1906)
Sylvia althaea Hume, 1878
Sylvia atricapilla (Linnaeus, 1758)
Sylvia balearica Von Jordans, 1913
Sylvia boehmi (Reichenow, 1882)
Sylvia borin (Boddaert, 1783)
Sylvia buryi (Ogilvie-Grant, 1913)
Sylvia cantillans (Pallas, 1764)
Sylvia communis Latham, 1787
Sylvia conspicillata Temminck, 1820
Sylvia crassirostris Cretzschmar, 1830
Sylvia curruca (Linnaeus, 1758)
Sylvia deserti (Loche, 1858)
Sylvia deserticola Tristram, 1859
Sylvia hortensis (Gmelin, 1789)
Sylvia layardi (Hartlaub, 1862)
Sylvia leucomelaena (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Sylvia lugens Rüppell, 1840
Sylvia melanocephala (Gmelin, 1789)
Sylvia melanothorax Tristram, 1872
Sylvia minula Hume, 1873
Sylvia moltonii Orlando, 1937
Sylvia mystacea Ménétriés, 1832
Sylvia nana (Hemprich & Ehrenberg, 1833)
Sylvia nisoria (Bechstein, 1792)
Sylvia ruppeli Temminck, 1823
Sylvia sarda Temminck, 1820
Sylvia subalpina Temminck, 1820
Sylvia subcaerulea Vieillot, 1817
Sylvia undata (Boddaert, 1783)
Sylvietta brachyura Lafresnaye, 1839
Sylvietta denti Ogilvie-Grant, 1906
Sylvietta isabellina Elliot, 1897
Sylvietta leucophrys Sharpe, 1891
Sylvietta philippae J. G. Williams, 1955
Sylvietta rufescens (Vieillot, 1817)
Sylvietta ruficapilla Bocage, 1877
Sylvietta virens Cassin, 1859
Sylvietta whytii Shelley, 1894
Sylviorthorhynchus desmursii Des Murs, 1847
Sylviparus modestus Burton, 1836
Symposiachrus axillaris (Salvadori, 1876)
Symposiachrus barbatus (E. P. Ramsay, 1879)
Symposiachrus bimaculatus (G. R. Gray, 1861)
Symposiachrus boanensis (Bemmel, 1939)
Symposiachrus brehmii (Schlegel, 1871)
Symposiachrus browni (E. P. Ramsay, 1883)
Symposiachrus everetti (Hartert, 1896)
Symposiachrus guttula (Lesson & Garnot, 1829)
Symposiachrus infelix (P. L. Sclater, 1877)
Symposiachrus julianae (Ripley, 1959)
Symposiachrus leucurus (G. R. Gray, 1858)
Symposiachrus loricatus (Wallace, 1863)
Symposiachrus manadensis (Quoy & Gaimard, 1830)
Symposiachrus menckei (Heinroth, 1902)
Symposiachrus mundus (P. L. Sclater, 1883)
Symposiachrus sacerdotum (Mees, 1973)
Symposiachrus trivirgatus (Temminck, 1826)
Symposiachrus verticalis (P. L. Sclater, 1877)
Symposiachrus vidua (Tristram, 1879)
Synallaxis albescens Temminck, 1823
Synallaxis albigularis P. L. Sclater, 1858
Synallaxis albilora Pelzeln, 1856
Synallaxis azarae Orbigny, 1835
Synallaxis brachyura Lafresnaye, 1843
Synallaxis cabanisi Berlepsch & Leverkuhn, 1890
Synallaxis candei Orbigny & Lafresnaye, 1838
Synallaxis castanea P. L. Sclater, 1856
Synallaxis cherriei Gyldenstolpe, 1930
Synallaxis cinerascens Temminck, 1823
Synallaxis cinerea Wied-Neuwied, 1831
Synallaxis cinnamomea Lafresnaye, 1843
Synallaxis courseni Blake, 1971
Synallaxis erythrothorax P. L. Sclater, 1855
Synallaxis frontalis Pelzeln, 1859
Synallaxis fuscorufa P. L. Sclater, 1882
Synallaxis gujanensis (Gmelin, 1789)
Synallaxis hypospodia P. L. Sclater, 1874
Synallaxis infuscata Pinto, 1950
Synallaxis kollari Pelzeln, 1856
Synallaxis macconnelli Chubb, 1919
Synallaxis maranonica Taczanowski, 1879
Synallaxis moesta P. L. Sclater, 1856
Synallaxis propinqua Pelzeln, 1859
Synallaxis ruficapilla Vieillot, 1819
Synallaxis rutilans Temminck, 1823
Synallaxis scutata P. L. Sclater, 1859
Synallaxis spixi P. L. Sclater, 1856
Synallaxis stictothorax P. L. Sclater, 1859
Synallaxis subpudica P. L. Sclater, 1874
Synallaxis tithys Taczanowski, 1877
Synallaxis unirufa Lafresnaye, 1843
Synallaxis zimmeri Koepcke, 1957
Syndactyla dimidiata (Pelzeln, 1859)
Syndactyla guttulata (P. L. Sclater, 1858)
Syndactyla ruficollis (Taczanowski, 1884)
Syndactyla rufosuperciliata (Lafresnaye, 1832)
Syndactyla striata (Carriker, 1936)
Syndactyla subalaris (P. L. Sclater, 1859)
Syndactyla ucayalae (Chapman, 1928)
Tachuris rubrigastra (Vieillot, 1817)
Tachycineta albilinea (Lawrence, 1863)
Tachycineta albiventer (Boddaert, 1783)
Tachycineta bicolor (Vieillot, 1808)
Tachycineta cyaneoviridis (H. Bryant, 1859)
Tachycineta euchrysea (Gosse, 1847)
Tachycineta leucopyga (Meyen, 1834)
Tachycineta leucorrhoa (Vieillot, 1817)
Tachycineta stolzmanni (Philippi, 1902)
Tachycineta thalassina (Swainson, 1827)
Tachyphonus coronatus (Vieillot, 1822)
Tachyphonus delatrii Lafresnaye, 1847
Tachyphonus phoenicius Swainson, 1838
Tachyphonus rufus (Boddaert, 1783)
Tachyphonus surinamus (Linnaeus, 1766)
Taeniopygia bichenovii (Vigors & Horsfield, 1827)
Taeniopygia guttata (Vieillot, 1817)
Taeniotriccus andrei Berlepsch & Hartert, 1902
Tangara arthus R. Lesson, 1832
Tangara callophrys (Cabanis, 1849)
Tangara chilensis (Vigors, 1832)
Tangara chrysotis (Du Bus de Gisignies, 1846)
Tangara cyanocephala (P. L. S. Müller, 1776)
Tangara cyanotis (P. L. Sclater, 1858)
Tangara cyanoventris (Vieillot, 1819)
Tangara desmaresti (Vieillot, 1819)
Tangara dowii (Salvin, 1863)
Tangara fastuosa (R. Lesson, 1831)
Tangara florida (P. L. Sclater & Salvin, 1869)
Tangara fucosa Nelson, 1912
Tangara gyrola (Linnaeus, 1758)
Tangara icterocephala (Bonaparte, 1851)
Tangara inornata (Gould, 1855)
Tangara johannae (Dalmas, 1900)
Tangara labradorides (Boissonneau, 1840)
Tangara lavinia (Cassin, 1858)
Tangara mexicana (Linnaeus, 1766)
Tangara nigroviridis (Lafresnaye, 1843)
Tangara parzudakii (Lafresnaye, 1843)
Tangara rufigenis (P. L. Sclater, 1857)
Tangara schrankii (Spix, 1825)
Tangara seledon (P. L. S. Müller, 1776)
Tangara vassorii (Boissonneau, 1840)
Tangara velia (Linnaeus, 1758)
Tangara xanthocephala (Tschudi, 1844)
Taraba major (Vieillot, 1816)
Tarsiger chrysaeus Hodgson, 1845
Tarsiger cyanurus (Pallas, 1773)
Tarsiger hyperythrus (Blyth, 1847)
Tarsiger indicus (Vieillot, 1817)
Tarsiger johnstoniae (Ogilvie-Grant, 1906)
Tarsiger rufilatus (Hodgson, 1845)
Tchagra australis (A. Smith, 1836)
Tchagra jamesi (Shelley, 1885)
Tchagra senegalus (Linnaeus, 1766)
Tchagra tchagra (Vieillot, 1816)
Teledromas fuscus (P. L. Sclater & Salvin, 1873)
Telespiza cantans S. B. Wilson, 1890
Telespiza ultima Bryan, 1917
Telophorus cruentus (Hemprich & Ehrenberg, 1828)
Telophorus dohertyi (Rothschild, 1901)
Telophorus quadricolor (Cassin, 1851)
Telophorus viridis (Vieillot, 1817)
Telophorus zeylonus (Linnaeus, 1766)
Temnurus temnurus (Temminck, 1825)
Tephrodornis affinis Blyth, 1847
Tephrodornis pondicerianus (Gmelin, 1789)
Tephrodornis sylvicola Jerdon, 1839
Tephrodornis virgatus (Temminck, 1824)
Tephrophilus wetmorei R. T. Moore, 1934
Tephrozosterops stalkeri (Ogilvie-Grant, 1910)
Terenotriccus erythrurus (Cabanis, 1847)
Terenura callinota (P. L. Sclater, 1855)
Terenura humeralis P. L. Sclater & Salvin, 1880
Terenura maculata (Wied-Neuwied, 1831)
Terenura sharpei Berlepsch, 1901
Terenura sicki Teixeira & Gonzaga, 1983
Terenura spodioptila P. L. Sclater & Salvin, 1881
Teretistris fernandinae (Lembeye, 1850)
Teretistris fornsi Gundlach, 1858
Terpsiphone atrocaudata (Eyton, 1839)
Terpsiphone atrochalybeia (Thomson, 1842)
Terpsiphone batesi Chapin, 1921
Terpsiphone bedfordi (Ogilvie-Grant, 1907)
Terpsiphone bourbonnensis (Statius Muller, 1776)
Terpsiphone cinnamomea (Sharpe, 1877)
Terpsiphone corvina (E. Newton, 1867)
Terpsiphone cyanescens (Sharpe, 1877)
Terpsiphone mutata (Linnaeus, 1766)
Terpsiphone paradisi (Linnaeus, 1758)
Terpsiphone rufiventer (Swainson, 1837)
Terpsiphone rufocinerea Cabanis, 1875
Terpsiphone smithii (Fraser, 1843)
Terpsiphone viridis (Statius Muller, 1776)
Territornis albilineata (H. L. White, 1917)
Territornis fordiana (Schodde, 1989)
Territornis reticulata (Temminck, 1820)
Tersina viridis (Illiger, 1811)
Tesia cyaniventer Hodgson, 1837
Tesia everetti (Hartert, 1897)
Tesia olivea (McClelland, 1840)
Tesia superciliaris (Bonaparte, 1850)
Thamnistes anabatinus P. L. Sclater & Salvin, 1860
Thamnolaea cinnamomeiventris (Lafresnaye, 1836)
Thamnolaea coronata Reichenow, 1902
Thamnomanes ardesiacus (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Thamnomanes caesius (Temminck, 1820)
Thamnomanes saturninus (Pelzeln, 1868)
Thamnomanes schistogynus Hellmayr, 1911
Thamnophilus aethiops P. L. Sclater, 1858
Thamnophilus amazonicus P. L. Sclater, 1858
Thamnophilus ambiguus Swainson, 1825
Thamnophilus aroyae (Hellmayr, 1904)
Thamnophilus atrinucha Salvin & Godman, 1892
Thamnophilus bernardi Lesson, 1844
Thamnophilus bridgesi P. L. Sclater, 1856
Thamnophilus caerulescens Vieillot, 1816
Thamnophilus cryptoleucus (Menegaux & Hellmayr, 1906)
Thamnophilus divisorius B. M. Whitney, Oren & Brumfield, 2004
Thamnophilus doliatus (Linnaeus, 1764)
Thamnophilus insignis Salvin & Godman, 1884
Thamnophilus melanonotus P. L. Sclater, 1855
Thamnophilus melanothorax P. L. Sclater, 1857
Thamnophilus multistriatus Lafresnaye, 1844
Thamnophilus murinus P. L. Sclater & Salvin, 1868
Thamnophilus nigriceps P. L. Sclater, 1869
Thamnophilus nigrocinereus P. L. Sclater, 1855
Thamnophilus palliatus (Lichtenstein, 1823)
Thamnophilus pelzelni Hellmayr, 1924
Thamnophilus praecox Zimmer, 1937
Thamnophilus punctatus (Shaw, 1809)
Thamnophilus ruficapillus Vieillot, 1816
Thamnophilus schistaceus Orbigny, 1837
Thamnophilus stictocephalus Pelzeln, 1868
Thamnophilus sticturus Pelzeln, 1868
Thamnophilus tenuepunctatus Lafresnaye, 1853
Thamnophilus torquatus Swainson, 1825
Thamnophilus unicolor (P. L. Sclater, 1859)
Thamnophilus zarumae Chapman, 1921
Thamnornis chloropetoides (A. Grandidier, 1867)
Thapsinillas affinis (Hombron & Jacquinot, 1841)
Thapsinillas longirostris (Wallace, 1863)
Thapsinillas mysticalis (Wallace, 1863)
Thescelocichla leucopleura (Cassin, 1855)
Thlypopsis fulviceps Cabanis, 1851
Thlypopsis inornata (Taczanowski, 1879)
Thlypopsis ornata (P. L. Sclater, 1859)
Thlypopsis pectoralis (Taczanowski, 1884)
Thlypopsis pyrrhocoma K. J. Burns, Unitt & N. A. Mason, 2016
Thlypopsis ruficeps (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Thlypopsis sordida (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Thlypopsis superciliaris (Lafresnaye, 1840)
Thraupis abbas (Deppe, 1830)
Thraupis cyanoptera (Vieillot, 1817)
Thraupis episcopus (Linnaeus, 1766)
Thraupis glaucocolpa Cabanis, 1851
Thraupis ornata (Sparrman, 1789)
Thraupis palmarum (Wied-Neuwied, 1821)
Thraupis sayaca (Linnaeus, 1766)
Thripadectes flammulatus (Eyton, 1849)
Thripadectes holostictus (P. L. Sclater & Salvin, 1876)
Thripadectes ignobilis (P. L. Sclater & Salvin, 1879)
Thripadectes melanorhynchus (Tschudi, 1844)
Thripadectes rufobrunneus (Lawrence, 1865)
Thripadectes scrutator Taczanowski, 1874
Thripadectes virgaticeps Lawrence, 1874
Thripophaga berlepschi Hellmayr, 1905
Thripophaga cherriei Berlepsch & Hartert, 1902
Thripophaga fusciceps P. L. Sclater, 1889
Thripophaga macroura (Wied-Neuwied, 1821)
Thryomanes bewickii (Audubon, 1827)
Thryophilus nicefori (Meyer de Schauensee, 1946)
Thryophilus pleurostictus (P. L. Sclater, 1860)
Thryophilus rufalbus (Lafresnaye, 1845)
Thryophilus sernai Lara, Cuervo, Valderrama, Calderón-F & Cadena, 2012
Thryophilus sinaloa S. F. Baird, 1864
Thryorchilus browni (Bangs, 1902)
Thryothorus ludovicianus (Latham, 1790)
Tiaris olivaceus (Linnaeus, 1766)
Tichodroma muraria (Linnaeus, 1766)
Tickellia hodgsoni (Moore, 1854)
Tijuca atra Ferussac, 1829
Tijuca condita Snow, 1980
Timalia pileata Horsfield, 1821
Timeliopsis fulvigula (Schlegel, 1871)
Timeliopsis griseigula (Schlegel, 1871)
Tityra cayana (Linnaeus, 1766)
Tityra inquisitor (Lichtenstein, 1823)
Tityra leucura Pelzeln, 1868
Tityra semifasciata (Spix, 1825)
Tmetothylacus tenellus (Cabanis, 1878)
Todirostrum chrysocrotaphum Strickland, 1850
Todirostrum cinereum (Linnaeus, 1766)
Todirostrum maculatum (Desmarest, 1806)
Todirostrum nigriceps P. L. Sclater, 1855
Todirostrum pictum Salvin, 1897
Todirostrum poliocephalum (Wied-Neuwied, 1831)
Todirostrum viridanum Hellmayr, 1927
Tolmomyias assimilis (Pelzeln, 1868)
Tolmomyias flaviventris (Wied-Neuwied, 1831)
Tolmomyias poliocephalus (Taczanowski, 1884)
Tolmomyias sulphurescens (Spix, 1825)
Tolmomyias traylori Schulenberg & T. A. Parker, 1997
Torreornis inexpectata Barbour & J. L. Peters, 1927
Toxorhamphus novaeguineae (Lesson, 1827)
Toxorhamphus poliopterus (Sharpe, 1882)
Toxostoma bendirei (Coues, 1873)
Toxostoma cinereum (Xantus de Vesey, 1860)
Toxostoma crissale Henry, 1858
Toxostoma curvirostre (Swainson, 1827)
Toxostoma guttatum (Ridgway, 1885)
Toxostoma lecontei Lawrence, 1851
Toxostoma longirostre (Lafresnaye, 1838)
Toxostoma ocellatum (P. L. Sclater, 1862)
Toxostoma redivivum (Gambel, 1845)
Toxostoma rufum (Linnaeus, 1758)
Tregellasia capito (Gould, 1854)
Tregellasia leucops (Salvadori, 1876)
Trichastoma bicolor (Lesson, 1839)
Trichastoma celebense Strickland, 1850
Trichastoma rostratum Blyth, 1842
Trichixos pyrropygus Lesson, 1839
Trichodere cockerelli (Gould, 1869)
Tricholestes criniger (Blyth, 1845)
Trichothraupis melanops (Vieillot, 1818)
Trochalopteron affine (Blyth, 1843)
Trochalopteron austeni Godwin-Austen, 1870
Trochalopteron cachinnans (Jerdon, 1839)
Trochalopteron chrysopterum (Gould, 1835)
Trochalopteron elliotii J. Verreaux, 1870
Trochalopteron erythrocephalum (Vigors, 1832)
Trochalopteron fairbanki Blanford, 1869
Trochalopteron formosum J. Verreaux, 1869
Trochalopteron henrici Oustalet, 1892
Trochalopteron imbricatum (Blyth, 1843)
Trochalopteron lineatum (Vigors, 1831)
Trochalopteron melanostigma (Blyth, 1855)
Trochalopteron milnei David, 1874
Trochalopteron morrisonianum Ogilvie-Grant, 1906
Trochalopteron ngoclinhense (J. C. Eames, Trai & Cu, 1999)
Trochalopteron peninsulae Sharpe, 1887
Trochalopteron squamatum (Gould, 1835)
Trochalopteron subunicolor Blyth, 1843
Trochalopteron variegatum (Vigors, 1831)
Trochalopteron virgatum Godwin-Austen, 1874
Trochalopteron yersini Robinson & Kloss, 1919
Trochocercus cyanomelas (Vieillot, 1818)
Trochocercus nitens Cassin, 1859
Troglodytes aedon Vieillot, 1809
Troglodytes cobbi Chubb, 1909
Troglodytes hiemalis Vieillot, 1819
Troglodytes monticola Bangs, 1899
Troglodytes ochraceus Ridgway, 1882
Troglodytes pacificus S. F. Baird, 1864
Troglodytes rufociliatus Sharpe, 1882
Troglodytes rufulus Cabanis, 1848
Troglodytes sissonii (Grayson, 1868)
Troglodytes solstitialis P. L. Sclater, 1859
Troglodytes tanneri C. H. Townsend, 1890
Troglodytes troglodytes (Linnaeus, 1758)
Tumbezia salvini (Taczanowski, 1877)
Turdoides affinis (Jerdon, 1845)
Turdoides altirostris (Hartert, 1909)
Turdoides aylmeri (Shelley, 1885)
Turdoides bicolor (Jardine, 1831)
Turdoides caudata (Dumont, 1823)
Turdoides earlei (Blyth, 1844)
Turdoides fulva (Desfontaines, 1789)
Turdoides gularis (Blyth, 1855)
Turdoides gymnogenys (Hartlaub, 1865)
Turdoides hartlaubii (Bocage, 1868)
Turdoides hindei (Sharpe, 1900)
Turdoides huttoni (Blyth, 1847)
Turdoides hypoleuca (Cabanis, 1878)
Turdoides jardineii (A. Smith, 1836)
Turdoides leucocephala Cretzschmar, 1826
Turdoides leucopygia (Rüppell, 1837)
Turdoides longirostris (Moore, 1854)
Turdoides malcolmi (Sykes, 1832)
Turdoides melanops (Hartlaub, 1867)
Turdoides nipalensis (Hodgson, 1836)
Turdoides plebejus (Cretzschmar, 1828)
Turdoides reinwardtii (Swainson, 1831)
Turdoides rubiginosa (Rüppell, 1845)
Turdoides rufescens (Blyth, 1847)
Turdoides sharpei (Reichenow, 1891)
Turdoides squamiceps (Cretzschmar, 1827)
Turdoides squamulata (Shelley, 1884)
Turdoides striata (Dumont, 1823)
Turdoides subrufa (Jerdon, 1839)
Turdoides tenebrosa (Hartlaub, 1883)
Turdus abyssinicus Gmelin, 1789
Turdus albicollis Vieillot, 1818
Turdus albocinctus Royle, 1840
Turdus amaurochalinus Cabanis, 1850
Turdus assimilis Cabanis, 1850
Turdus atrogularis Jarocki, 1819
Turdus aurantius Gmelin, 1789
Turdus bewsheri E. Newton, 1877
Turdus boulboul (Latham, 1790)
Turdus cardis Temminck, 1831
Turdus celaenops Stejneger, 1887
Turdus chiguanco Orbigny & Lafresnaye, 1837
Turdus chrysolaus Temminck, 1832
Turdus daguae Berlepsch, 1897
Turdus dissimilis Blyth, 1847
Turdus eunomus Temminck, 1831
Turdus falcklandii Quoy & Gaimard, 1824
Turdus feae (Salvadori, 1887)
Turdus flavipes Vieillot, 1818
Turdus fulviventris P. L. Sclater, 1858
Turdus fumigatus Lichtenstein, 1823
Turdus fuscater Orbigny & Lafresnaye, 1837
Turdus grayi Bonaparte, 1838
Turdus haplochrous Todd, 1931
Turdus hauxwelli Lawrence, 1869
Turdus helleri (Mearns, 1913)
Turdus hortulorum P. L. Sclater, 1863
Turdus ignobilis P. L. Sclater, 1858
Turdus iliacus Linnaeus, 1758
Turdus infuscatus (Lafresnaye, 1844)
Turdus jamaicensis Gmelin, 1789
Turdus kessleri (Prjevalsky, 1876)
Turdus lawrencii Coues, 1880
Turdus leucomelas Vieillot, 1818
Turdus leucops Taczanowski, 1877
Turdus lherminieri Lafresnaye, 1844
Turdus libonyana (A. Smith, 1836)
Turdus ludoviciae (Lort Phillips, 1895)
Turdus maculirostris Berlepsch & Taczanowski, 1884
Turdus maranonicus Taczanowski, 1880
Turdus maximus (Seebohm, 1881)
Turdus menachensis Ogilvie-Grant, 1913
Turdus merula Linnaeus, 1758
Turdus migratorius Linnaeus, 1766
Turdus mupinensis Laubmann, 1920
Turdus naumanni Temminck, 1820
Turdus nigrescens Cabanis, 1861
Turdus nigriceps Cabanis, 1874
Turdus nudigenis Lafresnaye, 1848
Turdus obscurus Gmelin, 1789
Turdus obsoletus Lawrence, 1862
Turdus olivaceofuscus Hartlaub, 1852
Turdus olivaceus Linnaeus, 1766
Turdus olivater (Lafresnaye, 1848)
Turdus pallidus Gmelin, 1789
Turdus pelios Bonaparte, 1850
Turdus philomelos C. L. Brehm, 1831
Turdus pilaris Linnaeus, 1758
Turdus plebejus Cabanis, 1861
Turdus plumbeus Linnaeus, 1758
Turdus poliocephalus Latham, 1802
Turdus ravidus (Cory, 1886)
Turdus reevei Lawrence, 1869
Turdus roehli Reichenow, 1905
Turdus rubrocanus J. E. Gray & G. R. Gray, 1847
Turdus ruficollis Pallas, 1776
Turdus rufitorques Hartlaub, 1844
Turdus rufiventris Vieillot, 1818
Turdus rufopalliatus Lafresnaye, 1840
Turdus sanchezorum O'Neill, Lane & Naka, 2011
Turdus serranus Tschudi, 1844
Turdus simillimus Jerdon, 1839
Turdus smithi Bonaparte, 1850
Turdus subalaris (Seebohm, 1887)
Turdus swalesi (Wetmore, 1927)
Turdus tephronotus Cabanis, 1878
Turdus torquatus Linnaeus, 1758
Turdus unicolor Tickell, 1833
Turdus viscivorus Linnaeus, 1758
Turdus xanthorhynchus Salvadori, 1901
Turnagra capensis (Sparrman, 1787)
Tylas eduardi Hartlaub, 1862
Tyranneutes stolzmanni (Hellmayr, 1906)
Tyranneutes virescens (Pelzeln, 1868)
Tyrannopsis sulphurea (Spix, 1825)
Tyrannulus elatus (Latham, 1790)
Tyrannus albogularis Burmeister, 1856
Tyrannus caudifasciatus Orbigny, 1839
Tyrannus couchii S. F. Baird, 1858
Tyrannus crassirostris Swainson, 1826
Tyrannus cubensis Richmond, 1898
Tyrannus dominicensis (Gmelin, 1788)
Tyrannus forficatus (Gmelin, 1789)
Tyrannus melancholicus Vieillot, 1819
Tyrannus niveigularis P. L. Sclater, 1860
Tyrannus savana Vieillot, 1808
Tyrannus tyrannus (Linnaeus, 1758)
Tyrannus verticalis Say, 1823
Tyrannus vociferans Swainson, 1826
Upucerthia albigula Hellmayr, 1932
Upucerthia andaecola Orbigny & Lafresnaye, 1838
Upucerthia certhioides (Orbigny & Lafresnaye, 1838)
Upucerthia dumetaria I. Geoffroy Saint-Hilaire, 1832
Upucerthia harterti Berlepsch, 1892
Upucerthia jelskii (Cabanis, 1874)
Upucerthia ruficaudus (Meyen, 1834)
Upucerthia serrana Taczanowski, 1875
Upucerthia validirostris (Burmeister, 1861)
Uraeginthus angolensis (Linnaeus, 1758)
Uraeginthus bengalus (Linnaeus, 1766)
Uraeginthus cyanocephalus (Richmond, 1897)
Uraeginthus granatinus (Linnaeus, 1766)
Uraeginthus ianthinogaster Reichenow, 1879
Urocissa caerulea Gould, 1863
Urocissa erythroryncha (Boddaert, 1783)
Urocissa flavirostris (Blyth, 1846)
Urocissa ornata (Wagler, 1829)
Urocissa whiteheadi Ogilvie-Grant, 1899
Urocynchramus pylzowi Przewalski, 1876
Urolais epichlorus (Reichenow, 1892)
Urolestes melanoleucus (Jardine, 1831)
Uropsila leucogastra (Gould, 1837)
Urorhipis rufifrons (Rüppell, 1840)
Urosphena neumanni (Rothschild, 1908)
Urosphena pallidipes (Blanford, 1872)
Urosphena squameiceps (Swinhoe, 1863)
Urosphena subulata (Sharpe, 1884)
Urosphena whiteheadi (Sharpe, 1888)
Urothraupis stolzmanni Taczanowski & Berlepsch, 1885
Vanga curvirostris (Linnaeus, 1766)
Vermivora bachmanii (Audubon, 1833)
Vermivora chrysoptera (Linnaeus, 1766)
Vermivora cyanoptera Olson & Reveal, 2009
Vestiaria coccinea (G. Forster, 1780)
Vidua camerunensis (Grote, 1922)
Vidua chalybeata (Statius Muller, 1776)
Vidua codringtoni (Neave, 1907)
Vidua fischeri (Reichenow, 1882)
Vidua funerea (Tarragon, 1847)
Vidua hypocherina J. Verreaux & E. Verreaux, 1856
Vidua interjecta (Grote, 1922)
Vidua larvaticola Payne, 1982
Vidua macroura (Pallas, 1764)
Vidua maryae Payne, 1982
Vidua nigeriae (Alexander, 1908)
Vidua obtusa (Chapin, 1922)
Vidua orientalis Heuglin, 1870
Vidua paradisaea (Linnaeus, 1758)
Vidua purpurascens (Reichenow, 1883)
Vidua raricola Payne, 1982
Vidua regia (Linnaeus, 1766)
Vidua togoensis (Grote, 1923)
Vidua wilsoni (Hartert, 1901)
Vireo altiloquus (Vieillot, 1808)
Vireo approximans Ridgway, 1884
Vireo atricapilla Woodhouse, 1852
Vireo bairdi Ridgway, 1885
Vireo bellii Audubon, 1844
Vireo brevipennis (P. L. Sclater, 1858)
Vireo caribaeus Bond & Meyer de Schauensee, 1942
Vireo carmioli S. F. Baird, 1866
Vireo cassinii Xantus de Vesey, 1858
Vireo crassirostris (H. Bryant, 1859)
Vireo flavifrons Vieillot, 1808
Vireo flavoviridis (Cassin, 1851)
Vireo gilvus (Vieillot, 1808)
Vireo gracilirostris Sharpe, 1890
Vireo griseus (Boddaert, 1783)
Vireo gundlachii Lembeye, 1850
Vireo huttoni Cassin, 1851
Vireo hypochryseus P. L. Sclater, 1863
Vireo latimeri S. F. Baird, 1866
Vireo leucophrys (Lafresnaye, 1844)
Vireo magister (S. F. Baird, 1871)
Vireo masteri P. G. W. Salaman & F. G. Stiles, 1996
Vireo modestus P. L. Sclater, 1861
Vireo nanus (Lawrence, 1875)
Vireo nelsoni Bond, 1936
Vireo olivaceus (Linnaeus, 1766)
Vireo osburni (P. L. Sclater, 1861)
Vireo pallens Salvin, 1863
Vireo philadelphicus (Cassin, 1851)
Vireo plumbeus Coues, 1866
Vireo solitarius (A. Wilson, 1810)
Vireo vicinior Coues, 1866
Vireolanius eximius S. F. Baird, 1866
Vireolanius leucotis (Swainson, 1838)
Vireolanius melitophrys Bonaparte, 1850
Vireolanius pulchellus P. L. Sclater & Salvin, 1859
Viridonia sagittirostris Rothschild, 1892
Volatinia jacarina (Linnaeus, 1766)
Vosea whitemanensis Gilliard, 1960
Wetmorethraupis sterrhopteron Lowery & O'Neill, 1964
Willisornis poecilinotus (Cabanis, 1847)
Willisornis vidua (Hellmayr, 1905)
Woodfordia lacertosa (Murphy & Mathews, 1929)
Woodfordia superciliosa North, 1906
Xanthocephalus xanthocephalus (Bonaparte, 1826)
Xanthomixis apperti (Colston, 1972)
Xanthomixis cinereiceps (Sharpe, 1881)
Xanthomixis tenebrosa (Stresemann, 1925)
Xanthomixis zosterops (Sharpe, 1875)
Xanthopsar flavus (Gmelin, 1788)
Xanthotis flaviventer (R. Lesson, 1828)
Xanthotis macleayanus (E. P. Ramsay, 1875)
Xanthotis polygrammus (G. R. Gray, 1862)
Xenerpestes minlosi Berlepsch, 1886
Xenerpestes singularis (Taczanowski & Berlepsch, 1885)
Xenicus gilviventris Pelzeln, 1867
Xenicus longipes (Gmelin, 1789)
Xenicus lyalli (Rothschild, 1894)
Xenocopsychus ansorgei Hartert, 1907
Xenodacnis parina Cabanis, 1873
Xenoligea montana (Chapman, 1917)
Xenopipo atronitens Cabanis, 1847
Xenopipo flavicapilla (P. L. Sclater, 1852)
Xenopipo holochlora (P. L. Sclater, 1888)
Xenopipo unicolor (Taczanowski, 1884)
Xenopipo uniformis (Salvin & Godman, 1884)
Xenopirostris damii Schlegel, 1865
Xenopirostris polleni (Schlegel, 1868)
Xenopirostris xenopirostris (Lafresnaye, 1850)
Xenops milleri (Chapman, 1914)
Xenops minutus (Sparrman, 1788)
Xenops rutilans Temminck, 1821
Xenops tenuirostris Pelzeln, 1859
Xenopsaris albinucha (Burmeister, 1869)
Xenornis setifrons Chapman, 1924
Xenospingus concolor (d'Orbigny & Lafresnaye, 1837)
Xenospiza baileyi Bangs, 1931
Xenotriccus callizonus Dwight & Griscom, 1927
Xenotriccus mexicanus (Zimmer, 1938)
Xiphocolaptes albicollis (Vieillot, 1818)
Xiphocolaptes falcirostris (Spix, 1824)
Xiphocolaptes major (Vieillot, 1818)
Xiphocolaptes promeropirhynchus (Lesson, 1840)
Xipholena atropurpurea (Wied-Neuwied, 1820)
Xipholena lamellipennis (Lafresnaye, 1839)
Xipholena punicea (Pallas, 1764)
Xiphorhynchus elegans (Pelzeln, 1868)
Xiphorhynchus erythropygius (P. L. Sclater, 1860)
Xiphorhynchus flavigaster Swainson, 1827
Xiphorhynchus fuscus (Vieillot, 1818)
Xiphorhynchus guttatus (Lichtenstein, 1820)
Xiphorhynchus lachrymosus (Lawrence, 1862)
Xiphorhynchus necopinus (Zimmer, 1934)
Xiphorhynchus obsoletus (Lichtenstein, 1820)
Xiphorhynchus ocellatus (Spix, 1824)
Xiphorhynchus pardalotus (Vieillot, 1818)
Xiphorhynchus picus (Gmelin, 1788)
Xiphorhynchus spixii (Lesson, 1830)
Xiphorhynchus susurrans (Jardine, 1847)
Xiphorhynchus triangularis (Lafresnaye, 1842)
Xolmis cinereus (Vieillot, 1816)
Xolmis coronatus (Vieillot, 1823)
Xolmis irupero (Vieillot, 1823)
Xolmis pyrope (Kittlitz, 1830)
Xolmis rubetra (Burmeister, 1860)
Xolmis velatus (Lichtenstein, 1823)
Yuhina bakeri Rothschild, 1926
Yuhina brunneiceps Ogilvie-Grant, 1906
Yuhina castaniceps (Moore, 1854)
Yuhina diademata J. Verreaux, 1869
Yuhina everetti (Sharpe, 1887)
Yuhina flavicollis Hodgson, 1836
Yuhina gularis Hodgson, 1836
Yuhina humilis (Hume, 1877)
Yuhina nigrimenta Blyth, 1845
Yuhina occipitalis Hodgson, 1836
Yuhina torqueola (Swinhoe, 1870)
Zaratornis stresemanni Koepcke, 1954
Zavattariornis stresemanni Moltoni, 1938
Zeledonia coronata Ridgway, 1889
Zimmerius bolivianus (Orbigny, 1840)
Zimmerius chrysops (P. L. Sclater, 1859)
Zimmerius cinereicapilla (Cabanis, 1873)
Zimmerius gracilipes (P. L. Sclater & Salvin, 1868)
Zimmerius vilissimus (P. L. Sclater & Salvin, 1859)
Zimmerius villarejoi J. Alvarez & B. M. Whitney, 2001
Zimmerius viridiflavus (Tschudi, 1844)
Zonotrichia albicollis (J. F. Gmelin, 1789)
Zonotrichia atricapilla (J. F. Gmelin, 1789)
Zonotrichia capensis (P. L. S. Müller, 1776)
Zonotrichia leucophrys (J. R. Forster, 1772)
Zonotrichia querula (Nuttall, 1840)
Zoothera andromedae (Temminck, 1826)
Zoothera aurea (Holandre, 1825)
Zoothera dauma (Latham, 1790)
Zoothera dixoni (Seebohm, 1881)
Zoothera everetti (Sharpe, 1892)
Zoothera heinei (Cabanis, 1850)
Zoothera imbricata E. L. Layard, 1854
Zoothera lunulata (Latham, 1802)
Zoothera machiki (H. O. Forbes, 1884)
Zoothera major (Ogawa, 1905)
Zoothera margaretae (Mayr, 1935)
Zoothera marginata Blyth, 1847
Zoothera mollissima (Blyth, 1842)
Zoothera monticola Vigors, 1832
Zoothera neilgherriensis (Blyth, 1847)
Zoothera talaseae (Rothschild & Hartert, 1926)
Zoothera terrestris (Kittlitz, 1830)
Zoothera turipavae A. J. Cain & I. C. J. Galbraith, 1955
Zosterops abyssinicus Guerin-Meneville, 1843
Zosterops albogularis Gould, 1837
Zosterops anomalus A. B. Meyer & Wiglesworth, 1896
Zosterops atricapilla Salvadori, 1879
Zosterops atriceps G. R. Gray, 1861
Zosterops atrifrons Wallace, 1864
Zosterops borbonicus (J. R. Forster, 1781)
Zosterops brunneus (Salvadori, 1903)
Zosterops buruensis Salvadori, 1878
Zosterops capensis Sundevall, 1850
Zosterops ceylonensis Holdsworth, 1872
Zosterops chloris Bonaparte, 1850
Zosterops chloronothos (Vieillot, 1817)
Zosterops cinereus (Kittlitz, 1832)
Zosterops citrinella Bonaparte, 1850
Zosterops consobrinorum A. B. Meyer, 1904
Zosterops conspicillatus (Kittlitz, 1833)
Zosterops erythropleurus Swinhoe, 1863
Zosterops everetti Tweeddale, 1878
Zosterops explorator E. L. Layard, 1875
Zosterops feae Salvadori, 1901
Zosterops ficedulinus Hartlaub, 1866
Zosterops finschii (Hartlaub, 1868)
Zosterops flavifrons (Gmelin, 1789)
Zosterops flavus (Horsfield, 1821)
Zosterops fuscicapilla Salvadori, 1876
Zosterops gibbsi Dutson, 2008
Zosterops grayi Wallace, 1864
Zosterops griseotinctus G. R. Gray, 1858
Zosterops griseovirescens Bocage, 1893
Zosterops hypolais Hartlaub & Finsch, 1872
Zosterops hypoxanthus Salvadori, 1881
Zosterops inornatus E. L. Layard, 1878
Zosterops japonicus Temminck & Schlegel, 1845
Zosterops kikuyuensis Sharpe, 1891
Zosterops kirki Shelley, 1880
Zosterops kuehni Hartert, 1906
Zosterops kulambangrae Rothschild & Hartert, 1901
Zosterops lateralis (Latham, 1802)
Zosterops leucophaeus (Hartlaub, 1857)
Zosterops lugubris Hartlaub, 1848
Zosterops luteirostris Hartert, 1904
Zosterops luteus Gould, 1843
Zosterops maderaspatanus (Linnaeus, 1766)
Zosterops mauritianus (Gmelin, 1789)
Zosterops mayottensis Schlegel, 1867
Zosterops meeki Hartert, 1898
Zosterops melanocephalus G. R. Gray, 1862
Zosterops metcalfii Tristram, 1894
Zosterops meyeni Bonaparte, 1850
Zosterops minor A. B. Meyer, 1874
Zosterops minutus E. L. Layard, 1878
Zosterops modestus E. Newton, 1867
Zosterops montanus Bonaparte, 1850
Zosterops mouroniensis Milne-Edwards & Oustalet, 1885
Zosterops murphyi Hartert, 1929
Zosterops mysorensis A. B. Meyer, 1874
Zosterops natalis Lister, 1889
Zosterops nehrkorni W. Blasius, 1888
Zosterops nigrorum Tweeddale, 1878
Zosterops novaeguineae Salvadori, 1878
Zosterops oleagineus Hartlaub & Finsch, 1872
Zosterops olivaceus (Linnaeus, 1766)
Zosterops pallidus Swainson, 1838
Zosterops palpebrosus (Temminck, 1824)
Zosterops poliogastrus Heuglin, 1861
Zosterops rennellianus Murphy, 1929
Zosterops rotensis Taka-Tsukasa & Yamashina, 1931
Zosterops salvadorii A. B. Meyer & Wiglesworth, 1894
Zosterops samoensis Murphy & Mathews, 1929
Zosterops sanctaecrucis Tristram, 1894
Zosterops semiflavus Newton, 1867
Zosterops semperi Hartlaub, 1868
Zosterops senegalensis Bonaparte, 1850
Zosterops silvanus J. L. Peters & Loveridge, 1935
Zosterops somadikartai Indrawan, Rasmussen, & Sunarto, 2008
Zosterops splendidus Hartert, 1929
Zosterops stalkeri Ogilvie-Grant, 1910
Zosterops strenuus Gould, 1855
Zosterops stresemanni Mayr, 1931
Zosterops tenuirostris Gould, 1837
Zosterops ugiensis (E. P. Ramsay, 1882)
Zosterops uropygialis Salvadori, 1874
Zosterops vaughani Bannerman, 1924
Zosterops vellalavella Hartert, 1908
Zosterops wallacei Finsch, 1901
Zosterops xanthochroa G. R. Gray, 1859
Zosterornis hypogrammicus (Salomonsen, 1961)
Zosterornis latistriatus (Gonzales & Kennedy, 1990)
Zosterornis nigrorum (Rand & Rabor, 1952)
Zosterornis striatus Ogilvie-Grant, 1894
Zosterornis whiteheadi Ogilvie-Grant, 1894
Референце
^ Кнежевић, Наташа (2015). Птице певачице (Passeriformes) из збирке Природњачког одељења Народног музеја Зрењанин . Зрењанин: Народни музеј Зрењанин. стр. 22. ISBN 978-86-85961-60-1 .
Литература
Alström, Per; Ericson, Per G.P.; Olsson, Urban; Sundberg, Per (2006). „Phylogeny and classification of the avian super-family Sylvioidea”. Molecular Phylogenetics and Evolution . 38 (2): 381—397. PMID 16054402 . doi :10.1016/j.ympev.2005.05.015 .
Barker, F. Keith; Barrowclough, George F.; Groth, Jeff G. (2002). „A phylogenetic hypothesis for passerine birds: taxonomic and biogeographic implications of an analysis of nuclear DNA sequence data” (PDF) . Proceedings of the Royal Society B . 269 (1488): 295—308. PMC 1690884 . PMID 11839199 . doi :10.1098/rspb.2001.1883 . Архивирано из оригинала (PDF) 11. 5. 2008. г. Приступљено 14. 2. 2008 .
Barker, F. Keith; Cibois, Alice; Schikler, Peter A.; Feinstein, Julie; Cracraft, Joel (2004). „Phylogeny and diversification of the largest avian radiation” . PNAS . 101 (30): 11040—11045. Bibcode :2004PNAS..10111040B . PMC 503738 . PMID 15263073 . doi :10.1073/pnas.0401892101 . Supporting information Архивирано 25 јун 2008 на сајту Wayback Machine
Beresford, P.; Barker, F.K.; Ryan, P.G.; Crowe, T.M. (2005). „African endemics span the tree of songbirds (Passeri): molecular systematics of several evolutionary 'enigmas' ” . Proceedings of the Royal Society B . 272 (1565): 849—858. PMC 1599865 . PMID 15888418 . doi :10.1098/rspb.2004.2997 .
Cibois, Alice; Slikas, Beth; Schulenberg, Thomas S.; Pasquet, Eric (2001). „An endemic radiation of Malagasy songbirds is revealed by mitochondrial DNA sequence data” . Evolution . 55 (6): 1198—1206. PMID 11475055 . S2CID 23065097 . doi :10.1554/0014-3820(2001)055[1198:AEROMS]2.0.CO;2 .
Ericson, Per G.P.; Johansson, Ulf S. (2003). „Phylogeny of Passerida (Aves: Passeriformes) based on nuclear and mitochondrial sequence data”. Molecular Phylogenetics and Evolution . 29 (1): 126—138. PMID 12967614 . doi :10.1016/S1055-7903(03)00067-8 .
Johansson, Ulf S.; Ericson, Per G.P. (2003). „Molecular support for a sister group relationship between Pici and Galbulae (Piciformes sensu Wetmore 1960)” (PDF) . Journal of Avian Biology . 34 (2): 185—197. doi :10.1034/j.1600-048X.2003.03103.x . Архивирано (PDF) из оригинала 2006-05-24. г.
Jønsson, Knud A.; Fjeldså, Jon (2006). „A phylogenetic supertree of oscine passerine birds (Aves: Passeri)”. Zoologica Scripta . 35 (2): 149—186. S2CID 85317440 . doi :10.1111/j.1463-6409.2006.00221.x .
Lovette, Irby J.; Bermingham, Eldredge (2000). „c-mos Variation in Songbirds: Molecular Evolution, Phylogenetic Implications, and Comparisons with Mitochondrial Differentiation” . Molecular Biology and Evolution . 17 (10): 1569—1577. PMID 11018162 . doi :10.1093/oxfordjournals.molbev.a026255 .
Mayr, Gerald (2016). Avian evolution: the fossil record of birds and its paleobiological significance . Chichester, West Sussex: John Wiley & Sons. ISBN 978-1-119-02076-9 .
Raikow, Robert J. (1982). „Monophyly of the Passeriformes: test of a phylogenetic hypothesis” . The Auk . 99 (3): 431—445.
Спољашње везе