2012Franciaország Franciaország U191(0)
2013Franciaország Franciaország U209(1)
2013–2014Franciaország Franciaország U217(1)
2015–Franciaország Franciaország11(1)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2023. május 21.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2021. november 16.
A Wikimédia Commons tartalmaz Kurt Zouma témájú médiaállományokat.
Málta, 2013

Kurt Happy Zouma (Lyon, 1994. október 27. –) francia labdarúgó, utánpótlás-válogatott középhátvéd, jelenleg a West Ham United játékosa.

Pályafutása

Zouma 2003-ban kezdett el futballozni a Vaulx-en-Velin csapatánál. 2009-ben a Saint-Étienne játékosává vált, ahol két év múlva már profi szerződést is kapott. A francia U17-es válogatottal részt vett a mexikói vb-n, ahol a legjobb 8 között a későbbi győztes Mexikó ellen búcsúztak. 2013-ban Törökországban U20-as vb-t nyert a csapattal, Zouma a negyeddöntőben gólt is szerzett. A Saint-Etienne színeiben 2011. augusztus 31-én debütált a Girondins Bordeaux ellen 16 évesen.

Első bajnoki mérkőzésére az ASSE színeiben 2011. szeptember 17-én került sor, amikor a FC Lorient otthonában 3–0-ás vereséget szenvedtek. 2012. november 19-én az OGC Nice otthonában csereként állt be Paoläo helyére, és a mérkőzésen megszerezte első felnőtt gólját. Az FC Sochaux-Montbéliard elleni mérkőzést ő döntötte el a 77. percben. Az itt töltött 2 és fél esztendő alatt 52 mérkőzésen 4 gólt szerzett. 2013-ban az AS Saint-Étienne csapatával megnyerte a Francia Ligakupát.

2014 januárjában 12,5 millió euróért megvásárolta a Chelsea, de fél évre még korábbi klubjához került kölcsönbe. A Chelsea csapatánál Zouma az 5-ös számú mezt örökölte Essientől. 2014. augusztus 10-én a Groupama Aréna stadionavató mérkőzésén Zouma 78 percet játszott, amikor Marco van Ginkel beállt a helyére. Zouma az első félidőben középhátvéd volt, a másodikban azonban védekező középpályás. A Chelsea színeiben 2014. szeptember 24-én játszott először hivatalos mérkőzésen (a ligakupában) és góllal debütált. A mérkőzést a Chelsea FC nyerte 2–1-re a Bolton Wanderers csapata ellen. Bajnoki mérkőzésen Zouma a Manchester United otthonában elért 1–1-es döntetlen alkalmával lépett pályára: José Mourinho a hajrában cserélte be. Következő gólját a Watford elleni FA-kupa mérkőzésen szerezte, ahol a 72. percben gólt fejelt, beállítva a 3–0-ás végeredményt.

Az UEFA-bajnokok ligájában a nyolcaddöntőben kiesett a Chelsea, miután a Paris Saint-Germain ellen idegenben 1–1-es döntetlent játszottak, otthon pedig 2–2 lett a vége, így a franciák idegenben lőtt több góljuknak köszönhetően továbbjutottak. Zouma ezen a mérkőzésen a 84. percben Maticot váltotta.

A 2014–2015-ös szezon során Zouma összesen 15 bajnoki mérkőzésen lépett pályára (hétszer volt kezdő). Rögtön az első évében bajnoki címet nyert, továbbá az ligakupát is bezsebelte a Chelsea csapatával. A Ligakupa fináléjában Zouma kezdőként lépett pályára a Spurs ellen 2–0-ra megnyert mérkőzésen. A 2015-ös Community Shielden Zouma César Azpilicueta helyére állt be a 69. percben, volt egy gólszerzési lehetősége is, amivel nem tudott élni. A mérkőzést és a kupát az Arsenal csapata nyerte.

A Chelsea színeiben első bajnoki gólját 2015. szeptember 19-én az Arsenal ellen szerezte, a mérkőzést csapata nyerte 2–0-ra. Első Bajnokok Ligája-gólját 2015. november 24-én fejelte a Maccabi Tel-Aviv FC otthonában 4–0-ra megnyert mérkőzésen. A 2015–2016-os idényben abszolút alapembernek számított, hiszen februárig összesen 21 bajnoki mérkőzésen volt kezdő. 2016. február 7-én a 21 éves védő olyan súlyos sérülést szenvedett a Chelsea–Manchester United rangadón, hogy hét hónap kihagyásra kényszerült. 2016. november 8-án tért vissza egy U23-as mérkőzésen. Az első csapatban az FA-Kupában játszhatott újra, 2017. január 9-én a Peterborough United ellen, és kezdőként lépett pályára. Bajnoki mérkőzésen 2017. február 4-én szerepelt ismét, miután Antonio Conte becserélte őt a 88. percben Victor Moses helyére, az Arsenal elleni 3–1-es győzelem alkalmával.