Fernando Luiz Roza

V tomto článku se bude téma Fernando Luiz Roza zabývat z různých pohledů a přístupů. Fernando Luiz Roza je téma velkého významu v dnešní společnosti, které vyvolalo velkou debatu a zájem o různé oblasti studia. Na těchto stránkách budou analyzovány jeho důsledky, dopad a možná řešení s cílem nabídnout komplexní a kompletní vizi Fernando Luiz Roza. Budou prozkoumány jak pozitivní aspekty, tak výzvy, které představuje, a poskytne čtenáři širokou škálu informací, které mu umožní plně porozumět tomuto tématu a vytvořit si na něj informovaný názor.

Webfernandinhooficial.com
→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.
* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k
27. 6. 2022
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Fernando Luiz Roza (* 4. května 1985 Londrina), známý také pouze jako Fernandinho, je brazilský profesionální fotbalista, který hraje na pozici defensivního záložníka za brazilský klub Athletico Paranaense. Mezi lety 2011 a 2019 odehrál také 53 utkání v dresu brazilské reprezentace, ve kterých vstřelil 2 branky.

Klubová kariéra

Fernandinho začal svou profesionální kariéru v brazilském klubu CA Paranaense, odkud v červenci 2005 odešel do ukrajinského celku FK Šachtar Doněck. Se Šachtarem nasbíral celou řadu domácích trofejí a také s ním vyhrál Pohár UEFA v sezóně 2008/09. V roce 2013 opět změnil dres, přestoupil za 40 milionů eur do anglického mužstva Manchester City. S Manchesterem City vyhrál ve své první sezoně 2013/14 Premier League i anglický ligový pohár.

Reprezentační kariéra

Zúčastnil se Mistrovství světa hráčů do 20 let 2003 ve Spojených arabských emirátech, které Brazílie vyhrála po finálovém triumfu 1:0 nad Španělskem. Vítězný gól vstřelil v 87. minutě právě Fernandinho.

Od roku 2011 je členem národního A-týmu Brazílie.

Trenér Luiz Felipe Scolari jej vzal na domácí Mistrovství světa 2014 v Brazílii. Fernandinho vstřelil jeden gól v základní skupině A proti Kamerunu (výhra 4:1). V semifinále proti Německu byl u historického brazilského debaklu 1:7, v prvním poločase Brazilci dovolili Němcům do 29. minuty pětkrát skórovat. Brazilci obsadili konečné čtvrté místo a zůstali bez medaile.

Statistiky

Klubové

K 5. únoru 2022

Klub Sezóna Liga Národní pohár Ligový pohár Evropské poháry Ostatní Celkem
Division Zápasy Góly Zápasy Góly Zápasy Góly Zápasy Góly Zápasy Góly Zápasy Góly