Kariera reprezentacyjna
Lata Reprezentacja Wyst. Gole
2010–2014  Polska 7 (1)
  1. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.

Tomasz Brzyski (ur. 10 stycznia 1982 w Lublinie) – polski piłkarz, w latach 2000–2023 występujący na pozycji obrońcy, w latach 2010–2014 reprezentant Polski.

Kariera klubowa

Tomasz Brzyski karierę piłkarską rozpoczynał w Lubliniance, w której barwach zadebiutował w III lidze. W przerwie zimowej sezonu 2002/2003 trafił do Orląt Radzyń Podlaski, w których przez następne półtora roku zdobył siedem goli. Latem 2004 został wypożyczony do pierwszoligowego Górnika Łęczna. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zadebiutował 21 sierpnia w przegranym 0:1 meczu z Polonią Warszawa. W rundzie jesiennej zaliczył jeszcze jeden pojedynek w I lidze – zagrał w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa, w którym na boisku pojawił się w 77. minucie, zmieniając Ireneusza Kościelniaka.

Po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2004/2005 wygasło wypożyczenie Brzyskiego do Górnika Łęczna. W styczniu 2005 podpisał on umowę z beniaminkiem II ligi, Radomiakiem Radom. W nowym klubie zadebiutował 20 marca w wygranym 1:0 spotkaniu z Górnikiem Polkowice, grając w nim do 89. minuty. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce, również w sezonie 2005/2006, w którym radomski klub spadł do III ligi, był podstawowym zawodnikiem Radomiaka – rozegrał łącznie 38 meczów, w których strzelił dwie bramki.

W lipcu 2006 Brzyski podpisał czteroletni kontrakt z Koroną Kielce, który miał obowiązywać od 1 stycznia 2007. Działacze kieleckiego klubu doszli do porozumienia z władzami Radomiaka i piłkarz już przed sezonem 2006/2007 zasilił Koronę. W jej barwach zadebiutował 6 sierpnia w zremisowanym 0:0 spotkaniu z Wisłą Płock, w całych rozgrywkach rozegrał łącznie 25 meczów. Nie był jednak podstawowym zawodnikiem kielczan – regularnie występował jedynie w Pucharze Ekstraklasy. W Pucharze Polski zaliczył trzy spotkania, a kielecki klub dotarł w nim do finału, w którym uległ 0:2 Dyskobolii Grodzisk Wlkp..

W rundzie jesiennej sezonu 2007/2008 Brzyski wystąpił w trzech meczach Korony. W styczniu 2008 podpisał trzyletnią umowę z Ruchem Chorzów. W barwach nowego klubu szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i przez dwa lata rozegrał w nim 59 meczów ligowych. Zdobył także swoją pierwszą bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej – dokonał tego 19 października 2008, przyczyniając się do zwycięstwa nad Lechem Poznań. 18 stycznia 2010 Polonia Warszawa wykupiła Brzyskiego za kwotę odstępnego zawartą w kontrakcie. Piłkarz, który podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt, w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 należał do jego najlepszych zawodników. 14 stycznia 2013 rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Polonią i jeszcze tego samego dnia został zawodnikiem Legii Warszawa. W sierpniu 2016 jego umowa z Legią została rozwiązana, a pod koniec tego miesiąca zawodnik związał się kontraktem z Cracovią, ważnym do końca sezonu 2016/2017. 4 lipca 2017 podpisał roczny kontrakt z Sandecją Nowy Sącz. 29 czerwca 2018 podpisał kontrakt z Motorem Lublin.

W lutym 2020 został zawodnikiem Lublinianki, a następnie Chełmianki Chełm. W lipcu 2021 powrócił do Lublinianki, w której występował do końca sezonu 2022/2023. Ostatni mecz w karierze rozegrał 17 czerwca 2023, w meczu III ligi Lublinianka – Stal Stalowa Wola, przed jego rozpoczęciem otrzymał koszulkę swojego klubu z nazwiskiem oraz pamiątkową paterę, a schodząc z boiska w 67. minucie spotkania, pożegnany został szpalerem, utworzonym przez piłkarzy obu drużyn.