2018Szlovénia Szlovénia U164(4)
2018–2019Szlovénia Szlovénia U1714(5)
2020Szlovénia Szlovénia U191(0)
2021–Szlovénia Szlovénia19(6)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2023. május 27.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2023. március 26.
A Wikimédia Commons tartalmaz Benjamin Šeško témájú médiaállományokat.
SablonWikidataSegítség

Benjamin Šeško (Radeče, 2003. május 31. –) szlovén válogatott labdarúgó, a német bajnokságban szereplő RB Leipzig játékosa.

Pályafutása

Klubcsapatokban

A Radeče, a Rudar Trbovlje, a Krško, a Domžale és az osztrák Red Bull Salzburg korosztályos csapataiban nevelkedett. 2019. június 3-án három évre profi szerződést írt alá az osztrák Red Bull Salzburg csapatával. Július 26-án mutatkozott be a klub második csapatában a SKU Amstetten ellen 3–2-re elvesztett bajnoki mérkőzésen, a 79. percben Karim Adeyemi cseréjeként lépett pályára. Szeptember 14-én a Dornbirn ellen megszerezte első bajnoki gólját. 2021. január 30-án mutatkozott be a Red Bull Salzburg csapatában az élvonalban a TSV Hartberg ellen a 87. percben Patson Daka cseréjeként. Április 27-én négy gólt szerzett a Liefering csapatában az Austria Wien II ellen. A 2020–21-es szezon utolsó 7 fordulóján 13 gólt szerzett. Fabian Schubert mögött második lett a góllövő listán. 2021. augusztus 1-jén megszerezte első két gólját a Salzburg színeiben az SV Ried ellen.

RB Leipzig

2022. augusztus 9-én a német klub bejelentette, hogy ötéves előszerződést kötöttek a szlovén játékossal, aki a következő, 2023–24-es idényben fog csatlakozni az együtteshez. 2023. augusztus 12-én a Bayern München elleni 3–0-ás győztes német szuperkupa mérkőzésen mutatkozott be a csapatban, Šeško a 64. percben csereként áll be Timo Wernert váltva. Augusztus 25-én lépett pályára a Bundesligában, hazai környezetben a VfB Stuttgart elleni 5–1-es győztes találkozó utolsó 10 percében. Szeptember 3-án szerezte első gólját az Union Berlin vendégeként, a 3–0 során a 75. percben érkezett a pályára, majd az utolsó két gólt ő szerezte a 85. és a 87. percben.

A válogatottban

Édesanyja révén bosnyák származású, de korosztályos szinten Szlovénia színeiben lépett pályára, majd felnőtt szinten is. 2021. június 1-jén mutatkozott be a felnőttek között Észak-Macedónia elleni felkészülési mérkőzésen a 61. percben Andraz Sporar cseréjeként. 18 évesen és 1 naposan debütált, így a válogatott legfiatalabb pályára lépő labdarúgója lett. Október 8-án 18 évesen, 4 hónaposan és 8 naposan megszerezte első gólját, amivel a legfiatalabb gólszerző lett a nemzeti csapatban.

Statisztika

Klub

2023. május 27-i állapotnak megfelelően.