In de wereld van vandaag is Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1972 een onderwerp geworden dat van groot belang is voor een breed spectrum van mensen. Of het nu vanwege zijn impact op de samenleving, zijn historische relevantie of zijn invloed op de populaire cultuur is, Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1972 blijft de aandacht trekken van miljoenen mensen over de hele wereld. Met een geschiedenis die eeuwen teruggaat, is Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1972 geëvolueerd en aangepast aan de veranderingen en vooruitgang van de moderne samenleving. In dit artikel zullen we alles wat met Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1972 te maken heeft diepgaand onderzoeken, van de oorsprong tot de huidige impact ervan op verschillende aspecten van het dagelijks leven.
Sovjet-Unie op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Sovjet-Unie | ||||||||||||||||
IOC-landcode | URS | ||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1972 in Sapporo | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1972, die in Sapporo (Japan) werden gehouden, nam de Sovjet-Unie voor de vijfde keer deel.
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Biatlon | Aleksandr Tichonov Rinnat Safin Ivan Bjakov Viktor Mamatov |
4x7,5 km estafette (m) | |
Kunstrijden | Irina Rodnina Aleksej Oelanov |
paarrijden | |
Langlaufen | Vjatsjeslav Vedenin | 30 km (m) | |
Galina Koelakova | 5 km (v) | ||
10 km (v) | |||
Vladimir Voronkov Joeri Skobov Fjodor Simasjev Vjatsjeslav Vedenin |
4x10 km estafette (m) | ||
Ljoebov Moechatsjeva Alvetina Oljoenina Galina Koelakova |
3x5 km estafette (v) | ||
IJshockey | Olympisch team | mannen | |
Kunstrijden | Sergej Tsjetveroechin | mannen | |
Ljoedmila Smirnova Andrej Soerajkin |
paarrijden | ||
Langlaufen | Fjodor Simasjev | 15 km (m) | |
Alvetina Oljoenina | 10 km (v) | ||
Schaatsen | Vera Krasnova | 500 m (v) | |
Langlaufen | Vjatsjeslav Vedenin | 50 km (m) | |
Schaatsen | Valeri Moeratov | 500 m (m) | |
Ljoedmila Titova | 500 m (v) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Grisjtsjenko | afdaling (m) | 46e | 2.03,19 (+11,76) |
reuzenslalom (m) | dnf | opgave | |
slalom (m) | 22e | 2.02,67 (+13,40) 1.02,97+59,70 | |
Svetlana Isakova | afdaling (v) | 39e | 1.44,83 (+8,15) |
reuzenslalom (v) | 31e | 1.40,20 (+10,30) | |
slalom (v) | dnf | opgave | |
Nina Merkoelova | afdaling (v) | 37e | 1.44,48 (+7,80) |
reuzenslalom (v) | 33e | 1.41,18 (+11,28) | |
slalom (v) | dq | diskwalificatie | |
Galina Sjichova | afdaling (v) | 34e | 1.43,88 (+7,20) |
reuzenslalom (v) | 34e | 1.43,74 (+13,84) | |
slalom (v) | 19e | 1.45,81 (+14,57) 52,07+53,74 |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Tichonov | 20 km (m) | 4e | 1:16.48,65 (+53,15) pen.: 4 (3 / 1 / 0 / 0) |
Viktor Mamatov | 7e | 1:18.16,26 (+2.20,76) pen.: 2 (1 / 1 / 0 / 0) | |
Ivan Bjakov | 12e | 1:20.42,78 (+4.47,28) pen.: 3 | |
Rinnat Safin | 19e | 1:22.22,59 (+6.27,09) pen.: 7 | |
Aleksandr Tichonov Rinnat Safin Ivan Bjakov Viktor Mamatov |
4x7,5 km estafette (m) |
1:51.44,92 pen.: 3-9 (2-4 / 0-1 / 1-3 / 0-1) (28.54,48 / 26.48,52 / 28.15,90 / 27.46,02) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Tsjetveroechin | mannen | pc. 20,0; 2672,4 punten | |
Vladimir Kovaljov | 8e | pc. 80,0; 2521,6 punten | |
Joeri Ovtsjinnikov | 12e | pc. 104,5; 2477,5 punten | |
Marina Sanaja | vrouwen | 18e | pc. 160,0; 2198,6 punten |
Irina Rodnina Aleksej Oelanov |
paarrijden | pc. 12,0; 420,4 punten | |
Ljoedmila Smirnova Andrej Soerajkin |
pc. 15,0; 419,4 punten | ||
Irina Tsjernjajeva Vasili Blagov |
6e | pc. 52,0; 399,1 punten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladimir Dolganov | 30 km (m) | 16e | 1:40.48,85 (+4.17,70) |
Ivan Garanin | 50 km (m) | 17e | 2:50.00,78 (+6.46,03) |
Ivan Pronin | 50 km (m) | 15e | 2:49.45,59 (+6.30,84) |
Fjodor Simasjev | 15 km (m) | 46.00,84 (+32,60) | |
30 km (m) | 6e | 1:38.22,50 (+1.51,35) | |
50 km (m) | 8e | 2:45.08,93 (+1.54,18) | |
Joeri Skobov | 15 km (m) | 5e | 46.04,59 (+36,35) |
30 km (m) | 15e | 1:40.18,70 (+3.47,55) | |
Valeri Tarakanov | 15 km (m) | 16e | 46.48,32 (+1.20,08) |
Vjatsjeslav Vedenin | 30 km (m) | 1:36.31,15 | |
50 km (m) | 2:44.00,19 (+45,44) | ||
Vladimir Voronkov | 15 km (m) | 12e | 46.33,43 (+1.05,19) |
Vladimir Voronkov Joeri Skobov Fjodor Simasjev Vjatsjeslav Vedenin |
4x10 km estafette (m) |
2:04.47,94 (31.12,52 / 30.55,42 / 32.18,63 / 30.21,37) | |
Nina Fjodorova | 5 km (v) | 10e | 17.25,62 (+25,12) |
Galina Koelakova | 5 km (v) | 17.00,50 | |
10 km (v) | 34.17,82 | ||
Ljoebov Moechatsjeva | 5 km (v) | 6e | 17.12,08 (+11,58) |
10 km (v) | 4e | 34.58,56 (+40,74) | |
Alvetina Oljoenina | 5 km (v) | 4e | 17.07,40 (+6,90) |
10 km (v) | 34.54,11 (+36,29) | ||
Nina Sjebalina | 10 km (v) | 10e | 35.54,59 (+1.36,77) |
Ljoebov Moechatsjeva Alvetina Oljoenina Galina Koelakova |
3x5 km estafette (v) |
48.46,15 (16.49,20 / 16.30,91 / 15.26,04) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Nosov | mannen | 7e | 387,730 punten schans: 201,3 p 15 km: 186,430 p |
Michail Artjoechov | 11e | 380,185 punten schans: 183,0 p 15 km: 197,185 p | |
Anatoli Zajtsev | 22e | 362,475 punten schans: 158,3 p 15 km: 204,175 p | |
Vjatsjeslav Drjagin | 29e | 347,525 punten schans: 146,2 p 15 km: 201,325 p |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joeri Jegorov | mannen | 29e | 3.38,00 (+10,42) (55,08 / 54,58 / 54,64 / 53,70) |
Sergej Osipov | 33e | 3.38,99 (+11,41) (55,48 / 55,27 / 54,06 / 54,18) | |
Viktor Iljin | 37e | 3.42,08 (+14,50) (56,12 / 55,50 / 55,21 / 55,25) | |
Joeri Svetikov | 41e | 3.43,69 (+16,11) (1.00,82 / 55,01 / 54,08 / 53,78) | |
Nina Sjasjkova | vrouwen | 12e | 3.04,38 (+5,20) (46,18 / 46,38 / 46,36 / 45,46) |
Nina Ignatjeva | 17e | 3.06,45 (+7,27) (46,82 / 46,84 / 46,70 / 46,09) | |
Natalja Omsjeva | 20e | 3.08,27 (+9,09) (47,18 / 47,39 / 46,85 / 46,85) | |
Joeri Svetikov Sergej Osipov |
dubbel | 12e | 1.31,12 (+2,77) (45,64 / 45,48) |
Joeri Jegorov Viktor Iljin |
13e | 1.31,19 (+2,84) (45,66 / 45,53) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladimir Komarov | 500 m (m) | 14e | 40,65 (+1,21) |
Valeri Lavroesjkin | 1500 m (m) | 6e | 2.07,16 (+4,20) |
5000 m (m) | 7e | 7.39,26 (+15,65) | |
10.000 m (m) | 5e | 15.20,08 (+18,73) | |
Valeri Moeratov | 500 m (m) | 39,80 (+0,36) | |
1500 m (m) | 21e | 2.11,83 (+8,87) | |
Alla Boetova | 500 m (v) | 8e | 45,17 (+1,84) |
Vera Krasnova | 500 m (v) | 44,01 (+0,68) | |
Ljoedmila Savroelina | 1000 m (v) | 10e | 1.33,41 (+2,01) |
1500 m (v) | 14e | 2.25,85 (+5,00) | |
3000 m (v) | 8e | 5.06,61 (+14,47) | |
Kapitolina Seregina | 1500 m (v) | 9e | 2.24,29 (+3,44) |
3000 m (v) | 6e | 5.01,88 (+9,74) | |
Nina Statkevitsj | 1000 m (v) | 5e | 1.32,21 (+0,81) |
1500 m (v) | 6e | 2.23,19 (+2,34) | |
3000 m (v) | 5e | 5.01,79 (+9,65) | |
Ljoedmila Titova | 500 m (v) | 44,45 (+1,12) | |
1000 m (v) | 4e | 1.31,85 (+0,45) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Janin | grote schans (m) | 21e | 181,4 punten 93,1 p. (89,0 m) + 88,3 p. (87,0 m) |
Joeri Kalinin | normale schans (m) | 20e | 211,6 punten 111,8 p. (78,5 m) + 99,8 p. (73,5 m) |
Gari Napalkov | normale schans (m) | 7e | 220,2 punten 112,4 p. (79,5 m) + 107,8 p. (76,0 m) |
grote schans (m) | 6e | 210,1 punten 111,3 p. (99,5 m) + 98,8 p. (92,0 m) | |
Koba Tsakadze | normale schans (m) | 9e | 219,9 punten 109,7 p. (77,5 m) + 110,2 p. (77,5 m) |
grote schans (m) | 35e | 165,2 punten 69,7 p. (93,0 m) + 95,5 p. (90,0 m) | |
Anatoli Zjeglanov | normale schans (m) | 21e | 210,0 punten 102,3 p. (73,5 m) + 107,7 p. (75,0 m) |
grote schans (m) | 32e | 170,7 punten 73,7 p. (80,5 m) + 97,0 p. (90,0 m) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vladislav Tretjak Aleksandr Pasjkov Vitali Davydov Viktor Koezkin Aleksandr Ragoelin Gennadi Tsygankov Vladimir Loetsjenko Valeri Vasiljev Igor Romisjevski Jevgeni Misjakov Aleksandr Maltsev Aleksandr Jakoesjev Vladimir Vikoelov Anatoli Firsov Valeri Charlamov Joeri Blinov Boris Michajlov Vladimir Petrov Vladimir Sjadrin Jevgeni Zimin |
mannen | A-groep (1e-6e plaats): 9- 3 Sovjet-Unie - Finland 3- 3 Sovjet-Unie - Zweden 7- 2 Sovjet-Unie - Verenigde Staten 9- 3 Sovjet-Unie - Polen 5- 2 Sovjet-Unie - Tsjecho-Slowakije |
Bronnen, noten en/of referenties
|