враховуються лише в національному чемпіонаті.

** Інформацію про ігри та голи за національну збірну
оновлено 1 червня 2020.

Желсон Мартінш (порт. Gelson Martins, нар. 11 травня 1995, Прая, Кабо-Верде) — португальський футболіст, нападник грецького клубу «Олімпіакос».

Клубна кар'єра

Народився 11 травня 1995 року в місті Прая, Кабо-Верде. Вихованець футбольної школи клубу «Спортінг».

У дорослому футболі дебютував 2014 року виступами за команду клубу «Спортінг» Б, в якій провів один сезон, взявши участь у 40 матчах чемпіонату. Більшість часу, проведеного у складі другої команди «Спортінга», був основним гравцем атакувальної ланки команди.

До складу головної команди «Спортінга» почав залучатися 2015 року. Швидко ставши одним з основних гравцем команди, за три сезони провів 92 матчі в національному чемпіонаті.

11 червня 2018 року Желсан, разом з декількома іншими основними гравцями «Спортінга», ініціював передчасне розірвання контракту з клубом. Причиною цього кроку був інцидент, що відбувся декількома тижнями раніше, коли група вболівальників «Спортінга» напала на його гравців на тренувальній базі, висловивши таким чином своє незадоволення третім місцем лісабонської команди у чемпіонаті.

За два тижні, 18 червня 2018 року, уклав п'ятирічний контракт з мадридським «Атлетіко». Попередній клуб гравця, «Спортінг», подав офіційну скаргу на такий перехід, вимагаючи сплати 100 мільйонів євро, що були прописані у контракті Желсона зі «Спортінгом» як сума викупу. Втім, тренер Дієго Сімеоне рідко використовував Мартінша, оскільки той не відповідав його філософії гри. За півроку в складі «матрасників» португалець провів лише 8 матчів у чемпіонатів, у жодному не відігравши 90 хвилин.

27 січня 2019 перейшов на правах оренди до французького «Монако». У монегаскському клубі Мартінш одразу здобув місце в основному складі, забивши 4 м'ячі в 16 матчах чемпіонату. Влітку 2019 «Монако» викупило контракт португальця за 30 мільйонів євро. 1 лютого 2020 Мартінш двічі штовхнув суддю: спочатку після червоної картки одноклубнику, а потім ще раз після його власного вилучення. За ці поштовхи гравця було дискваліфіковано на півроку.

У січні 2024 року перейшов у грецький «Олімпіакос», підписавши угоду на два з половиною роки.

Виступи за збірні

2012 року дебютував у складі юнацької збірної Португалії, взяв участь у 31 іграх на юнацькому рівні, відзначившись 7 забитими голами.

Протягом 2014–2016 років залучався до складу молодіжної збірної Португалії. На молодіжному рівні зіграв у 15 офіційних матчах, забив 6 голів.

2016 року дебютував в офіційних матчах у складі національної збірної Португалії. 2017 року був учасником тогорічного Кубка конфедерацій, а за рік був включений до заявки збірної для учсті у фінальній частині чемпіонату світу 2018 року. На мундіалі взяв участь лише в одній грі, вийшовши на заміну в матчі групового етапу проти збірної Марокко.

Ігрова статистика

Виступи за клуби

Станом на 1 червня 2020
Сезон Команда Чемпіонат Національний кубок Континентальні кубки Інші змагання Усього

Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
7-10-2016 Авейру Португалія Португалія 6 – 0 Андорра Андорра Відбір до ЧС 2018 - Вийшов на заміну на 72-ій хвилині 72'
10-10-2016 Торсгавн Фарерські острови Фарерські острови 0 – 6 Португалія Португалія Відбір до ЧС 2018 - Вийшов на заміну на 68-ій хвилині 68'
13-11-2016 Фару Португалія Португалія 4 – 1 Латвія Латвія Відбір до ЧС 2018 - Вийшов на заміну на 72-ій хвилині 72'
28-3-2017 Фуншал Португалія Португалія 2 – 3 Швеція Швеція товариський матч - Замінений на 79-ій хвилині 79'
3-6-2017 Ештуріл Португалія Португалія 4 – 0 Кіпр Кіпр товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
9-6-2017 Рига Латвія Латвія 0 – 3 Португалія Португалія Відбір до ЧС 2018 - ЖК 55' Замінений на 57-ій хвилині 57'
18-6-2017 Казань Португалія Португалія 2 – 2 Мексика Мексика Кубок Конфедерацій - Вийшов на заміну на 58-ій хвилині 58'
21-6-2017 Москва Росія Росія 0 – 1 Португалія Португалія Кубок Конфедерацій - Вийшов на заміну на 78-ій хвилині 78'
24-6-2017 Санкт-Петербург Нова Зеландія Нова Зеландія 0 – 4 Португалія Португалія Кубок Конфедерацій - Вийшов на заміну на 84-ій хвилині 84'
28-6-2017 Казань Португалія Португалія 0 – 0 д.ч.
(0 - 3 п.п.)
Чилі Чилі Кубок Конфедерацій - Вийшов на заміну на 116-ій хвилині 116'
2-7-2016 Москва Португалія Португалія 2 – 1 д.ч. Мексика Мексика Кубок Конфедерацій -
3-9-2017 Будапешт Угорщина Угорщина 0 – 1 Португалія Португалія Відбір до ЧС 2018 - Замінений на 63-ій хвилині 63'
7-10-2017 Андорра-ла-Велья Андорра Андорра 0 – 2 Португалія Португалія Відбір до ЧС 2018 - Замінений на 46-ій хвилині 46'
10-11-2017 Візеу Португалія Португалія 3 – 0 Саудівська Аравія Саудівська Аравія товариський матч - Вийшов на заміну на 56-ій хвилині 56'
14-11-2017 Лейрія Португалія Португалія 1 – 1 США США товариський матч - Замінений на 48-ій хвилині 48'
23-3-2018 Цюрих Португалія Португалія 2 – 1 Єгипет Єгипет товариський матч - Вийшов на заміну на 68-ій хвилині 68'
26-3-2018 Женева Португалія Португалія 0 – 3 Нідерланди Нідерланди товариський матч - Вийшов на заміну на 55-ій хвилині 55'
2-6-2018 Брюссель Бельгія Бельгія 0 – 0 Португалія Португалія товариський матч - Замінений на 63-ій хвилині 63'
20-6-2018 Москва Португалія Португалія 1 – 0 Марокко Марокко ЧС 2018 - 1-й етап - Вийшов на заміну на 59-ій хвилині 59'
6-9-2018 Лісабон Португалія Португалія 1 – 1 Хорватія Хорватія товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
10-9-2018 Лісабон Португалія Португалія 1 – 0 Італія Італія Ліга націй УЄФА 2018-2019 - 1-й етап - Вийшов на заміну на 77-ій хвилині 77'