2020–  Szwecja U-21 11 (0)
W sumie: 36 (5)
  1. Aktualne na: 9 lipca 2022. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 9 lipca 2022.

Pavle Vagić (cyr. Павле Вагић, ur. 24 stycznia 2000 w Malmö) – szwedzko-serbski piłkarz, grający na pozycji defensywnego pomocnika w Rosenborg BK. Młodzieżowy reprezentant Szwecji.

Klub

Malmö FF

Zaczynał karierę w Malmö FF, gdzie zaczął grać w wieku 6 lat. W tym zespole zadebiutował 29 października 2017 roku w meczu przeciwko IK Sirius (0:4 dla Malmö). Na boisko wszedł w 64. minucie, zastępując kontuzjowanego Carlosa Standberga. Pierwszą asystę zaliczył 24 maja 2021 roku w meczu przeciwko Örebro SK (1:2 dla klubu Vagicia). Asystował przy golu Erdala Rakipa w 76. minucie. Łącznie zagrał 10 spotkań, w których zaliczył jedną asystę. Z Malmö dwukrotnie zostawał mistrzem Szwecji.

Jönköpings Södra IF

10 sierpnia 2018 roku został wypożyczony do Jönköpings Södra IF. W tym klubie zadebiutował 13 sierpnia 2018 roku w meczu przeciwko IFK Värnamo (1:3 dla rywali Jönköpings). Vagić na boisku spędził całą pierwszą połowę. Pierwszego gola strzelił 21 października 2018 roku w meczu przeciwko IK Brage (3:2 dla IK). Do siatki trafił w 62. minucie. Łącznie zagrał 12 meczów i strzelił jedną bramkę.

Mjällby AIF

8 stycznia 2019 roku został wypożyczony do Mjällby AIF. W tym klubie Vagić zadebiutował 8 kwietnia 2019 roku w meczu przeciwko Norrby IF (2:1 dla Norrby). Wszedł na boisko w 55. minucie, zastąpił Jespera Gustavvsona. Pierwszego gola strzelił 5 dni później, w meczu przeciwko Västerås SK (2:1 dla Mjällby). Do siatki trafił w 22. minucie. Łącznie zagrał 10 spotkań, w których strzelił dwie bramki.

AFC Eskilstuna

15 lipca 2019 roku został wypożyczony do AFC Eskilstuna. Zadebiutował tam 21 lipca 2019 roku w meczu przeciwko IFK Göteborg (1:0 dla IFK). Wszedł na boisko w 75. minucie, zastąpił Samuela Nnamaniego. Pierwszą asystę zaliczył 6 dni później w meczu przeciwko Hammarby IF (1:6 dla rywali zespołu Vagicia). Asystował przy golu Dženisa Kozicy w 12. minucie. Pierwszego gola strzelił 31 sierpnia 2019 roku w meczu przeciwko Örebro SK (3:1 dla Örebro). Do siatki trafił w 45. minucie. Łącznie wystąpił w 5 meczach, strzelił gola i miał asystę.

Powrót do Jönköpings Södra IF

2 lipca 2020 roku został ponownie wypożyczony do Jönköpings Södra IF. Podczas tego wypożyczenia zagrał 17 meczów.

12 sierpnia 2021 roku trafił do Rosenborg BK. W norweskim klubie zadebiutował 22 sierpnia 2021 roku w meczu przeciwko Odds BK (5:0 dla Rosenborga). Vagić spędził na boisku 86 minut. Łącznie do 9 lipca 2022 roku zagrał 20 meczów.

Reprezentacja

W reprezentacji U-15 zagrał jeden mecz.

W U-16 zagrał 8 meczów, strzelił 2 gole i miał asystę.

W kadrze U-17 wystąpił w 9 spotkaniach, w których strzelił 2 gole i miał 3 asysty.

W reprezentacji U-18 zagrał 4 mecze.

W kadrze U-19 zagrał 3 mecze i strzelił jednego gola.

W reprezentacji U-21 zagrał 11 spotkań i miał jedną asystę.

Przypisy

1. a b c d e f g Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy) .
  2. Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów : 2016/2017) .
  3. IK Sirius - Malmö FF, 29 paź 2017 - Allsvenskan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  5. Örebro SK - Malmö FF, 24 maja 2021 - Allsvenskan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  6. Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów) .
  7. Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–sukcesy) .
  8. a b Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów : 2017/2018) .
  9. Jönköpings Södra IF - IFK Värnamo, 13 sie 2018 - Superettan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  10. IK Brage - Jönköpings Södra IF, 21 paź 2018 - Superettan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  11. a b Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów) .
  12. a b c Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów) .
  13. Norrby IF - Mjällby AIF, 8 kwi 2019 - Superettan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  14. Mjällby AIF - Västerås SK, 13 kwi 2019 - Superettan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  15. a b c Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów : 2018/2019) .
  16. IFK Göteborg - AFC Eskilstuna, 21 lip 2019 - Allsvenskan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  17. AFC Eskilstuna - Hammarby IF, 27 lip 2019 - Allsvenskan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  18. Örebro SK - AFC Eskilstuna, 31 sie 2019 - Allsvenskan, baza Transfermarkt (protokoły meczowe) .
  19. Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów) .
  21. Pavle Vagic, baza Transfermarkt (zawodnicy–podsumowanie występów) .