Grzegorz Kuświk

W dzisiejszym świecie Grzegorz Kuświk jest tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego spektrum społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy jest to aktualny temat, wybitna postać, wydarzenie historyczne czy jakikolwiek inny ważny obszar, Grzegorz Kuświk przykuł uwagę ludzi w każdym wieku i o każdym pochodzeniu. Uwaga ta wynika po części ze znaczenia, jakie Grzegorz Kuświk ma w codziennym życiu ludzi, a także z jego wpływu w różnych obszarach, takich jak polityka, kultura, technologia czy gospodarka. Artykuł ten ma na celu dalsze zbadanie znaczenia i wagi Grzegorz Kuświk, a także przedstawienie szczegółowej analizy jego wpływu na dzisiejsze społeczeństwo.

2021–2022 Zenit Międzybórz 0 (0)
  1. Aktualne na: 21 lipca 2021. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.

Grzegorz Kuświk (ur. 23 maja 1987 w Ostrowie Wielkopolskim) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika.

Kariera piłkarska

Grzegorz Kuświk jest wychowankiem Pawłowianki Pawłów, skąd trafił do GKS Zawisza Sośnie, a następnie do Gawina Królewska Wola. Przed sezonem 2007/2008 trafił do GKS Bełchatów. W Ekstraklasie zadebiutował 1 grudnia 2007, w meczu 16. kolejki przeciwko Koronie Kielce. Wszedł na boisko na 10 ostatnich minut, zmieniając Carlo Costly'ego. W sezonie 2007/2008 rozegrał w sumie 2 mecze w polskiej lidze. Więcej grał w zespole Młodej Ekstraklasy.

W sezonie 2008/2009 także rozegrał 2 mecze w Ekstraklasie, w obu przypadkach wchodził z ławki rezerwowych.

W kolejnym sezonie grał częściej w barwach pierwszej drużyny. Pierwszą bramkę w Ekstraklasie strzelił 13 grudnia 2009, w przegranym 1:2 meczu przeciwko Jagiellonii Białystok. Kuświk pojawił się wtedy na boisku 74. minucie, zmieniając Macieja Korzyma, a kilkanaście minut później zdobył honorowego gola dla GKS-u. W 22. kolejce zawodnik strzelił swoją drugą i zarazem ostatnią bramkę w sezonie. W meczu przeciwko Zagłębiu Lubin pojawił się na placu gry w drugiej połowie, a w 71. minucie pokonał Aleksandra Ptaka, ustalając tym samym wynik na 1:3 dla rywali.

Sezon 2010/2011 rozpoczął w znakomitym stylu, gdyż na inaugurację ligi strzelił drugiego gola dla GKS-u, w wygranym 2:0 spotkaniu z Polonią Bytom. Jesienią sezonu 2011/2012 grał mało i zimą szukał nowego pracodawcy. W styczniu GKS zgodził się na jego wypożyczenie do 1-ligowego KS Polkowice. Kuświk strzelił 7 goli, ale nie uratował drużyny przed spadkiem. Gdy wrócił, GKS oddał go Ruchowi Chorzów. Pierwszy sezon w Chorzowie nie był imponujący w wykonaniu Kuświka, jednak po odejściu z Ruchu Arkadiusza Piecha został on podstawowym napastnikiem niebieskich. 17 lipca 2015 roku podpisał 3 letnią umowę z Lechią Gdańsk. Później występował w Stali Mielec i Wiśle Płock. W 2020 zatrudnił go Stomil Olsztyn. Od 1 lipca 2021 jest wolnym zawodnikiem.